abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_203764877
Hebben jullie tips om te besparen op boodschappen in een tweepersoonshuishouden? Mijn partner en ik geven elke maand veel geld uit aan boodschappen en we vragen ons altijd weer af hoe we aan het eind van de maand zo weinig overhouden. Tussen de 800 en 900 euro per maand aan boodschappen is echt veel te veel.

Laatste tijd letten we al wat meer op huismerken enzo maar zijn er handige tips die echt geldbesparend zijn? Dan doel ik ook op soort maaltijden enzo.
pi_203764905
Waar zitten die hoge kosten dan in?
Do what you love, love what you do!
pi_203764933
Dat is wel echt extreem veel geld voor boodschappen, ben benieuwd wat jullie zoal eten.
Ik zou gewoon minder luxe producten kopen dan denk ik? Een tweepersoonsgerecht met als basis rijst en groente is bijvoorbeeld gezond en redelijk goedkoop.
pi_203764937
hou je ook bij waar je dat geld aan uitgeeft? dan zie je vanzelf wat de dure dingen zijn en waar de winst te behalen is.
Reaching out to embrace the random. reaching out to embrace what ever may come.
pi_203765009
800-900 euro met 2 personen :') ik zou zeggen begin eens met aanbiedingen kopen
pi_203765018
Wij doen 2/3 van dat bedrag met 5 :') wat kopen jullie allemaal en waar dan? Wij gaan naar de slager en de bakker binnen dit budget.
pi_203765022
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:12 schreef kree het volgende:
Waar zitten die hoge kosten dan in?
Ja dat is een beetje de vraag. :@ Die bonnetjes houden we nooit bij, maar we kopen/koken wel elke dag een nieuw gerecht dus we zitten er wel aan te denken om voor meerdere dagen te gaan koken.

Verder inderdaad af en toe luxe producten. Veel vlees, kaas en vis omdat we dat gewoon lekker vinden.
pi_203765030
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:14 schreef Lokasenna het volgende:
Dat is wel echt extreem veel geld voor boodschappen, ben benieuwd wat jullie zoal eten.
Ik zou gewoon minder luxe producten kopen dan denk ik? Een tweepersoonsgerecht met als basis rijst en groente is bijvoorbeeld gezond en redelijk goedkoop.
Goede tip! Eten we eigenlijk nooit. Hoeveel ben je dan voor een paar dagen kwijt?
  Moderator maandag 21 februari 2022 @ 12:22:30 #9
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_203765039
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:20 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Ja dat is een beetje de vraag. :@ Die bonnetjes houden we nooit bij, maar we kopen/koken wel elke dag een nieuw gerecht dus we zitten er wel aan te denken om voor meerdere dagen te gaan koken.

Verder inderdaad af en toe luxe producten. Veel vlees, kaas en vis omdat we dat gewoon lekker vinden.
Dus je wil weten hoe je kunt besparen op boodschappen, maar het meest basale, namelijk het op een rijtje zetten waar het geld dan exact heen gaat dat heb je nog niet gedaan want 'de bonnetjes houden jullie nooit bij'. En dat ook niet nadat jullie je 'elke maand opnieuw' afvragen waar het geld heen gaat.

Het lijkt mij dat er hier wel wat meer mis gaat dan 'we geven 900 euro aan boodschappen uit per maand'.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_203765080
Oja, we zijn ook heel veel geld kwijt aan fruit. Dat is ook erg duur viel me op.
pi_203765106
Wij hier ¤350 per maand voor boodschappen met 2. Was eerst ¤300. Dat is ook normaal bedrag ¤350
pi_203765107
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:21 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Goede tip! Eten we eigenlijk nooit. Hoeveel ben je dan voor een paar dagen kwijt?
Voor twee personen maak ik bijvoorbeeld rijst met broccoli en pindasaus, dat zal 50 cent aan rijst, 1,50 voor de broccoli, en 1,50 voor de diverse ingrediënten in de pindasaus, dat is minder dan 5 euro voor een avondmaaltijd voor 2. Per dag een half brood met wat beleg, fruit en dingen zoals kwark. Ik denk dat voor 2 personen 10 euro per dag prima kan. Dan kom je op 300-350 per maand.
pi_203765118
Bij de supermarkt naar beneden kijken, daar liggen de goedkope producten.
Geen kaviaar of tonijn kopen.

Verse seizoensgebonden groentes zijn het goedkoopste
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_203765134
quote:
1s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:28 schreef sjorsie1982 het volgende:
Bij de supermarkt naar beneden kijken, daar liggen de goedkope producten.
Geen kaviaar of tonijn kopen.

Verse seizoensgebonden groentes zijn het goedkoopste
Toevallig eten we inderdaad regelmatig Tonijn. (En andere vis.) :D Dat maar eens gaan veranderen dan.
pi_203765149
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:29 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Toevallig eten we inderdaad regelmatig Tonijn. (En andere vis.) :D Dat maar eens gaan veranderen dan.
En zalm? Die ook niet meer kopen
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_203765153
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:27 schreef Lokasenna het volgende:

[..]
Voor twee personen maak ik bijvoorbeeld rijst met broccoli en pindasaus, dat zal 50 cent aan rijst, 1,50 voor de broccoli, en 1,50 voor de diverse ingrediënten in de pindasaus, dat is minder dan 5 euro voor een avondmaaltijd voor 2. Per dag een half brood met wat beleg, fruit en dingen zoals kwark. Ik denk dat voor 2 personen 10 euro per dag prima kan. Dan kom je op 300-350 per maand.
Top. Wij geven ook wel regelmatig geld aan extra voedingsmiddelen, (snoep, chips) koffie en veel fruit uit.

Volgens mij kost dat ook wel veel.
  maandag 21 februari 2022 @ 12:31:14 #17
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_203765155
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:27 schreef Lokasenna het volgende:

[..]
Voor twee personen maak ik bijvoorbeeld rijst met broccoli en pindasaus, dat zal 50 cent aan rijst, 1,50 voor de broccoli, en 1,50 voor de diverse ingrediënten in de pindasaus, dat is minder dan 5 euro voor een avondmaaltijd voor 2. Per dag een half brood met wat beleg, fruit en dingen zoals kwark. Ik denk dat voor 2 personen 10 euro per dag prima kan. Dan kom je op 300-350 per maand.
Bier, wijn, koffie, thee, shampoo, wasmiddel, wc-papier, tandpasta, enzo dan?
pi_203765161
quote:
7s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:31 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Bier, wijn, koffie, thee, shampoo, wasmiddel, wc-papier, tandpasta, enzo dan?
Ja dat.
  maandag 21 februari 2022 @ 12:32:39 #19
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_203765175
Maak een weekplanning.
Houd rekening met wat op moet (verse ingrediënten).
Zorg dat je ingrediënten evt. al direct in de lopende week kunt opmaken.
Doe een keer per week de meeste boodschappen.
Zorg voor een voorraad aan houdbare ingrediënten die je vaak gebruikt.

Ik maak altijd een weekplanning en dan doen we de meeste boodschappen in één keer. Ik kook ook regelmatig dezelfde gerechten met een overlap in ingrediënten* en kan zo zorgen dat ik niet vaak ingrediënten hoef te kopen waar ik maar een beetje van gebruik en dat een week (of twee) later weggegooid moet worden.

* Denk bijv. aan een spitskool en winterwortelen. Met de helft van de kool heb ik coleslaw gemaakt waar we twee dagen van hebben gegeten (een keer bij een tuna melt, een keer in een wrap met o.a. halloumi en avocado). Met de andere helft van de kool maak ik van de week een keer nasi goreng.
The love you take is equal to the love you make.
  maandag 21 februari 2022 @ 12:33:22 #20
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_203765184
Met dat thuiswerken drinken we volgens mij al voor minstens ¤60 per maand aan koffie.

Verder gaat m’n vrouw bijna elke week naar de kaasboer. Kost ¤20. Dan zit je in totaal al op ¤140 per maand voor alleen kaas en koffie. :')
pi_203765197
quote:
85s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:33 schreef Zwansen het volgende:
Met dat thuiswerken drinken we volgens mij al voor minstens ¤60 per maand aan koffie.

Verder gaat m’n vrouw bijna elke week naar de kaasboer. Kost ¤20. Dan zit je in totaal al op ¤140 per maand voor alleen kaas en koffie. :')
Zelfde hier ja. Hoeveel ben jij per maand kwijt?
pi_203765206
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:31 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Ja dat.
quote:
7s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:31 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Bier, wijn, koffie, thee, shampoo, wasmiddel, wc-papier, tandpasta, enzo dan?
Bij elkaar geef ik denk ik 30-50 euro per maand uit aan toiletartikelen enzo?
Alcohol en koffie koop ik zelf niet, af en toe een pakje thee bij de normale boodschappen.
  maandag 21 februari 2022 @ 12:35:14 #23
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_203765209
quote:
0s.gif Op maandag 21 februari 2022 12:34 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Zelfde hier ja. Hoeveel ben jij per maand kwijt?
Geen flauw idee. Heb eerlijk gezegd ook zin om het te weten. :P
pi_203765218
Meerdere dagen koken en een analyse van de bonnetjes maken.

Plus zaken die niet bederven in bulk kopen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_203765228
Kijk eens of je met een weekmenu kunt werken. Of in ieder geval plannen voor een paar dagen achter elkaar. Als je een keer boodschappen doet voor een paar dagen, heb je minder kans om impulsaankopen te doen.

Eet je alles op wat je inkoopt aan groente en fruit, of moet je ook regelmatig dingen weggooien omdat ze over de houdbaarheidsdatum zijn of groente/fruit niet meer goed zijn?

Wij eten ook graag tonijn, zalm en goed, duurzaam vlees, maar daarom eten we ook een paar dagen vegetarisch.

Inderdaad ook maar eens inzichtelijk maken aan welke produkten je dat geld uitgeeft.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')