Al-Baqarah 2:286quote:Op maandag 7 februari 2022 21:05 schreef GewoonUitNL het volgende:
Alle daden van Allaah gaan gepaard met wijsheid
(...)
Allaah schept en bepaalt niet wat puur slecht is.
(...)
Off topic maar wie weet red mijn opmerking ooit een kind 😉 Als een kind bedolven raakt onder het zand dan proberen mensen vaak snel de mond en neus zandvrij te maken. Vaak lukt het niet om de rest van het zand weg te halen voor er verdere hulp is. Maar het is juist belangrijk ook de borstkas zandvrij te maken of de druk daarop te verminderen. Anders stikken kinderen uiteindelijk nog ook al is de mond en neus zandvrij.quote:Op dinsdag 8 februari 2022 02:18 schreef wizzer het volgende:
Dat je dat hebt gevonden, Superbadeendje. Ik kon ook niks vinden erover.Ja kuilen graven die instorten,akelig.
Heftig dat Ootje dat als kind meekreeg zo dichtbij.
Op mijn school zat een meisje waarvan de broer bedolven is, doordat hij op een berg los zand klom, dat ging fout: hij werd bedolven en is overleden.
Over Alfredo heb ik gezocht vanavond, ik las het interview met de man die omlaag ging, maar hem niet mee omhoog kreeg. Ik kan me niks herinneren van beelden. Mijn ouders hebben me daarvan weggehouden, denk ik. Er was natuurlijk ook nog niet zoveel media als nu. Die moeder van dat vriendje zat constant langs de radio, waarna ze ons steeds vertelde wat er gebeurde. Maar dat kan ik me allemaal niet herinneren. Alleen dat er een jongen heel diep vast zat.
Dat was eng genoeg om te weten.
Alweer een kind in Marokko in een put? Jee.
Wat een bullshit. Hij kon het niet verdragen want hij is nu dood.quote:Op dinsdag 8 februari 2022 10:42 schreef GewoonUitNL het volgende:
[..]
Al-Baqarah 2:286
لَا يُكَلِّفُ ٱللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَاۚ
"Allaah belast een ziel niet boven haar vermogen."
Elke beproeving welke een mens ondergaat is voor hem gepast en is nooit iets wat hij niet aankan.
Wellicht heb jij een beproeving die een ander niet aankan, en een ander een beproeving die jij niet aankan.
Zo kan het voor jou heel angstaanjagend zijn wanneer je een beproefd persoon van de buitenkant ziet, maar valt de ervaring ervan voor die persoon best wel mee.
Stel je bijvoorbeeld een operatie onder verdoving voor, of een vechtpartij met adrenaline; voor de buitenstanders ziet het er bloederig en pijnlijk uit, terwijl zij die het ervaren op dat moment er niet veel van voelen.
En zo ook met deze kleine Rayan;
Het zal vast en zeker niet fijn zijn geweest de uren die hij daar heeft doorgebracht; maar wellicht heeft geholpen voor hem en maakte het lichter voor hem dat hij erg jong was en dus ook nog niet heel bewust van zaken was. Een volwassene zal misschien over meer piekeren op zo'n moment dan zo'n klein kind.
Al met al is het zeker iets geweest wat hij heeft kunnen verdragen, al was het niet makkelijk.
Wanneer is het Allah en Islam en wanneer is het Allaah en Islaamquote:Op maandag 7 februari 2022 20:54 schreef GewoonUitNL het volgende:
In overleg met een moderator wil ik een aantal misvattingen vanuit de islaam ophelderen omtrent het overlijden van deze jongen, moge Allaah hem genadig zijn. Dit is omdat ik heb gezien dat er vragen zijn met hoe de islaam bepaalde zaken verklaart als het gaat om deze gebeurtenis. Mijn bedoeling is niet om te discussieren of dit topic in een islaam topic te veranderen, het is de bedoeling om te verduidelijken en te informeren.
Allaah en islaam zijn in mijn opzicht het beste, dit omdat dit het meest overeenkomt met de Arabische uitspraak. Maar nooit met 3.quote:Op dinsdag 8 februari 2022 11:50 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Wanneer is het Allah en Islam en wanneer is het Allaah en Islaam
En kan je ook 3 of meer a's gebruiken?
Kan helaas niet zien.quote:Op dinsdag 8 februari 2022 12:03 schreef slashdotter3 het volgende:
Mooie reconstructie filmpje:
Van dag tot dag, zo verliep de reddingsoperatie van Rayan: aan het eind was het graven tegen 20 cm per uur
https://www.hln.be/dossie(...)cm-per-uur~acfef3ca/
Op 1:38 zie je 1 mannetje met een schep graven. Lijkt me redelijk stupide dit, schiet niet op en doe dan meerdere mensen met een schep ipv 1
De bestemming.quote:Op dinsdag 8 februari 2022 11:22 schreef GewoonUitNL het volgende:
De bestemming voor moslimkinderen na de dood
Elke ziel zal de dood proeven. En de dood is voor ieder mens op een vastgestelde tijd bepaald. Of je je nou in een staat van goede gezondheid verkeert of niet, of je nou jong of oud bent, de dood komt als het jouw tijd is en er wordt niet gekeken naar de omstandigheden waarin je je op dat moment bevindt.
Dus zo ook als de tijd voor een klein kind staat geschreven, dan zal hij gaan.
Maar wat gebeurt er met zo'n kind?
De islamitische geleerden zijn het er unaniem over eens, volgens ibn taymiyyah رحمه الله, dat de overleden kleine kinderen van moslims in Het Paradijs zullen zijn.
Besef je dus dat als we zeggen dat dit ook voor kleine Rayan is, dat hij een paar uur in een koude put heeft gezeten om vervolgens voor eeuwig in Het Paradijs te mogen vertoeven waarin zich alles wat een ziel wilt bevindt en meer!
Dit idee geeft een grote rust aan elke gelovige en dit helpt de ouders enorm met het een plek geven van deze gebeurtenis.
Tevens is het zo dat als de ouders met het verlies geduldig en goed omgaan, zij ook daarmee een verheven plek in Het Paradijs kunnen verdienen.
quote:Op maandag 7 februari 2022 01:03 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ben er nog steeds kapot van. Maar ik geloof dus ook dat hij (vrijdag of nog eerder) overleden is aan onderkoeling en dat ze geen autopsie hebben gedaan en hij morgen dus begraven wordt zonder bekende doodsoorzaak omdat bekendheid van de werkelijke outcome niet zo wenselijk is. Het feit dat ongeveer 2 minuten nadat hij (dood) in de ziekenauto lag, al een melding vanuit het koningshuis kwam dat hij officieel was overleden, zou je toch tot nadenken moeten zetten.
Koning betaalt de begrafenis dus zodat de schade enigzins beperkt is. Maar naar mijn mening, en meerdere met mij, zijn hier helaas fouten gemaakt die uiteindelijk het fatale lot in de hand hebben gewerkt. Ik heb alleen geen zin meer om daar nog over te discussiren na deze afschuwelijke gebeurtenis en mijn ervaring hoe het er hier op dit forum aan toe gaat. Wat dat betreft was het wel een eye-opener.
Deze zit “gelukkig” vast op 10 meter, zo te zien schiet het graven al op.quote:Op donderdag 17 februari 2022 18:56 schreef Scjvb het volgende:
Pfff.. alweer een kind vast in zo'n put.
https://www.telegraaf.nl/(...)-keer-in-afghanistan
quote:In n van de video’s huilt en kreunt de jongen, in een andere horen we hem praten met zijn vader. „Haidar, praat met me. We proberen je eruit te krijgen. Gaat het, mijn zoon? Praat met me en huil niet, we werken eraan om je eruit te krijgen”, zei de vader. „Ok, ik blijf praten”, antwoordt de jongen met een klein stemmetje.
Die zou niet in die put passenquote:Op donderdag 17 februari 2022 19:03 schreef roos94 het volgende:
Als Amalia in die put was geflikkerd hadden ze haar er dan sneller uit?
Gelukkig wel. Het is wat met die gevaarlijke putten tegenwoordig.quote:Op donderdag 17 februari 2022 19:02 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Deze zit “gelukkig” vast op 10 meter, zo te zien schiet het graven al op.
quote:Op donderdag 17 februari 2022 19:04 schreef Tengano het volgende:
[..]
Die zou niet in die put passen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |