En als zij daar al 13 jaar inwoont, dan is haar huur nog echt laag.quote:Op zondag 10 april 2022 19:45 schreef Nieuwbouwwijk het volgende:
[..]
* En recht op een goedkope sociale huurwoning. Ik mag alleen op de duurste categorie reageren terwijl ik helemaal niet zoveel verdien.
En daar zijn dus die gehate tandenborstelcontroles voor.quote:Op zondag 10 april 2022 18:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat klopt. Veel bijstandsgerechtigden en ook AOW-gerechtigden, gaan stiekem samenwonen en houden 2 huizen bezet. Ben het weleens tegengekomen dat iemand een huis onderverhuurde en bij zijn vriendin introk. Die is overigens wel door de mand gevallen. En ja, dat moet, bij een vermoeden (vaak verraden) wel gecontroleerd kunnen worden.
Zo zie ik het ook. Ik moet eerst mijzelf terugvinden en psychisch in orde zijn. Dan ga ik weer aan het werk.quote:Op zondag 10 april 2022 19:47 schreef Bruinie het volgende:
Ik begrijp haar wel. Neuk of wordt geneukt. Dan ben ik toch liever de gene die neukt en niet geneukt wordt. Zelf heb ik op twee jaar een uitkering gekregen en dat hielp mij enorm. Ik stond wel altijd op en zag hoe de schapen naar hun werk gingen terwijl ik gewoon aan mezelf kon werken. Ik ben dubbel zo sterk teruggekomen en heb nu de baan die ik leuk vind.
Wat gebruiken jullie vaak het woord ik…quote:Op zondag 10 april 2022 19:55 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Zo zie ik het ook. Ik moet eerst mijzelf terugvinden en psychisch in orde zijn. Dan ga ik weer aan het werk.
Sow danquote:Op zondag 10 april 2022 19:38 schreef laforest het volgende:
[..]
Jij hebt er kennelijk ervaring mee, bezitloze pauper.
En ik ben dan ook blij dat mensen zoals jij er zijn, iemand moet mij toch bedienen als ik uit eten ben.quote:Op zondag 10 april 2022 19:47 schreef Bruinie het volgende:
Ik begrijp haar wel. Neuk of wordt geneukt. Dan ben ik toch liever de gene die neukt en niet geneukt wordt. Zelf heb ik op twee jaar een uitkering gekregen en dat hielp mij enorm. Ik stond wel altijd op en zag hoe de schapen naar hun werk gingen terwijl ik gewoon aan mezelf kon werken. Ik ben dubbel zo sterk teruggekomen en heb nu de baan die ik leuk vind.
Meeste uitkeringsgerechtigden hebben een dagtaak aan het uitvogelen hoe ze het meeste gratis geld kunnen krijgen van de gemeente.quote:Op zondag 10 april 2022 19:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nog mooier, in sommige gemeenten krijg je een gratis OV, een meedoen pas en als je het goed speelt, betaal je ook geen gemeentelijke belastingen.
Daarnaast kun je een greep doen in de fondsen, zodat je kind kan sporten.
Jan met de pet zal dit niet kunnen vinden maar beetje gehaaide vrouw graait er zo wat bij via de gemeente.
Wat is het alternatief? Als een zombie naar het werk gaan? Nee bedankt. Je leeft maar één keer en dan zou ik geen slaaf willen zijn. Gewoon dikke drollen draaien en met de pet naar gooien totdat je weer gezond bent en klaar bent om te knallen.quote:Op zondag 10 april 2022 19:55 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Zo zie ik het ook. Ik moet eerst mijzelf terugvinden en psychisch in orde zijn. Dan ga ik weer aan het werk.
Nog nooit in de bediening gewerktquote:Op zondag 10 april 2022 20:02 schreef Scorpie het volgende:
[..]
En ik ben dan ook blij dat mensen zoals jij er zijn, iemand moet mij toch bedienen als ik uit eten ben.
Lekkere instelling! Dus als je werkt ben je een slaaf? Mensen werken en betaling dus belasting omdat mensen zoals jij er met de pet naar gooien en “dikke drollen draaien”.quote:Op zondag 10 april 2022 20:04 schreef Bruinie het volgende:
[..]
Wat is het alternatief? Als een zombie naar het werk gaan? Nee bedankt. Je leeft maar één keer en dan zou ik geen slaaf willen zijn. Gewoon dikke drollen draaien en met de pet naar gooien totdat je weer gezond bent en klaar bent om te knallen.
Waarschijnlijk omdat ze daar ook wel doorhebben dat ze dat niet volhoudt.quote:Op zondag 10 april 2022 19:19 schreef Sapstengel het volgende:
Snap ook niet dat de gemeente haar niet gewoon naar Picnic of iets dergelijks stuurt. Daar heeft ze vandaag nog werk en verdien je meer dan de bijstand. Maarja dat is natuurlijk niet de uitdaging waar ze naar zoekt.
Zeg je dit ook tegen je eigen vader mocht die vanwege ziekte arbeidsongeschikt raken? Een beetje respect is wel op zijn plaats.quote:Op zondag 10 april 2022 19:40 schreef laforest het volgende:
[..]
Verschillende gradaties van nutteloosheid.
Als werkende kun je beter moedeloos worden van de hoge belasting op arbeid en de lage belasting op vermogen.quote:Op zondag 10 april 2022 18:20 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik wordt hier als werkende wel een beetje moedeloos van eerlijk gezegd.
Niet werken omdat het even niet goed uitkomt? Dat is onacceptabel. Als iedereen dat doet dan hebben we geen economie meer over.quote:Op zondag 10 april 2022 18:28 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Ik begrijp dat wel hoor, het komt waarschijnlijk gewoon even niet zo goed uit op dit moment?
Mijn vader totaal arbeidsongeschikt aangezien die al een aantal jaren dood is.quote:Op zondag 10 april 2022 20:13 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Zeg je dit ook tegen je eigen vader mocht die vanwege ziekte arbeidsongeschikt raken? Een beetje respect is wel op zijn plaats.
Je brengt het goed maar per salso is het dus 2 jaar vakantie op kosten van een ander.quote:Op zondag 10 april 2022 19:47 schreef Bruinie het volgende:
Ik begrijp haar wel. Neuk of wordt geneukt. Dan ben ik toch liever de gene die neukt en niet geneukt wordt. Zelf heb ik op twee jaar een uitkering gekregen en dat hielp mij enorm. Ik stond wel altijd op en zag hoe de schapen naar hun werk gingen terwijl ik gewoon aan mezelf kon werken. Ik ben dubbel zo sterk teruggekomen en heb nu de baan die ik leuk vind.
Ze heeft door haar kind geen sollicitatieplicht meer. Het is nu zonder al te veel gedoe vanuit de gemeente freeloaden tot het kind 12 wordt. Niet voor niks hebben bijstanders kinderen.quote:Op zondag 10 april 2022 20:12 schreef probeer het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat ze daar ook wel doorhebben dat ze dat niet volhoudt.
Wut?quote:Op zondag 10 april 2022 20:10 schreef Thaddeus het volgende:
[..]
Lekkere instelling! Dus als je werkt ben je een slaaf? Mensen werken en betaling dus belasting omdat mensen zoals jij er met de pet naar gooien en “dikke drollen draaien”.
In de bijstand is ieder werk passend en gaat het om zo snel mogelijk uit de bijstand komen, niet om langdurig en duurzaam aan het werk te gaan. Natuurlijk wel beter, dus geef iemand een beetje ruimte om iets passends te zoeken, zodat ze niet een maand later weer terug de bijstand in gaan. Maar na 13 jaar moet het een keer mooi zijn geweest.quote:Op zondag 10 april 2022 20:12 schreef probeer het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat ze daar ook wel doorhebben dat ze dat niet volhoudt.
Ik ben nu wel een gelukkiger mens en productiever dus dat betaald terugquote:Op zondag 10 april 2022 20:17 schreef quo_ het volgende:
[..]
Je brengt het goed maar per salso is het dus 2 jaar vakantie op kosten van een ander.
En uit de bijstand te blijven. Ze zitten er daar echt niet op te wachten om energie te steken in een draaideur-geval.quote:Op zondag 10 april 2022 20:19 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
In de bijstand is ieder werk passend en gaat het om zo snel mogelijk uit de bijstand komen, niet om langdurig en duurzaam aan het werk te gaan. Natuurlijk wel beter, dus geef iemand een beetje ruimte om iets passends te zoeken, zodat ze niet een maand later weer terug de bijstand in gaan. Maar na 13 jaar moet het een keer mooi zijn geweest.
Lang niet altijd. UWV is een stuk soepeler en wil het liefst dat je de tijd neemt om iets te vinden. Maar ken mensen met hbo diploma's die in de bijstand kwamen en toen zeiden ze gewoon "ga maar productiewerk doen, dan ben je in ieder geval uit de uitkering en kijk je vanaf daar maar verder".quote:Op zondag 10 april 2022 20:24 schreef probeer het volgende:
[..]
En uit de bijstand te blijven. Ze zitten er daar echt niet op te wachten om energie te steken in een draaideur-geval.
Je zult maar zo blind zijn dat je niet ziet dat iedereen om je heen bezig is om het jou comfortabel te maken.quote:Op zondag 10 april 2022 20:15 schreef Duiveltja het volgende:
[..]
Niet werken omdat het even niet goed uitkomt? Dat is onacceptabel. Als iedereen dat doet dan hebben we geen economie meer over.
Ze bleef helemaal niet dertien jaar lang op zo een manier op de staat teren. Ze solliciteerde toch weer, deed een opleiding, werkte al fietstaxi etc...quote:Op zondag 10 april 2022 17:35 schreef Sunshine1982 het volgende:
Yvette stopte met haar baan en zit inmiddels al 13 jaar in de bijstand: 'Ik wil een stukje van mezelf terug’
Hoewel Yvette Lowes (44) na haar studie meteen een baan vindt als ergotherapeut, komt ze acht jaar later toch in de bijstand terecht. Wanneer ze besluit een andere uitdaging te zoeken, lukt het haar jarenlang niet om aan de bak te komen. Wanhopig richt ze zich tot haar netwerk op LinkedIn.
Ik had destijds een tijdelijk contract bij een nieuwe werkgever en zei: verleng ‘m maar niet, ik heb even rust nodig
Yvettes carrière gaat na haar studie ergotherapie vlot van start. In de eerste zes jaar werkt ze zich op tot ze een mooie functie heeft met een goed salaris. Ze is gelukkig, tot ze merkt dat ze na een drukke werkdag de slaap niet meer goed kan pakken. ,,Ik begon de problemen van cliënten mee naar huis te nemen. Ik kon het emotionele deel van het werk niet meer aan.”
Al snel weet ze zeker: ik moet hiermee stoppen. ,,Ik had destijds een tijdelijk contract bij een nieuwe werkgever en zei: verleng ‘m maar niet, ik heb even rust nodig.” Even van een WW-uitkering leven terwijl ze op zoek gaat naar een nieuwe uitdaging die beter bij haar past, voelt voor de twintiger acceptabel. Maar dan breekt de crisis uit, en verandert een selectieve zoektocht in wanhopig solliciteren op alles wat géén ergotherapie is. Maar ze komt nergens meer aan de bak. ,,En zo belandde ik in de bijstand.”
In de bijstand
In de jaren die daarop volgen, probeert Yvette van alles om aan een baan te komen. ,,Ik begon met vrijwilligerswerk bij een omroep. Vanuit daar volgde ik een opleiding tot camerajournalist, die vergoed werd door de sociale dienst.” Maar na enige tijd wordt Yvette van de opleiding gegooid. ,,Ik was niet goed genoeg, zeiden ze. Een betere onderbouwing kreeg ik niet.”
Ze komt weer thuis te zitten, nu met een sterk gevoel van faalangst. Een fietstaxi komt op haar pad, en maandenlang trapt ze zich letterlijk weer omhoog. Maar na verloop van tijd breekt het continu stand-by moeten staan haar op. ,,Ik had zoveel stress van mijn telefoon, die altijd maar over kon gaan, dat ik wederom geen oog dicht deed en in een slaapstoornis terechtkwam.”
Nog meer pogingen volgen. ,,Ik voerde netwerkgesprekken, probeerde vrijwilligersbanen en volgde trainingen. Dat laatste lag mij wel.” Trainingen geven als zzp’er maakt haar enthousiast, en even denkt ze haar roeping gevonden te hebben. ,,Maar toen werd ik zwanger – van een spermadonor, een gevalletje: nu of nooit – en kwam corona om de hoek kijken. Als alleenstaande moeder is het me nooit meer gelukt om dat weer op te pakken.”
veel reacties gekregen, waanzinnig
Yvette Lowes
Schreeuw om hulp
Yvette voelt zich dolgelukkig met haar tweejarige zoon, maar mist iets voor zichzelf. Bovendien wil ze, nu ze moeder is, liever dan ooit een inkomen genereren. ,,Ik denk dat het goed is om iets voor mezelf te hebben, iets anders dan alleen moeder zijn. Ook wil ik het goede voorbeeld aan mijn zoon geven. Een moeder zijn die werkt.”
Wanhopig richt ze zich op LinkedIn tot haar netwerk, en dat pakt beter uit dan verwacht. ,,Ik heb zo ontzettend veel reacties gekregen, waanzinnig.” Mensen proberen massaal met haar mee te denken, en ze krijgt ook verschillende gratis coachingssessies aangeboden. ,,Ik heb echt keuzes moeten maken: met wie ga ik om de tafel zitten? Inmiddels heb ik vijf afspraken gehad.”
De reactie die haar het meest raakt, komt van een vrouw die Yvette gratis een hele opleiding tot transformationeel trainer aanbiedt. ,,Na vijf minuten met haar aan de telefoon was ik al in tranen. Ze zei: ik ga mijn best doen om dit voor jou voor elkaar te krijgen. Dat deed zoveel met mij. Trainingen geven maakt mij heel enthousiast. Het is de interactie, de dynamiek en het gegeven dat mensen van elkaar leren en elkaar inspireren wat mij zo aanspreekt. Je gaat altijd positief de deur uit.”
Een antwoord
Een opleiding tot trainer klinkt haar dan ook als muziek in de oren. ,,Ik heb inmiddels zoveel verschillende dingen voor een korte periode op mijn cv staan, dat ik nu graag één pad wil bewandelen. Veel carrièrekeuzes waren noodsprongen. Ik wil me nu ergens in vastbijten, ergens beter in worden.”
Of haar netwerk een antwoord heeft gegeven op haar vraag – hoe nu verder? – kan ze nog niet zeggen. ,,Je komt in een proces terecht van gesprekken met mensen die je op een bepaald pad brengen. Het enige wat ik wél al kan zeggen, is dat ik heel blij ben met alle gunsten. Het is nu een kwestie van dichtbij mezelf blijven en niet meer van dat pad afwijken.”
https://www.ad.nl/geld/yv(...)zelf-terug~acaf75b3/
Welkom in Nederland, waar sociale vangnetten compleet zijn doel voorbij schieten. 'Verleng mijn contract maar niet, ik heb rust nodig' Echt![]()
Ik kan echt wel vaak nog het goede in dingen zien, maar dit is gewoon zielig doen en de misbruik maken van de staat. En dan zelf zielig doen en het ligt aan alles en iedereen behalve aan haarzelf.
Sociale vangnetten: prima. Tot op zekere hoogte ja. Dit is gewoon kansloos dat zo iemand op zo'n manier 13 jaar op de staat blijft teren.
Kan je een opleiding doen als je in de bijstand bent? Daar is studiefinanciering voorquote:Op zondag 10 april 2022 20:36 schreef madeliefff het volgende:
[..]
Ze bleef helemaal niet dertien jaar lang op zo een manier op de staat teren. Ze solliciteerde toch weer, deed een opleiding, werkte al fietstaxi etc...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |