Daarna begint het verder afschalen van geplande zorg.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:48 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Volgens de cijfers van LCPS is de max capaciteit 1069 en zijn er nog 157 bedden "beschikbaar".
https://lcps.nu/wp-content/uploads/211118_ZHC.pdf
Betekent dan wel dat alle BOSS bedden weg zijn.
Die 157 is trouwens binnen nu en 2 weken wel op met de huidige netto instroom.
Saved by the bell.... dat de QR code voor toegang tot niet essentiële winkels, gaat ons gaat redden.quote:
Kunnen ze dan niet beter weer een max aantal karretjes neerzetten en daarop proberen te handhaven?quote:Op donderdag 18 november 2021 16:42 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Typisch weer dit
Waarom nou weer die 1.5m uitzondering. Alsof je dat kan waarborgen.
Ben niet voor CTB in winkels hoor, maar als je het doet doe het dan gewoon volledig.Dit is weer zo typisch dom gepolder. De Action zegt dan straks "ja ja, we houden 1.5m afstand dus CTB niet nodig" en dan vallen de tokkies weer over elkaar om goedkoop een 5-pack snickers en wc-papier in te slaan.
Ja, verschillende ziekenhuizen staan er anders voor. Maar als diverse grote ziekenhuizen aangeven dat het (in dat ziekenhuis) mis aan het gaan is en zij niet langer de zorg kunnen bieden die nodig is is er een probleem. Als urgente zorg die binnen 6 weken geleverd moet worden niet langer binnen 6 weken geleverd kan worden gaan daar hoogstwaarschijnlijk overlijdens uit voortkomen.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:49 schreef Bliksem92 het volgende:
[..]
Ik vind het precies andersom, we hebben allemaal toegang tot cijfers. En we weten ook dat verschillende ziekenhuizen er anders voorstaan. Het is interessant om rechstreekse getuigenis te krijgen en die persoon een hart onder de riem te steken. Maar nogmaals, de situatie als geheel is daarmee niet samen te vatten. Die persoon denkt schijnbaar van wel.
quote:Op donderdag 18 november 2021 16:52 schreef aartstyle het volgende:
Mensen ik geef het definitief op. Laatste alinea uit dit artikel doet het hem:
in een motie over "terugkeer naar een meer normale besluitvorming", die door alle fracties werd gesteund, wordt het kabinet opgeroepen coronamaatregelen voortaan op een minder gehaaste en crisisachtige manier te behandelen.
https://nos.nl/artikel/24(...)t-essentiele-winkels
WTF.
Dat is al in volle gang. Wellicht dat hierdoor het aantal non-covidpatiënten nog wat kan dalen, maar dat is wel een tragedie van jewelste.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:50 schreef Bliksem92 het volgende:
[..]
Daarna begint het verder afschalen van geplande zorg.
De Kamer doet me denken aan de roep van leraren om meer autonomie. Eerst roepen dat ze meer inspraak willen, en dan krijgen ze dat, en willen ze stiekem toch liever geen eigen verantwoordelijkheid nemen.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:52 schreef aartstyle het volgende:
Mensen ik geef het definitief op. Laatste alinea uit dit artikel doet het hem:
in een motie over "terugkeer naar een meer normale besluitvorming", die door alle fracties werd gesteund, wordt het kabinet opgeroepen coronamaatregelen voortaan op een minder gehaaste en crisisachtige manier te behandelen.
https://nos.nl/artikel/24(...)t-essentiele-winkels
WTF.
Heb zelf afgelopen najaar volop bezichtigingen gehad en hele aankoopprocedure huidige woning, alles gewoon op kantoor, overeenkomst(en) tekenen, hypotheekadvies noem maar op. En dat was al ten tijde van de lockdown(s) in november/december vorig jaar.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:48 schreef Elan het volgende:
[..]
Misschien als je iets moet tekenen of zo, huurcontract bijvoorbeeld. En woningen bezichtigen op afstand is ook wel lastig.
Nee, dat was de originele poster die daar over begon. Zijn woordkeuze, niet die van mijquote:Op donderdag 18 november 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja, verschillende ziekenhuizen staan er anders voor. Maar als diverse grote ziekenhuizen aangeven dat het (in dat ziekenhuis) mis aan het gaan is en zij niet langer de zorg kunnen bieden die nodig is is er een probleem. Als urgente zorg die binnen 6 weken geleverd moet worden niet langer binnen 6 weken geleverd kan worden gaan daar hoogstwaarschijnlijk overlijdens uit voortkomen.
We kunnen redetwisten of dat wel of geen rand van de afgrond is, maar het is een (groot) probleem. Dat niet alle ziekenhuizen er zo voor staan geloof ik best, daar is LCPS voor om die spreiding zo goed mogelijk te doen.
Ik heb moeite met de keuze van je woorden, jij begon zelf namelijk met rand voor de afgrond etc. Ik denk dat we daar niet ver vandaan zijn op deze manier.
Wij hebben toen de pandemie net begonnen was tijdelijk gehuurd terwijl ons huis gebouwd werd. Die bezichtigingen vond ik wel een verademing. Je krijgt de sleutel, makelaar zegt: Veel plezier! en hop, je kunt op je eigen tempo bezichtigen zonder makelaar die in je nek staat te hijgen.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:50 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik heb het afgelopen winter nog gedaan. Bellen via whatsapp. Dit ging op zich prima.
Maar eerlijk, de bezichtiging doe je meestal niet bij de makelaar zelf.
Ondertussen in Den Haagquote:Op donderdag 18 november 2021 16:52 schreef DireStraits7 het volgende:
Maar eerlijk, een week geleden hadden we het nog over het dagrecord dat gebroken zou worden. Dat dagrecord stond op ~13.000. We hebben vandaag al de 23.000 aangeraakt. Poep is de ventilator wel heel hard aan het raken nu.
En dan over 3 weken, de zorg loopt helemaal vast, hoe kan dit?quote:Op donderdag 18 november 2021 16:52 schreef aartstyle het volgende:
Mensen ik geef het definitief op. Laatste alinea uit dit artikel doet het hem:
in een motie over "terugkeer naar een meer normale besluitvorming", die door alle fracties werd gesteund, wordt het kabinet opgeroepen coronamaatregelen voortaan op een minder gehaaste en crisisachtige manier te behandelen.
https://nos.nl/artikel/24(...)t-essentiele-winkels
WTF.
En als ik een auto koop wil ik daar ook eerst in rijden. Dat maakt niet opeens dat autohandelaren tot de essentiële beroepen horen. Of gaat iemand mij nu vertellen dat die ook essentieel zijn?quote:Op donderdag 18 november 2021 16:54 schreef WheeledWarrior het volgende:
Moet zeggen dat ik met dit soort aankopen en bedragen ook gewoon face to face wil zitten met iemand en niet via een laptop op je zolderkamer.
Zorg die binnen 6 weken geleverd moet worden kan niet meer geleverd worden op een aantal plekken. Laat dat nu ook net plekken zijn waar de meer specialistische zorg plaatsvindt die niet in streekziekenhuizen gedaan kan worden en er is gewoon een groot probleem.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:54 schreef Bliksem92 het volgende:
[..]
Nee, dat was de originele poster die daar over begon. Zijn woordkeuze, niet die van mij. En ik ben het met je oneens dat we dichtbij die afgrond staan. Verder uiteraard wel eens dat er problemen zijn in de zorg.
Sorry, ik ga 't zeggen.. Die zijn essentieel. De showroom niet, maar proefritten, afleverafspraken e.d. konden ook toen ze dicht waren gedaan worden.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:55 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En als ik een auto koop wil ik daar ook eerst in rijden. Dat maakt niet opeens dat autohandelaren tot de essentiële beroepen horen. Of gaat iemand mij nu vertellen dat die ook essentieel zijn?
Oh ja hoor. Ik werk nog pakweg een maand en dan heb ik een maandje vaderschapsverlof. Maar het frustreert wel enorm. En ik krijg ook veel minder voor elkaar. Veel meer emotie. Bij artsen, personeel en leidinggevenden.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:30 schreef chratnox het volgende:
[..]Gaat 't met jou nog wel goed? Heb je hulp waar nodig?
Weet je of die boodschap ook aankomt bij LCPS etc? Kuipers was afgelopen week nog van mening dat er nog
opgehaald kon worden. Ik kan het me niet zo heel goed voorstellen.
Nou als je net je huidige auto in de prak gereden hebt. Of net een nieuwe baan hebt waarvoor je een auto nodig hebt...... of waarvoor je moet verhuizen.....quote:Op donderdag 18 november 2021 16:55 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En als ik een auto koop wil ik daar ook eerst in rijden. Dat maakt niet opeens dat autohandelaren tot de essentiële beroepen horen. Of gaat iemand mij nu vertellen dat die ook essentieel zijn?
Maar wel te veel ad hocquote:Op donderdag 18 november 2021 16:53 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Hele probleem is juist dat wij al rete traag zijn.
https://www.hartvannederl(...)-200-extra-ic-beddenquote:Gommers komt terug op uitspraak: toch wél 200 extra ic-bedden nodig
Er zijn tóch extra ic-verpleegkundigen nodig om nieuwe lockdowns te voorkomen. Dat erkent Diederik Gommers donderdagochtend in de 538 Ochtendshow. "Het moet niet zo zijn dat dan iedere keer het land op slot moet omdat er te weinig ic-bedden zijn."
Aan het begin van de coronacrisis zei Gommers nog dat opschalen niet nodig was, maar daar komt de ic-arts nu op terug. "In 2019 hadden we een bezettingsgraad van 70 procent, 30 procent stond leeg over het hele jaar", legt hij uit. "Dan moet je niet meer ic-bedden hebben, want het is hele dure zorg en je hebt veel personeel nodig."
Het (nu nog) OMT-lid vindt dan ook dat hij zijn uitspraak in maart 2020 "weloverwogen" gemaakt heeft, "maar nu is het veranderd". Gommers zegt dat we er een ziektebeeld bij hebben gekregen en is tot de conclusie gekomen dat corona de komende jaren voorlopig niet meer weggaat.
'750 ic-verplegers nodig'
Om te voorkomen dat het land steeds op slot moet om de zorg te ontlasten, wil het ic-hoofd nu toch extra verplegers opleiden, legt hij uit. "Nu moeten er gewoon ruim 200 ic-bedden bij. We willen van 950 naar 1.150. Dan hebben we 750 ic-verpleegkundigen nodig", rekent de arts voor in het radioprogramma.
Gommers geeft toe dat als er vorig jaar al was opgeschaald, we nu minder problemen hadden gehad. Maar het opleiden van ic-personeel kost ook tijd, benadrukt hij. "Als je nu als afgestudeerd verpleegkundige besluit om ic-verpleegkundige te worden, duurt de klassieke opleiding nog achttien maanden."
Opleiding inkorten?
Om het acute personeelstekort op de intensive cares aan te pakken is er daarom meer nodig, stelt Gommers. "Wat je nu zou moeten doen, omdat je we in een crisis zitten, is dat je met elkaar om de tafel gaat zitten om een kortere opleiding te maken met mensen die bepaalde competenties hebben", roept hij tot slot op.
De huidige ic-capaciteit in Nederland is 1.016 bedden, blijkt uit cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Daarvan waren er woensdag 882 bezet. In 402 ziektegevallen ging het om coronapatiënten. Het was voor het eerst sinds begin juni dat er meer dan 400 coronapatiënten op de ic lagen.
Ja ik denk dat daar ook het essentiële karakter in zit. Of als je tachtigplussers hebt die niet met de huidige technologie om willen of kunnen gaan. Om die reden stuurt de belastingdienst ook nog steeds papieren brieven, terwijl dat eigenlijk ook allemaal via de mail en Mijnoverheid kan.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:54 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Heb zelf afgelopen najaar volop bezichtigingen gehad en hele aankoopprocedure huidige woning, alles gewoon op kantoor, overeenkomst(en) tekenen, hypotheekadvies noem maar op. En dat was al ten tijde van de lockdown(s) in november/december vorig jaar.
Moet zeggen dat ik met dit soort aankopen en bedragen ook gewoon face to face wil zitten met iemand en niet via een laptop op je zolderkamer.
Same hier meegemaakt zo, precies zoals jij omschrijft. Ook in dezelfde periode haha, toevalligquote:Op donderdag 18 november 2021 16:54 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Heb zelf afgelopen najaar volop bezichtigingen gehad en hele aankoopprocedure huidige woning, alles gewoon op kantoor, overeenkomst(en) tekenen, hypotheekadvies noem maar op. En dat was al ten tijde van de lockdown(s) in november/december vorig jaar.
Moet zeggen dat ik met dit soort aankopen en bedragen ook gewoon face to face wil zitten met iemand en niet via een laptop op je zolderkamer.
Een tijdelijk probleem. Op een gegeven moment zal planbare zorg verder afgschaald worden.quote:Op donderdag 18 november 2021 16:56 schreef chratnox het volgende:
[..]
Zorg die binnen 6 weken geleverd moet worden kan niet meer geleverd worden op een aantal plekken. Laat dat nu ook net plekken zijn waar de meer specialistische zorg plaatsvindt die niet in streekziekenhuizen gedaan kan worden en er is gewoon een groot probleem.
Hoe zou jij de huidige situatie duiden?
Geen idee waar de discussie over ging, over essentiële beroepen kennelijk?quote:Op donderdag 18 november 2021 16:55 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En als ik een auto koop wil ik daar ook eerst in rijden. Dat maakt niet opeens dat autohandelaren tot de essentiële beroepen horen. Of gaat iemand mij nu vertellen dat die ook essentieel zijn?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |