pollquote:Op donderdag 9 september 2021 10:15 schreef andatura het volgende:
[..]
Je zei:
"Nope, het verschil is dat door het egoïsme van de antivaxxers de rest van de samenleving met beperkingen te maken heeft.."
Wie legt dan de beperkingen op?
Laten we het er anders dan op zijn minst over eens zijn dat het niet de antivaxxer zijn die zorgen dat de maatschappij met beperkingen te dealen heeft. Sterker nog, de meeste antivaxxers zijn helemaal niet pro beperkende maatregelen (eerder het tegendeel). De beperkingen lijken eerder uit de hoek van de pro-vaxxers te komen.
Ja, antivaxxers zijn steeds creatiever in hun redeneringen.quote:Op donderdag 9 september 2021 10:15 schreef andatura het volgende:
[..]
Je zei:
"Nope, het verschil is dat door het egoïsme van de antivaxxers de rest van de samenleving met beperkingen te maken heeft.."
Wie legt dan de beperkingen op?
Laten we het er anders dan op zijn minst over eens zijn dat het niet de antivaxxer zijn die zorgen dat de maatschappij met beperkingen te dealen heeft. Sterker nog, de meeste antivaxxers zijn helemaal niet pro beperkende maatregelen (eerder het tegendeel). De beperkingen lijken eerder uit de hoek van de pro-vaxxers te komen.
Het gaat me erom dat uw oorspronkelijke post het voor deed komen alsof we de beperkingen aan de antivaxxers te danken hebben. Dit terwijl de overheden het virus binnengehaald hebben o.a. door de vliegvelden niet te sluiten, de zorg vooraf uitgekleed hebben, we enorm ongezond leven met z'n allen, we een demografisch nadeel hebben t.o.v. bijna heel de rest van de wereld, etc. Dan is het wat flauw om de antivaxxers de schuld te geven, terwijl er genoeg inhoudelijke redenen te bedenken zijn die minstens evenveel bijdragen aan de noodzaak om beperkende maatregelen in te voeren.quote:Op donderdag 9 september 2021 10:24 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, antivaxxers zijn steeds creatiever in hun redeneringen.
Nu is er kennelijk helemaal niets aan de hand, en komt de overheid geheel out of the blue met maatregelen..
Tuurlijk.
Landen als Australië en Nieuw-Zeeland hebben wel de grenzen gesloten voor het virus en lopen nu tegen het probleem aan dat ze de grenzen niet meer kunnen openen.quote:Op donderdag 9 september 2021 10:31 schreef andatura het volgende:
[..]
Het gaat me erom dat uw oorspronkelijke post het voor deed komen alsof we de beperkingen aan de antivaxxers te danken hebben. Dit terwijl de overheden het virus binnengehaald hebben o.a. door de vliegvelden niet te sluiten, de zorg vooraf uitgekleed hebben, we enorm ongezond leven met z'n allen, we een demografisch nadeel hebben t.o.v. bijna heel de rest van de wereld, etc. Dan is het wat flauw om de antivaxxers de schuld te geven, terwijl er genoeg inhoudelijke redenen te bedenken zijn die minstens evenveel bijdragen aan de noodzaak om beperkende maatregelen in te voeren.
Het is wel heel erg simpel om het 1 specifieke groep de schuld in de schoenen te schuiven, want het is niet zo dat als we de 100% vaccinatiegraad aan zouden tikken, de overheid dan automatisch ook alle maatregelen terugdraait. Diezelfde overheid die trouwens uw narratief ook maar wat graag uitdraagt want dat functioneert mooi als bliksemafleider voor het eigen gepruts ("dansen met...", etc.).
Voor de duidelijkheid: ik ben het met u eens dat vaccineren een grote stap in de goede richting is uit deze crisis. Maar het is niet zo dat het heilig is en dat daarna alle coronaproblemen (incl. beperkingen) verdwijnen. Daardoor is het niet terecht de ongevaccineerden de schuld te geven cq. aan te wijzen als schuldige voor het bestaan van de beperkingen.
Dank voor uw inhoudelijke reply waar ik me voor een deel ook wel in herken en in kan vinden. Thumbs up.quote:Op donderdag 9 september 2021 11:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Landen als Australië en Nieuw-Zeeland hebben wel de grenzen gesloten voor het virus en lopen nu tegen het probleem aan dat ze de grenzen niet meer kunnen openen.
Daar komen ze nu met extreme spotjes om de bevolking te bewegen tot vaccineren.
Iets anders dan het virus de schuld geven van de situatie waarin we zitten is onzinnig.
Klagen dat de zorg capaciteit te laag is: landen met 4x meer capaciteit nemen vergelijkbare maatregelen om de verspreiding te beperken.
Of vaccineren heilig is: nee, dat is het niet.
Maar helaas wel de enige optie om op korte termijn uit de crisis te komen.
We zien op zich wel effect: ondanks de veel hogere besmettingscijfers dan vorig jaar zijn er geen extra beperkende maatregelen nodig en durft de overheid zelfs een mega event als de Formule 1 aan.
En zoals het nu staat stoppen de maatregelen in november, als de gevolgen van de najaarsgolf bekend zijn.
De stelling is dat antivaxxers egoïstisch zijn.
Dat zijn ze ook naar mijn mening.
Wil niet zeggen dat vaxxers niet egoïstisch zijn.
Mijn partner is dat wel. Eerst niet willen vaccineren, totdat daar voordelen aan kwamen te zitten, en nu volledig gevaccineerd, en een tweede booster is ook geen enkel probleem.
Gewoon uit eigen belang.
Is egoïstisch zijn slecht? Ik vind alleen als de samenleving daar last van heeft.
En een antivaxxer zorgt ervoor dat besmettingen hoog blijven en we met maatregelen blijven zitten. Een vaxxer niet.
Volgens mij geven gevaccineerden de boel ook door, dus je laatste punt dat een niet-gevaccineerden ervoor zorgt dat besmettingen hoog blijft gaat niet op.quote:Op donderdag 9 september 2021 11:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Is egoïstisch zijn slecht? Ik vind alleen als de samenleving daar last van heeft.
En een antivaxxer zorgt ervoor dat besmettingen hoog blijven en we met maatregelen blijven zitten. Een vaxxer niet.
Gevaccineerden zijn gemiddeld minder en minder lang besmettelijk, daarnaast minder lang en minder ernstig ziek.quote:Op donderdag 9 september 2021 11:15 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Volgens mij geven gevaccineerden de boel ook door, dus je laatste punt dat een niet-gevaccineerden ervoor zorgt dat besmettingen hoog blijft gaat niet op.
Klopt, van Covid zijn er de komende jaren nog niet af.quote:Zelfs al zou 100% gevaccineerd zijn dan nog blijven mensen dus besmet (in midere mate totdat er een andere variant komt), komen er andere varianten (die wellicht erger zijn/anders vrlopen) en blijven we ermee bezig.
We zullen moeten gaan accepteren dat dit iets is wat blijft en dat een gedeelte gewoon ziek wordt in plaats van wat je nu ziet waarbij mensen die twijfels hebben meteen in het anti-vaxxer kamp te plaatsen.
Op zich maak ik me daar geen zorgen om. Ik ben gevaccineerd en dus beschermd tegen mensen die wat domme keuzes maken die tegen het algemeen belang ingaan. Maar die wel gaan klagen als daar gevolgen aan vast zitten. Respect hebben voor mensen die zelfs brandbommen als argument gebruiken is wat lastig denk ik.quote:Op donderdag 9 september 2021 09:15 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Als je een hart hebt voor andere mensen dan respecteer je gewoon hun keuze om zich niet te laten vaccineren.
Hier zit ook een belangrijk puntje. De maatregelen die genomen worden om mensen te laten vaccineren hebben natuurlijk vrij weinig te maken met het vaccineren zelf. Je kan prima fel tegen de vaccinatiedwang en TvT zijn, en tegelijkertijd ook vinden dat iedereen zich moet laten vaccineren.quote:Op donderdag 9 september 2021 11:11 schreef andatura het volgende:
Het helpt naar mijn idee niet dat de overheid de doelpalen steeds lijkt te verzetten, waardoor we antivaxxers een stok geven om mee te slaan (en terecht ook want steeds meer dingen die ze vreesden, lijken uit te komen).
Helemaal met je eens. En dat is al eeuwen zo.quote:Op donderdag 9 september 2021 18:03 schreef Nattekat het volgende:
Alle verschoven doelpalen zijn onderdeel van een totaal irrelevante discussie en door het als argument op te voeren om antivaxxer te zijn, zorg je er wel voor dat men minder kritisch naar dat probleem kijkt. Verdeel en heers in zijn meest pure vorm.
Volgens mij zijn het voornamelijk gevaccineerden die klagen over de gevolgen doordat een paar andere mensen zich niet laten vaccineren. Voor die gevolgen moet je bij de overheid zijn die de afgelopen jaren talloze ziekenhuizen de nek heeft omgedraaid en je nu beperkingen oplegt.quote:Op donderdag 9 september 2021 17:58 schreef Megumi het volgende:
Maar die wel gaan klagen als daar gevolgen aan vast zitten.
Ik zou wel weer eens een biertje willen doen in me stamkroeg.quote:Op donderdag 9 september 2021 18:08 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Volgens mij zijn het voornamelijk gevaccineerden die klagen over de gevolgen doordat een paar andere mensen zich niet laten vaccineren. Voor die gevolgen moet je bij de overheid zijn die de afgelopen jaren talloze ziekenhuizen de nek heeft omgedraaid en je nu beperkingen oplegt.
Ja, je reageert net nog op de "verdeel en heers" opmerking, maar je trapt er met open ogen in door de schuld bij de zogenaamde antivaxxers te leggen. Wat mij betreft kan jij gewoon weer je biertje in je stamkroeg gaan drinken en er zal geen enkele antivaxxer zijn die je tegen houd.quote:Op donderdag 9 september 2021 18:12 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik zou wel weer eens een biertje willen doen in me stamkroeg.Wat lastig is blijkbaar volgens Hugo door de antivaxxers.
Helaas is dat dus door 20.000 idioten recent verpest.quote:Op donderdag 9 september 2021 18:16 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Ja, je reageert net nog op de "verdeel en heers" opmerking, maar je trapt er met open ogen in door de schuld bij de zogenaamde antivaxxers te leggen. Wat mij betreft kan jij gewoon weer je biertje in je stamkroeg gaan drinken en er zal geen enkele antivaxxer zijn die je tegen houd.
Je snapt het echt niet héquote:Op donderdag 9 september 2021 18:19 schreef Megumi het volgende:
[..]
Helaas is dat dus door 20.000 idioten recent verpest.
Jij woont niet in Amsterdam denk ik dan vervolgens? Waar ongeveer 10.000 wappies vaak van buiten Amsterdam wel vrij hun mening mogen uiten. Zonder een brandbom door de deur te krijgen.quote:
Héé, dat is exact mijn quote, aangevuld met dat ik niet op de IC wil belanden.quote:Op donderdag 9 september 2021 10:24 schreef Hallojo het volgende:
Ik heb mij laten vaccineren omdat ik onderdeel wil zijn van de oplossing en niet van het probleem.
Matt. 16,25quote:Op donderdag 9 september 2021 17:55 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Het doet er niet toe of een ander dat egoïstisch vindt. Egoïstisch zijn is je goed recht.
Bij elke cursus eerste hulp zul je leren dat je eerst aan jezelf en je eigen veiligheid moet denken voordat je een ander te hulp schiet. Iemand die vreest door het vaccin slechter te eindigen dan door corona, heeft dus alle gegronde reden om zich niet te laten vaccineren.
Dat is ook een grijsgedraaide grammofoonplaat...quote:Op donderdag 9 september 2021 18:08 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Volgens mij zijn het voornamelijk gevaccineerden die klagen over de gevolgen doordat een paar andere mensen zich niet laten vaccineren. Voor die gevolgen moet je bij de overheid zijn die de afgelopen jaren talloze ziekenhuizen de nek heeft omgedraaid en je nu beperkingen oplegt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |