Juist wanneer jongeren elkaar onderling besmetten bouwen ze een solide immuniteit op.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:19 schreef _serial_ het volgende:
Nee maar het zorgt er wel voor dat het minder snel circuleert, dat wordt vaak vergeten.
Ben benieuwd in hoeverre dat ook deel van de tactiek is. Alvast dreigen met het invoeren, zodat een groep mensen alsnog die prik gaat halen. Bedenk ook dat het minimaal vijf weken duurt eer je coronabewijs geldig is (eerste prik + drie weken tweede prik + twee weken wachttijd). Allicht dat men nog steeds voor Janssen mag kiezen. Dan nog duurt het vier weken.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:14 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Daarom kunnen diegenen zich beter nu al gaan vaccineren. Des te eerder kunnen ze
Betwijfel ik. Ik verwacht namelijk dat de groep die natuurlijke immuniteit heeft zich juist wat minder in die groepen bevindt. Dat balanceert ook nog wat.quote:Op woensdag 8 september 2021 12:30 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat denk ik ook. Maar is die bias zo groot dat het een gat van ~30% kan verklaren?
Het is nog steeds ieders eigen keuze om je wel of niet te laten vaccineren. Ben je niet gevaccineerd, maar wil je wel deelnemen aan evenementen dan laat je je testen. Prima tussenoplossing voor zo lang als het nodig is. Kunnen we weer genieten van volle stadions en andere evenementen.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:06 schreef jcdragon het volgende:
[..]
De Jonge blijft erbij: geen sprake van vaccinatiedwang of -drang - https://nos.nl/l/2396970#UPDATE-container-55847094
Wat een woordspelletje.
Daar verandert vaccinatie niets aan.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:21 schreef Za het volgende:
Juist wanneer jongeren elkaar onderling besmetten bouwen ze een solide immuniteit op.
Precies op tijd voor ADE als ze het nu aankondigen.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:26 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ben benieuwd in hoeverre dat ook deel van de tactiek is. Alvast dreigen met het invoeren, zodat een groep mensen alsnog die prik gaat halen. Bedenk ook dat het minimaal vijf weken duurt eer je coronabewijs geldig is (eerste prik + drie weken tweede prik + twee weken wachttijd). Allicht dat men nog steeds voor Janssen mag kiezen. Dan nog duurt het vier weken.
Wat gek nou dat mensen het vertrouwen in het politieke midden verliezen. De eerstvolgende die weer eens niet snapt hoe Wilders, Marijnissen en Baudet zo groot kunnen worden moet je dit even onder de neus drukken.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:06 schreef jcdragon het volgende:
[..]
De Jonge blijft erbij: geen sprake van vaccinatiedwang of -drang - https://nos.nl/l/2396970#UPDATE-container-55847094
Wat een woordspelletje.
Tja, het is niet zo dat dit nu ineens uit de lucht komt vallen, we hebben het er hier ook al weken over.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:26 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ben benieuwd in hoeverre dat ook deel van de tactiek is. Alvast dreigen met het invoeren, zodat een groep mensen alsnog die prik gaat halen. Bedenk ook dat het minimaal vijf weken duurt eer je coronabewijs geldig is (eerste prik + drie weken tweede prik + twee weken wachttijd). Allicht dat men nog steeds voor Janssen mag kiezen. Dan nog duurt het vier weken.
Het is (medisch-ethisch gezien) een belangrijk verschil of het dwang of drang is. Ik wil niet zo ver gaan om dit dwang te noemen, maar drang lijkt me toch wel op z'n plaats. Je kunt het ook gewoon langs de meetlat van het advies van de Gezondheidsraad leggen. Dan is dit wel de sterkste vorm van drang.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:27 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Het is nog steeds ieders eigen keuze om je wel of niet te laten vaccineren. Ben je niet gevaccineerd, maar wil je wel deelnemen aan evenementen dan laat je je testen. Prima tussenoplossing voor zo lang als het nodig is. Kunnen we weer genieten van volle stadions en andere evenementen.
Dit vind ik overigens zo mogelijk nog idioter. Hoe krijg je het uit je strot zeg. We gaan een groep uitsluiten van het openbare leven om de samenleving bij elkaar te houden.quote:Daarmee is er volgens hem geen sprake van een tweedeling in de samenleving. "Juist niet. We willen die samenleving juist bij elkaar houden en met elkaar een volgende stap zetten in de versoepelingen. Maar vrijheid is niet vrijblijvend. Die komt met de verantwoordelijkheid om dat te doen wat je zelf kunt doen om bij te dragen om die bladzij om te slaan en de beperkende maatregelen achter ons te laten."
Niemand wordt uitgesloten, je kunt je gewoon laten testen en overal naar toe gaan.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:29 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dit vind ik overigens zo mogelijk nog idioter. Hoe krijg je het uit je strot zeg. We gaan een groep uitsluiten van het openbare leven om de samenleving bij elkaar te houden.
Knettergek.
Klopt, maar dat lijkt bij veel jongeren nog niet door te dringen.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:28 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Tja, het is niet zo dat dit nu ineens uit de lucht komt vallen, we hebben het er hier ook al weken over.
Randstadbewoner gespot.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:30 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Niemand wordt uitgesloten, je kunt je gewoon laten testen en overal naar toe gaan.
Dat verbaasde mij ook ja. Ik ben benieuwd hoe snel het gaat na de persconferentie, mochten ze dit daadwerkelijk in gaan voeren.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:30 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Klopt, maar dat lijkt bij veel jongeren nog niet door te dringen.
Gewoon verplichten zou denk ik voor minder ophef zorgen..quote:Op woensdag 8 september 2021 13:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Hij weet dondergoed dat er sprake is van een indirecte dwang imo. Als je een beetje normaal wil leven althans. Ja, je kan ervoor kiezen om je niet te laten vaccineren, maar dan moet je je straks voor de meest simpele dingen frequent testen. Testen die niet eens gratis zijn straks. Wees dan man genoeg om het gewoon te verplichten denk ik dan.
De argumenten zijn alweer snel op vandaag.quote:
Ja. Want me laten test kost gewoon drie kwartier tot een uur en dertig kilometer aan benzine. En dan heb ik een rijbewijs en een auto ter beschikking. Dat geldt ook nog niet voor iedereen.quote:
Dat lijkt me sterk. Nederland kent voor geen enkele ziekte een vaccinatieplicht. En zelfs landen waar een vaccinatieplicht geldt (zoals Frankrijk) zijn ze daar nog niet toe overgegaan voor dit vaccin. Sterker nog, ik denk dat het juridisch vrij gemakkelijk onderuit te halen is, omdat de vaccins formeel nog experimenteel zijn en een voorlopige handelsvergunning hebben gekregen.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:31 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Gewoon verplichten zou denk ik voor minder ophef zorgen..
Hoe durf je.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:27 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens hebben ook jongeren nog een direct medisch voordeel bij een prik.
quote:Op woensdag 8 september 2021 13:33 schreef trein2000 het volgende:
(Ik zou het gewoon dwang noemen, maar dat is een taalspelletje).
Uit het rapport van de Gezondheidsraad.quote:Van dwang is slechts sprake als
iemand geen enkele keuze heeft om zich aan
vaccinatie te onttrekken. In het infectieziektenbeleid
is de toepassing van dwang zeer
zeldzaam.
De Wet publieke gezondheid biedt
geen mogelijkheid om iemand onder dwang te
vaccineren. Van drang is sprake wanneer
iemands beslissingsruimte wordt ingeperkt of
zodanig wordt beïnvloed dat diegene feitelijk
minder keuzevrijheid heeft. Drang kan veel
verschillende vormen aannemen. Een vaccinatieplicht
is een vorm van drang. Dit geldt ook
voor versoepeling van maatregelen voor
gevaccineerden.
Drang is niet per definitie
onaanvaardbaar, maar er moet wel een rechtvaardiging
voor bestaan.
Sja, en een vaccinatie is gratis, en kon je tot een paar weken geleden praktisch om de hoek van je huis halen.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:33 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja. Want me laten test kost gewoon drie kwartier tot een uur en dertig kilometer aan benzine. En dan heb ik een rijbewijs en een auto ter beschikking. Dat geldt ook nog niet voor iedereen.
Dan wordt het toch wel een héle sterke vorm van drang als je dat elke dag moet doen... (Ik zou het gewoon dwang noemen, maar dat is een taalspelletje).
Daar is dus een oplossing voor. Nogmaals je hebt gewoon een keuze.quote:Op woensdag 8 september 2021 13:33 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja. Want me laten test kost gewoon drie kwartier tot een uur en dertig kilometer aan benzine. En dan heb ik een rijbewijs en een auto ter beschikking. Dat geldt ook nog niet voor iedereen.
Dan wordt het toch wel een héle sterke vorm van drang als je dat elke dag moet doen... (Ik zou het gewoon dwang noemen, maar dat is een taalspelletje).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |