Nu je het zegt... hier heb ik nog geen akoniet gezien.quote:Op zaterdag 5 februari 2022 11:50 schreef Blues het volgende:
Eieren en knoppen
Hier staat de winteraconiet achter in de tuin weer knalgeel te stralen en het loof van de druifjes zijn goed te zien.
Benieuwd of we dit jaar wél druifjes gaan zien
Ja!quote:Op zaterdag 5 februari 2022 17:42 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Oooh nu ik deze zie.
Ik heb nog een behoorlijke pol uitgegraven prachtriet staan. We hebben een rijtje van de ene kant van het huis verhuisd naar de andere en voor deze was geen plek meer.
Is wel mishandeld maar tis net onkruid dus....
Volgende week meenemen voor je?
Een klein prulleke van deze, relatief gezien
Vanyel in F&F / Bloemen/planten in je eigen tuin #66: Nazomeren
Wordt rood met witte pluimen in de herfst.
Deze?quote:Op zaterdag 5 februari 2022 17:54 schreef Vanyel het volgende:
Ik heb lui een bouwpakketje gekocht van de snoezige meneer van Greenspan. Die maakte een frames en spande daar worteldpek overheen. Frames aan elkaar schroeven en je hebt een bak.
Zo kun je ook een deksel maken, indien gewenst inclusief scharnieren.
Bedoel je gewoon een bult met groen tuinafval etc?quote:Op zaterdag 5 februari 2022 17:52 schreef Claudia_x het volgende:
Heeft iemand hier een tip voor het maken van een ombouw voor een composthoop?
Ja die.quote:
Ik zocht op "greenspan" en "snoezig" - meteen raak.quote:Op zaterdag 5 februari 2022 18:00 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ja die.
Waarom ik die nou zelf niet kon vinden
Beter doe je snoezig.quote:Op zaterdag 5 februari 2022 18:00 schreef Claudia_x het volgende:
Ik kan ook voor onooglijk plastic gaan dat langer meegaat, zoiets:
[ afbeelding ]
Ja. Als je echt verstand hebt van composteren zijn die bakken geweldig.quote:Op zaterdag 5 februari 2022 18:00 schreef Claudia_x het volgende:
Ik kan ook voor onooglijk plastic gaan dat langer meegaat, zoiets:
[ afbeelding ]
Eigenlijk wil ik gewoon een hoop waar ik m'n groenafval kwijt kan. Ik ben niet bereid heel ver te gaan om de perfecte composthoop te creëren. Ik had wel de indruk dat een systeem met drie bakken waarschijnlijk ideaal is voor de verschillende fases van verrotting.quote:Op zaterdag 5 februari 2022 18:04 schreef sigme het volgende:
Sowieso composteert natuurlijk bijna niemand echt; composteren is een kortdurend proces bij hoge temperatuur (60 graden). Wij tuinders doen gewoon trage laagtemperatuur verrotting. Ook heel mooi.
Ik kan ook voor een compromis gaan, Anne. Deze heeft een 'bedrieglijk echte houtlook':quote:Op zaterdag 5 februari 2022 18:07 schreef AnneX het volgende:
Die snoezige houten gaat best een aantal jaren mee. Veel jaren.
Twee van die onooglijke plastic bakken staan bij 2 buren in de tuin.
Laat ik zeggen. Het went en het blijft opvallen of wel lichte irritatie.
Ik heb alle foto's door zitten bladeren maar helaas is dit de enige. Wel even de foto opnieuw geupload zodat hij in werkelijk formaat te zien/te vergroten is.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat is precies wat ik bedoel! Een handige app om zo'n plant te determineren is PlantNet. Ik heb het voor je gedaan en krijg steentijm als resultaat. Dat ziet er plausibel uit. Ik begrijp dat de plant bovengronds afsterft en de wortelstok straks uitloopt. Dat betekent dat je in het voorjaar de dorre takken helemaal af kunt snoeien. Ik vind het trouwens een erg leuke plant!quote:Op zaterdag 5 februari 2022 20:04 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik heb alle foto's door zitten bladeren maar helaas is dit de enige. Wel even de foto opnieuw geupload zodat hij in werkelijk formaat te zien/te vergroten is.
[ afbeelding ]
Jeetje dat is wel erg in de kijker zitten! Lijkt mij niet erg prettig als je de buren zo op tafel ziet kijken. Is een (half open) schuttingdeur geen optie?quote:Op zaterdag 5 februari 2022 14:00 schreef miss_sly het volgende:
Ik plantte vandaag fargesia robusta campbell. Om de entree van het paadje te markeren, om de wind te vangen en om het obligate zwaaien naar de buren als we aan de eettafel zitten voor een deel weg te nemen:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Gelukkig kan bamboe tegen de wind. Hopelijk overleven ze de wind en regen van morgen en kunnen ze dan mooi hoger en voller worden.
quote:Op zaterdag 5 februari 2022 20:04 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik heb alle foto's door zitten bladeren maar helaas is dit de enige. Wel even de foto opnieuw geupload zodat hij in werkelijk formaat te zien/te vergroten is.
[ afbeelding ]
En de huidige staat is dit![]()
[ afbeelding ]Je klimhortensia!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Die van ons is nu 2 jaar oud en ik hoop op een explosie dit jaar.Resistance is futile.
Nee, wij willen geen deur of poort. Als de bamboe een beetje groeit, is de ergste inkijk weg. Het is vooral vervelend als we aan de eettafel zitten en iemand van hun loopt bij hen achterom. Dat neemt de bamboe dadelijk weg.quote:Op zondag 6 februari 2022 10:06 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Jeetje dat is wel erg in de kijker zitten! Lijkt mij niet erg prettig als je de buren zo op tafel ziet kijken. Is een (half open) schuttingdeur geen optie?
Ja dat is hem! Hij ruikt ook erg lekker en er komen veel bijen op afquote:Op zondag 6 februari 2022 09:25 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is precies wat ik bedoel! Een handige app om zo'n plant te determineren is PlantNet. Ik heb het voor je gedaan en krijg steentijm als resultaat. Dat ziet er plausibel uit. Ik begrijp dat de plant bovengronds afsterft en de wortelstok straks uitloopt. Dat betekent dat je in het voorjaar de dorre takken helemaal af kunt snoeien. Ik vind het trouwens een erg leuke plant!
- Edit - Ik heb net de foto bekeken van de situatie nu en volgens mij is de plant al aan het uitlopen. In maart kun je de dorre takken dus gerust afsnoeien (even wachten voor de beestjes).
Ja gaaf hè! De tuin was toen we hier kwamen wonen heel erg lelijkquote:Op zondag 6 februari 2022 10:08 schreef Seven. het volgende:
[..]
Je klimhortensia!![]()
Die van ons is nu 2 jaar oud en ik hoop op een explosie dit jaar.
't Is maar de voordeur van de buren, hè.quote:Op zondag 6 februari 2022 10:06 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Jeetje dat is wel erg in de kijker zitten! Lijkt mij niet erg prettig als je de buren zo op tafel ziet kijken. Is een (half open) schuttingdeur geen optie?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |