De Indiase variant vraagt wel om waakzaamheid. Ik blijf erbij, het versoepelingspakket van 26 juni, afschaffing van de mondmaskerplicht en het toestaan van buitenlandse vakanties voor niet-volledig gevaccineerden is in mijn ogen onnodig. We hadden toch al de vrijheid om naar een restaurant, sportschool, bioscoop, en dergelijke te gaan en vrijwel niets (op discotheken en nachtclubs na dan) zat echt dicht. Waarom verder versoepelen als dreiging dichtbij is?quote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat er mis mee is, is dat de huidge situatie hier niet om vraagt. En als deze maatregelen niet nodig zijn, moet je ze niet inzetten.
Duitsland hanteerde een FFP2-mondmaskerplicht. Nederland had dat ook moeten doen.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:27 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Vakanties verbieden voor niet-volledig gevaccineerden is gewoon niet houdbaar. Er zijn altijd redenen waarom mensen zichzelf niet kunnen/willen laten vaccineren. Dan is een PCR-test een prima alternatief. Sterker nog, je kunt beter iemand met een negatieve PCR een land in laten dan een volledig gevaccineerde die je niet test (als je het hebt over besmetting).
En wat er mis is met mondmaskerplicht uitstellen: het voegt gewoon niks toe. Heeft het nooit gedaan. Tenzij we allemaal degelijke maskers gaan dragen, maar dat doen we toch niet. Die katoenen lapjes slaan nergens op. Maar dat weet je zelf volgens mij ook wel.
Ben op enkele fietstochtjes in Kreis Kleve en Kreis Borken sinds 7 maart 2020 niet meer in het buitenland geweest, terwijl ik voorheen wel regelmatig in Duitsland kwam en soms ook in andere landen.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:26 schreef Wantie het volgende:
[..]
Vakanties zijn nooit verboden geweest.
Dus da's een flinke verzwaring.
Omdat mensen het nodig hebben.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:07 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
De Indiase variant vraagt wel om waakzaamheid. Ik blijf erbij, het versoepelingspakket van 26 juni, afschaffing van de mondmaskerplicht en het toestaan van buitenlandse vakanties voor niet-volledig gevaccineerden is in mijn ogen onnodig. We hadden toch al de vrijheid om naar een restaurant, sportschool, bioscoop, en dergelijke te gaan en vrijwel niets (op discotheken en nachtclubs na dan) zat echt dicht. Waarom verder versoepelen als dreiging dichtbij is?
Oh ik maak me niet druk, gisteren heerlijk de trouwdag van m'n ouders gevierd met een gezellige barbecue. Nu een beetje afkoelen met de bui die net overgewaaid is en dan vanavond lekker de mat op om binnen de regels zonder anderhalve meter te sporten en te ouwehoeren. Heb er helemaal zin inquote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:04 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Laatste strohalm van lockdownfetisjisten en mensen die chronisch angstig door het leven gaan. Niet druk over maken
De economie van het oude normaal van 2019 had forse nadelen: veel stakingen, veel personeelstekorten, veel zeurend personeel, klimaat dat naar de knoppen gaat en het belangrijkste nog: een compleet verrotte huizenmarkt. Ik had gehoopt dat corona iets van deze problemen ging oplossen, maar helaas.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:24 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Tot voor kort stond ik er ook wel zo in (toen de zorg echt op z'n tenen liep), maar in deze fase moet de economie echt voorrang krijgen.
Wanneer je vlees net lekker sist gaat er weer een oma in de kist.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:11 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Oh ik maak me niet druk, gisteren heerlijk de trouwdag van m'n ouders gevierd met een gezellige barbecue. Nu een beetje afkoelen met de bui die net overgewaaid is en dan vanavond lekker de mat op om binnen de regels zonder anderhalve meter te sporten en te ouwehoeren. Heb er helemaal zin in
Hij verzint en overdrijft 90% ofzo, dat noem ik niet onderbouwen hoorquote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:31 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat begrijp ik niet.
Je kunt zijn reacties toch overslaan?
Ik vind het best interessant om te zien hoe iemand zijn vrij radicale standpunten weet te onderbouwen. En dat doet hij best goed. Zulke discussies mag ik wel, het zorgt voor nieuwe inzichten of juist de bevestiging dat de huidige inzichten juist zijn.
En of Erno toch gelijk heeft komen we over enkele weken achter.
Ik hoop het niet, verwacht het ook niet, maar als dat wel zo is, dan waren we in ieder geval gewaarschuwd.
Daarnaast worden antivaxxers ook getolereerd, terwijl die vaak met de grootste onzin komen om hun standpunten te 'onderbouwen'.
Daarom heb ik m'n oma gewoon op de barbecue gelegd.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:13 schreef chratnox het volgende:
[..]
Wanneer je vlees net lekker sist gaat er weer een oma in de kist.
Schering en inslag, onacceptabel dat je het gezellig hebt.
Wil je dan serieus maatregelen aanhouden omdat je de economie van 2019 niet terug wil?quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:12 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
De economie van het oude normaal van 2019 had forse nadelen: veel stakingen, veel personeelstekorten, veel zeurend personeel, klimaat dat naar de knoppen gaat en het belangrijkste nog: een compleet verrotte huizenmarkt. Ik had gehoopt dat corona iets van deze problemen ging oplossen, maar helaas.
En terecht ook welquote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:58 schreef zalkc het volgende:
[..]
Goh, ik geloof dat ik gisteren al zei dat hij op de persco wil kunnen roepen dat iedereen boven de 18 een afspraak kan gaan maken.
Hij gaat echt niet wachten tot morgen om die mijlpaal bekend te maken.
Ben ik het wel mee eens, genoeg te mopperen gehad over Hugo in de laatste maanden (en nog steeds, dat hele TVT gebeuren is nog steeds belachelijk) maar het gaat echt wel snel en, volgens mij, ook behoorlijk soepel met het prikken nu.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:15 schreef Molo het volgende:
[..]
En terecht ook wel
Wát een prestatie zo zeg!
Dat is ongelooflijk snel gegaan de afgelopen weken
Onder andere.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 08:58 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Wacht even, gaan we nu naar maatregelen om een misschien-variant-die-misschien-ernstiger is? Ik dacht dat wij maatregelen hadden om de zorg te ontlasten.
Nou, probleem is vooral dat we de stijging pas na meer dan een week zien ivm incubatietijd.quote:Uit ervaring weten we inmiddels dat tussen de stijging van besmettingen en extra druk op de zorg wat tijd zit dus volgens mij is het prima om gewoon door te gaan met versoepelen zolang er geen zorgwekkende stijging te zien is in de cijfers.
Ik had gisteren een crematie, wat iedereen daar zeiquote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:13 schreef chratnox het volgende:
[..]
Wanneer je vlees net lekker sist gaat er weer een oma in de kist.
Schering en inslag, onacceptabel dat je het gezellig hebt.
Corona is niet bedoeld om problemen op te lossen. Het was een probleem en dat lijken we in ieder geval in de westerse wereld met vaccins redelijk op te lossen.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:12 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
De economie van het oude normaal van 2019 had forse nadelen: veel stakingen, veel personeelstekorten, veel zeurend personeel, klimaat dat naar de knoppen gaat en het belangrijkste nog: een compleet verrotte huizenmarkt. Ik had gehoopt dat corona iets van deze problemen ging oplossen, maar helaas.
Dan moet er toch gekeken worden naar hoe het aantal stakingen, personeelstekorten en zeurend personeel teruggedrongen kan worden en hoe we naar een economie kunnen gaan die een stuk duurzamer is dan de economie van 2019 (vooral minder vliegen en minder vlees).quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:14 schreef chratnox het volgende:
[..]
Wil je dan serieus maatregelen aanhouden omdat je de economie van 2019 niet terug wil?
Tuurlijk zijn er problemen die opgelost moeten worden, maar dit is niet de manier.
BTW, de economie van het door jou gekoesterde nieuwe normaal is nog meer kapot. De balans tussen vraag en aanbod is weg, personeel dat kan werken loopt in een aantal sectoren op hun tandvlees en de huizenmarkt is nog verder verziekt.
Dat wordt hierdoor echt niet opgelost.
Bovendien, bij zulke lage aantallen besmettingen als we nu hebben, gaat er ook vrij weinig virus rond en is de kans dat het ineens gigantisch uit de klauwen loopt tamelijk klein. Een verdubbeling van 1.000 is nog steeds maar 2.000, en nog steeds goed te handelen.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:17 schreef Wantie het volgende:
[..]
Onder andere.
Maar je kunt steeds achter de feiten aanlopen of inschatten welk risico we in de toekomst lopen en daar nu op anticiperen.
Op het moment doen we die tweede..
[..]
Nou, probleem is vooral dat we de stijging pas na meer dan een week zien ivm incubatietijd.
Dus je loopt meer risico dat het plotseling uit de hand kan lopen en je dat niet in de kiem kunt smoren.
Maar dat gezegd hebbende, ik heb vertrouwen in de inschatting die gemaakt is ten aanzien van de Delta variant. Die zal pas een probleem kunnen zijn over 6 weken, en op dat moment zijn we zover met vaccineren dat dat probleem niet ontstaat.
Misschien wel in pockets in gebieden met veel antivaxxers, maar die hebben wat mij betreft eigen verantwoordelijkheid.
De registratie en het doorzetten naar het vaccinatiebewijs is nog steeds dramaquote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:18 schreef Frozen-assassin het volgende:
Vanavond gaan WE staan en applaudisseren voor HuGOD!
Nederland is heel laag qua stakingen.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:12 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
De economie van het oude normaal van 2019 had forse nadelen: veel stakingen, veel personeelstekorten, veel zeurend personeel, klimaat dat naar de knoppen gaat en het belangrijkste nog: een compleet verrotte huizenmarkt.
Uiteraard gebeurt dat niet.quote:Ik had gehoopt dat corona iets van deze problemen ging oplossen, maar helaas.
Ik zal de theorie van Emo onthouden: als ik een probleem tegenkom in mijn leven, introduceer ik een nog groter probleem om het oude te verhelpen! Mijn lief geeft me niet genoeg aandacht - ik ga vreemd. Mijn huis is te klein - ik steek het in de fik.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:20 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Corona is niet bedoeld om problemen op te lossen. Het was een probleem en dat lijken we in ieder geval in de westerse wereld met vaccins redelijk op te lossen.
De overige problemen moet óók aangepakt worden, maar staan er los van.
Waarom moet dat?quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:21 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Dan moet er toch gekeken worden naar hoe het aantal stakingen, personeelstekorten en zeurend personeel teruggedrongen kan worden en hoe we naar een economie kunnen gaan die een stuk duurzamer is dan de economie van 2019 (vooral minder vliegen en minder vlees).
Verder heb ik toch wel medelijden met de producenten en verkopers van mondmaskers. Die zien hun omzet in één keer fors verdampen en dat is sneu.
1.000 nieuwe besmettingen per dag is nog steeds redelijk veel. Zeker vergeleken met Duitsland. Van die 1.000 mag nog minstens 700 besmettingen per dag van af.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:23 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Bovendien, bij zulke lage aantallen besmettingen als we nu hebben, gaat er ook vrij weinig virus rond en is de kans dat het ineens gigantisch uit de klauwen loopt tamelijk klein. Een verdubbeling van 1.000 is nog steeds maar 2.000, en nog steeds goed te handelen.
quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zal de theorie van Emo onthouden: als ik een probleem tegenkom in mijn leven, introduceer ik een nog groter probleem om het oude te verhelpen! Mijn lief geeft me niet genoeg aandacht - ik ga vreemd. Mijn huis is te klein - ik steek het in de fik.
Slechte analogie.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zal de theorie van Emo onthouden: als ik een probleem tegenkom in mijn leven, introduceer ik een nog groter probleem om het oude te verhelpen! Mijn lief geeft me niet genoeg aandacht - ik ga vreemd. Mijn huis is te klein - ik steek het in de fik.
Omdat stakingen en personeelstekorten gewoon super irritant zijn. En we aan de vooravond staan van de klimaatcrisis.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:24 schreef Molo het volgende:
[..]
Waarom moet dat?
En dat laatste, dat meen je toch niet serieus![]()
![]()
Met die redenatie kun je nu ook de maatregelen loslaten puur omdat griep en verkoudheden zoveel minder voor komen en dat sneu is voor de fabrikant van zakdoekjes, neussprays en keeltabletten
.....
Ik las dit vorige week voor mijn vakantie exact hetzelfde van jouw hand. Behalve dan andere cijfers dacht ikquote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:24 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
1.000 nieuwe besmettingen per dag is nog steeds redelijk veel. Zeker vergeleken met Duitsland. Van die 1.000 mag nog minstens 700 besmettingen per dag van af.
Mensen verdienen geld met de waan van de dag. De eendagsvlieg met een nummer 1 hit, de producent van de huidige hype op speelgoedgebied, de snelle mode. Zo gaat dat, daar moet je als zakenlui mee kunnen dealen. Zo niet, moet je niet in zaken gaan.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:21 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Verder heb ik toch wel medelijden met de producenten en verkopers van mondmaskers. Die zien hun omzet in één keer fors verdampen en dat is sneu.
Meid. We staken nauwelijks in Nederland.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:26 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Omdat stakingen en personeelstekorten gewoon super irritant zijn. En we aan de vooravond staan van de klimaatcrisis.
Sterk verhaal broquote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:26 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Omdat stakingen en personeelstekorten gewoon super irritant zijn. En we aan de vooravond staan van de klimaatcrisis.
Ik heb medelijden met alle restauranthouders die hele lange tijd dicht moesten. Met theaters, bioscopen, met evenementen, ga zo maar door.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:21 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Dan moet er toch gekeken worden naar hoe het aantal stakingen, personeelstekorten en zeurend personeel teruggedrongen kan worden en hoe we naar een economie kunnen gaan die een stuk duurzamer is dan de economie van 2019 (vooral minder vliegen en minder vlees).
Verder heb ik toch wel medelijden met de producenten en verkopers van mondmaskers. Die zien hun omzet in één keer fors verdampen en dat is sneu.
Het zijn prima analogieën: een onmiddellijk probleem wordt opgelost, een nog groter probleem wordt gecreëerd maar dat grotere probleem biedt wel aanknopingspunten voor een radicale herbezinning waardoor alles beter zou kunnen worden dan het ooit was. Of niet natuurlijk en dan heb je geen relatie en geen dak boven je hoofd en je gaat dood aan corona.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:25 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Slechte analogie.
Tijdens deze pandemie is echt heel vaak geroepen 'never let a good crisis go to waste' en 'build back better'.
Zoveel mensen thuis liet ook gelijk zien hoe goed en snel de natuur zich zou herstellen.
Dat mag zeker, dat zou heel mooi zijn. Maar het is geen ramp als het voorlopig zo blijft en de ziekenhuizen almaar minder covis-patienten hebben.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:24 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
1.000 nieuwe besmettingen per dag is nog steeds redelijk veel. Zeker vergeleken met Duitsland. Van die 1.000 mag nog minstens 700 besmettingen per dag van af.
Er zijn genoeg mensen die echt zo denken...quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zal de theorie van Emo onthouden: als ik een probleem tegenkom in mijn leven, introduceer ik een nog groter probleem om het oude te verhelpen! Mijn lief geeft me niet genoeg aandacht - ik ga vreemd. Mijn huis is te klein - ik steek het in de fik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |