Door de regen wordt as, dat op daken of op die tentdoeken bij de plantage ligt, 10x zwaarder ..quote:
damn!!quote:Op dinsdag 16 november 2021 15:33 schreef chufi het volgende:
[..]
Door de regen wordt as, dat op daken of op die tentdoeken bij de plantage ligt, 10x zwaarder ..
Je doelt op die in de Straat van Gibraltar... das toch een ander tektonisch gebied .. Plaat van Alboran ten zuiden van Malaga, dat ligt wel een eindje uit de buurtquote:Op zondag 21 november 2021 23:55 schreef Frutsel het volgende:
Aardige aardbevingszwerm aan de gang vandaag
nee ook op La Palmaquote:Op maandag 22 november 2021 00:29 schreef chufi het volgende:
[..]
Je doelt op die in de Straat van Gibraltar... das toch een ander tektonisch gebied .. Plaat van Alboran ten zuiden van Malaga, dat ligt wel een eindje uit de buurt
Der tijden of van de uitbarsting?quote:Op zaterdag 4 december 2021 11:57 schreef chufi het volgende:
Het lijkt erop alsof het einde nabij is ...
quote:Het duurde 87 dagen, maar uitbarsting vulkaan op La Palma is mogelijk voorbij
De uitbarsting van de Cumbre Vieja-vulkaan op het Spaanse eiland La Palma is mogelijk voorbij. Na ongeveer 36 uur van nauwelijks activiteit zou dit het begin van het einde van de uitbarsting kunnen betekenen, zeggen wetenschappers.
Toch wordt een heropleving van vulkanische activiteit ook niet helemaal uitgesloten. "We kunnen er niet 100 procent zeker van zijn, aangezien de vulkaan de afgelopen weken een paar trucjes heeft uitgehaald", zegt Valentin Troll, een geologie-expert aan de Zweedse Universiteit van Uppsala aan persbureau AP.
De activiteit van de vulkaan is de afgelopen maanden vaker afgenomen om vervolgens weer toe te nemen, maar Troll denkt dat het onwaarschijnlijk is dat dit opnieuw gebeurt.
De Cumbre Vieja was sinds 19 september actief. Sindsdien zijn ongeveer 3000 gebouwen vernietigd en zo'n 3000 hectare land door een metersdikke laag lava bedekt. Meer dan 7000 mensen hebben hun huis moeten verlaten.
Eén dode
Er zijn geen gewonden gevallen op het eiland door de uitbarsting. Vorige maand kwam wel een man om het leven door de gevolgen van de vulkaanuitbarsting, nadat het door as bedekte dak van zijn huis was bezweken.
Zelfs als de activiteit van de vulkaan niet toeneemt, is de uitbarsting met 87 dagen de langste op La Palma. Het vorige record dateerde uit 1585 en duurde 84 dagen, de kortste uitbarsting was in 1971 en duurde 24 dagen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |