Klopt, want dat werk hoeft dan opeens op magische wijze niet meer gedaan te worden. Het vuilnis haalt zichzelf dan op, de straten leggen zichzelf, en ouderen worden opeens zo zelfvoorzienend dat ze geen zorg van derden meer nodig hebben.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:18 schreef BookFreak het volgende:
Minimumloon is een slecht idee. Helemaal voor het doelgroep dat ze denken te helpen (laaggeschoolden), want die gaan als eerst massaal de laan uit.
Verhogen van het minimumloon heeft een butterfly effect.quote:Op vrijdag 26 november 2021 21:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
Kortom: veel mensen die ruim meer dan het minimum verdienen zijn er tegen, omdat ze denken dat het hun geld gaat kosten.
Zijn jullie voor het verlagen van het minimumloon en de uitkeringen? Of zelfs het afschaffen daarvan? Hou er dan wel rekening mee, dat je volgend jaar een ongeluk kan krijgen, je werkgever failliet kan gaan of je partner wil scheiden, waardoor je ineens ook bij die groep hoort. Dan piep je ineens wel anders.
Ow? Alle lonen stijgen dan 30% ja? Onderbouw dat eens.quote:Op zaterdag 27 november 2021 13:15 schreef von_manstein het volgende:
[..]
Verhogen van het minimumloon heeft een butterfly effect.
Als het minimum loon met 30% wordt verhoogd dan stijgen de rest van de lonen evenredig mee.
Het gevolg is dat bedrijven meer geld kwijt zijn aan salarissen, wat weer wordt doorberekend op de producten en dienst.
Een gevolg is dat iedereen meer gaat betalen voor dezelfde producten en diensten dan voor de loonstijging
Het resultaat is dat iedereen na een half jaar weer even arm is als voor de stijging. (en over inflatie maar te zwijgen)
We hebben te veel figureren die op hun kont zitten de hele dag, en te weinig die de handen uit de mouw steken. Het wordt eens tijd men aan de "onderkant" eerlijker te belonen voor het vieze/harde werk dat ze doen.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:18 schreef BookFreak het volgende:
Minimumloon is een slecht idee. Helemaal voor het doelgroep dat ze denken te helpen (laaggeschoolden), want die gaan als eerst massaal de laan uit.
Sorry hoor, maar eerlijk belonen zit bij mij anders. Hoger opgeleid/verantwoordelijkheid banen horen terecht meer te verdienen dan banen waar je geen of nauwelijks opgeleid voor hoeft te worden, of die 0 verantwoordelijk hebben. Als je niet een productief persoon bent of zo inwisselbaar bent, ja sorry maar dan moet je niet klagen waarom hoog opgeleiden of ondernemers meer verdienen.quote:Op zaterdag 27 november 2021 14:01 schreef Joppiez het volgende:
[..]
We hebben te veel figureren die op hun kont zitten de hele dag, en te weinig die de handen uit de mouw steken. Het wordt eens tijd men aan de "onderkant" eerlijker te belonen voor het vieze/harde werk dat ze doen.
Hoog opgeleiden zijn vaker dan niet makkelijk inwisselbaar hoor.. Maargoed, als laag opgeleiden zo makkelijk inwisselbaar zijn dan zaten we nu niet met een gigantisch tekort aan verplegers, bouwvakkers, elektricien, loodgieters, installateurs, glazenzetters, hoveniers, stratenmakers, schoonmakers, vrachtwagen chauffeurs e.d. En als ik dan menig vacature open naar een van deze functies, dan gaat er voorlopig nog he-le-maal niks veranderen. Kunnen we laag of hoog springen, maar de wet van vraag en aanbod gaat dit sowieso oplossen. Anders blijven we met het tekort zitten namelijk. Hoog opgeleide functies kunnen we daarentegen prima op bezuinigen. Maak het als overheid eens een stuk makkelijker om een blik Indiers open te trekken wanneer je dat als bedrijf nodig hebt.quote:Op zaterdag 27 november 2021 15:00 schreef BookFreak het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar eerlijk belonen zit bij mij anders. Hoger opgeleid/verantwoordelijkheid banen horen terecht meer te verdienen dan banen waar je geen of nauwelijks opgeleid voor hoeft te worden, of die 0 verantwoordelijk hebben. Als je niet een productief persoon bent of zo inwisselbaar bent, ja sorry maar dan moet je niet klagen waarom hoog opgeleiden of ondernemers meer verdienen.
Jouw linkse kerk doctrines slaan nergens op.
Banen waar men veel verantwoordelijkheden heeft, worden meestal ingepikt door lieden die pretstudies hebben gehad. Bovendien zijn zij zo gewiekst dat zij de verantwoordelijkheid voor foute beslissingen doorschuiven naar onderen. Zeggen dan nooit, ik ben fout geweest en betaal de schade uit eigen zak.quote:Op zaterdag 27 november 2021 15:00 schreef BookFreak het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar eerlijk belonen zit bij mij anders. Hoger opgeleid/verantwoordelijkheid banen horen terecht meer te verdienen dan banen waar je geen of nauwelijks opgeleid voor hoeft te worden, of die 0 verantwoordelijk hebben. Als je niet een productief persoon bent of zo inwisselbaar bent, ja sorry maar dan moet je niet klagen waarom hoog opgeleiden of ondernemers meer verdienen.
Jouw linkse kerk doctrines slaan nergens op.
Nou, ik ben toevallig een van die hoge managers. Ik verdien ook serieus goed. Maar hun juist de mensen ‘op de werkvloer’ wat meer.quote:Op zaterdag 27 november 2021 15:00 schreef BookFreak het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar eerlijk belonen zit bij mij anders. Hoger opgeleid/verantwoordelijkheid banen horen terecht meer te verdienen dan banen waar je geen of nauwelijks opgeleid voor hoeft te worden, of die 0 verantwoordelijk hebben. Als je niet een productief persoon bent of zo inwisselbaar bent, ja sorry maar dan moet je niet klagen waarom hoog opgeleiden of ondernemers meer verdienen.
Jouw linkse kerk doctrines slaan nergens op.
En raar opkijken dat aangiften op de plank blijven liggenquote:Op zaterdag 27 november 2021 16:23 schreef Spanky78 het volgende:
Een politieagent verdient iets van 1600¤ per maand en waagt zijn leven voor onze veiligheid
Dat heeft niets met die agenten te maken, maar dat het er te weinig zijn. En dat ze extreem veel moeten administreren.quote:Op zaterdag 27 november 2021 17:08 schreef Joppiez het volgende:
[..]
En raar opkijken dat aangiften op de plank blijven liggen
Denk dat het eerder door het belachelijke kut salaris komt. Dacht dat een (startende) agent al snel het dubbele kreeg, wat mijn mening nog steeds karig is.quote:Op zaterdag 27 november 2021 18:24 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Dat heeft niets met die agenten te maken, maar dat het er te weinig zijn. En dat ze extreem veel moeten administreren.
Verplegers, installateurs, loodgieters en elektriciens zijn niet laagopgeleid en werken zeker niet tegen minimumloon.quote:Op zaterdag 27 november 2021 15:25 schreef Joppiez het volgende:
Maargoed, als laag opgeleiden zo makkelijk inwisselbaar zijn dan zaten we nu niet met een gigantisch tekort aan verplegers, bouwvakkers, elektricien, loodgieters, installateurs, glazenzetters, hoveniers, stratenmakers, schoonmakers, vrachtwagen chauffeurs e.d.
Klopt, want het zijn slechts de criminelen die profijt hebben van de noeste arbeid verricht onder erbarmelijke omstandigheden.quote:
Ja,lekker kunnen lullen en goed af kunnen schuiven is, naast goed kunnen slijmen bij de baas, de beste manier om bovenaan te komen. Zelfvertrouwen uitstralen.quote:Op zaterdag 27 november 2021 16:10 schreef torentje het volgende:
[..]
Banen waar men veel verantwoordelijkheden heeft, worden meestal ingepikt door lieden die pretstudies hebben gehad. Bovendien zijn zij zo gewiekst dat zij de verantwoordelijkheid voor foute beslissingen doorschuiven naar onderen. Zeggen dan nooit, ik ben fout geweest en betaal de schade uit eigen zak.
De uitkeringen zijn hier te laag om er van te kunnen leven, zelfs als je zo goedkoop mogelijk leeft. Iedere onvoorziene uitgave (zoals een kapotte wasmachine) is een nieuwe afbetalingsregeling, waardoor je besteedbare inkomen verder afneemt. Daarom hebben we hier tegenwoordig ook voedselbanken. De enige uitweg is een voltijdbaan.quote:Op zaterdag 27 november 2021 22:57 schreef onduidelijkk het volgende:
Gaan uitkeringen ook omhoog zoals bijstand en WIA? Zo ja dan is dat wel lekker. En luieren op je bankje en extra cashen , voor de mensen die een uitkering ontvangen.
Ja en? Scheelt een hoop uitbuiting van jonge en deels zwak staande werknemers.quote:Op donderdag 25 november 2021 22:54 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat werkt alleen maar nog meer inflatie in de hand. Denk eens aan de extra kostenpost van een gemiddelde supermarkt....
Per saldo worden voeding, brandstof en energie duurder en blijven de belastingen net zo hoog. Zo gaat dat altijd met linkse plannetjes.quote:Op zondag 28 november 2021 12:32 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Ja en? Scheelt een hoop uitbuiting van jonge en deels zwak staande werknemers.
Het is niet alsof ahold niets verdient. Sowieso is voedsel en energie veel te goedkoop. We gaan toe naar het betalen van de echte prijs daarvoor.
Sowieso zou belasting meer naar inkomen uit kapitaal moeten gaan en niet naar inkomen uit arbeid. Dat zou de koopkracht enorm goed doen en zaken als recycling, energiebesparing en duurzaamheid flink verbeteren. Al die businesscases voor duurzame alternatieven zijn nu onbetaalbaar ten opzichte van olie, gas en goedkoop staal uit China.
Per saldo zie je dan minder belasting maar wel duurdere energie, brandstof en voedsel. En dat is prima.
Dat heb ik oven opgezocht, wat een geheel vrijblijvend, oppervlakkig kutboekje is dat. Er wordt van alles beweerd, allerlei anekdotes aangehaald, maar echt werkelijk niets aangetoond. https://books.google.nl/b(...)on&hl=nl&redir_esc=yquote:Op zaterdag 27 november 2021 22:55 schreef SymbolicFrank het volgende:
De meeste mensen vinden dat niemand hun werk beter kan en dat ze onmisbaar zijn. En dat ze daarom een hoger salaris verdienen dan al die mensen die minder slim zijn / minder hard werken / een lagere opleiding hebben / minder ervaring hebben, enzovoorts. Zij zijn beter en hebben daarom recht op meer.
Dat zie je natuurlijk vooral bij mannen (testosteron). We willen allemaal die Alpha man zijn, met een grote harem.
Nou is dat wel aan het veranderen. De meeste goedbetaalde banen zijn er tegenwoordig omdat andere bedrijven ook zo'n functie hebben. Of omdat leidinggevenden graag een entourage hebben van jaknikkers. De hoeveelheid mensen die ze aansturen bepaalt (samen met de hoogte van hun salaris) hun status. En daar gaat het natuurlijk om.
Voor een uitgebreide verhandeling hierover kan ik het boek "bullshit jobs" van harte aanbevelen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |