Klopt. Maar dat is het in een f2f-omgeving ook niet.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:44 schreef Molo het volgende:
[..]
Leerstof via een scherm bij kinderen plempen en reacties terug ontvangen is geen volwaardig onderwijs
Dank voor de toelichting!quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:45 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Volgens van Dissel was die groep van non-responsers ongeveer 5% in de ziekenhuizen. Dat stelt dus niet zo heel veel voor, maar het kan natuurlijk goed dat deze mensen vanwege de slechtere gezondheid sowieso al minder deelnemen aan de maatschappij door dat ze meer geïsoleerd leven (denk aan chemokuren, imuunziekten)
Daar twijfel ik niet aan. Ik heb geen reden eraan te twijfelen wat je zegt, maar daar ging het ook niet over.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:41 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Mwa, laat ik het er maar op houden dat ik in dit geval van de hoed en de rand weet.
Dat is allicht flauw, maar dat neem ik maar op de koop toe door niet mijn anonimiteit hier op het spel te zetten.
Ja straks komt de grotallegorie ook nog op de proppen zeg. Een volwaardig leven is eigenlijk helemaal geen levenquote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:46 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Klopt. Maar dat is het in een f2f-omgeving ook niet.
Idd genoeg mensen N=1 die best graag (weer) voor een klasje of in het auditorium zouden willen staan.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 12:30 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ik heb liever dat ze aangeven wat ze willen dan dat ze hun baan opzeggen zoals jij wilt.
In dat eerste geval kunnen we nog een manier zoeken om het te laten werken. In het tweede geval niet.
Zijn dat dezelfde kinderen die door ouders worden overladen met iPhones, iPads, laptops en ander digitaal spul?quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:43 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er zijn in de afgelopen maanden regelmatig berichten geweest dat er veel leerlingen zijn die er flink op achteruit zijn gegaan. Dat is ook de ervaring die mijn schoonmoeder regelmatig deelt, dat kinderen die het al moeilijk hadden door deze situatie niet meer bij kunnen blijven.
Komt dat goed uit, er zijn vacatures. Ga solliciteren en toon het volk hoe het beter kan.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:44 schreef Molo het volgende:
[..]
Leerstof via een scherm bij kinderen plempen en reacties terug ontvangen is geen volwaardig onderwijs
Zet hem op!quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:51 schreef Molo het volgende:
Benieuwd naar de cijfers straks iig
Nu even wat afmaken en dan eens neuken ofzo. Laters
Geen idee waar je het over hebt. Maar je hebt goed onderwijs en slecht onderwijs.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:47 schreef Molo het volgende:
[..]
Ja straks komt de grotallegorie ook nog op de proppen zeg. Een volwaardig leven is eigenlijk helemaal geen leven
Lekkere discussie zo
Ik ben vooral benieuwd in hoe men het dan in de toekomst anders wil. Overigens geldt dat voor een hoop scholen digitaal onderwijs steeds meer de norm zal worden.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:47 schreef chratnox het volgende:
[..]
Daar twijfel ik niet aan. Ik heb geen reden eraan te twijfelen wat je zegt, maar daar ging het ook niet over.
Ik gaf aan dat ik me zorgen maak over de educatie van leerlingen/studenten e.d.. In plaats van daar een discussie over te hebben wordt er geprobeerd mijn argument de nek om te draaien door te zeggen: "Vroeger maakten mensen zich er ook geen zorgen over".
Als we op die manier een discussie voeren, waarom doen we het dan überhaupt?
Dat verwacht ik ook niet. Wel zou het argument dat jij nu noemt een goede zijn om mee te nemen dat overgaan naar online onderwijs een 'last resort' moet zijn.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:45 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik ga niet zeggen dat online onderwijs een panacee is, noch dat het beter is dan f2f-onderwijs. Wel dat het niet zo zwart-wit is.
En het huidige online onderwijs is slechts één vorm van online onderwijs, en een slechte, namelijk emergency remote teaching. Oftewel, overnacht opeens overschakelen naar online onderwijs. Ja, dan werkt het niet goed, nee.
Bedenk ook dat vrijwel alle docenten hier nog nooit in aanraking waren gekomen met online onderwijs. Hoe kun je dan verwachten dat ze opeens een perfecte online les gaan opzetten?
Zie bericht hierboven. Punt is dat je in een f2f-omgeving ook goed en slecht onderwijs hebt. Het discours lijkt nu soms alsof alles aan f2f goed is en alles aan online slecht.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:47 schreef chratnox het volgende:
[..]
Daar twijfel ik niet aan. Ik heb geen reden eraan te twijfelen wat je zegt, maar daar ging het ook niet over.
Ik gaf aan dat ik me zorgen maak over de educatie van leerlingen/studenten e.d.. In plaats van daar een discussie over te hebben wordt er geprobeerd mijn argument de nek om te draaien door te zeggen: "Vroeger maakten mensen zich er ook geen zorgen over".
Als we op die manier een discussie voeren, waarom doen we het dan überhaupt?
Stuurlui en wallen, zei ik al. Gezien de bagger die mijn lief al over zich heen heeft gekregen verbaast het me af en toe dat ze nog uberhaupt lerares wil zijn... Maar ja... Passie.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Geen idee waar je het over hebt. Maar je hebt goed onderwijs en slecht onderwijs.
Je vergelijkt nu goed f2f-onderwijs met slecht online onderwijs en concludeert vervolgens dat al het online onderwijs slecht is. Dat klopt gewoon niet en feitelijk aantoonbaar onjuist. In veel landen wordt al jaren en met groot succes (deels) online onderwijs gegeven.
Onderzoeken te over die ik (op verzoek) kan toesturen die laten zien dat het wél kan, goed online onderwijs.
Waar zijn deze reacties nu voor nodig in een normale discussie? Voegt dit nu echt iets toe?quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Zijn dat dezelfde kinderen die door ouders worden overladen met iPhones, iPads, laptops en ander digitaal spul?
Als de universiteit verwijtbaar handelt waardoor haar werknemers sterven zullen ze natuurlijk volkomen kapot geprocedeerd worden. Net zoals wanneer je dronken achter het stuur stapt heb je als bestuurder een verantwoordelijkheid naar de andere ingezetenen. Zonder vaccinatieplicht ga je dus krijgen dat je "bus" halverwege de route voortdurend stil komt te staan terwijl de "chauffeur" weer nuchter moet worden. Op zo'n manier kun je geen kwaliteit van vervoer meer garanderen.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:42 schreef Tarado het volgende:
niet van een universiteit inderdaad wel van een bus maar we hebben tot nu toe geen vaccinatieplicht en waarom zou je dat dan opeens voor studenten wel verplichten, dat is gewoon een stap te ver
Het IS een serieuze reactie; de jeugd is in een snel tempo ontzettend gedigitaliseerd, in alle facetten... en nu is ineens digitaal onderwijs hét probleem? Zoals Dire al aangeeft is het verder een valse dichotomie; er is goed en slecht onderwijs, en dat heeft te maken met de didactische vaardigheden van de vakman/vrouw, niet met het middel.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:53 schreef chratnox het volgende:
[..]
Waar zijn deze reacties nu voor nodig in een normale discussie? Voegt dit nu echt iets toe?
Klopt, er moet zeker nog heel veel gebeuren, voordat online onderwijs een volwaardig alternatief is. Maar dat begint bij te erkennen dat online onderwijs een volwaardig alternatief kan zijn.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat verwacht ik ook niet. Wel zou het argument dat jij nu noemt een goede zijn om mee te nemen dat overgaan naar online onderwijs een 'last resort' moet zijn.
Ik denk dat er daarnaast ook flink geïnvesteerd moet worden om online onderwijs een volwaardig alternatief te maken. Ik ben er bang voor dat dit soort maatregelen in de toekomst op de plank blijven liggen bij een eventuele volgende pandemie.
Dat denk ik ook. Daarom vind ik dat er flink geïnvesteerd moet worden om online onderwijs te verbeteren. Feit is dat het daar op dit moment nog niet is alleen.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik ben vooral benieuwd in hoe men het dan in de toekomst anders wil. Overigens geldt dat voor een hoop scholen digitaal onderwijs steeds meer de norm zal worden.
Ik hoor van docenten eenzelfde geluiden, dus het zijn niet alleen de stuurlui aan de wal, ook veel van de stuurlui zelf denken er zo over.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Stuurlui en wallen, zei ik al. Gezien de bagger die mijn lief al over zich heen heeft gekregen verbaast het me af en toe dat ze nog uberhaupt lerares wil zijn... Maar ja... Passie.
Die digitalisering ging op een 'natuurlijke' manier. Kan je van online onderwijs dat de kinderen door een pandemie de strot door moet worden geduwd niet zeggen.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het IS een serieuze reactie; de jeugd is in een snel tempo ontzettend gedigitaliseerd, in alle facetten... en nu is ineens digitaal onderwijs hét probleem?
De uni hier stuurde gister een mail dat per 6 september de policy om gaat. Van 'work from home if you can', naar 'required to be in the office unless you can't'. Ook face-to-face lesgeven, geen mondkapjes en geen social distancing meer.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:28 schreef Tarado het volgende:
[..]
risico's kan je nooit 100% uitsluiten en oude professoren gaan een keer dood, het lijken wel mensen
Ik ben het dan ook met je eens; ik heb het over de doempredikers.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:56 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik hoor van docenten eenzelfde geluiden, dus het zijn niet alleen de stuurlui aan de wal, ook veel van de stuurlui zelf denken er zo over.
Nadeel is wel dat op de 'natuurlijke' manier de digitale vaardigheden van docenten (en studenten overigens) op een dramatisch peil zijn gekomen. Decennia aan gebrekkige bij- en nascholing werd nu in één klap zichtbaar. Helaas.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:57 schreef galantis het volgende:
[..]
Die digitalisering ging op een 'natuurlijke' manier. Kan je van online onderwijs dat de kinderen door een pandemie de strot door moet worden geduwd niet zeggen.
... wat was het alternatief precies?quote:Op donderdag 26 augustus 2021 13:57 schreef galantis het volgende:
[..]
Die digitalisering ging op een 'natuurlijke' manier. Kan je van online onderwijs dat de kinderen door een pandemie de strot door moet worden geduwd niet zeggen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |