Buurman zei dat je na verwarmen even 5 min koud moet laten blazen omdat de buitenunit dan verwarmd, en condens verdampt. Klonk mij raar in de oren, maar vandaar mijn vraag.quote:Op maandag 4 april 2022 07:40 schreef Sfancta het volgende:
Gebruik het ding als hoofdverwarming, heb zelf een Mitsubishi 5kw. Heb deze winter hooguit keer of 7 de gewone verwarming aangehad.
Tot -5 graden buiten kan het geen kwaad heb ik me laten vertellen. Als het kouder is, liever niet aanzetten.
Heb ik nog nooit van gehoord.quote:Op maandag 4 april 2022 08:02 schreef Zoev het volgende:
[..]
Buurman zei dat je na verwarmen even 5 min koud moet laten blazen omdat de buitenunit dan verwarmd, en condens verdampt. Klonk mij raar in de oren, maar vandaar mijn vraag.
Hoofdverwarming denk ik ook steeds meer aan
Waarom?quote:
Hoeveel kostte die ca 1000 panelen?quote:Op maandag 4 april 2022 07:55 schreef halfway het volgende:
Offerte loopt hier ook voor een triple.
Heb wel voor 4 MW zonnepanelen liggen.
Airco's zijn niet bepaald goed voor het milieu. Geen idee overigens hoe het zit als ze verwarmen, misschien is dat weer een heel ander verhaal. Vandaar ook mijn vraagquote:Op maandag 4 april 2022 09:20 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Waarom?
Het is gewoon een warmtepomp namelijk en erg zuinig in elektragebruik. Verwarmen onder -5 moet ook geen probleem zijn, er zit een ontdooi functie op.
Wat is het vermogen bij -5 buiten? Ik gok zo op 20% van het max vermogen.quote:Op maandag 4 april 2022 09:20 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Waarom?
Het is gewoon een warmtepomp namelijk en erg zuinig in elektragebruik. Verwarmen onder -5 moet ook geen probleem zijn, er zit een ontdooi functie op.
Per jaar bijdehandjequote:Op maandag 4 april 2022 09:22 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Hoeveel kostte die ca 1000 panelen?
MW per jaar betekent niks. Ik probeer te begrijpen wat je ermee bedoelt maar ik kan niks bedenken.quote:
Airco's verbruiken stroom, dat klopt.quote:Op maandag 4 april 2022 09:23 schreef MaJo het volgende:
[..]
Airco's zijn niet bepaald goed voor het milieu. Geen idee overigens hoe het zit als ze verwarmen, misschien is dat weer een heel ander verhaal. Vandaar ook mijn vraag
Als je koelt, geeft de buitenunit warmte af dus deze zal dan ontdooien als er ijs op zit.quote:Op maandag 4 april 2022 08:02 schreef Zoev het volgende:
[..]
Buurman zei dat je na verwarmen even 5 min koud moet laten blazen omdat de buitenunit dan verwarmd, en condens verdampt. Klonk mij raar in de oren, maar vandaar mijn vraag.
Hoofdverwarming denk ik ook steeds meer aan
Zodra je leeft is het al niet goed voor het milieu. Is gas stoken wel goed voor het milieu?quote:Op maandag 4 april 2022 09:23 schreef MaJo het volgende:
[..]
Airco's zijn niet bepaald goed voor het milieu. Geen idee overigens hoe het zit als ze verwarmen, misschien is dat weer een heel ander verhaal. Vandaar ook mijn vraag
M'n moeder krijgt deze maand ook een airco. Vorige maand zijn er al 20 panelen gelegd.quote:Op maandag 4 april 2022 10:13 schreef OxygeneFRL het volgende:
Ik heb sinds December een airco in de woonkamer laten plaatsen. Mijn gasverbruik is nog maar een zesde van wat het was. Ik gebruik nu alleen nog maar gas voor de douche. De rest is elektrisch. De Centrale Verwarming heb ik nu eigenlijk nooit meer aan, alleen als er visite is. Want alleen de woonkamer is warm. De hal en de wc niet
Dit zou voor mij ook een goede oplossing zijn.quote:Op maandag 4 april 2022 10:17 schreef TheFreshPrince het volgende:
De thermostaat voor de CV-ketel wordt draadloos, die kan ze dan bijvoorbeeld in de bijkeuken hangen en op 16 graden Celsius instellen (dit moet even proefondervindelijk uitgetest worden komende winter).
Ik geloof zeker dat een LG airco ook prima z'n opgegeven specs haalt.quote:Op maandag 4 april 2022 11:54 schreef Gieliovd het volgende:
Laat je geen onzin aanpraten.
LG is geen B merk.
Verwarmen onder -5 kan prima.
Even koelen na verwarmen is onzin.
Je kunt er prima mee werken als hoofd verwarming. Nadeel van die dingen is dat het alleen daar warm is, waar hij hangt.
Lekker warme woonkamer en je kont vriest aan de bril vast.
Niet te veel nadenken. Aanzetten en laten draaien. De rest doet hij zelf. En nog zuinig ook.
quote:Op maandag 4 april 2022 10:07 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Airco's verbruiken stroom, dat klopt.
Als je zonnepanelen hebt kan je in de zomer een airco voor bijna 100% op je eigen zelf opgewekte stroom laten draaien. Waarom? Als het warm is, schijnt de zon en als de zon schijnt leveren je panelen ook stroom op.
Met 3 tot 5 panelen kan je een airco voor 1 kamer al geheel op de panelen laten draaien.
En een airco kan ook prima verwarmen en doet dat zuiniger en goedkoper dan een CV-ketel.
Een CV-ketel haalt zo'n 8kWh warmte uit 1m3 aardgas dus kost 8kWh warmte zo'n ¤2 momenteel, ofwel ¤0,25 per kWh warmte.
Een airco haalt zo'n 3,5kWh warmte uit 1kWh stroom, dus kost 3,5kWh warmte zo'n ¤0,50 momenteel, ofwel ¤0,14 per kWh warmte.
Je bespaart met een airco dus zo'n 40% op de kosten van het verwarmen.
Heb je zonnepanelen, wat overschot en kan je salderen, dan is je financiële besparing nog groter.
Kan je de laatste 2 opties wat toelichten?quote:Op maandag 4 april 2022 10:22 schreef TheFreshPrince het volgende:
Kort samengevat:
- met een airco verwarm je zo'n 40% goedkoper dan met een CV-ketel, ook als je geen zonnepanelen hebt
- heb je zonnepanelen en overschot, dan is het zelfs "gratis" (mits je kan salderen en de zonnepanelen zich al terugverdiend hebben)
- heb je overschot maar de zonnepanelen nog niet terugverdiend, dan kan een airco helpen om de zonnepanelen sneller terug te verdienen
Sommige mensen zijn indetdaad tevreden ermee, maar het is en blijft een b merk op airco gebied. Het is een prima apparaat hoor.quote:Op maandag 4 april 2022 11:54 schreef Gieliovd het volgende:
Laat je geen onzin aanpraten.
LG is geen B merk.
Verwarmen onder -5 kan prima.
Even koelen na verwarmen is onzin.
Je kunt er prima mee werken als hoofd verwarming. Nadeel van die dingen is dat het alleen daar warm is, waar hij hangt.
Lekker warme woonkamer en je kont vriest aan de bril vast.
Niet te veel nadenken. Aanzetten en laten draaien. De rest doet hij zelf. En nog zuinig ook.
Tuurlijk.quote:Op maandag 4 april 2022 12:35 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Kan je de laatste 2 opties wat toelichten?
Mirsubishi is indetdaad een betaalbaar a merk voor aircos. Ik heb ook een c merk airco en dat verschil is als licht en donker.quote:Op maandag 4 april 2022 12:02 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik geloof zeker dat een LG airco ook prima z'n opgegeven specs haalt.
Aan de andere kant is alles wat ik van LG kocht voortijdig stuk gegaan, m'n OLED TV zwaar ingebrand, de LG telefoon van m'n zus in een bootloop terecht gekomen en daarnaast een LG wasmachine bij vrienden (studentenhuis) in de fik gevlogen, dus ik hou het maar bij Miele voor wasmachines en Mitsubishi voor airco's en warmtepompen
Ah sorry ik interpreteerde overschot verkeerd.quote:Op maandag 4 april 2022 12:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Tuurlijk.
Als je je zonnepanelen al hebt terugverdiend en je hebt overschot, dan krijg je daar zo'n 6 tot 11 cent per kWh voor (bij een oud, lopend contract).
Verbruik je de stroom zelf (met een airco) dan saldeer je de stroom en krijg je er het volle pond voor. Je bespaart daarnaast op aardgas. Economisch een win-win.
En als je zonnepanelen nog niet hebt terugverdiend en overschot hebt, dan geldt hetzelfde maar dan voor het versneld terugverdienen van je panelen en besparing op aardgas.
Dat kan.quote:Op maandag 4 april 2022 12:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ah sorry ik interpreteerde overschot verkeerd.
Ik zou eerder voor 10 euro een elektrisch kacheltje kopenquote:Op maandag 4 april 2022 12:46 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat kan.
Heb hier 7000 tot 8000kWh overschot jaarlijks dus een airco zou nog wel eens een optie zijn.
M'n moeder heeft 20 panelen (10 op zuid, 10 op noord, 18 graden dakhoek) en die heeft zo'n 4000 overschot straks, dus daar kan met gemak wel een airco op draaien (koelen / verwarmen). De rest levert ze terug.
Ik weet niet precies hoe zij of ik daar mee zou moeten koelen in de zomerquote:Op maandag 4 april 2022 12:50 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik zou eerder voor 10 euro een elektrisch kacheltje kopen
quote:Op maandag 4 april 2022 11:54 schreef Gieliovd het volgende:
.....Lekker warme woonkamer en je kont vriest aan de bril vast.
Dat rammelen en roesten wil je natuurlijk niet in een woonwijk. Plus dat in NL de bende moet worden opgehangen door iemand met STEK. Daardoor is het arbeidsloon relatief hoog en wordt het lonender om iets knaps op te hangen.quote:Op maandag 4 april 2022 21:11 schreef Glider76 het volgende:
Die dingen draaien daar 24/7 en gaan ook jaren mee. Ze rammelen en roesten wat meer, maar doen het prima.
Is het ook niet een soort borstklopperij om een Mitsubishi of Daikin te willen? In Nederland draaien ze niet veel meer dan een beetje idle, zeker in de zomer.
klopt. Maar voordat ze in nederland gaan roesten en rammelen ben je 15 jaar verder gezien het klimaat waar ik die dingen zie draaien gok ik dan.quote:Op maandag 4 april 2022 22:28 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dat rammelen en roesten wil je natuurlijk niet in een woonwijk. Plus dat in NL de bende moet worden opgehangen door iemand met STEK. Daardoor is het arbeidsloon relatief hoog en wordt het lonender om iets knaps op te hangen.
Maar inderdaad een maatje van me vertelde dat je in Jakarta voor 200 Euro een redelijk werkende airco kan kopen, ophangen zal daar rond de tien euro extra kosten.
Als je er hier mee gaat verwarmen dan gebruik je ze ook minstens acht maanden per jaar. Plus dat niet gebruiken juist voor meer roesten en rammelen zal zorgen.quote:Op maandag 4 april 2022 22:42 schreef Glider76 het volgende:
[..]
klopt. Maar voordat ze in nederland gaan roesten en rammelen ben je 15 jaar verder gezien het klimaat waar ik die dingen zie draaien gok ik dan.
Offerte voor een trio voor een Daikin net binnen 1 huiskamer en 2 slaapkamers ¤5600quote:Op woensdag 6 april 2022 16:15 schreef Saboo het volgende:
Jaa, wij willen ook een airco in onze nieuwe huis.
Kunnen geen vloerverwarming en/of vloerisolatie aanleggen, dus dit leek ons the next best thing. Dan wel als aanvulling op de CV.
Vind alleen tegenstrijdige informatie of de kosten. Zit een beetje een verhuisbegroting te maken. Iemand een indicatie wat een split airco met 3 units zou kosten? Er hangt momenteel al een single unit. En ik vind zowel bedragen al 2.5 ka, als 7K. Toch een verschilletje.
Verder hoorde ik van de bouwkundige constructeur ook over wat vocht en luchtcirculatie problemen bij mensen die dit als hoofdverwarming hebben. Alleen kan ik daar niet zoveel over vinden.
Kun je een berekening geven van het aantal verbruikte kWh VS gasverbruik vorig jaar.quote:Op maandag 4 april 2022 21:11 schreef Glider76 het volgende:
Ik verwarm sinds oktober ook de woonkamer met airco. Voornamelijk overdag. In de avond gaat de pelletkachel aan.
Beide werken prima, maar vloerverwarming via cv of warmtepomp is en blijft toch het meest prettig. Geen wind, geen geluid, en gehele woonkamer/hal gelijkmatig van temperatuur. En het grote nadeel is alleen de woonkamer warm en de hal en badkamer steenkoud.
Ik zie het toch nog meer als bijverwarming dan als hoofdverwarming. Heb al weken geen gas meer verbruikt behalve nog voor douchen. Ik twijfel ook nog of die airco het wel zal trekken bij -10.
Ik heb een Daikin. Ook een zogenaamd A merk.
Maar ik zie in zeer warme landen toch ook heel veel zeer goedkope AC'tjes draaien van Midea en nog goedkoper/merklozer. In landen waar het veel vochtiger is als hier of zomers boven de 40 graden zitten.
Die dingen draaien daar 24/7 en gaan ook jaren mee. Ze rammelen en roesten wat meer, maar doen het prima.
Is het ook niet een soort borstklopperij om een Mitsubishi of Daikin te willen? In Nederland draaien ze niet veel meer dan een beetje idle, zeker in de zomer.
Maar goed, ik heb zelf ook een Daikin natuurlijk. Kost wel 4 keer zo veel als zo'n Midea. Denk niet dat je dat uiteindelijk terug verdient aan zuiniger verbruik gezien de weinige draaiuren ze maken hier in ons land.
Nee helaas niet. Mijn verbruik is totaal niet representatief als alleenstaande met 6 maanden per jaar buitenland verblijf en ook nog een pelletkachel erbij.quote:Op woensdag 6 april 2022 16:20 schreef halfway het volgende:
[..]
Kun je een berekening geven van het aantal verbruikte kWh VS gasverbruik vorig jaar.
Ik heb alle drie de punten redelijk te weten ondervangen door twee meter voor de airco een plafondventilator te hangen. Die blaast geruisloos de warme lucht naar beneden en de kamer in. Recht er onder moet je dan nog niet gaan zitten maar de warmte verdeeld zich wel veel beter door de kamer.quote:Op woensdag 6 april 2022 16:25 schreef boegschroef het volgende:
Om verschillende redenen vind ik het niet werken:
1. Ondanks ik superstille en de allernieuwst daikins heb, je hoort ze toch de hele tijd.
2. Airco's hangen hoog, warme lucht komt het beste van de grond hierdoor moet de airco naar beneden blazen wat voor onaangename luchtstoom zorgt.
3. Het is geen aangename warmte, waarschijnlijk door de actieve luchtstroom maar het voelt niet fijn aan.
Een hoop geld, maar wel marktconform.quote:Op woensdag 6 april 2022 16:19 schreef halfway het volgende:
[..]
Offerte voor een trio voor een Daikin net binnen 1 huiskamer en 2 slaapkamers ¤5600
Electrisch verwarmen is nu de oplossing. En dan is een warmte pomp of airco nu juist het meest zuinige alternatief.quote:Op maandag 4 april 2022 09:23 schreef MaJo het volgende:
[..]
Airco's zijn niet bepaald goed voor het milieu. Geen idee overigens hoe het zit als ze verwarmen, misschien is dat weer een heel ander verhaal. Vandaar ook mijn vraag
Electrisch verwarmen is nu de oplossing. En dan is een warmte pomp of airco nu juist het meest zuinige alternatief.quote:Op maandag 4 april 2022 09:23 schreef MaJo het volgende:
[..]
Airco's zijn niet bepaald goed voor het milieu. Geen idee overigens hoe het zit als ze verwarmen, misschien is dat weer een heel ander verhaal. Vandaar ook mijn vraag
Niet te veel naar je buurman luisteren, gewoon de handleiding lezen.quote:Op maandag 4 april 2022 08:02 schreef Zoev het volgende:
[..]
Buurman zei dat je na verwarmen even 5 min koud moet laten blazen omdat de buitenunit dan verwarmd, en condens verdampt. Klonk mij raar in de oren, maar vandaar mijn vraag.
Hoofdverwarming denk ik ook steeds meer aan
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |