Alleen op zondagquote:Op donderdag 21 april 2022 08:19 schreef IJsdraakje het volgende:
Tutten.![]()
Al hou ik m'n standaard regime wel zo klein mogelijk, anders doe ik 'm niet.
quote:Mensen met de huidziekte acne hebben lage niveaus van omega 3-vetzuren in het bloed. Dat hebben Duitse dermatologen bekendgemaakt tijdens het symposium van de European Academy of Dermatology and Venereology.
De wetenschappers denken dat deze uitkomst nieuwe mogelijkheden kan bieden voor de behandeling van de aandoening die naar schatting bijna 23 miljoen mensen in Europa treft. Hoewel het onderzoek klein is -er zijn 100 mensen onderzocht- zijn de resultaten heel duidelijk, stelt hoofdonderzoeker dr. Anne Gürtler.
Van de 100 acnepatiënten hadden 94 personen minder dan de aanbevolen niveaus van omega-3-vetzuren in hun bloed. De patiënten met hogere niveaus van het vetzuur consumeerden regelmatig peulvruchten zoals kikkererwten en linzen. Patiënten die geen zonnebloemolie consumeerden, hadden lagere niveaus van omega-3-vetzuren in hun bloed. ,,Hogere niveaus van omega-3-vetzuren kunnen mogelijk leiden tot verminderde talgproductie en verstopte haarzakjes, wat de klinische ernst van acne zou kunnen verlichten,” laat Gürtler weten.
Westers dieet
Acne wordt al lang toegeschreven aan het westerse dieet. Nu lijkt met name het lage niveau van omega-3-vetzuur de aanstichter; meer omega 3-vetzuren lijkt veelbelovend vanwege de onstekingsremmende werking. Gürtler roept artsen op om acnepatiënten informatie te verstrekken over de invloed van hun dieet op hun huidaandoeningen bij het bespreken van behandelingsroutes. ,,Preventieve en therapie begeleidende voedingsmaatregelen komen onvoldoende aan bod.”
De bevindingen versterken volgens de dermatologen het idee dat een gezond dieet essentieel kan zijn voor langdurige remissie van acne. Omega-3-vetzuren worden aangetroffen in voedingsmiddelen zoals peulvruchten, algen, noten, zaden, niet-gekweekte vis zoals wilde zalm en sardines. ,,We moeten bij de behandeling van acne dus verder kijken dan lokale huidzalven en de klassieke hormoon- en antibioticabehandelingen. Hoewel dit pad verder moet worden onderzocht, kan het hoop geven aan mensen die op zoek zijn naar een manier om hun toestand te beheersen,” stelt assistent-onderzoeker Asli Bilgic.
FML, 99% van de tijd eet ik vegetarisch en ik ben allergisch voor de rest.quote:Op donderdag 12 mei 2022 08:00 schreef maily het volgende:
Verband tussen acne en omega 3-vetzuren aangetoond
[..]
Geen controlegroep?quote:Op donderdag 12 mei 2022 08:00 schreef maily het volgende:
Verband tussen acne en omega 3-vetzuren aangetoond
[..]
Heb je algenolie al geprobeerd?quote:Op donderdag 12 mei 2022 08:56 schreef IJsdraakje het volgende:
[..]
FML, 99% van de tijd eet ik vegetarisch en ik ben allergisch voor de rest.
Nog niet! Kan ik wel eens naar kijken inderdaad.quote:
Haha😂 die ziet eruit als de kaasrasp in de keukenla.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 12:35 schreef quirina het volgende:
Voeten is ook skin hè.
Ik heb net een hele goede eeltrasp gescoord bij boozyshop van revolution.
Lijkt op deze in het filmpje en is net zo groot! Ik was zo klaar met mijn pedicure want het vloog er van af!
https://boozyshopnl.page.link/Zr7hbxAxBSpmtq2q6
Dacht ik ook aan. Moet je ze niet verwisselenquote:Op zaterdag 14 mei 2022 12:47 schreef AnneX het volgende:
[..]
Haha😂 die ziet eruit als de kaasrasp in de keukenla.
Echt waar: [ link | afbeelding ]
Eh was je niet bang dat er teveel af ging?quote:Op zaterdag 14 mei 2022 12:35 schreef quirina het volgende:
Voeten is ook skin hè.
Ik heb net een hele goede eeltrasp gescoord bij boozyshop van revolution.
Lijkt op deze in het filmpje en is net zo groot! Ik was zo klaar met mijn pedicure want het vloog er van af!
https://boozyshopnl.page.link/Zr7hbxAxBSpmtq2q6
Nee absoluut niet.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 12:53 schreef maily het volgende:
[..]
Eh was je niet bang dat er teveel af ging?![]()
Echt niet? Kun je niet te veel doen?quote:
Geen idee, alleen de stommigheid om geld te besparen.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 15:11 schreef quirina het volgende:
Zeker zo’n eeltmes gebruikt? Daar kan je je goed mee opensnijden ja.
Maar met deze rasp niet. Als je eelt weg is raspt het gewoon niet meer. Komt er geen huid meer vanaf en het voelt dan ook niet lekker om toch door te gaan, maar of je je tot bloedens toe door kan gaan..
Dagcreme met spf is vooral ideaal als je de hele dag binnen zit.quote:Op donderdag 19 mei 2022 07:57 schreef quirina het volgende:
Trouwens een dagcreme met een spf factor beschermd juist minder omdat je het te dun smeert en vaak de factor te laag is ( hooguit factor 15)
Beter smeer je dagcreme en apart spf 50 dat bijt elkaar echt niet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |