Hoe je het ook wendt of keert, door inperking openingstijden supermarkt heb je minder spreiding, dat is gewoon een feit. Derhalve een onbegrijpelijke maatregel.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:35 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En toen ik gisteren om 19.15 in de supermarkt was, was het er ongekend rustig.
Bijzonder, al die mensen die N=1 extrapoleren naar 'iedereen' en 'niemand' en zo.
Wij worden behandeld als volwassenen en mogen het zelf weten.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:11 schreef Mexicanobakker het volgende:
Ennnnn de kogel is door de kerk: Komende weken volledig thuis.
Of het een onbegrijpelijke maatregel is of niet, is een tweede.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:40 schreef Galvez het volgende:
[..]
Hoe je het ook wendt of keer, door inperking openingstijden supermarkt heb je minder spreiding, dat is gewoon een feit. Derhalve een onbegrijpelijke maatregel.
Ik ging altijd rond 21 uur boodschappen doen. Heerlijk rustig. Nu ga ik rond 19:30. Nog geen topdrukte maar wel beduidend drukker dan om wat uur.
5 dagen hierquote:Op donderdag 18 november 2021 08:37 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wij blijven op drie dagen minimaal omdat "De 1,5 meter gewaarborgd kan worden en zodat het contact met collega's niet verloren gaat".
Met dat laatste heeft het dan ook niets te maken. Het is een simpele berekening: langere openingstijden betekent betere spreiding. Zeker in supermarkten is dat al ver voor de corona onderzocht. Het effect van wel of niet langer open is er alleen duidelijk als je concurrent iets anders doet dan jij. Het kan hooguit zo zijn dat er door korter openingstijden nu wat meer mensen online boodschappen gaan doen, maar dat is dan vooral de groep die al heel laat ging en dan is het in 95% van de supermarkten al zo rustig dat je zonder problemen je corona rond kunt hoesten.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Of het een onbegrijpelijke maatregel is of niet, is een tweede.
Ik denk dat de groep mensen te divers is om over 'iedereen' en 'niemand' te spreken op basis van wat je denkt te zien en ervaren.
Pff ja, zolang het een advies is heb je zat werkgevers die het personeel laten opdraven.quote:
Hoop het. Hopelijk zsm een zware lockdown.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:54 schreef aartstyle het volgende:
Hier minimaal vier van de vijf dagen nu thuis aan het werk.
Vanaf 13 december zal het wel weer full time thuis zijn, want dat de scholen dicht gaan lijkt mij een zekerheid.
Dat zou heel droevig zijn. Dat wordt jaar 3 aan onderwijs dat impacted is.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:54 schreef aartstyle het volgende:
Hier minimaal vier van de vijf dagen nu thuis aan het werk.
Vanaf 13 december zal het wel weer full time thuis zijn, want dat de scholen dicht gaan lijkt mij een zekerheid.
Ik vind dit een slecht argument. Van bovenaf (politiek) wordt gewoon opgelegd dat je thuiswerkt tenzij het echt niet anders kan. Dat er een hoop aan te merken is op handhaving, besluitvorming en communicatie doet daar niets aan af. Het heeft helemaal niets te maken met volwassen behandeld worden.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:41 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Wij worden behandeld als volwassenen en mogen het zelf weten.
Je laat buiten beschouwing dat mensen ook weer anders met hun boodschappen om zouden kunnen gaan. Zoals toch weer meer bestellen, of voor meer dagen tegelijk hun boodschappen doen en dus minder vaak gaan.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:51 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Met dat laatste heeft het dan ook niets te maken. Het is een simpele berekening: langere openingstijden betekent betere spreiding. Zeker in supermarkten is dat al ver voor de corona onderzocht. Het effect van wel of niet langer open is er alleen duidelijk als je concurrent iets anders doet dan jij. Het kan hooguit zo zijn dat er door korter openingstijden nu wat meer mensen online boodschappen gaan doen, maar dat is dan vooral de groep die al heel laat ging en dan is het in 95% van de supermarkten al zo rustig dat je zonder problemen je corona rond kunt hoesten.
In restaurants is het anders, omdat de openingstijden daar meer invloed hebben op of mensen überhaupt naar je zaak komen.
Geen idee of je hier wel zo blij om moet zijn. eerder liet hij al doorschemeren dat het OMT geen 2G maatregel voorstond zoals HdJ beweerde maar vanochtend liet hij bij radio 538 ook doorschemeren wel vaker moeite te hebben gehad met de koers die werd gevaren waar hij het eigenlijk niet mee eens was alsook dat hij moeite had met dat er zo veel geheim moest worden gehouden. Tevens gaf hij ruiterlijk toe dat zijn aan het begin van de crisis gedane uitspraken vwb niet uitbreiden van de IC capaciteit achteraf fout waren gebleken. Zijn huidige inschatting was dat indien er vanaf de start was ingezet op 300 bedden en daarvoor benodigd personeel extra we nu mogelijk grotendeels van de problemen af zouden zijn geweest..quote:
quote:Op donderdag 18 november 2021 09:01 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Er gaan hier nu honderden operaties per week niet door.
Komende week verder opschalen voor covid. Dus nog minder operaties.
Maar ook dat heeft zijn grens. OK is de enige knop waar ik aan kan draaien. We stevenen echt af op zwart. Dan mogen ze gaan kiezen op de SEH wie ze niet gaan opnemen van de patiënten die wel zorg nodig hebben.
Dat laatste is zeker waar.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Of het een onbegrijpelijke maatregel is of niet, is een tweede.
Ik denk dat de groep mensen te divers is om over 'iedereen' en 'niemand' te spreken op basis van wat je denkt te zien en ervaren.
Toch vind ik het raar. Op de school van mijn dochter is er wel een enkel geval geweest, en soms een paar dagen een klas naar huis vanwege 2-3 positieve testen, maar over het algemeen gaat het daar echt vrij goed. En dat hoor ik om me heen ook van andere scholen.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:54 schreef aartstyle het volgende:
Hier minimaal vier van de vijf dagen nu thuis aan het werk.
Vanaf 13 december zal het wel weer full time thuis zijn, want dat de scholen dicht gaan lijkt mij een zekerheid.
Rutte benoemde dit tijdens het debat afgelopen dinsdag. Als openingstijden verkort worden blijven mensen weg (was zijn motivatie).quote:Op donderdag 18 november 2021 09:04 schreef Galvez het volgende:
[..]
Dat laatste is zeker waar.
Maar wat was eigenlijk het argument voor het eerder sluiten supermarkt (en daarmee dus minder spreiding/ hogere concentratie bezoekers). Ik heb de persco gemist, werd dit nog toegelicht?
Dit, echt dit. Het gaat nu al dagenlang over onzinnige maatregelen terwijl ze eigenlijk NU verder door zouden moeten pakken om zsm die besmettingen (en dus opnames) naar beneden te krijgen. Waarom zou je nog 2 weken wachten om dan alsnog aan te kondigen dat het strenger wordt? Er komt op deze korte termijn simpelweg geen afdoende ommekeer.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Dus kroegen dicht?quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Ik merk ook dat het verschilt per GGD. De peuterspeelzaal waar mijn dochter zit hebben veel kinderen broertjes of zusjes op de basisschool, die zitten om de haverklap thuis. Als er één geval is in een klas moet die hele klas naar huis. Op de school waar mijn schoonmoeder werkt hoeft de klas niet naar huis van de GGD als er één geval is.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:04 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Toch vind ik het raar. Op de school van mijn dochter is er wel een enkel geval geweest, en soms een paar dagen een klas naar huis vanwege 2-3 positieve testen, maar over het algemeen gaat het daar echt vrij goed. En dat hoor ik om me heen ook van andere scholen.
En je hoort over scholen met echt enorme uitbraken, waar tientallen kinderen en een aantal leerkrachten positief testen.
Je zou toch denken dat scholen zonder uitbraken vooral niet dicht hoeven? Dat komt de leerlingen alleen maar ten goede.
Vandaag eerste booster!quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Een klein deel zal overgaan op online boodschappen doen, maar de rest gaat gewoon allemaal massaal zaterdag/zondag.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Rutte benoemde dit tijdens het debat afgelopen dinsdag. Als openingstijden verkort worden blijven mensen weg (was zijn motivatie).
Dat is inderdaad meer een kwestie van wanneer dan van of. Verlengde kerstvakantie noemen we het dan maar, het is alleen wel echt kut.quote:Op donderdag 18 november 2021 08:54 schreef aartstyle het volgende:
Hier minimaal vier van de vijf dagen nu thuis aan het werk.
Vanaf 13 december zal het wel weer full time thuis zijn, want dat de scholen dicht gaan lijkt mij een zekerheid.
Echt een schande als het zo ver moet komen. Als dat bij eerste golven gebeurd zou zijn, kan je het op overmacht gooien. Nu is het toch vooral falend beleid en gebrekkige handhaving.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:01 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Er gaan hier nu honderden operaties per week niet door.
Komende week verder opschalen voor covid. Dus nog minder operaties.
Maar ook dat heeft zijn grens. OK is de enige knop waar ik aan kan draaien. We stevenen echt af op zwart. Dan mogen ze gaan kiezen op de SEH wie ze niet gaan opnemen van de patiënten die wel zorg nodig hebben.
Bij mijn dochter is het beleid dat bij twee of meer positieve testen in een klas, deze in quarantaine moet. Dat is volgens de school beleid van de GGD. Dat is ook wat ik bij andere ouders hoor over het beleid. Bij 1 kind gebeurt er nog niks, behalve het kind in kwestie.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:07 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik merk ook dat het verschilt per GGD. De peuterspeelzaal waar mijn dochter zit hebben veel kinderen broertjes of zusjes op de basisschool, die zitten om de haverklap thuis. Als er één geval is in een klas moet die hele klas naar huis. Op de school waar mijn schoonmoeder werkt hoeft de klas niet naar huis van de GGD als er één geval is.
Ik heb het gevoel dat ze het niet meer zo goed weten. 2G voelt als een strohalm waarvan ze hopen dat de cijfers snel omlaag gaan, maar voor mijn gevoel is dat meer wensdenken dan dat het echt verschil maakt.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Hahahaha, omg.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Rutte benoemde dit tijdens het debat afgelopen dinsdag. Als openingstijden verkort worden blijven mensen weg (was zijn motivatie).
Ik heb niet de indruk dat je boodschap aankomt? Misschien hoe erg dat ook is zal een code zwart de mensen eindelijk een wakker schudden. Vaak moet het eerst echt fout gaan voordat men maatregelen neemt.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:01 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Er gaan hier nu honderden operaties per week niet door.
Komende week verder opschalen voor covid. Dus nog minder operaties.
Maar ook dat heeft zijn grens. OK is de enige knop waar ik aan kan draaien. We stevenen echt af op zwart. Dan mogen ze gaan kiezen op de SEH wie ze niet gaan opnemen van de patiënten die wel zorg nodig hebben.
De enige maatregel die dat bewerkstelligt is een vaccinatieplicht. Keihard. Lockdowns helpen niets, die verplaatsen het probleem alleen vooruit. En die zijn alleen nuttig om tijd te maken om andere, duurzame maatregelen te implementeren.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Dit is veruit het grootste probleem. Alle aandacht gaat naar een maatregel die enorm veel weerstand en tweedeling oplevert en relatief maar zeer weinig oplevert.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Als G2 niet werkt zal het die kant wel uitgaan en dan niet alleen de kroeg.quote:
Ik hoorde van één van die ouders dat de GGD zei: De cijfers in de gemeente hier zijn hoog, klassen moeten naar huis bij één besmetting.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Bij mijn dochter is het beleid dat bij twee of meer positieve testen in een klas, deze in quarantaine moet. Dat is volgens de school beleid van de GGD. Dat is ook wat ik bij andere ouders hoor over het beleid. Bij 1 kind gebeurt er nog niks, behalve het kind in kwestie.
Het vervelende is alleen dat als de supermarkten eerder dicht gaan het niet uit maakt, ik heb mijn zak popcorn voor de paniek om 15:15 gewoon nodig, dus die ga ik sowieso halen, dan maar wat eerder.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Rutte benoemde dit tijdens het debat afgelopen dinsdag. Als openingstijden verkort worden blijven mensen weg (was zijn motivatie).
Oneens, lockdowns helpen wel degelijk. Je spreidt het aantal ziekenhuisopnames sowieso, wat er aan bij draagt dat de workload voor de zorghelden beter behapbaar blijft.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:11 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
De enige maatregel die dat bewerkstelligt is een vaccinatieplicht. Keihard. Lockdowns helpen niets, die verplaatsen het probleem alleen vooruit. En die zijn alleen nuttig om tijd te maken om andere, duurzame maatregelen te implementeren.
En dat laatste is dus wat elke keer ontbreekt.
Ik denk dat scholen na Sinterklaas dicht gaan voor 4 weken.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:11 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik hoop echt dat scholen en kdv's e.d. normaal door kunnen gaan, maar ik heb er een hard hoofd in.
Het kabinet kan het nu eigenlijk niet meer goed doen. Bij een G2 maatregel voelen de ongevaccineerden zich buiten gesloten. Bij een lockdown voelen de gevaccineerden zich weer benadeeld door de ongevaccineerden.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:11 schreef Galvez het volgende:
[..]
Dit is veruit het grootste probleem. Alle aandacht gaat naar een maatregel die enorm veel weerstand en tweedeling oplevert en relatief maar zeer weinig oplevert.
Het is haast alsof ze het er om doen, want zo incompetent kunnen ze toch niet zijn?
het levert wel op, alleen niet direct en economisch gezien scheelt het een slokquote:Op donderdag 18 november 2021 09:11 schreef Galvez het volgende:
[..]
Dit is veruit het grootste probleem. Alle aandacht gaat naar een maatregel die enorm veel weerstand en tweedeling oplevert en relatief maar zeer weinig oplevert.
Het is haast alsof ze het er om doen, want zo incompetent kunnen ze toch niet zijn?
Het staat er echt. Als je dit serieus denkt, heb je geen donder begrepen van hoe de samenleving werkt.quote:Mensen kunnen basismaatregelen makkelijk jarenlang naleven
wie zegt dit?quote:Op donderdag 18 november 2021 09:14 schreef Spablauw214 het volgende:
Haha. Dat nu.nl-stuk.
[..]
Het staat er echt. Als je dit serieus denkt, heb je geen donder begrepen van hoe de samenleving werkt.
Misschien moeten we de zorgcapaciteit aanpassen aan het virus, en niet nastreven om de samenleving anders in te richten ten behoeve van de zorgcapaciteit. En dat is niet binnen een maandje opgelost, dat begrijp ik ook wel. Maar dit uitgangspunt is de omgekeerde wereld.
Ik ben gevaccineerd, maar ik zie heus wel in dat een lockdown echt noodzakelijk kan zijn om code zwart af te zwakken. Dat de vaccins geen garantie bieden is inmiddels wel duidelijk. Naarmate de tijd meer verstrijkt, en er op zijn Nederlands weer geen vaart met de boosters gemaakt wordt, zal dat alleen maar duidelijker worden.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:14 schreef Megumi het volgende:
[..]
Het kabinet kan het nu eigenlijk niet meer goed doen. Bij een G2 maatregel voelen de ongevaccineerden zich buiten gesloten. Bij een lockdown voelen de gevaccineerden zich weer benadeeld door de ongevaccineerden.
straks 2,5 jaar in operaties achter liggenquote:Op donderdag 18 november 2021 09:01 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Er gaan hier nu honderden operaties per week niet door.
Komende week verder opschalen voor covid. Dus nog minder operaties.
Maar ook dat heeft zijn grens. OK is de enige knop waar ik aan kan draaien. We stevenen echt af op zwart. Dan mogen ze gaan kiezen op de SEH wie ze niet gaan opnemen van de patiënten die wel zorg nodig hebben.
Mogelijk dat de wal het schip vanzelf keert; eerder sprak; ik meen de hr Kuipers van berekeningen die uitgingen van een x aantal personen wat nog door de trechter van de zorg heen zou moeten waarbij zijn grootste angst niet het aantal personen wat er nog doorheen moest was maar was hij bezorgd dat het niet genoeg in de tijd kon worden verspreid. Welnu..dat laatste lijkt nu bewaarheid waarmee de snelheid van doorvoer en dus oplossen van de voorstaande file ook sneller dichterbij komt.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:10 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik heb niet de indruk dat je boodschap aankomt? Misschien hoe erg dat ook is zal een code zwart de mensen eindelijk een wakker schudden. Vaak moet het eerst echt fout gaan voordat men maatregelen neemt.
Met hier en daar wat kanttekeningen hebben ze een meerderheid: https://nos.nl/collectie/(...)heeft-kanttekeningenquote:Op donderdag 18 november 2021 09:16 schreef Kickinalfa het volgende:
Tussendoor, gisteren stond officieel het debat over QR code voor niet essentiele winkels, is daar eigenlijk nog een conclusie uit gekomen?
Of is het alleen over andere zaken gegaan....
had last mijn huisarts gebeld voor een boosters, hij wist nog niks.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:03 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik vind die volledige aandacht naar 2G ook bijzonder. De zorg raakt totaal overspoeld en het gaat alleen over een maatregel die de zorg niet gaat ontlasten.
Schiet eens op met maatregelen die wel opnames naar beneden drukken. En schiet eens op met boosters.
Conclusie: voor de overheid is het erdoor krijgen van een QR maatschappij belangrijker dan de druk op de zorg te ontlasten?quote:Op donderdag 18 november 2021 09:11 schreef Galvez het volgende:
[..]
Dit is veruit het grootste probleem. Alle aandacht gaat naar een maatregel die enorm veel weerstand en tweedeling oplevert en relatief maar zeer weinig oplevert.
Het is haast alsof ze het er om doen, want zo incompetent kunnen ze toch niet zijn?
Misschien om botbreuken tijdens het schaatsen te voorkomen?quote:Op donderdag 18 november 2021 09:15 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Voor de kinderen hebben ze hier het schaatsen op zo'n ijsbaan in december al geschrapt.
Dit met oog op de huidige situatie en maatregelen.
Ligt het aan mij of slaat dit nergens op? Je zou denken buiten dus boeiend?
Maar de logica blijft nog steeds in de trant van grote groepen mensen is slecht, ongeacht waar!
Met 0 onderscheid tussen binnen en buiten.
Dat was vorig jaar al belachelijk en nu helemaal.
Er is geen reden waarom zo'n kerstmarkt met van die stalletjes bv of een schaatsbaan niet door kan gaan.
Dat ben ik met je eens. Maar een beleid met een duidelijk doel en perspectief heb ik vanuit Hugo en Rutte not niet gehoord. We gaan nu van de ene naar de andere corona golf. En begin dat wel zat te worden eigenlijk.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:16 schreef Galvez het volgende:
[..]
Ik ben gevaccineerd, maar ik zie heus wel in dat een lockdown echt noodzakelijk kan zijn om code zwart af te zwakken. Dat de vaccins geen garantie bieden is inmiddels wel duidelijk. Naarmate de tijd meer verstrijkt, en er op zijn Nederlands weer geen vaart met de boosters gemaakt wordt, zal dat alleen maar duidelijker worden.
Dat nare gevoel bekruipt mij wel een beetje eerlijk gezegd.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:18 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Conclusie: voor de overheid is het erdoor krijgen van een QR maatschappij belangrijker dan de druk op de zorg te ontlasten?
Ja want nu hoef je geen boodschappen meer te doen natuurlijk.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Rutte benoemde dit tijdens het debat afgelopen dinsdag. Als openingstijden verkort worden blijven mensen weg (was zijn motivatie).
Dat haal je ook niet even in helaas.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:17 schreef THEFXR het volgende:
[..]
straks 2,5 jaar in operaties achter liggen
Ik ben er echt bang voor ja. En dat het dan op 3 december gezegd wordt, dat er toch een lockdown komt en vanaf 6 december scholen dicht zijn.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:14 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik denk dat scholen na Sinterklaas dicht gaan voor 4 weken.
Of ze geloven echt dat er over 3,5 week een enorme daling komt in de besmettingen.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:09 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat ze het niet meer zo goed weten. 2G voelt als een strohalm waarvan ze hopen dat de cijfers snel omlaag gaan, maar voor mijn gevoel is dat meer wensdenken dan dat het echt verschil maakt.
Alle aandacht is gefocused op het openhouden van de maatschappij middels de QR code. Als ze nu sectoren sluiten zal het voelen alsof de coronapas niet voldoende werkt. Heb het gevoel dat daar een soort tunnelvisie in zit.
Ja dat vuurwerk argument zou ook nog kunnen.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:19 schreef Galvez het volgende:
[..]
Misschien om botbreuken tijdens het schaatsen te voorkomen?Daar is dadelijk ook geen capaciteit meer voor bij de SEH.
Scholen dicht maar kroegen open kan natuurlijk niet.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:14 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik denk dat scholen na Sinterklaas dicht gaan voor 4 weken.
Dat maakt het dus een tijdelijke maatregel om de druk te verlagen zodat je in die tussentijd permanente veranderingen kan doen.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:13 schreef Galvez het volgende:
[..]
Oneens, lockdowns helpen wel degelijk. Je spreidt het aantal ziekenhuisopnames sowieso, wat er aan bij draagt dat de workload voor de zorghelden beter behapbaar blijft.
Vind dat daar ook weinig begrip voor is. Het wordt maar normaal geacht dat je dit allemaal wel even bolwerkt.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:08 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dat is inderdaad meer een kwestie van wanneer dan van of. Verlengde kerstvakantie noemen we het dan maar, het is alleen wel echt kut.
Mijn ex heeft een vitaal beroep, dus papa is dan fulltime docent erbij. Extra tijd met de kinderen is heel fijn, maar dat hoeft echt niet per se tijdens werktijd.
Geen onlogische overweging, overigens, de cijfers op dat moment in de gemeente.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:11 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik hoorde van één van die ouders dat de GGD zei: De cijfers in de gemeente hier zijn hoog, klassen moeten naar huis bij één besmetting.
Ik hoop echt dat scholen en kdv's e.d. normaal door kunnen gaan, maar ik heb er een hard hoofd in.
wel met je eens hoor maar toont wel aan hoe moeilijk het is, ze zitten met team aan specialisten te bedenken wat voor maatregelen treffend zouden zijn en keer op keer blijkt dat niet uit te komen, dan vraag ik me toch af of die adviezen wel opgevolgd worden of dat die adviezen niet goed zijn.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:19 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens. Maar een beleid met een duidelijk doel en perspectief heb ik vanuit Hugo en Rutte not niet gehoord. We gaan nu van de ene naar de andere corona golf. En begin dat wel zat te worden eigenlijk.
Handhaving zou natuurlijk volledig bij de overheden moeten liggen. Maar ook dat is kapot bezuinigd. En dus moeten vrijwilligers dat maar oplossen. Die dan daarboven op nog klappen kunnen krijgen ook.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:22 schreef Jor_Dii het volgende:
Gisteren heb ik overleg gehad op de voetbalclub, daar speelt momenteel het volgende:
1. Sportpark is een openbaar terrein van de gemeente, met meerdere ingangen.
2. Hierdoor heeft de club (bij een groot gebrek aan vrijwilligers) aan de gemeente laten weten dat de QR code checken bij kantines/kleedkamers niet te doen is.
3. Deze brandbrief met vraag om hulp is naar de gemeente gestuurd, hierop kwam geen reactie.
4. Afgelopen weekend is de burgemeester 'undercover' komen checken in onze kantine of er iets gecontroleerd werd. Dit was uiteraard niet het geval, met daaropvolgend een groot stuk in de lokale krant.
5. B&W dreigen nu met het sluiten van de kantine als er geen naleving komt van de QR check.
6. De club weet nu niet of het verstandig is om de kantine te sluiten (omzet mis te lopen en een boete te voorkomen), het huidige beleid voort te zetten of allerlei capriolen uit te halen om de kantine naar buiten/afhaal te verplaatsen met alle gevolgen vandien (want openbaar terrein).
Onder de streep was de tendens: voetballen wordt de komende tijd onmogelijk gemaakt door een wirwar van regeltjes waarbij grote kans bestaat dat heel veel wedstrijden niet doorgaan vanwege het (niet) handhaven van overheidsregels.
Ik vond het eigenlijk best een genuanceerd stuk op het einde. Want het gaat heel erg over hygiëne en trekt ook de volgende conclusie:quote:Op donderdag 18 november 2021 09:14 schreef Spablauw214 het volgende:
Haha. Dat nu.nl-stuk.
[..]
Het staat er echt. Als je dit serieus denkt, heb je geen donder begrepen van hoe de samenleving werkt.
quote:"Maar mensen kunnen hygiënemaatregelen heel lang volhouden. Wat écht een probleem is, zijn de sociale restricties. Die zijn vanwege de impact op het mentale welzijn moeilijker na te leven en moeten in de toekomst voorkomen worden."
een % overlijdt gewoon, dus ook minder in te halenquote:Op donderdag 18 november 2021 09:19 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Dat haal je ook niet even in helaas.
Clickbait.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:14 schreef Spablauw214 het volgende:
Haha. Dat nu.nl-stuk.
[..]
Het staat er echt. Als je dit serieus denkt, heb je geen donder begrepen van hoe de samenleving werkt.
Misschien moeten we de zorgcapaciteit aanpassen aan het virus, en niet nastreven om de samenleving anders in te richten ten behoeve van de zorgcapaciteit. En dat is niet binnen een maandje opgelost, dat begrijp ik ook wel. Maar dit uitgangspunt is de omgekeerde wereld.
Ik ben het spuugzat. Vooral omdat er steeds dezelfde fouten gemaakt worden. Denken dat we er wel zijn, maatregelen los laten, ggd afschalen. Vervolgens besmettingen op laten lopen onder het mom van het gaat om de ziekenhuisopnames, en dan vervolgens verbaasd reageren als die ziekenhuisopnames vanzelf volgen.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:19 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens. Maar een beleid met een duidelijk doel en perspectief heb ik vanuit Hugo en Rutte not niet gehoord. We gaan nu van de ene naar de andere corona golf. En begin dat wel zat te worden eigenlijk.
Die kerstmarkten met stalletjes zijn altijd zo belachelijk druk, daar moet je je door de mensenmassa heenwurmen. Daar maakt buiten zijn weinig meer bij uit, mensen hangen letterlijk constant in elkaars nek te hijgen.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:15 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Voor de kinderen hebben ze hier het schaatsen op zo'n ijsbaan in december al geschrapt.
Dit met oog op de huidige situatie en maatregelen.
Ligt het aan mij of slaat dit nergens op? Je zou denken buiten dus boeiend?
Maar de logica blijft nog steeds in de trant van grote groepen mensen is slecht, ongeacht waar!
Met 0 onderscheid tussen binnen en buiten.
Dat was vorig jaar al belachelijk en nu helemaal.
Er is geen reden waarom zo'n kerstmarkt met van die stalletjes bv of een schaatsbaan niet door kan gaan.
Sterker nog, des te meer besmettingen waarschijnlijk omdat mensen nu binnen dingen gaan doen.
Buitenactiviteiten moeten juist aangemoedigd worden.
Dus juist blij met volle bossen ipv boos.
Wat een viesnaaiende streek van de burgemeester, zeker omdat je al in een brief hebt laten weten dat het simpelweg niet te doen is.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:22 schreef Jor_Dii het volgende:
Gisteren heb ik overleg gehad op de voetbalclub, daar speelt momenteel het volgende:
1. Sportpark is een openbaar terrein van de gemeente, met meerdere ingangen.
2. Hierdoor heeft de club (bij een groot gebrek aan vrijwilligers) aan de gemeente laten weten dat de QR code checken bij kantines/kleedkamers niet te doen is.
3. Deze brandbrief met vraag om hulp is naar de gemeente gestuurd, hierop kwam geen reactie.
4. Afgelopen weekend is de burgemeester 'undercover' komen checken in onze kantine of er iets gecontroleerd werd. Dit was uiteraard niet het geval, met daaropvolgend een groot stuk in de lokale krant.
5. B&W dreigen nu met het sluiten van de kantine als er geen naleving komt van de QR check.
6. De club weet nu niet of het verstandig is om de kantine te sluiten (omzet mis te lopen en een boete te voorkomen), het huidige beleid voort te zetten of allerlei capriolen uit te halen om de kantine naar buiten/afhaal te verplaatsen met alle gevolgen vandien (want openbaar terrein).
Onder de streep was de tendens: voetballen wordt de komende tijd onmogelijk gemaakt door een wirwar van regeltjes waarbij grote kans bestaat dat heel veel wedstrijden niet doorgaan vanwege het (niet) handhaven van overheidsregels.
O ja, vergeet ik te melden: Vanuit de KNVB was er een toelage beschikbaar van 1000¤ per club voor onkosten omtrent QR handhavingquote:Op donderdag 18 november 2021 09:26 schreef Megumi het volgende:
[..]
Handhaving zou natuurlijk volledig bij de overheden moeten liggen. Maar ook dat is kapot bezuinigd. En dus moeten vrijwilligers dat maar oplossen. Die dan daarboven op nog klappen kunnen krijgen ook.
QR?quote:Op donderdag 18 november 2021 09:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Die kerstmarkten met stalletjes zijn altijd zo belachelijk druk, daar moet je je door de mensenmassa heenwurmen. Daar maakt buiten zijn weinig meer bij uit, mensen hangen letterlijk constant in elkaars nek te hijgen.
Dat is ook een naaistreek van die kerel. Je vraagt hem om hulp, trapt je nog verder in de shit en gaat zelfs nog een stapje verder.quote:Op donderdag 18 november 2021 09:22 schreef Jor_Dii het volgende:
Gisteren heb ik overleg gehad op de voetbalclub, daar speelt momenteel het volgende:
1. Sportpark is een openbaar terrein van de gemeente, met meerdere ingangen.
2. Hierdoor heeft de club (bij een groot gebrek aan vrijwilligers) aan de gemeente laten weten dat de QR code checken bij kantines/kleedkamers niet te doen is.
3. Deze brandbrief met vraag om hulp is naar de gemeente gestuurd, hierop kwam geen reactie.
4. Afgelopen weekend is de burgemeester 'undercover' komen checken in onze kantine of er iets gecontroleerd werd. Dit was uiteraard niet het geval, met daaropvolgend een groot stuk in de lokale krant.
5. B&W dreigen nu met het sluiten van de kantine als er geen naleving komt van de QR check.
6. De club weet nu niet of het verstandig is om de kantine te sluiten (omzet mis te lopen en een boete te voorkomen), het huidige beleid voort te zetten of allerlei capriolen uit te halen om de kantine naar buiten/afhaal te verplaatsen met alle gevolgen vandien (want openbaar terrein).
Onder de streep was de tendens: voetballen wordt de komende tijd onmogelijk gemaakt door een wirwar van regeltjes waarbij grote kans bestaat dat heel veel wedstrijden niet doorgaan vanwege het (niet) handhaven van overheidsregels.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |