Ik moet zeggen dat ik op die leeftijd bij mijn eerste vriend thuis ook amper mijn mond open trok. En helpen ergens mee vond ik ook moeilijk. Vooral omdat ik ontzettend verlegen was, zijn jongere zus me constant liet voelen dat ik daar niet thuishoorde en ik behoorlijk geïmponeerd was door hoeveel geld ze hadden en hoe daarmee gesmeten werd. Ik voelde me er dus echt ontzettend slecht op mijn gemak en had her gevoel dat we nogal op me neergekeken werd.quote:Op zondag 1 augustus 2021 19:11 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, makkelijk is het niet. En met hem praten probeer ik zelf wel, maar er komt helaas vrijwel niks uit. Het zou al zoveel makkelijker zijn als er iets van een gesprek mogelijk was, maar OK. Ik voel me in ieder geval wel bijzonder opgelaten in mijn eigen huis als hij er is. Mijn man ook trouwens.
Je wilt het misschien niet horen maar misschien vindt stiefdochter het helemaal niet zo leuk dat jullie een baby hebben gekregen. Veel kinderen vinden het lastig als papa of mama een nieuwe baby krijgt die wel altijd mag blijven. En ze kan er ook gewoon helemaal niks mee hebben. Dat mag op je 16e. Ik zou ook niet zitten springen om een baby in mijn huishouden. Die huilen zo veel.quote:Op zondag 1 augustus 2021 18:36 schreef Seven. het volgende:
[..]
Hij hoeft de kleine niet leuk te vinden inderdaad. Eerlijk is eerlijk, mensen die niet leuk doen tegen tegen mijn zoontje, kunnen het al niet snel goed doen natuurlijk. En heel eerlijk, dát stukje staat momenteel ook wel tussen haar en mij in. Zij doet ook zelden leuk tegen haar broertje. Dat is natuurlijk ook waarom zij en de manier waarop zijnzich afzet.
Dus wel eens met je/jullie dat ik die dingen door elkaar haal.
Verder snap ik ook dat ze niet constant op de bank bij pa en ma willen zitten. Maar alleen beneden komen voor het eten terwijl haar vader al heeft aangegeven dat hij haar vriendje wil leren kennen, gaat mij te ver. Met haar vriendinnen komt ze ook wel even beneden zitten.
En de 'manier waarop ik praat' is een vooral reactie op dat ik als meer dan fulltime werkende stiefmoeder een pedagoog in zou moeten schakelen, terwijl er 2 ouders zijn die dat kunnen doen.
Natuurlijk speelt dat ook bij hem mee. Maar ergens leeft bij mij ook het knagende gevoel dat hij ook niet echt wil, en ik ben het wel met mensen eens dat dat niet leidend moet zijn. Maar ik wil dat ook niet afdoen als 'je stelt je aan' want dat stemmetje is er niet voor niks.quote:Op zondag 1 augustus 2021 21:18 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik moet zeggen dat ik op die leeftijd bij mijn eerste vriend thuis ook amper mijn mond open trok. En helpen ergens mee vond ik ook moeilijk. Vooral omdat ik ontzettend verlegen was, zijn jongere zus me constant liet voelen dat ik daar niet thuishoorde en ik behoorlijk geïmponeerd was door hoeveel geld ze hadden en hoe daarmee gesmeten werd. Ik voelde me er dus echt ontzettend slecht op mijn gemak en had her gevoel dat we nogal op me neergekeken werd.
Zou zoiets ook bij hem deels mee kunnen spelen?
Overigens vind ik het voor een 17-jarige eigenlijk best vreemd dat hij op het familiefeest überhaupt de optie had om veel te veel te drinken. Of ben ik dan te star?
Dat is best lastig, maar dan had ik haar even apart genomen en gewoon een knuffel gegeven en dan een "gaat het weer een beetje?" er achteraan.....quote:Op zaterdag 31 juli 2021 12:41 schreef Seven. het volgende:
[..]
Geen idee wat ze leuk vindt aan hem, ik vind ze qua karakter ook echt geen match. Ik zie ze niet leuke gesprekken hebben, of veel lachen. Afgelopen weekend zat zij huilend aan tafel naast hem, ik probeer dan wel een open gesprek aan te gaan maar ze zegt dan niet waarom. Mogelijk omdat hij ernaast zit.
Dat vindt mijn stiefdochter inderdaad niet erg leuk, dat weten we en dat bespreken we ook wel met haar. En ik vind dat ook helemaal niet gek. Wel moeilijk soms. Onze middelste (zijn 2e dochter dus) is niet weg te slaan bij hun broertje, en dat vindt de oudste ook niet leuk.quote:Op zondag 1 augustus 2021 21:21 schreef Gordeldiertje het volgende:
[..]
Je wilt het misschien niet horen maar misschien vindt stiefdochter het helemaal niet zo leuk dat jullie een baby hebben gekregen. Veel kinderen vinden het lastig als papa of mama een nieuwe baby krijgt die wel altijd mag blijven. En ze kan er ook gewoon helemaal niks mee hebben. Dat mag op je 16e. Ik zou ook niet zitten springen om een baby in mijn huishouden. Die huilen zo veel.
Stiefdochter is ook het kind van jouw man en zij was er eerst. Misschien kan haar vader wat meer tijd met haar doorbrengen en haar wat meer aandacht geven?
Hij is trouwens wel een harde werker. Hij werkt al bijna 2 jaar (BOL dus 1 dag per week naar school). Verder vind ik jouw aanpak nogal.. puberaalquote:Op zondag 1 augustus 2021 21:27 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik denk dat ik een zware klus bedacht en hem dan vroeg om mee te helpen (omdat dat nou eenmaal de regel is).
Dan ging ik hem tot het uiterste vergen en zelf ook, en dan eens zien wat voor vlees we in de Kuip hebben.
Ha het zal wel. Maar volwassenen die daar uren over kunnen oreren, nee dat helpt.quote:Op zondag 1 augustus 2021 22:20 schreef Seven. het volgende:
[..]
Hij is trouwens wel een harde werker. Hij werkt al bijna 2 jaar (BOL dus 1 dag per week naar school). Verder vind ik jouw aanpak nogal.. puberaal. Een krachtmeting of hem eruit zetten, ik zie niet hoe dat dingen op zou moeten lossen.
Nog 5 of 6 jaar kerel, dan ben je zelf ook aan de beurt.
Haha ja, dat wilde ik ook nog zeggen: Ik heb 34 en nog steeds super ontwijkend met kinderen/baby's. Ik vind ze eng en ben altijd bang dat ik het verkeerd doe (naast dat ik er dus ook niks mee heb).quote:Op zondag 1 augustus 2021 22:42 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik ben 38, maar ik vind baby's nog steeds niet leuk
Ik heb zelf vrij weinig met babies en ik beschouw als ik heel eerlijk ben de babytijd van mijn twee kinderen niet als mijn favoriete periode. Maar daarna als ze steeds een stukje groter worden vind ze steeds leuker worden. Maar dat zijn dus mijn eigen kinderen. Met andermans kinderen heb ik dat veel minder.quote:Op zondag 1 augustus 2021 22:54 schreef ex het volgende:
[..]
Haha ja, dat wilde ik ook nog zeggen: Ik heb 34 en nog steeds super ontwijkend met kinderen/baby's. Ik vind ze eng en ben altijd bang dat ik het verkeerd doe (naast dat ik er dus ook niks mee heb).
Ik heb even diep gegraven naar de puber in mijquote:Op zondag 1 augustus 2021 22:17 schreef Seven. het volgende:
Onze middelste (zijn 2e dochter dus) is niet weg te slaan bij hun broertje, en dat vindt de oudste ook niet leuk.
Dat denk ik ook.quote:Op zaterdag 14 augustus 2021 10:28 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Ik heb even diep gegraven naar de puber in mij![]()
Bekeken vanuit de ogen van de oudste, is iedereen verliefd op de nieuwe baby en gaat er erg veel aandacht naar hem toe (wat EN nodig is en natuurlijk ook leuk is). Papa, eerst lieve stiefmama (jullie waren 2 handen op 1 buik) en ook nog haar bloedeigen zusje hebben haar 'verraden'.
Dus eigenlijk voelt ze zich bedrogen en in de steek gelaten door iedereen want niemand houdt nog van haar maar wel van die nieuwe 'rat' in huis.
Zo zal ze ook wel tegen dat vriendje praten die die nieuwe rat natuurlijk ook kut gaat vinden want zijn lief is nu eens soort assepoester en samen beslissen ze zich af te zetten en in een eigen haat-bubbeltje te gaan zitten. Ze heeft nu een medestrijder.
Even duidelijk maken dat ik m geen rat vind heMaar zo zou ik denken als boze puber die nog weet hoe de wereld werkt.
Ik snap bovenstaande geloof ik niet helemaal.quote:Op zaterdag 14 augustus 2021 10:47 schreef Seven. het volgende:
[..]
Dat denk ik ook.
Ondertussen van de week weer wat meegemaakt in deze soap. Ze is op vakantie geweest, hele familie kwam terug met corona. Zij testte als enige negatief met een zelftest, haar moeder kreeg van GGD advies dat ze dus thuis in quarantaine moest. Maar dat vertikte ze... Dus moeders is haar gaan halen, ondertussen is m'n man haar zusje gaan halen zodat we voor haar konden voorkomen dat zij ook in quarantaine moest. En we dachten zo dat na de quarantaine weigering, er wel wat ruimte nodig was om e.e.a. uit te stukken, daar een 13-jarige bij laten zitten is niet handig.
Ik moet zeggen, ik heb de oudste dus van de week gesproken (even videobellen) en ze was voor het eerst in maanden gewoon zichzelf, dus de quarantaine zonder hem en met haar moeder doet haar wel goed.
Zorgelijk dat daar een situatie ontstaat waarin zijn moeder niet ingrijpt. Als hij thuis moet komen, dan zetten we hem desnoods zelf af. Maar zal wel aan mij liggen.
Dat hebben mijn kinderen ook niet aan mij gevraagd, dat heb ik ook nooit aan mijn moeder gevraagd . Zo gek vind ik dat nietquote:Op zaterdag 31 juli 2021 23:19 schreef Seven. het volgende:
Ook opvallend is dat ze niemand vraagt wat we van haar vriendje vinden.
Wat snap je niet?quote:Op zaterdag 14 augustus 2021 13:42 schreef manny het volgende:
[..]
Ik snap bovenstaande geloof ik niet helemaal.
Ha. Misschien heb ik het topic niet goed gelezen, of ben ik niet goed op de hoogte van de gezinssituatie bij jou.quote:Op zaterdag 14 augustus 2021 15:14 schreef Seven. het volgende:
[..]
Wat snap je niet?
Ze was op vakantie met hem en zijn gezin.
Ze kwamen allemaal terug met klachten, zelftest bij terugkomst waren allemaal positief.
Alleen die van m'n stiefdochter was wel negatief.
Dus zijn ze allemaal door de teststraat gegaan.
GGD gaf ondertussen aan dat zij thuis in quarantaine moest omdat bij haar dus nog niet vast stond dat ze corona had, maar dat vertikte ze.
De volgende ochtend bleek zij ook positieve uitslag te hebben en tot ze klachtenvrij is, is ze dus bij haar moeder thuis in quarantaine.
En haar zusje is dus bij ons tot haar zus klachtenvrij is.
Nu wel weer mee? 'Hem' is dus haar vriendje, 'de oudste' en 'ze' is mijn oudste stiefdochter, 'haar zusje' is mijn jongste stiefdochter.quote:Op zaterdag 14 augustus 2021 16:43 schreef manny het volgende:
[..]
Ha. Misschien heb ik het topic niet goed gelezen, of ben ik niet goed op de hoogte van de gezinssituatie bij jou.
Maar waar jij achteloos typt "hem", "haar zus", "de oudste" of "ze" daar ben ik de weg even kwijt.
Herkenbaarquote:Op zaterdag 14 augustus 2021 18:28 schreef Budabuddumbam het volgende:
Mijn dochter (13) heeft een poosje verkering gehad.
Het zou niet mijn keus zijn geweest maar dat vind ik niet belangrijk.
Hij mocht iig altijd langskomen of blijven slapen en andersom zeg ik altijd ja als ze naar hem toe wilde.
Heel verlegen kwam bijna geen woord uit. Mijn dochter weet welke regels hier in huis voor mij het belangrijkst zijn
(zoals schoenen uit binnen dus ze wijst daar wel haar bezoek/verkering op)
Ik probeer zo veel mogelijk te weten te komen, zodat ik gerichte vragen kan stellen en als er een kort antwoord op komt vind ik dat ook prima, ik vond het ook heel moeilijk om veel te vertellen aan een onbekende vrouw die toevallig de moeder is van mijn verkering, ik was zo bang om iets verkeerds te zeggen dat ik vaak helemaal dicht sloeg.
Verder uitnodigen voor alles en altijd zorgen dat er plaats is voor hem/haar/hen (dochter is pan) en ik koop altijd het favoriete eten/drinken en hoop maar gewoon dat verkering in kwestie hier graag komt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |