Hoofdtoevoer van het gas eraf, dus dat gaat niet op die manierquote:Op woensdag 18 augustus 2021 14:22 schreef junkiesietze het volgende:
hoe zijn ze uitgezet? tegenovergestelde daarvan doen om het weer aan te krijgen...
maar als die zwarte knop stuk is en geen vonk geeft lijkt het me dat dit eerst gefixt moet worden.
Die rode is dus denk ik nodig om gastoevoer in de kachel te krijgen om aan te kunnen vonken. Staat nu idd helemaal naar boven terwijl de schaal van links (klein vlammetje) naar onder (midden) naar rechts (groot vlammetje) gaat.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 14:29 schreef H_T het volgende:
Zwart zou inderdaad vonk moeten zijn, wit voor hoeveel gas. De rode is me een raadsel, maar het driehoekje lijkt nu niet naar een punt op de schaalverdeling er omheen te wijzen. Kan je de rode knop ook indrukken?
Nope ik denk dat je dat dus moet horen als we iets met die rode knop gedaan kunnen krijgen. Smeermiddel kan ik nog ff proberen maar ik ben met mijn onkunde alleen maar bang dat ik shit sloopquote:Op woensdag 18 augustus 2021 14:31 schreef H_T het volgende:
Hoor je wel iets veranderen als je aan de witte knop draait of indrukt en draait? Stromend gas zou je moeten horen. En is er al een geschikt smeermiddel ingeschakeld om het draaien wat makkelijker te maken?
Ja!! Al werkt het met de correctie van de 2e post erna!quote:Op woensdag 18 augustus 2021 14:50 schreef kingjotte het volgende:
https://www.klusidee.nl/F(...)-niet-starten.78171/
Dit lijkt qua knoppen op wat jij ook hebt?
Rode knop naar klein vlammetje draaien en indrukken (ingedrukt houden), daarna met de zwarte knop aansteken (paar keer drukken, kan zwaar gaan). Rode knop ingedrukt houden tot de waakvlam goed aan is. (Ze zeggen daar 2 minuten, lijkt mij persoonlijk wat veel)
Daarna rode knop naar grote vlam draaien en dan met de witte knop de 'temperatuur' instellen.
Als het niet lukt om de waakvlam aan te steken, even een paar minuten wachten, als je de rode knop indrukt moet er gas gaan lopen, dat moet op een gegeven moment wel gaan branden, anders kun je op een gegeven moment een grote boem krijgen.
Er zijn vast loodgieters / kachelboeren die hier iets mee kunnen als het niet meer naar behoren werkt.
Jaaaaaren geleden en geen melder. Huis is super brandonveilig maar dat is 1 van de dingen die we zsm willen (laten) fixen. In ieder geval iemand die de kachels, schoorsteen en ventilatie ff naloopt, en uiteraard een paar melders bestellen en installeren.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 14:56 schreef Peter het volgende:
Wanneer zijn de kachels voor het laatst nagekeken en heb je een CO-melder?
Haal dan svp een CO-melder. Vandaag nog, as je de kachels aan doet. Ik zie je graag nog langer op het forum komen.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:09 schreef Moira het volgende:
[..]
Ja!! Al werkt het met de correctie van de 2e post erna!
Dus toch wel de witte ingedrukt houden (ik moest hem naar S draaien). Met de vonk gaat de kleine waakvlam aan, maar zodra ik de witte knop loslaat gaat het vlammetje weer uit.
Straks nog ff wat langer ingedrukt proberen te houden
[..]
Jaaaaaren geleden en geen melder. Huis is super brandonveilig maar dat is 1 van de dingen die we zsm willen (laten) fixen. In ieder geval iemand die de kachels, schoorsteen en ventilatie ff naloopt, en uiteraard een paar melders bestellen en installeren.
en als je tegelijk de rode of witte knop draait naar een andere stand? Gewoon proberen..quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:13 schreef Moira het volgende:
Nope, blijft niet aan ook niet na 2 minuten ingedrukt houden
Wat zou je suggereren, 1 in elke kamer waar zo’n gaskachel staat?quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:13 schreef Peter het volgende:
[..]
Haal dan svp een CO-melder. Vandaag nog, as je de kachels aan doet. Ik zie je graag nog langer op het forum komen.
De rode knop kan niks en doet dus ook niks (sierbrander volgens zo’n mannetje van die link). En de witte kan ik pas omhoog draaien als hij niet meer ingedrukt isquote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:15 schreef Peter het volgende:
[..]
en als je tegelijk de rode of witte knop draait naar een andere stand? Gewoon proberen..
Jaquote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:15 schreef Moira het volgende:
[..]
Wat zou je suggereren, 1 in elke kamer waar zo’n gaskachel staat?
https://www.brandweer.nl/(...)0aan%20het%20plafond.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:15 schreef Moira het volgende:
[..]
Wat zou je suggereren, 1 in elke kamer waar zo’n gaskachel staat?
¤15 vind ik best meevallen (op de meeste plaatsen ~¤25): https://www.kruidvat.nl/a(...)WMfwMKxoCW-IQAvD_BwEquote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:17 schreef Peter het volgende:
[..]
https://www.brandweer.nl/(...)0aan%20het%20plafond.
Brandweer weet er meer van dan ik.. maar ze zijn best prijzig, minimaal op je slaapkamer en in ruimtes waar je lang blijft zou ik zeggen, en een rookmelder (ook) in een vluchtweg zoals trap/overloop.
En als je hem langzaam loslaat? En gaskraan staat volledig open? (denk ik wel aangezien er wel een vlammetje is, maar vraag het voor de zekerheidquote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:16 schreef Moira het volgende:
[..]
De rode knop kan niks en doet dus ook niks (sierbrander volgens zo’n mannetje van die link). En de witte kan ik pas omhoog draaien als hij niet meer ingedrukt ismaar zodra ik ‘m los laat gaat het vlammetje dus uit dus valt er niks open te draaien
Thanks!quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:28 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
¤15 vind ik best meevallen (op de meeste plaatsen ~¤25): https://www.kruidvat.nl/a(...)WMfwMKxoCW-IQAvD_BwE
Gaat zo'n 5 jaar mee volgens mij, houdbaarheidsdatum staat op de achterkant. Een paar tientjes kan je leven redden
[..]
En als je hem langzaam loslaat? En gaskraan staat volledig open? (denk ik wel aangezien er wel een vlammetje is, maar vraag het voor de zekerheid)
quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:43 schreef dexamfetamine het volgende:
Kwestie van schoonmaken. Zoek maar op gevelkachel schoonmaken.
Stervende hoeren kankerkachel
Nou, ik zou dat voor mijn eigen gevoel van veiligheid eigenlijk het liefst direct aanpakken !quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:09 schreef Moira het volgende:
Jaaaaaren geleden en geen melder. Huis is super brandonveilig maar dat is 1 van de dingen die we zsm willen (laten) fixen. In ieder geval iemand die de kachels, schoorsteen en ventilatie ff naloopt, en uiteraard een paar melders bestellen en installeren.
Ik dacht ook aan thermokoppel kapot. Vroeger op mijn studentenkamer hadden we allemaal gaskachels en daar gebeurde dat wel eens. De thermokoppel zorgt dat de gastoevoer stopt als er geen hitte is (dus als het vlammetje uit is gewaaid of zo). Daarom moet je de knop een tijd ingedrukt houden, zodat de thermokoppel warm wordt.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 16:28 schreef machtpen het volgende:
Thermokoppel of je waakvlam staat te laag. Ga maar eens rond bellen voor een gaskachelmannetje.
Dan kan ik ‘m niet meer indrukken (of iig gebeurt er dan niks), dus die moet wel op de S van start staan om die gastoevoer open te zetten ofzoquote:Op woensdag 18 augustus 2021 16:33 schreef H_T het volgende:
En als je de witte eerst wat verder open draait en dan die procedure probeert?
Top, thanks!quote:Op woensdag 18 augustus 2021 17:09 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Nou, ik zou dat voor mijn eigen gevoel van veiligheid eigenlijk het liefst direct aanpakken !
Heb laatst een artikel gelezen in een vakblad waar deze koolmonoxide melders als beste uit de test kwamen.
https://www.coolblue.nl/p(...)coa-26-duo-pack.html
Ben je perse op zoek naar iets een combinatie van rook en koolmonoxide melder dan kom je uit op zoiets.
https://www.coolblue.nl/p(...)imelder-10-jaar.html
Hier zit een losse koolmonoxide melder en een rook melder in één pakket
https://www.coolblue.nl/p(...)oxidemelder-set.html
Ja ik had op mijn eerste kamer ook een gaskachel en ik kan me nog menige winterse zondagavond herinneren dat ik van een weekendje bij paps en mams terugkwam en zat te huilen op mijn kouwe donkere kutkamer met die kutkachel die niet meer aan wildequote:Op woensdag 18 augustus 2021 17:35 schreef DonnaNoble het volgende:
[..]
Ik dacht ook aan thermokoppel kapot. Vroeger op mijn studentenkamer hadden we allemaal gaskachels en daar gebeurde dat wel eens. De thermokoppel zorgt dat de gastoevoer stopt als er geen hitte is (dus als het vlammetje uit is gewaaid of zo). Daarom moet je de knop een tijd ingedrukt houden, zodat de thermokoppel warm wordt.
Als ie dan nog steeds uitgaat kan het zijn dat de thermokoppel kapot of heel vies is. Een handige Harry kan die wel vervangen maar ik zou er een kachelmannetje voor bellen.
Oh mèn zulke zondagavonden ja. Toen was ik ook nog niet slim genoeg om even op te ruimen en iets lekkers in huis te halen voor als ik terugkwam, dus dan kwam je van je weekend (gezellig, licht, warm, volop lekker eten) in een kouwe donkere kamer waar het een pestzooi wasquote:Op woensdag 18 augustus 2021 21:57 schreef yinu het volgende:
[..]
Ja ik had op mijn eerste kamer ook een gaskachel en ik kan me nog menige winterse zondagavond herinneren dat ik van een weekendje bij paps en mams terugkwam en zat te huilen op mijn kouwe donkere kutkamer met die kutkachel die niet meer aan wilde![]()
Hier al iets mee gedaan, TS?quote:Op donderdag 19 augustus 2021 07:33 schreef Ivo1985 het volgende:
Is de rode knop niet om de grootte van de waakvlam af te stellen?
Als die heel klein staat, duurt het een eeuwigheid voordat het thermokoppel warm genoeg is. Bij aansteken omhoog zetten scheelt een hoop. En als alles brandt kun je de waakvlam weer kleiner zetten. Scheelt bergen gas.
Blijkbaar zit die rode knop muurvast. Niet heel gek, want als de waakvlam altijd brandt draait er nooit iemand aan die knop en dan gaat vuil zijn werk doen.
Nee de rode knop hoeft dus helemaal niet gebruikt te worden. Iets met sierbrander ofzo maar de waakvlam zelf blijft nu dus aan.quote:
dan loopt je thermokoppel echt wel op zijn eind als je hem zolang ingedrukt moet houden.quote:Op vrijdag 20 augustus 2021 16:08 schreef Moira het volgende:
Brekend nieuws, hij doet het
Voorheen had ik ‘m 2 minuten ingedrukt, maar nu yolo 5 minuten ingedrukt gehouden (nadat m’n moeder zei dattie ‘heeeeel lang’ moest) en hij blijft aan
CO-melders zijn onderweg. We gaan uiteraard sowieso nog iemand langs laten komen om alles te checken en schoon te maken, en als we wat budget hebben om te verbouwen ook kijken naar alternatieve mogelijkheden. Om het huis echt veilig te krijgen zal het denk ik gestript moeten worden, maar het is structureel wat fragiel dus daar moet ook wel een bouwtechnisch inspecteur bij komen kijken. Dat wordt iets van de komende maanden, zal wellicht tzt nog wel een topic hier openen
[..]
Nee de rode knop hoeft dus helemaal niet gebruikt te worden. Iets met sierbrander ofzo maar de waakvlam zelf blijft nu dus aan.
Voor deze gaskachel geldt dus dat de witte knop op de S van start moet staan, die ingedrukt houden voor gastoevoer en aanvonken met het vonkknopje. En dan gewoon teringlang vast houden tot ‘ie aan blijft.
Die kan op het lijstje van de rest van de dingen die op z'n eind lopen in dit 120 jaar oude huisquote:Op vrijdag 20 augustus 2021 20:18 schreef klipper het volgende:
[..]
dan loopt je thermokoppel echt wel op zijn eind als je hem zolang ingedrukt moet houden.
Maar als het poef doet deed het vonkje van het waakvlammetje het bij jullie dan ook niet?quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 13:25 schreef yinu het volgende:
Oh gelukkig je leeft nog![]()
Ja, bij die gaskachel waar ik op zondagavond dan bij zat te huilen moest je ook altijd zo ongeveer een kwartier de knop ingedrukt houden, tot je duim er bijna afviel en je begon te denken dat het nooit iets zou worden en dat er niks gebeurde... en dan *poef*
Als het poef deed, ging 'ie aan...quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 13:48 schreef Moira het volgende:
[..]
Maar als het poef doet deed het vonkje van het waakvlammetje het bij jullie dan ook niet?of meer gas dan het vlammetje kon verbranden ofzo?
Flashback naar de klote geiser bij mn oudersquote:Op vrijdag 20 augustus 2021 16:08 schreef Moira het volgende:
Brekend nieuws, hij doet het
Voorheen had ik ‘m 2 minuten ingedrukt, maar nu yolo 5 minuten ingedrukt gehouden (nadat m’n moeder zei dattie ‘heeeeel lang’ moest) en hij blijft aan
M’n nieuwbouwhuis komt niet onder de 26 graden (kutnieuwbouw), maar dat oude huis blijft ‘s zomers lekker koel en ‘s winters lekker warm. Als de kachel het doet dus. Maar na een koude week werd het dus best koud beneden!quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 14:09 schreef Fer het volgende:
Koelt het is slecht geïsoleerde huizen als weer zo snel af? Ik krijg het hier amper onder de 23c, zoveel warmte nog in het beton.
Ik denk dat je normaliter van het gas laten stromen en lang wachten met de vonk dus de ‘boem’ krijgt thoughquote:Op zondag 22 augustus 2021 20:11 schreef Chandler het volgende:
Tip: Laat het gas lang 'stromen' alvorens je de vonk laat komen... vaak zit er toch nog wat lucht in de gastoevoer en krijgt hij het spiraal of hoe je dat ook noemt niet genoeg hitte.
Ik weet het want in mijn huis heb ik 4 gaskachels... en in het begin heb ik mij altijd druk gemaakt en uren zitten kutten met het aankrijgen van de gaskachel, maar sinds ik het gas een halve minuut laat stromen en daarna hem ontsteek en plusminus 10 seconden laat branden (de waakvlam) pakt de kachel het goed op.
dat valt reuze mee. Want je kachel heeft een afvoer voor rook die gas ook mee trekt. Je moet natuurlijk geen halfuur laten stromen. Ik deed het gemiddeld 30 seconden...quote:Op zondag 22 augustus 2021 22:17 schreef Moira het volgende:
[..]
Ik denk dat je normaliter van het gas laten stromen en lang wachten met de vonk dus de ‘boem’ krijgt thoughdan spaart het gas zich op in je kachel en vonk je dat aan kun je daar een explosie van krijgen
Maar het is dus gelukt met gelijk aanvonken en de waakvlam zelf lang aan laten staan (met knop voor gastoevoer ingedrukt)!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |