Ik zal eens kijken, maar anders wachten we wel even tot je weer uitstaptquote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:54 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ergens in het vorige topic reeds gepost volgens mij. Stap nu het vliegtuig in dus offline
Maar jij vindt van jezelf dus dat je die onderzoeken, voor zover ze er daadwerkelijk zijn, ook beter kan inschatten dan al die domme medische specialisten die zich massaal laten vaccineren?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:45 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Je mag ze voor mij negeren hoor. Maar ga niet ontkennen dat ze niet bestaan of dat het 3e rangs onderzoekers zijn. Wel typische reactie
Ja miss_sly is slechts de nieuwe TSquote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:57 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Oh zie nu de edit pas.
Hoezo niet jouw OP?
Dit is niet mijn OP, vriend.
Goed verhaal. Wel een beetje oud. Ik geloof best dat dit zo werkt(e). Ik geloof nooit dat medici het vaccin nemen omdat ze daar geld voor krijgen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:47 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/21(...)strie-betaalt-artsen
Ja dat medicijnen worden gesponsord is helaas soms het geval. Overigens vind ik dat moreel erg verwerpelijk.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:59 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Goed verhaal. Wel een beetje oud. Ik geloof best dat dit zo werkt(e). Ik geloof nooit dat medici het vaccin nemen omdat ze daar geld voor krijgen.
quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik zal eens kijken, maar anders wachten we wel even tot je weer uitstapt
Goede vlucht![]()
Mja, zouden medici zich tegen een vergoeding laten vaccineren met een middel dat averechts effect op hun heeft?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:42 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Levert een leuke bonus op door de pharma bedrijven. Het is bekend dat medici worden gesponsord door deze bedrijven.
Lijkt me zeer onwaarschijnlijk, bovendien is daar geen enkel bewijs voor en kan dat verhaal wat mij betreft linea recta naar het complottheorieënrijk worden verwezen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Mja, zouden medici zich tegen een vergoeding laten vaccineren met een middel dat averechts effect op hun heeft?
Een paar dagen na dat artikel is er een ander artikel geplaatst waarin wordt gesteld dat uit onderzoek is gebleken dat na vaccinatie besmettelijkheid wél drastisch verlaagd wordt.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 17:50 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Mijn portie ook. Zie geen enkele reden waarom ik het vaccin zou nemen. Echt geen enkele. Ga ik dood, ga ik dood. Gaat een ander dood door mij? Ook prima joh. Zal ook al wel gebeurd zijn door m'n roken vroeger.
https://www.bd.nl/brabant(...)79hkoojq3v%3Famp%3D1
Dat sowieso niet.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:56 schreef Perrin het volgende:
[..]
Maar jij vindt van jezelf dus dat je die onderzoeken, voor zover ze er daadwerkelijk zijn, ook beter kan inschatten dan al die domme medische specialisten die zich massaal laten vaccineren?
Je hebt geen gebrek aan zelfvertrouwen, iig
Ja.. alles draait om vaccinatiegraad zodat de R-waarde van het virus definitief overal beneden de 1 duikt. Als je alleen kwetsbaren vaccineert, zal je dat nooit bewerkstelligen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:07 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Een paar dagen na dat artikel is er een ander artikel geplaatst waarin wordt gesteld dat uit onderzoek is gebleken dat na vaccinatie besmettelijkheid wél drastisch verlaagd wordt.
https://nos.nl/artikel/23(...)jks-nog-besmettelijk
Dat zou betekenen dat vaccinatie verspreiding wel tegengaat. Er zal dus veel minder virus rondgaan en dus is er minder kans op mutaties.
Dacht je werkelijk dat ik dat in de OP had gefabriceerd?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:57 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Oh zie nu de edit pas.
Hoezo niet jouw OP?
Dit is niet mijn OP, vriend.
Zolang je je maar beseft dat jouw blik in de medische wereld niet bepaald een meerderheidsstandpunt vertegenwoordigt..quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:07 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Dat sowieso niet.
Ik geef aan dat het niet per definitie maar 1 juiste blik of conclusie op dit soort zaken is.
Sterktequote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dacht je werkelijk dat ik dat in de OP had gefabriceerd?
Dan heb je echt niet goed opgelet. Ik ben juis VIESMAD dat ik maandag met Janssen ben gevaccineerd en dat vaccineren met Janssen dinsdag is beeindigd
Kon het al niet plaatsen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dacht je werkelijk dat ik dat in de OP had gefabriceerd?
Dan heb je echt niet goed opgelet. Ik ben juis VIESMAD dat ik maandag met Janssen ben gevaccineerd en dat vaccineren met Janssen dinsdag is beeindigd
Tja met Janssen heb je maar 70% dekking, met andere vaccins een stuk meer.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:11 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Kon het al niet plaatsen.
Waarom zou je daar trouwens mad om zijn? Juist perfect dat je net op tijd was toch?
1 prik genot. Ik mag over 2 weken voor m'n tweede gaan.
Ze beschermen allemaal tegen ernstig ziek worden. Daar gaat het om.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Tja met Janssen heb je maar 70% dekking, met andere vaccins een stuk meer.
Ben ik ook niet, maar ik ben er wel een beetje geprikkeld over. Op dinsdag wordt dan het advies van de Gezondheidsraad naar buiten gebracht waarin men stelt dat de effectiviteit van Pfizer en Moderna hoger is en dat beter is en we dus maar niet meer verder vaccineren met Janssen. Dat was natuurlijk echt al veel eerder bekend, en die 160.000 mensen die al met Janssen zjin gevaccineerd hadden echt geen gigantisch verschil gemaakt in de totale vaccinatiestrategie. Misschien had ik dan liever meteen Pfizer gehad, want je voelt al op je klompen aan dat er straks een extra oproep komt voor mensen die 1 prikje Janssen gehad hebben. En ik haat prikken dus heel erg oprecht.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:11 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Kon het al niet plaatsen.
Waarom zou je daar trouwens mad om zijn? Juist perfect dat je net op tijd was toch?
1 prik genot. Ik mag over 2 weken voor m'n tweede gaan.
Wait, what? Deze moet je even uitlegen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:15 schreef hjansen82 het volgende:
Daar in tegen. Ik daag graag een pro-vaxxer uit. Allebei een spuit laten zetten. Zelfde batch en zelfde potje. Ik weet zeker dat het niet gaat gebeuren.
Ik merk dat de pro-vaxxers zo lopen te drukken. Maar hiermee kunnen ze echt aantonen dat een batch echt veilig is. En niet gaan verwisselen met zoutoplossingen en dergelijke.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wait, what? Deze moet je even uitlegen.
Jij denkt werkelijk dat de mensen die zeggen voor vaccinatie te zijn, zich niet tegelijk met jou willen laten vaccineren met een spuitje uit dezelfde batch?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:19 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik merk dat de pro-vaxxers zo lopen te drukken. Maar hiermee kunnen ze echt aantonen dat een batch echt veilig is. En niet gaan verwisselen met zoutoplossingen en dergelijke.
Het komt mij allemaal over als 1 groot experiment. Voor het eerst zoveel mensen vaccineren door een campagne met een vaccin dat net op de markt is onder het mom van de pandemie van een killer virus. En ik snap heel goed dat mensen dit eng vinden.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:22 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Jij denkt werkelijk dat de mensen die zeggen voor vaccinatie te zijn, zich niet tegelijk met jou willen laten vaccineren met een spuitje uit dezelfde batch?
Dan denk ik dat je echt een heel verkeerd idee hebt. Ik zou het doen, maar ik kan niet meer, want al klaar met Janssen. Ik zou zeggen: maak een vaccinatieafspraak, dan word je tegelijk met weet ik veel hoeveel anderen die voor vaccineren zijn gevaccineerd met een spuitje uit dezelfde batch.
Jij bent een troll of je bent paranoïdequote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:19 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik merk dat de pro-vaxxers zo lopen te drukken. Maar hiermee kunnen ze echt aantonen dat een batch echt veilig is. En niet gaan verwisselen met zoutoplossingen en dergelijke.
In de tijd van polio, wist men niet eens wat een virus was, per toeval vond men iets dat werkte tegen de verspreiding van polio, maar werd wel iedereen verplicht dat wondermiddel te nemen, want het scheen te werken.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:25 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Het komt mij allemaal over als 1 groot experiment. Voor het eerst zoveel mensen vaccineren door een campagne met een vaccin dat net op de markt is onder het mom van de pandemie van een killer virus. En ik snap heel goed dat mensen dit eng vinden.
Ik snap ook goed dat mensen het eng vinden. Daar is op zich niets mis mee. Daarom dient er goede informatievoorziening te zijn om deze mensen te voorzien van goede informatie.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:25 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Het komt mij allemaal over als 1 groot experiment. Voor het eerst zoveel mensen vaccineren door een campagne met een vaccin dat net op de markt is onder het mom van de pandemie van een killer virus. En ik snap heel goed dat mensen dit eng vinden.
Met dat laatste ben ik het eens. Het is van de zotte dat mensen wetenschappers gaan bedreigen. Iedereen heeft een mening erover en die moet je respecteren. Dat zal ik ook altijd doen. Maar ik voel wel dat dit programma wel heel erg wordt gepusht. Het pas mooi in de trend van de pharma bedrijven die artsen sponsoren om iedereen aan de medicijnen en wellicht ook vaccins te krijgen. Van tegengeluid is helemaal geen sprake. Ik vind dat een enge ontwikkeling.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:30 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik snap ook goed dat mensen het eng vinden. Daar is op zich niets mis mee. Daarom dient er goede informatievoorziening te zijn om deze mensen te voorzien van goede informatie.
Ik snap niet dat mensen er allerlei complotten in zien, een mondiaal experiment (waarom? van wie?), mensen die zich wel laten vaccineren intimiderend aanvallen (irl en op internet), wetenschappers bedreigen. Helaas is daar geen kruid tegen gewassen en zal goede informatievoorziening ook niet helpen. En angst voor het prikje heb ik niet. Ik heb bij de tandarts wel 15 spuiten gehad de afgelopen jaren.
Ik vind het ook een complottheorie om te denken dat artsen gesponsord worden om gevaccineerd te worden en anderen aan te raden zich te vaccineren.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:33 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Met dat laatste ben ik het eens. Het is van de zotte dat mensen wetenschappers gaan bedreigen. Iedereen heeft een mening erover en die moet je respecteren. Dat zal ik ook altijd doen. Maar ik voel wel dat dit programma wel heel erg wordt gepusht. Het pas mooi in de trend van de pharma bedrijven die artsen sponsoren om iedereen aan de medicijnen en wellicht ook vaccins te krijgen. Van tegengeluid is helemaal geen sprake. Ik vind dat een enge ontwikkeling.
Dit onderzoek is gewoon gedaan en ook aangetoond, dat artsen gesponsord worden door de big pharma bedrijven.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:35 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind het ook een complottheorie om te denken dat artsen gesponsord worden om gevaccineerd te worden en anderen aan te raden zich te vaccineren.
Misschien is de meerderheid er wel van overtuigd dat dit inderdaad de weg uit de pandemie is.
Overigens is het geen killervirus en wordt het zo ook niet gebracht. Het is een virus dat de potentie heeft om de zorg totaal te ontwrichten en daarmee de maatschappij. Wereldwijd.
Er is gigantisch veel tegengeluid, denk maar aan de streng religieuze hoeken op de planeet. Maar die zijn irrationeel en gebasseerd op vooral angst en onwetendheid en de reguliere samenzweringen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:33 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Met dat laatste ben ik het eens. Het is van de zotte dat mensen wetenschappers gaan bedreigen. Iedereen heeft een mening erover en die moet je respecteren. Dat zal ik ook altijd doen. Maar ik voel wel dat dit programma wel heel erg wordt gepusht. Het pas mooi in de trend van de pharma bedrijven die artsen sponsoren om iedereen aan de medicijnen en wellicht ook vaccins te krijgen. Van tegengeluid is helemaal geen sprake. Ik vind dat een enge ontwikkeling.
Misschien is geld een reden. Kan maar zo.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:36 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Er is gigantisch veel tegengeluid, denk maar aan de streng religieuze hoeken op de planeet. Maar die zijn irrationeel en gebasseerd op vooral angst en onwetendheid en de reguliere samenzweringen.
dit is dus ook irrationeel, want je generaliseerd artsen, alle artsen zijn slecht. koekoek.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:36 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dit onderzoek is gewoon gedaan en ook aangetoond, dat artsen gesponsord worden door de big pharma bedrijven.
Dat artikel heb je al geplaatst, en dat is uit 2015 en gaat over het voorschrijven van medicijnen door artsen. Dat is 6 jaar geleden en heel anders dan nu de vaccins in deze pandemie.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:36 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dit onderzoek is gewoon gedaan en ook aangetoond, dat artsen gesponsord worden door de big pharma bedrijven.
https://nos.nl/artikel/21(...)strie-betaalt-artsen
Waarom zou de motivatie nu niet weer geld verdienen kunnen zijn? Ik kan het niet hard maken dat is waar. Maar ik zie wel een trend in ons land en de wereld. is best een goed verdienmodel eerst gratis drugs verstrekken en zodra de mensen verslaafd zijn, is het geld verdienen. Maar ik zeg er wel bij dat ik niet niet kan bewijzen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:39 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat artikel heb je al geplaatst, en dat is uit 2015 en gaat over het voorschrijven van medicijnen door artsen. Dat is 6 jaar geleden en heel anders dan nu de vaccins in deze pandemie.
Jij denkt dat mensen verslaafd raken aan de vaccins?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:40 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Waarom zou de motivatie nu niet weer geld verdienen kunnen zijn? Ik kan het niet hard maken dat is waar. Maar ik zie wel een trend in ons land en de wereld. is best een goed verdienmodel eerst gratis drugs verstrekken en zodra de mensen verslaafd zijn, is het geld verdienen. Maar ik zeg er wel bij dat ik niet niet kan bewijzen.
Je stelt een lockdown in. De mensen worden het spuugzat. Er komt een minister die zegt , we moeten allemaal aan de prik want dan komen we uit de lockdown. Er komen nieuwe varianten op de wereld. Dus de minister zegt in het najaar moeten we een nieuwe prik , anders komt er weer een lockdown. En zo door. Daarnaast zullen er altijd mensen zijn die de prik nooit nemen, vanwege religie en daar hebben ze ook belang bij om later nog meer vaccins te verkopen. Nogmaals ik kan dit niet bewijzen, maar dit is zoals ik het voel. verder hoop ik dat ik geen gelijk krijg.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:45 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Jij denkt dat mensen verslaafd raken aan de vaccins?
Tuurlijk en alle regeringen en wetenschappers wereldwijd zitten in dit complotquote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:48 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Je stelt een lockdown in. De mensen worden het spuugzat. Er komt een minister die zegt , we moeten allemaal aan de prik want dan komen we uit de lockdown. Er komen nieuwe varianten op de wereld. Dus de minister zegt in het najaar moeten we een nieuwe prik , anders komt er weer een lockdown. En zo door. Daarnaast zullen er altijd mensen zijn die de prik nooit nemen, vanwege religie en daar hebben ze ook belang bij om later nog meer vaccins te verkopen. Nogmaals ik kan dit niet bewijzen, maar dit is zoals ik het voel.
Voor de medicijnverkoop werkt het bijzonder goed.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:50 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Tuurlijk en alle regeringen en wetenschappers wereldwijd zitten in dit complot
Build back better!quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:50 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Tuurlijk en alle regeringen en wetenschappers wereldwijd zitten in dit complot
Oh? Meer antibiotica verkocht? Meer maagzuur remmers? Meer teenschimmel crème?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:50 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Voor de medicijnverkoop werkt het bijzonder goed.
weetje we ook goed verkoopt, die computer waar je dit op intypt en je internet abonnement. Micosoft Apple en Google weten alles wat jij doet, alles.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:50 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Voor de medicijnverkoop werkt het bijzonder goed.
Maar daar is nog nooit iemand aan doodgegaan.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:58 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
weetje we ook goed verkoopt, die computer waar je dit op intypt en je internet abonnement. Micosoft Apple en Google weten alles wat jij doet, alles.
Je bent gewoon bang of je bent bang gemaakt, je komt paranoide over, hou het in de gaten, want is Big Irritant.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:59 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Maar daar is nog nooit iemand aan doodgegaan.
Datzelfde kan je ook zeggen over mensen die doodsbang zijn voor een virus met een overlevingskans van 99.4% natuurlijkquote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:02 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Je bent gewoon bang of je bent bang gemaakt, je komt paranoide over, hou het in de gaten, want is Big Irritant.
Want hullie zijn ook bang :xquote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:04 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Datzelfde kan je ook zeggen over mensen die doodsbang zijn voor een virus met een overlevingskans van 99.4% natuurlijk.
Waarom zet je 'beschermen' tussen aanhalingstekens?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 10:32 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Net zo egoïstisch als anderen een jaar opsluiten, om bejaarden en zwakkeren te "beschermen".
Als je anderen van angst beschuldigt moet je zelf niet in paniek raken als je 0,6% kans op overlijden hebt natuurlijkquote:
Zeg ik ook altijd tegen de tandarts als hij een verdovingspuit zet. Oh wat ben ik dan bang zeg. En ook als ik straks bloed moet prikken. Ik ben echt heel bang.quote:
0,6 keer de wereldbevolking, zijn ongeveer 50 miljoen doden en een heleboel schade bij mensen die niet goed herstellen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:08 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Als je anderen van angst beschuldigt moet je zelf niet in paniek raken als je 0,6% kans op overlijden hebt natuurlijk.
Ik ben niet bang voor een vaccin, maar ook niet echt voor corona eigenlijk. En nu?
Oh ja, ik zeg niet dat het allemaal nep is toch?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:11 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
0,6 keer de wereldbevolking, zijn ongeveer 50 miljoen doden en een heleboel schade bij mensen die niet goed herstellen.
Daarvoor hebben we BNW 👍quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:48 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Je stelt een lockdown in. De mensen worden het spuugzat. Er komt een minister die zegt , we moeten allemaal aan de prik want dan komen we uit de lockdown. Er komen nieuwe varianten op de wereld. Dus de minister zegt in het najaar moeten we een nieuwe prik , anders komt er weer een lockdown. En zo door. Daarnaast zullen er altijd mensen zijn die de prik nooit nemen, vanwege religie en daar hebben ze ook belang bij om later nog meer vaccins te verkopen. Nogmaals ik kan dit niet bewijzen, maar dit is zoals ik het voel. verder hoop ik dat ik geen gelijk krijg.
in Spanje wonen 50 miljoen mensen, om maar even een indruk te geven hoe 50 miljoen mensen eruit ziet, het is een heel land waar jij geen probleem mee hebt dat ze dood gaan.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:14 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Oh ja, ik zeg niet dat het allemaal nep is toch?
Alleen is 50 miljoen natuurlijk eigenlijk niet zo veel op 7 miljard. Ik ben uiteraard helemaal voor vaccinatie etc, maar ik ga me er persoonlijk echt niet druk om maken.
Bite me.
Hoe strookt dit dan met een land als Oostenrijk dat een vaccinatiebewijs enkel accepteert als het niet ouder dan 9 maanden is.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Daarvoor hebben we BNW 👍
Anyway, je uitgangspunt is onjuist.
Het uitgangspunt is het virus dat zich exponentieel kan verspreiden en door de grote aantallen een hele samenleving kan ontwrichten. Om dat te beperken is besloten om de samenleving gecontroleerd deels tot stilstand te brengen, tot er een remedie is.
Die is er nu in de vorm van een vaccin.
Dus ja, dan is er de noodzaak dat zoveel mogelijk mensen in een zo kort mogelijke tijd dat nemen, zodat de verspreiding wordt ingeperkt.
En ja, er is een risico dat door mutaties het virus ongevoelig wordt voor de afweer en dat we dus van voren af aan beginnen. Maar dat is nu meer een slag om de arm houden dan dat het een vastgesteld iets is
Toen de pandemie uit brak waren we te afwachtend, waardoor het meer uit de hand liep dan achteraf had gehoeven. Laten we die fout niet opnieuw maken door in de zomer achterover te leunen als het aantal besmettingen naar 0 gaat.
Wat wil je precies zeggen?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:15 schreef hjansen82 het volgende:
Daar in tegen. Ik daag graag een pro-vaxxer uit. Allebei een spuit laten zetten. Zelfde batch en zelfde potje. Ik weet zeker dat het niet gaat gebeuren.
Wat een dom voorbeeldquote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:21 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
in Spanje wonen 50 miljoen mensen, om maar even een indruk te geven hoe 50 miljoen mensen eruit ziet, het is een heel land waar jij geen probleem mee hebt dat ze dood gaan.
En wat denk je dat daarvan de reden is? En verder ook weer zo'n voorbeeld van een huisarts die wou helpen bij de vaccinatie. Kon pas, als er eerst een verklaring omtrent gedrag werd overlegd en daarna een inschrijving bij een uitzendbureau. Koekkoek. Dat gaat toch nergens over.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:23 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Wat wil je precies zeggen?
Dat gaat zeker niet gebeuren want je kan het niet inplannen op dezelfde locatie en dezelfde tijdstip dus dat is niet zo vreemd.
Ik ben voor beide ook niet bang.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:08 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Als je anderen van angst beschuldigt moet je zelf niet in paniek raken als je 0,6% kans op overlijden hebt natuurlijk.
Ik ben niet bang voor een vaccin, maar ook niet echt voor corona eigenlijk. En nu?
Ik wordt liever ziek en dan betaal ik de ziekte dagen wel. Sjonge jonge gejank om een paar daagjes ziek thuis. Het is wat.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:26 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik ben voor beide ook niet bang.
Maar dat is geen reden voor mij om me niet te laten vaccineren.
Ik ken wel mensen die wel bang zijn voor Covid-19 en ook enkele die ondanks alles toch ziek zijn geworden. En die hebben het weliswaar overleefd, maar waren liever helemaal niet ziek geworden.
En dat snap ik wel.
Ik verwacht zelf ook niet dat ik er dood aan zou gaan, en als dat wel zo is, dan is dat maar zo.
Maar ik zit er niet op te wachten ziek te worden, niet voor mezelf, maar ook niet voor mijn werk, waar we al gebukt gaan onder een ernstig personeelstekort.
Verder ben ik me bewust van de gevolgen die dit virus op de samenleving heeft, en om die reden laat ik me al vaccineren, ook als ik meer dan 90% kans heb dat ik geeneens symptomen zou hebben als ik besmet raak.
Iedereen is ingeënt tegen Polio bijvoorbeeld, terwijl je bij besmetting minder dan 1% kans hebt op blijvende gezondheidsschade.
Ik ken de motivatie van Oostenrijk niet.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:23 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Hoe strookt dit dan met een land als Oostenrijk dat een vaccinatiebewijs enkel accepteert als het niet ouder dan 9 maanden is.
Je huisarts wordt betaald door Big Pharma, weet je nog?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:24 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
En wat denk je dat daarvan de reden is? En verder ook weer zo'n voorbeeld van een huisarts die wou helpen bij de vaccinatie. Kon pas, als er eerst een verklaring omtrent gedrag werd overlegd en daarna een inschrijving bij een uitzendbureau. Koekkoek. Dat gaat toch nergens over.
Blijf vooral maar volhouden dat het om de gezondheid van burgers gaat. Het gaat helemaal nergens meer over.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:32 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik ken de motivatie van Oostenrijk niet.
Feit is wel dat we niet weten hoe lang het vaccin beschermt.
Ik vergelijk het wel met hepatitis A: het vaccin moest je eerst elke 3 jaar herhalen, met een booster is dat 1x per 10 jaar en met 2 boosters 1x per 20 jaar en wellicht zelfs levenslang.
Dat laatste moet blijken als een significant deel met 2 boosters meer dan 20 jaar antistoffen heeft.
Ik denk dat op dit moment het vaccin bewezen 9 maanden werkt en dat Oostenrijk dat daarom als drempel heeft.
Tja, paar daagjes...quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:27 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik wordt liever ziek en dan betaal ik de ziekte dagen wel. Sjonge jonge gejank om een paar daagjes ziek thuis. Het is wat.
Ik schrijf nergens dat het om gezondheid van burgers gaat.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:34 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Blijf vooral maar volhouden dat het om de gezondheid van burgers gaat. Het gaat helemaal nergens meer over.
Haha. Wat een gekkigheid. Als dit een slechte film was geweest, had ik er om gelachen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik schrijf nergens dat het om gezondheid van burgers gaat.
Dan neem je de prik niet. Prima, succes verder zoals gezegd. Hoop drama maak je er allemaal van.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:34 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Blijf vooral maar volhouden dat het om de gezondheid van burgers gaat. Het gaat helemaal nergens meer over.
Iedereen mag geloven wat hij zelf wil geloven. Maar het neemt proporties aan van een slapstick.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:39 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dan neem je de prik niet. Prima, succes verder zoals gezegd. Hoop drama maak je er allemaal van.
Dat mag je zeker. Daarom hoef je het vaccin dus ook niet te nemen. Geen idee waar je nou eigenlijk een punt van aan het maken bent.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:41 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Iedereen mag geloven wat hij zelf wil geloven. Maar het neemt proporties aan van een slapstick.
Tja, jij legt me woorden in de mond.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:38 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Haha. Wat een gekkigheid. Als dit een slechte film was geweest, had ik er om gelachen.
Ik begrijp dat ook wel, maar dit is niet de eerste keer.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:25 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Het komt mij allemaal over als 1 groot experiment. Voor het eerst zoveel mensen vaccineren door een campagne met een vaccin dat net op de markt is onder het mom van de pandemie van een killer virus. En ik snap heel goed dat mensen dit eng vinden.
Echt man, in een ander topic heb je mij geprezen omdat ik iedereen in zijn/haar waarde liet.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:48 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Je stelt een lockdown in. De mensen worden het spuugzat. Er komt een minister die zegt , we moeten allemaal aan de prik want dan komen we uit de lockdown. Er komen nieuwe varianten op de wereld. Dus de minister zegt in het najaar moeten we een nieuwe prik , anders komt er weer een lockdown. En zo door. Daarnaast zullen er altijd mensen zijn die de prik nooit nemen, vanwege religie en daar hebben ze ook belang bij om later nog meer vaccins te verkopen. Nogmaals ik kan dit niet bewijzen, maar dit is zoals ik het voel. verder hoop ik dat ik geen gelijk krijg.
Professionele hulp is hier wel z’n plek met zulke paranoïde gedachten.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:48 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Je stelt een lockdown in. De mensen worden het spuugzat. Er komt een minister die zegt , we moeten allemaal aan de prik want dan komen we uit de lockdown. Er komen nieuwe varianten op de wereld. Dus de minister zegt in het najaar moeten we een nieuwe prik , anders komt er weer een lockdown. En zo door. Daarnaast zullen er altijd mensen zijn die de prik nooit nemen, vanwege religie en daar hebben ze ook belang bij om later nog meer vaccins te verkopen. Nogmaals ik kan dit niet bewijzen, maar dit is zoals ik het voel. verder hoop ik dat ik geen gelijk krijg.
Dit klopt helemaal niet. Ik ken meerdere collega's en mensen die het hebben gehad en zijn hersteld binnen een week. En long-covid bij jongeren bestaat gewoon niet.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:14 schreef Fisherman het volgende:
Niet vaccineren is ten eerste natuurlijk gewoon asociaal tokkiegedrag.
Daarnaast zijn er in eel gevallen bij mensen die zich in een relatief veilige leeftijdscategorie bevinden veel langdurige klachten bekend. Bij velen duurt het maanden en in enkele gevalen meer dan een jaar om volledig te herstellen en weer te kunnen werken.
Leg dat je werkgever maar eens uit zou ik zeggen.
Het zou een reden moeten zijn om iemand te kunnen ontslaan.
Ok, maar leg mij dan uit wat het nut is van elke 9 maanden een vaccinprik halen. Ik begrijp niet wat het doel hiervan is, En als je denkt dat ik me hier zorgen over maak. Geen enkele, het zou mij een worst zijn wat ze doen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 17:55 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Professionele hulp is hier wel z’n plek met zulke paranoïde gedachten.
Ik ken 12 mensen in de omgeving die long COVID hebben. Wat mij betreft is het ontkennen hiervan banwaardig.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:24 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dit klopt helemaal niet. Ik ken meerdere collega's en mensen die het hebben gehad en zijn hersteld binnen een week. En long-covid bij jongeren bestaat gewoon niet.
Ik zal nooit beweren dat iemand er niet ziek van kan zijn en ik gun niemand deze ziekte.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:41 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik ken 12 mensen in de omgeving die long COVID hebben. Wat mij betreft is het ontkennen hiervan banwaardig.
Dit is gewoon een kwaadaardige leugen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:24 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
En long-covid bij jongeren bestaat gewoon niet.
Je beweert dat long COVID niet bestaat wat gewoon onzinnig is en afbreuk doet aan je boodschap, die sowieso nogal warrig is.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:50 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik zal nooit beweren dat iemand er niet ziek van kan zijn en ik gun niemand deze ziekte.
En is dan andersom niet zo dan. Het is elke keer hetzelfde. Een persoon in een statig huis wat gevuld is met de duurste spullen loopt in zijn designer kleding te vertellen wat long-covid is en wat het met hem doet. Ik geloof best dat er mensen zijn die er wel erg last van hebben. Maar als long-covid zo graan brengen op tv, dan heb ik wel mijn twijfels.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 20:49 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Je beweert dat long COVID niet bestaat wat gewoon onzinnig is en afbreuk doet aan je boodschap, die sowieso nogal warrig is.
Het is nog helemaal niet gezegd dat dat gaat gebeuren, alleen dat die mogelijkheid open gehouden wordt door er alvast wel rekening mee te houden dat het het nodig kan zijn. Het mogelijke doel lijkt me niet zo moeilijk, eventuele mutaties bestrijden.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:26 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ok, maar leg mij dan uit wat het nut is van elke 9 maanden een vaccinprik halen. Ik begrijp niet wat het doel hiervan is, En als je denkt dat ik me hier zorgen over maak. Geen enkele, het zou mij een worst zijn wat ze doen.
Je gebruikt de manier waarop de boodschap gebracht wordt om het bestaan te ontkennen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 20:53 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
En is dan andersom niet zo dan. Het is elke keer hetzelfde. Een persoon in een statig huis wat gevuld is met de duurste spullen loopt in zijn designer kleding te vertellen wat long-covid is en wat het met hem doet. Ik geloof best dat er mensen zijn die er wel erg last van hebben. Maar als long-covid zo graan brengen op tv, dan heb ik wel mijn twijfels.
Ok dan bestaat het wel. Ik wordt hier een beetje moe van eerlijk gezegd. We streven allemaal hetzelfde doel na denk ik. Iedereen wil een oplossing voor dit corona probleem en de mensen beter maken.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 21:11 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Je gebruikt de manier waarop de boodschap gebracht wordt om het bestaan te ontkennen.
Nou, ik betwijfel jouw motief wel een beetje eerlijk gezegd.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 21:22 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ok dan bestaat het wel. Ik wordt hier een beetje moe van eerlijk gezegd. We streven allemaal hetzelfde doel na denk ik. Iedereen wil een oplossing voor dit corona probleem en de mensen beter maken.
@hjansen82 kun je nog aangeven wat je punt precies is?quote:Op zaterdag 5 juni 2021 12:42 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat mag je zeker. Daarom hoef je het vaccin dus ook niet te nemen. Geen idee waar je nou eigenlijk een punt van aan het maken bent.
Dat kan ik zeker. Ik vind het uiteraard niet fijn dat mensen last ondervinden van deze ziekte. En daar moet alles aan gedaan worden. Maar het is mijn mening dat we nu als mensen veel te ver doorslaan in de bestrijding van dit virus. We moeten nu allemaal massaal aan een vaccin, waarvan we niet alles weten. En ik vind dat persoonlijk niet prettig. Verder moet iedereen voor zichzelf weten wat hij doet. En ik raad niemand het vaccin af. Ik zeg ga bij twijfel naar je huisarts.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 22:32 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
@:hjansen82 kun je nog aangeven wat je punt precies is?
Ik zei al, hij is een troll of paranoïdequote:Op zaterdag 5 juni 2021 20:49 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Je beweert dat long COVID niet bestaat wat gewoon onzinnig is en afbreuk doet aan je boodschap, die sowieso nogal warrig is.
Daar is geen sprake van.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:26 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ok, maar leg mij dan uit wat het nut is van elke 9 maanden een vaccinprik halen. Ik begrijp niet wat het doel hiervan is, En als je denkt dat ik me hier zorgen over maak. Geen enkele, het zou mij een worst zijn wat ze doen.
Ik ken iemand van 26 en 28 die een half jaar nodig hebben gehad om volledig te herstellen.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 19:24 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dit klopt helemaal niet. Ik ken meerdere collega's en mensen die het hebben gehad en zijn hersteld binnen een week. En long-covid bij jongeren bestaat gewoon niet.
Er zijn 14 miljard spuiten nodig he.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 20:29 schreef Daffodil31LE het volgende:
Ik wacht het gewoon af. Heb die verkoudheid al gehad, mijn afweersysteem werkt dus prima en heeft me (al dan niet tijdelijk) immuniteit opgeleverd.
Nu gewoon eens kijken welke groep er komend najaar in de ziekenhuizen gaat melden. Als mijn vermoeden juist is, gaat er pas echt paniek komen.
En aangezien al is aangekondigd dat "we" jaarlijks een spuit moeten gaan halen - men heeft niet voor de kat z'n kut in Limburg een fabriek met een capaciteit van 300 miljoen vaccins meergepoot - is volgend jaar vroeg genoeg om alsnog die spuit te halen.
Er zijn ook veel mensen kort na de prik overleden. Ok dit zal vast niet in alle gevallen om het vaccin gaan. Maar doordat transparantie ontbreekt zet het je wel te denken. Ik verwacht meer transparantie , anders zal ik die prik nooit nemen. Ik heb Hugo letterlijk horen zeggen. Dat moeten we niet naar buiten brengen want anders prikt niemand meer. Ik denk dat onderzoek en transparantie meer helpt. Want door dit soort uitspraken vertrouw ik het goedje nu voor geen meter.quote:Op zondag 6 juni 2021 00:31 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik ken iemand van 26 en 28 die een half jaar nodig hebben gehad om volledig te herstellen.
Gewoon mild griepje qua symptomen, maar vervolgens gewoon maandenlang geen energie en kortademig.
Pas na een half jaar weer volledig aan het werk.
Ow shit..dacht dat jij het er lastig mee had. Beetje onduidelijk.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dacht je werkelijk dat ik dat in de OP had gefabriceerd?
Dan heb je echt niet goed opgelet. Ik ben juis VIESMAD dat ik maandag met Janssen ben gevaccineerd en dat vaccineren met Janssen dinsdag is beeindigd
Heb je wel het geluk dat je maar 1x moet.quote:Op zaterdag 5 juni 2021 11:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dacht je werkelijk dat ik dat in de OP had gefabriceerd?
Dan heb je echt niet goed opgelet. Ik ben juis VIESMAD dat ik maandag met Janssen ben gevaccineerd en dat vaccineren met Janssen dinsdag is beeindigd
Er zijn ook veel mensen kort voor de vaccinatie overleden.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:00 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Er zijn ook veel mensen kort na de prik overleden.
Klopt, sommigen zijn onder een bus terecht gekomen...quote:Ok dit zal vast niet in alle gevallen om het vaccin gaan.
Nog meer transparantie?quote:Maar doordat transparantie ontbreekt zet het je wel te denken. Ik verwacht meer transparantie ,
Da's een opinie.quote:anders zal ik die prik nooit nemen. Ik heb Hugo letterlijk horen zeggen. Dat moeten we niet naar buiten brengen want anders prikt niemand meer. Ik denk dat onderzoek en transparantie meer helpt. Want door dit soort uitspraken vertrouw ik het goedje nu voor geen meter.
https://www.volkskrant.nl(...)woordje-na~b2c7bede/
Ook met een spuit schijn je nog gewoon "besmettelijk" te zijn. En gedoe met vakanties of uitjes blijf je gewoon houden, al ben je twintig keer geïnjecteerd.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:07 schreef leolinedance het volgende:
Dat had ik totaal niet van jou verwacht. Ik denk er hetzelfde over.
Heb de afspraak wel staan voor volgende week maar twijfel nogsteeds of ik moet gaan. Ik ga vooral omdat ik geen zin heb in gedoe met vakanties en uitjes. En misschien een beetje omdat mijn ouders zich niet laten vaccineren en ik hun dus zou kunnen besmetten. Maar het zit me toch niet lekker om iets wat zo snel is ontwikkeld in mijn lijf te laten spuiten.
Zelden voor zo'n lastige keuze gestaan
De ontwikkeling is 20-30 jaar geleden gestart.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:07 schreef leolinedance het volgende:
Dat had ik totaal niet van jou verwacht. Ik denk er hetzelfde over.
Heb de afspraak wel staan voor volgende week maar twijfel nogsteeds of ik moet gaan. Ik ga vooral omdat ik geen zin heb in gedoe met vakanties en uitjes. En misschien een beetje omdat mijn ouders zich niet laten vaccineren en ik hun dus zou kunnen besmetten. Maar het zit me toch niet lekker om iets wat zo snel is ontwikkeld in mijn lijf te laten spuiten.
Zelden voor zo'n lastige keuze gestaan
Het kost bij nog even wat meer tijd. En wellicht komt de tijd dat ik er weer vertrouwen in heb. Op dit moment helaas niet.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:19 schreef Wantie het volgende:
[..]
Er zijn ook veel mensen kort voor de vaccinatie overleden.
[..]
Klopt, sommigen zijn onder een bus terecht gekomen...
[..]
Nog meer transparantie?
Je kunt alles nalezen op Lareb en de vaccins met de meeste bijwerkingen zijn aan de kant geschoven.
[..]
Da's een opinie.
Klopt. Vergeet nog een stukje 'sociale druk' toe te voegen. Ja het zou geen issue mogen zijn, maar mijn schoonouders maken er nogal een punt van en op het werk zouden ze het ook wel prettig vinden als ik dat ding neem.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:20 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Ook met een spuit schijn je nog gewoon "besmettelijk" te zijn. En gedoe met vakanties of uitjes blijf je gewoon houden, al ben je twintig keer geïnjecteerd.
Jij en je ouders hebben dit killervirus al anderhalf jaar overleefd, zelfs zonder spuiten.
Voor de rest is het helemaal jouw eigen keuze.
Nee, als je gevaccineerd bent kun je nog steeds een besmetting oplopen en moet je afweersysteem dat oplossen. En tot die tijd ben je besmettelijk.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:20 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Ook met een spuit schijn je nog gewoon "besmettelijk" te zijn.
Dat weet je niet.quote:En gedoe met vakanties of uitjes blijf je gewoon houden, al ben je twintig keer geïnjecteerd.
Vrij onnozele constatering.quote:Jij en je ouders hebben dit killervirus al anderhalf jaar overleefd, zelfs zonder spuiten.
Dat sowieso.quote:Voor de rest is het helemaal jouw eigen keuze.
Dat vind ik erg om te horen. Als ik het op die manier zou moeten nemen zou ik me alleen maar slechter voelen.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:24 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Klopt. Vergeet nog een stukje 'sociale druk' toe te voegen. Ja het zou geen issue mogen zijn, maar mijn schoonouders maken er nogal een punt van en op het werk zouden ze het ook wel prettig vinden als ik dat ding neem.
Dan mag het wel 100% veilig zijn op lange termijn zou je zeggen. Maar hier hoor je toch twijfels over. Dat vind ik ook het moeilijke, wat moet je geloven en wat niet.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:21 schreef Wantie het volgende:
[..]
De ontwikkeling is 20-30 jaar geleden gestart.
Dat doe ik dan ook. Met gezonde tegenzin zullen we maar zeggen.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:26 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat vind ik erg om te horen. Als ik het op die manier zou moeten nemen zou ik me alleen maar slechter voelen.
Okee, vraagje: Zijn je schoonouders geïnjecteerd? Zo ja: Werkt hun vaccin dan niet?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:24 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Klopt. Vergeet nog een stukje 'sociale druk' toe te voegen. Ja het zou geen issue mogen zijn, maar mijn schoonouders maken er nogal een punt van en op het werk zouden ze het ook wel prettig vinden als ik dat ding neem.
Niets is 100% veilig.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:26 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Dan mag het wel 100% veilig zijn op lange termijn zou je zeggen. Maar hier hoor je toch twijfels over. Dat vind ik ook het moeilijke, wat moet je geloven en wat niet.
Dat kan inderdaad.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:33 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Okee, vraagje: Zijn je schoonouders geïnjecteerd? Zo ja: Werkt hun vaccin dan niet?
Oh, dus toen wisten ze al dat precies dit ene coronavirusje voor paniek zou gaan zorgen?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:21 schreef Wantie het volgende:
[..]
De ontwikkeling is 20-30 jaar geleden gestart.
Toch geen fan van Micha Kat?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:29 schreef hjansen82 het volgende:
Ik denk dat ik gewoon een red pill ben. Zal ik maar zeggen. Ik zal erbij zeggen dat dit een grapje is.
Ik heb altijd al een probleem gehad met het klakkeloos aannemen wat een bepaalde groep of regering zegt en adviseert. Ik denk altijd kritisch na wat de bedoeling hiervan is. En als ik het voldoende kan relativeren dan doe ik het.quote:
Bingo. Afgaande op de cijfertjes die ons worden verteld werkt het ergens tussen de 60 en 90%, terwijl grofweg 98% van iedereen op aarde niet eens iets merkt van een "besmetting". Dus werkt het "vaccin" maar in 60 tot 90% van die 2% die er iets van zou merken.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat kan inderdaad.
Een van de redenen waarom zoveel mogelijk gevaccineerd moeten worden is omdat niet iedereen beschermd wordt door het vaccin.
Misschien is het dan ook goed om kritisch te zijn ten aanzien van je eigen vermogen om kritisch te zijn. Ooit gehoord van het dunning-krugereffect?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:40 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik heb altijd al een probleem gehad met het klakkeloos aannemen wat een bepaalde groep of regering zegt en adviseert. Ik denk altijd kritisch na wat de bedoeling hiervan is. En als ik het voldoende kan relativeren dan doe ik het.
Dat van die wetenschappers zal ik sowieso aannemen. Maar het helpt bij mij totaal niet mee dat de regering er zo ongelooflijk prutszooitje van maakt. En als het een show wordt met we stropen de mouwen op en prikken corona de wereld uit ben ik er gauw klaar mee. Dan valt de wetenschappelijk consensus bij mij weg omdat het kinderachtig wordt.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:39 schreef Claudia_x het volgende:
In mijn ideale wereld zou ik ook liever langer wachten met het nemen van een nieuw vaccin. Jaren geleden kreeg ik de keuze om mijn oude medicatie te vervangen door nieuwe. Ik heb daar toen voor bedankt, ook al had het nieuwe medicijn me veel gebruiksgemak opgeleverd. Ik wilde liever eerst even afwachten wat de ervaringen met het nieuwe medicijn zouden zijn en mijn arts stond daar achter. Inmiddels ben ik wel over.
Wat voor mij de doorslag geeft in het nemen van het vaccin is de wetenschappelijk consensus. Natuurlijk zijn wetenschappers feilbaar, maar van alle feilbare kennis die we hebben vertrouw ik die van wetenschappers het meest en niet die van internetonderzoekers en complotdenkers.
Wat maakt dat zo vreselijk bang bent voor dit type vaccins?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:38 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Oh, dus toen wisten ze al dat precies dit ene coronavirusje voor paniek zou gaan zorgen?
Nee, klein verschil.quote:En overigens: Het is nog steeds niet goedgekeurd. Het is toegelaten. For Emergency Use. En dan nog slechts wanneer er geen medicatie voorhanden zou zijn. Dat is echt een groot verschil.
Dus je kijkt weg van de wetenschap richting de politiek.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:44 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat van die wetenschappers zal ik sowieso aannemen. Maar het helpt bij mij totaal niet mee dat de regering er zo ongelooflijk prutszooitje van maakt. En als het een show wordt met we stropen de mouwen op en prikken corona de wereld uit ben ik er gauw klaar mee. Dan valt de wetenschappelijk consensus bij mij weg omdat het kinderachtig wordt.
Ik kan ook tot de conclusie zijn gekomen dat dit een totaal nutteloze campagne is.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:42 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Misschien is het dan ook goed om kritisch te zijn ten aanzien van je eigen vermogen om kritisch te zijn. Ooit gehoord van het dunning-krugereffect?
Ik kan geen touw vastknopen aan je argumentatie. Prutszooi, show, kinderachtig - wat bedoel je nu precies?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:44 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat van die wetenschappers zal ik sowieso aannemen. Maar het helpt bij mij totaal niet mee dat de regering er zo ongelooflijk prutszooitje van maakt. En als het een show wordt met we stropen de mouwen op en prikken corona de wereld uit ben ik er gauw klaar mee. Dan valt de wetenschappelijk consensus bij mij weg omdat het kinderachtig wordt.
Ja schoonouders zijn gevaccineerd. Ik neem aan dat hun vaccin werkt. Zij vinden dat iedereen zich zou moeten laten vaccineren.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:33 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Okee, vraagje: Zijn je schoonouders geïnjecteerd? Zo ja: Werkt hun vaccin dan niet?
Dat ze het op het werk "ook wel prettig zouden vinden", mag je gewoon negeren. Jouw werkgever heeft geen flikker te maken met jouw medische zaken. Hij mag er iets over vragen, maar jij hoeft er helemaal niets over te antwoorden.
Dat is dan ook wel waar. Politici zijn per definitie leugenaars. Dat is altijd zo geweest.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:45 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dus je kijkt weg van de wetenschap richting de politiek.
Leuke goochel, maar zo is de effectiviteit niet bepaald.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:42 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Bingo. Afgaande op de cijfertjes die ons worden verteld werkt het ergens tussen de 60 en 90%, terwijl grofweg 98% van iedereen op aarde niet eens iets merkt van een "besmetting". Dus werkt het "vaccin" maar in 60 tot 90% van die 2% die er iets van zou merken.
Dat vind ik wel makkelijk. Volgend jaar is er covid 99, en daarna covid 286. Laat jij alles zomaar in je spuiten?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:34 schreef Wantie het volgende:
[..]
Niets is 100% veilig.
Maar lange termijn effecten zijn er inderdaad niet.
Verder hoor je altijd overal twijfels over.
Er zijn ook best veel twijfels te vinden of de aarde wel rond is ..
Waarom die flauwekul om iets wat heel belangrijk is. Groepsimmuniteit bereiken. Waarom een sesamstraat show maken van iets belangrijks. Zo duidelijk genoeg?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:46 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik kan geen touw vastknopen aan je argumentatie. Prutszooi, show, kinderachtig - wat bedoel je nu precies?
Eh, nee. Wat is de show dan precies? En zelfs al zou het een show zijn, waarom zou dat in hemelsnaam je keuze beïnvloeden om het vaccin te nemen als je op basis van wetenschappelijke consensus meent dat het verstandig is te doen? Ik ga toch ook niet een vaccin weigeren omdat ik aanstoot neem aan de schoenen van Hugo.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:49 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Waarom die flauwekul om iets wat heel belangrijk is. Groepsimmuniteit bereiken. Waarom een sesamstraat show maken van iets belangrijks. Zo duidelijk genoeg?
Waarom laat je je er dan door afleiden?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:48 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat is dan ook wel waar. Politici zijn per definitie leugenaars. Dat is altijd zo geweest.
Ja, dat effect begin onderhand doodvermoeiend te worden omdat het bij vele 'discussies' als dooddoener erin wordt gegooid. Mode-dingetje blijkbaar.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:42 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Misschien is het dan ook goed om kritisch te zijn ten aanzien van je eigen vermogen om kritisch te zijn. Ooit gehoord van het dunning-krugereffect?
Mee eens hoor. Ook met die vrijwillige keuze die amper meer vrijwillig genoemd kan worden. My ass. Het wordt je gewoon door de strot geduwd.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:44 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat van die wetenschappers zal ik sowieso aannemen. Maar het helpt bij mij totaal niet mee dat de regering er zo ongelooflijk prutszooitje van maakt. En als het een show wordt met we stropen de mouwen op en prikken corona de wereld uit ben ik er gauw klaar mee. Dan valt de wetenschappelijk consensus bij mij weg omdat het kinderachtig wordt.
Je hebt er al zin in.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:49 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Dat vind ik wel makkelijk. Volgend jaar is er covid 99, en daarna covid 286.
Ja, ik heb afgelopen najaar nog 3 prikken laten zetten en daar verder niet over gedacht.quote:Laat jij alles zomaar in je spuiten?
Nou ja, het is niet zomaar. Wetenschappers staan erachter, artsen, politici, journalisten, familie, vrienden, collega's. Ik snap dat er altijd enige grond is voor twijfel en iedereen kent ongetwijfeld een scepticus, maar de maatschappij draait op vertrouwen. Het risico dat daarmee gemoeid graag neem ik graag. Ik verkies het boven leven met constante wantrouwen, al volg ik vanzelfsprekend geïnteresseerd en kritisch het voortschrijdende inzicht in de coronabestrijding.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:49 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Dat vind ik wel makkelijk. Volgend jaar is er covid 99, en daarna covid 286. Laat jij alles zomaar in je spuiten?
Er zijn ook artsen die menen dat het helemaal niet goed is om gezonde mensen te vaccineren. Het is ook niet goed om iedereen vol te stoppen met antibiotica. Ik heb de keuze gemaakt om te wachten, en het echt noodzakelijk is. En dat laatste is misschien overdreven, maar veel mensen menen achterlijk te moeten doen, met selfies en een geprikte arm. Ze moeten het zelf weten nogmaals, maar het is mijn mening dat ik het stom vind.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:51 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Eh, nee. Wat is de show dan precies? En zelfs al zou het een show zijn, waarom zou dat in hemelsnaam je keuze beïnvloeden om het vaccin te nemen als je op basis van wetenschappelijke consensus meent dat het verstandig is te doen? Ik ga toch ook niet een vaccin weigeren omdat ik aanstoot neem aan de schoenen van Hugo.
't Is vrij komisch dat volstrekte leken kritisch zijn op bijvoorbeeld wetenschappers en niet op hun eigen vermogen om te oordelen over wetenschappelijk bewijs. Het effect vormt daar een plausibele verklaring voor, al blijft de uitkomst onbevredigend.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:53 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ja, dat effect begin onderhand doodvermoeiend te worden omdat het bij vele 'discussies' als dooddoener erin wordt gegooid. Mode-dingetje blijkbaar.
Wat is de bedoeling volgens jou?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:40 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik heb altijd al een probleem gehad met het klakkeloos aannemen wat een bepaalde groep of regering zegt en adviseert. Ik denk altijd kritisch na wat de bedoeling hiervan is. En als ik het voldoende kan relativeren dan doe ik het.
Groepsimmuniteit opbouwen. Maar dat kan ook als je al corona hebt gehad. En ik ben eerlijk , ik kies voor immuniteit door corona. Ik vind een spuit met een code die mijn lichaam programmeert iets te doen, een enge gedachte.quote:
Ik ben sceptisch tot het tegendeel bewezen is. Het zijn niet enkel wetenschappers die bepalen wat wij voorgeschoteld krijgen.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:57 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nou ja, het is niet zomaar. Wetenschappers staan erachter, artsen, politici, journalisten, familie, vrienden, collega's. Ik snap dat er altijd enige grond is voor twijfel en iedereen kent ongetwijfeld een scepticus, maar de maatschappij draait op vertrouwen. Het risico dat daarmee gemoeid graag neem ik graag. Ik verkies het boven leven met constante wantrouwen, al volg ik vanzelfsprekend geïnteresseerd en kritisch het voortschrijdende inzicht in de coronabestrijding.
Alleen bestaat er over het een wetenschappelijke consensus en over het ander niet.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:58 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Er zijn ook artsen die menen dat het helemaal niet goed is om gezonde mensen te vaccineren. Het is ook niet goed om iedereen vol te stoppen met antibiotica.
Tuurlijk, dat bepaal je zelf. En als je met grote spoed naar de IC wordt gereden, dan ben je ongetwijfeld een stuk bereidwilliger om je scepsis te laten varen en te vertrouwen op de behandelend artsen. Klaarblijkelijk voel je nu de noodzaak niet. Je bent niet de enige jonge persoon die er zo over denkt.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:00 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ik ben sceptisch tot het tegendeel bewezen is. Het zijn niet enkel wetenschappers die bepalen wat wij voorgeschoteld krijgen.
Wanneer zelfs een post van een grondlegger van mRNA wordt verwijderd door Twitter, weet je dat je waakzaam moet zijn. Aan wetenschappers moet je niet twijfelen, aan de berichtgeving wel.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:58 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
't Is vrij komisch dat volstrekte leken kritisch zijn op bijvoorbeeld wetenschappers en niet op hun eigen vermogen om te oordelen over wetenschappelijk bewijs. Het effect vormt daar een plausibele verklaring voor, al blijft de uitkomst onbevredigend.
Berichtgeving in kranten en op sociale media over wetenschap mag je inderdaad gerust met een korrel zout nemen. Vertrouw liever je arts.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:05 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Wanneer zelfs een post van een grondlegger van mRNA wordt verwijderd door Twitter, weet je dat je waakzaam moet zijn. Aan wetenschappers moet je niet twijfelen, aan de berichtgeving wel.
Maar het zijn er relatief heel weinig die op de IC terecht komen. Moet ik daarvoor mij blootstellen aan vaccin goedje dat totaal nieuw is. Als ik moet kiezen tussen mRNA en de zuurstoffles , kies ik de zuurstoffles. Ik wil enkel een inactief corona virus als vaccin in mijn lichaam en niks anders. De motivatie om een mRNA vaccin te ontwikkelen vanwege een kostenaspect is een gevaarlijk weg die wie niet op moeten gaan.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:04 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Tuurlijk, dat bepaal je zelf. En als je met grote spoed naar de IC wordt gereden, dan ben je ongetwijfeld een stuk bereidwilliger om je scepsis te laten varen en te vertrouwen op de behandelend artsen. Klaarblijkelijk voel je nu de noodzaak niet. Je bent niet de enige jonge persoon die er zo over denkt.
En terecht, me dunkt. Enkel de zuurstoffles mist nog in je bericht.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:04 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Tuurlijk, dat bepaal je zelf. En als je met grote spoed naar de IC wordt gereden, dan ben je ongetwijfeld een stuk bereidwilliger om je scepsis te laten varen en te vertrouwen op de behandelend artsen. Klaarblijkelijk voel je nu de noodzaak niet. Je bent niet de enige jonge persoon die er zo over denkt.
Dat is precies wat ik zeg: je voelt de noodzaak niet. Da's deels hoogmoed maar ook realisme. Als je jong bent, is de illusie groter dat je onkwetsbaar bent en het eeuwige leven hebt. Tegelijk is het ook zo dat jonge mensen de kleinste risico's lopen als het om een coronabesmetting gaat. De overweging om je dan niet te laten vaccineren is ingegeven door dat realisme aangevuld met een dosis egoïsme.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:07 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Maar het zijn er relatief heel weinig die op de IC terecht komen. Moet ik daarvoor mij blootstellen aan vaccin goedje dat totaal nieuw is.
Die zie ik ongeveer 1x per 3 jaar, maar die vertrouw ik vooralsnog volledig inderdaadquote:Op zondag 6 juni 2021 02:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Berichtgeving in kranten en op sociale media over wetenschap mag je inderdaad gerust met een korrel zout nemen. Vertrouw liever je arts.
Als ik ziek wordt door dit virus aanvaard ik de consequenties ook. Dan heb ik verkeerd gegokt. Maar wel een gok waar ik mee zou kunnen leven als ik dat nog kan. Ik overweeg enkel een echt vaccin te nemen, op basis van een inactief virus. Ik ben ook bereid om er voor te betalen.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:09 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is precies wat ik zeg: je voelt de noodzaak niet. Da's deels hoogmoed maar ook realisme. Als je jong bent, is de illusie groter dat je onkwetsbaar bent en het eeuwige leven hebt. Tegelijk is het ook zo dat jonge mensen de kleinste risico's lopen als het om een coronabesmetting gaat. De overweging om je dan niet te laten vaccineren is ingegeven door dat realisme aangevuld met een dosis egoïsme.
Tel je zegeningen!quote:Op zondag 6 juni 2021 02:10 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Die zie ik ongeveer 1x per 3 jaar, maar die vertrouw ik vooralsnog volledig inderdaad
Wachten op een echt vaccin denk ik. Is wel duurder. Ik wil je uiteraard wel welterusten wensen. We hebben een meningsverschil, maar ik respecteer de mening van een ander ook.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:11 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Tel je zegeningen!
Welterusten - slapenstijd hier.
Heb je Corona gehad?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:59 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Groepsimmuniteit opbouwen. Maar dat kan ook als je al corona hebt gehad.
Je weet dat het virus dat ook doet, maar dan uitgebreider en op een grotere schaal?quote:En ik ben eerlijk , ik kies voor immuniteit door corona. Ik vind een spuit met een code die mijn lichaam programmeert iets te doen, een enge gedachte.
Misschien is dat vaccin op lange termijn wel gevaarlijker dan men denkt Weet jij het?quote:Op zondag 6 juni 2021 02:09 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is precies wat ik zeg: je voelt de noodzaak niet. Da's deels hoogmoed maar ook realisme. Als je jong bent, is de illusie groter dat je onkwetsbaar bent en het eeuwige leven hebt. Tegelijk is het ook zo dat jonge mensen de kleinste risico's lopen als het om een coronabesmetting gaat. De overweging om je dan niet te laten vaccineren is ingegeven door dat realisme aangevuld met een dosis egoïsme.
Waarom heb je jezelf wijsgemaakt dat een echt vaccin een inactief virus bevat?quote:Op zondag 6 juni 2021 02:11 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Als ik ziek wordt door dit virus aanvaard ik de consequenties ook. Dan heb ik verkeerd gegokt. Maar wel een gok waar ik mee zou kunnen leven als ik dat nog kan. Ik overweeg enkel een echt vaccin te nemen, op basis van een inactief virus. Ik ben ook bereid om er voor te betalen.
Een virus hoort bij de natuur en doet dat biologisch. Genetische manipulatie. Neuh. Liever niet.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:14 schreef Wantie het volgende:
[..]
Heb je Corona gehad?
Zo nee, waarom niet?
[..]
Je weet dat het virus dat ook doet, maar dan uitgebreider en op een grotere schaal?
Ja, ik weet dat dat niet zo is.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:15 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Misschien is dat vaccin op lange termijn wel gevaarlijker dan men denkt Weet jij het?
Dat kun je niet weten van mRNA, want dat is nog niet bekend.quote:
En zo is het. Ik twijfel enorm.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:12 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Wachten op een echt vaccin denk ik. Is wel duurder. Ik wil je uiteraard wel welterusten wensen. We hebben een meningsverschil, maar ik respecteer de mening van een ander ook.
Blijft genetische manipulatie volgens jouw visie..quote:Op zondag 6 juni 2021 02:15 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Een virus hoort bij de natuur en doet dat biologisch.
Toch omarm je het virus dat dat doet.quote:Genetische manipulatie. Neuh. Liever niet.
Klopt. het gaat wel om je eigen lichaam. Ik heb gelezen dat mRNA wordt ingezet omdat het goedkoper is. Anderen vinden het een wappie onderzoek, maar ik wil eerst de onderste steen boven hebben zoals Rutte dat altijd zegt.quote:
Jawel, het RNA wordt binnen korte tijd afgebroken door het lichaam.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:17 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat kun je niet weten van mRNA, want dat is nog niet bekend.
Ik woon toch liever bij een moeras met insecten die mij prikken dan bij een chemische fabriek.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:19 schreef Wantie het volgende:
[..]
Blijft genetische manipulatie volgens jouw visie..
Het virus brengt RNA in je lichaamscellen, die vervolgens aan de hand daarvan virusdeeltjes gaan maken.
[..]
Toch omarm je het virus dat dat doet.
Beetje tegenstrijdig.
Tja, we hadden ook vaccins zonder mRNA, maar die bleken meer bijwerkingen te hebben.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:20 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Klopt. het gaat wel om je eigen lichaam. Ik heb gelezen dat mRNA wordt ingezet omdat het goedkoper is. Anderen vinden het een wappie onderzoek, maar ik wil eerst de onderste steen boven hebben zoals Rutte dat altijd zegt.
En hoe willen wetenschappers dat bewijzen of hoe kunnen ze dit bewijzen?quote:Op zondag 6 juni 2021 02:21 schreef Wantie het volgende:
[..]
Jawel, het RNA wordt binnen korte tijd afgebroken door het lichaam.
Bij het virus ben je ook niet bang dat zijn RNA wijzigingen aan brengt die op langere termijn schadelijk zijn.
Waarom wel bij een vaccin dat veel minder ingrijpende is op dat gebied dan het virus?
Malaria is gelukkig gewoon biologisch, en uiteraard ga jij daar dan geen medicatie tegen innemen.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:21 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik woon toch liever bij een moeras met insecten die mij prikken dan bij een chemische fabriek.
Ben je echt zo dom dat je dat niet zelf kunt bedenken?quote:Op zondag 6 juni 2021 02:23 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
En hoe willen wetenschappers dat bewijzen of hoe kunnen ze dit bewijzen?
En waarom komt de Spoednik of het Chinese vaccin hier niet op de markt? Raken ze hun eigen rotzooi dan niet meer kwijt of is het iets anders?quote:Op zondag 6 juni 2021 02:23 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, we hadden ook vaccins zonder mRNA, maar die bleken meer bijwerkingen te hebben.
Dus die exporteren we nu naar Suriname.
Is dus niet bewezen, duidelijk.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:25 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ben je echt zo dom dat je dat niet zelf kunt bedenken?
Dat is wel bekend.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:17 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat kun je niet weten van mRNA, want dat is nog niet bekend.
Voor kanker behandelingen wordt het langer ingezet. Dat weet ik. Maar je wilt voorkomen dat de mRNA iets gaat doen in je lichaam wat je niet wil. Wat als er met het maken van een eiwit iets misgaat, door een onvoorziene omstandigheid.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:27 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat is wel bekend.
Deze type vaccins zijn al 20-30 jaar in ontwikkeling.
Ze zijn niet in een dag in elkaar geflanst, zoals sommigen ons willen doen geloven.
Omdat die fabrikanten het vaccin eerst moeten aanbieden bij de EMA.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:25 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
En waarom komt de Spoednik of het Chinese vaccin hier niet op de markt?
Eigen rotzooi van wie?quote:Raken ze hun eigen rotzooi dan niet meer kwijt of is het iets anders?
Wat hier op de markt is. Als ik het door de publieke opinie moet innemen, vind ik het niet zo leuk.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:30 schreef Wantie het volgende:
[..]
Omdat die fabrikanten het vaccin eerst moeten aanbieden bij de EMA.
Sputnik is overigens qua techniek hetzelfde als Astrazeneca/Janssen.
Dus bijzonder dat je daarvoor pleit.
[..]
Eigen rotzooi van wie?
En Ebola vaccin is mRNA.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:27 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Voor kanker behandelingen wordt het langer ingezet.
Dat gebeurt niet.quote:Dat weet ik. Maar je wilt voorkomen dat de mRNA iets gaat doen in je lichaam wat je niet wil. Wat als er met het maken van een eiwit iets misgaat, door een onvoorziene omstandigheid.
Wat hier op de markt is zijn 4 vaccins die door de fabrikanten aan de EMA zijn voorgelegd en goedgekeurd.quote:
Dat komt doordat je er zelf van alles bij sleept.quote:Als ik het door de publieke opinie moet innemen, vind ik het niet zo leuk.
Maar ik denk dat je mijn punt begrijpt. Ik ben bang voor een situatie die uit hand loopt en niet gestopt kan worden.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:32 schreef Wantie het volgende:
[..]
En Ebola vaccin is mRNA.
Voor Sars is ook een mRNA vaccin ontwikkeld
[..]
Dat gebeurt niet.
Verdiep je eens in RNA en wat het doet.
De EMA keurt ook geen enkel vaccin af , dat zaait twijfel bij mij.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Wat hier op de markt is zijn 4 vaccins die door de fabrikanten aan de EMA zijn voorgelegd en goedgekeurd.
Er zijn nog een dikke 20 die dat niet zijn. En aantal daarvan komen wellicht ergens dit jaar nog op de markt, en een aantal haalt de eindstreep niet.
Alle vaccins hier zijn van fabrikanten, niet van de staat, de EMA, whatever.
Dus de suggestie dat andere vaccins worden tegen gehouden om onze rotzooi te kunnen slijten loopt nogal mank.
[..]
Dat komt doordat je er zelf van alles bij sleept.
Ik ook niet. Ik heb veel te veel twijfels. Ik vertrouw deze vaccins niet om meerdere redenen.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:39 schreef roos94 het volgende:
Ik neem hem niet. De meeste mensen wel dus mijn eventuele corona besmetting zal geen golf veroorzaken. Iedereen blij.
Dat klopt inderdaad niet.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:34 schreef hjansen82 het volgende:
mRNA wordt al ingezet voor kankeronderzoek. Je wilt dan bereiken dat de codes eiwitten gaan maken die kankercellen gaan vernietigen. Daarbij is het noodzaak dat dit proces op gang blijft zodat alle kankercellen worden vernietigd. Maar dit proces wil je niet in het vaccin veroorzaken. Ik weet dit niet zeker, want ik ben geen specialist.
Kanker is voor mij veel bedreigender dan een corona virusje. Ik geef toe als ik dit krijg neem ik hem met alle liefde.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat klopt inderdaad niet.
Een mRNA vaccin tegen kanker leert het immuunsysteem hoe een bepaalde tumorcel er uit ziet.
Het immuunsysteem maakt vervolgens antilichamen aan om de tumorcellen te bestrijden.
Alles zaait twijfel bij je.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:37 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
De EMA keurt ook geen enkel vaccin af , dat zaait twijfel bij mij.
Tja, zou ik niet doen als ik jou was.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:46 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Kanker is voor mij veel bedreigender dan een corona virusje. Ik geef toe als ik dit krijg neem ik hem met alle liefde.
Maar veel bedreigender en dodelijk voor alle leeftijden. Kanker wordt vaak getriggerd door beïnvloeding van buitenaf. Roken, radioactiviteit enz. Het niet nemen van mRNA vaccin tegen corona is niet per definitie dodelijk. Als je niks doet als je kanker hebt, ga je dood. Eigenlijk hebben ze misschien wel een hele goede geneesmethode verkracht , door het in te zetten tegen een middelmatig virusje. Jammer.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:48 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, zou ik niet doen als ik jou was.
Kanker is biologisch, gewoon onderdeel van de natuur.
Een mRNA vaccin niet.
Ah, dus dan opeens is het een héle goede geneesmethode.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:49 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Maar veel bedreigender en dodelijk voor alle leeftijden. Kanker wordt vaak getriggerd door beïnvloeding van buitenaf. Roken, radioactiviteit enz. Het niet nemen van mRNA vaccin tegen corona is niet per definitie dodelijk. Als je niks doet als je kanker hebt, ga je dood. Eigenlijk hebben ze misschien wel een hele goede geneesmethode verkracht , door het in te zetten tegen een middelmatig virusje. Jammer.
Ja de tegenstellingen in zijn verhaal stapelen zich exponentieel op.quote:Op zondag 6 juni 2021 06:11 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ah, dus dan opeens is het een héle goede geneesmethode.
En door die geneesmethode uit te rollen over miljarden mensen binnen een jaar, waardoor in feite de ontwikkeling ervan etc in een stroomversnelling is gekomen, dat noem je verkrachting.
Vooral fascinerend om te zien wat er allemaal bijgehaald wordt om het vooral niet te doen. En dat onder het mom van kritisch zijnquote:Op zondag 6 juni 2021 07:46 schreef Questular het volgende:
Voor een middelmatig virusje en een vrijwillig vaccin maakt hjansen82 zich wel erg druk
en wat als er een corona variant (mutatie) opduikt die veel dodelijker is?quote:Op zondag 6 juni 2021 02:46 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Kanker is voor mij veel bedreigender dan een corona virusje. Ik geef toe als ik dit krijg neem ik hem met alle liefde.
Het is in het verleden ook wel eens fout gegaan, wanneer mensen volledig op ging in wat hun voorgeschoteld werd. En het is echt niet zo dat ik alles wantrouw en ik heb laten inspuiten met bijna alle vaccins, maar ik voel dat er nu iets rammelt.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:57 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nou ja, het is niet zomaar. Wetenschappers staan erachter, artsen, politici, journalisten, familie, vrienden, collega's. Ik snap dat er altijd enige grond is voor twijfel en iedereen kent ongetwijfeld een scepticus, maar de maatschappij draait op vertrouwen. Het risico dat daarmee gemoeid graag neem ik graag. Ik verkies het boven leven met constante wantrouwen, al volg ik vanzelfsprekend geïnteresseerd en kritisch het voortschrijdende inzicht in de coronabestrijding.
En als ik hier beweer dat de regeringen corona misbruiken om allerlei regels door te voeren en macht naar zich toe te trekken ben je een complotgekkie. Het is totaal niet te voorspellen hoe corona zich gaat ontwikkelen in de toekomst. Des te meer reden om te wachten en je niet met alles te laten in spuiten. Kanker is op dit moment al dodelijk voor iedereen en corona is dodelijk voor 99,9 procent van de bevolking.quote:Op zondag 6 juni 2021 08:20 schreef dop het volgende:
[..]
en wat als er een corona variant (mutatie) opduikt die veel dodelijker is?
Een variant waar bij een veel grotere aantallen Long covid ontwikkeld is niet ondenkbaar.
En een variant die besmetelijker is ook niet.
Een variant die veel dodelijker is ook niet.
Denk je dat het duidelijk is waarom sommige mensen long covid hebben en dat we zonder vaccin precies weten wat we er tegen kunnen doen?
Wat jij een virusje noemt heeft soms behoorlijk lange tanden.
Maar je sluit je ogen omdat je verwacht dat het voor jouw ongevaarlijk is.
Of zie je dat probleem tegen die tijd wel?
Lijkt mij dan in eens heel handig dat we een voorsprong hebben.
Kanker krijgen is over het algemeen een kwestie van ontzettend dikke pech hebben.quote:Op zondag 6 juni 2021 02:49 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Maar veel bedreigender en dodelijk voor alle leeftijden. Kanker wordt vaak getriggerd door beïnvloeding van buitenaf. Roken, radioactiviteit enz. Het niet nemen van mRNA vaccin tegen corona is niet per definitie dodelijk. Als je niks doet als je kanker hebt, ga je dood. Eigenlijk hebben ze misschien wel een hele goede geneesmethode verkracht , door het in te zetten tegen een middelmatig virusje. Jammer.
Ik vind het allemaal overdreven gedoe inderdaad. Hysterie om een virusje wat niet gevaarlijker is als een griep. Dat ze mensen willen beschermen dat snap ik ook, maar ze slaan hierin door.quote:Op zondag 6 juni 2021 08:01 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Vooral fascinerend om te zien wat er allemaal bijgehaald wordt om het vooral niet te doen. En dat onder het mom van kritisch zijn
Het is inmiddels vaak genoeg weerlegd dat het net een griepje is. Dat is echt een hele slappe takequote:Op zondag 6 juni 2021 09:16 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal overdreven gedoe inderdaad. Hysterie om een virusje wat niet gevaarlijker is als een griep. Dat ze mensen willen beschermen dat snap ik ook, maar ze slaan hierin door.
Klopt, dan ben je inderdaad een complotgekkie.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:11 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
En als ik hier beweer dat de regeringen corona misbruiken om allerlei regels door te voeren en macht naar zich toe te trekken ben je een complotgekkie.
Alles?quote:Het is totaal niet te voorspellen hoe corona zich gaat ontwikkelen in de toekomst. Des te meer reden om te wachten en je niet met alles te laten in spuiten.
Een mRNA vaccin tegen kanker wordt speciaal voor jou gemaakt.quote:Kanker is op dit moment al dodelijk voor iedereen en corona is dodelijk voor 99,9 procent van de bevolking.
Noem eens een griep die binnen een jaar 40.000 ziekenhuisopnamen heeft veroorzaakt plus 20.000 doden (CBS), terwijl er zeer beperkende maatregelen zijn genomen om de verspreiding ervan te reduceren...quote:Op zondag 6 juni 2021 09:16 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal overdreven gedoe inderdaad. Hysterie om een virusje wat niet gevaarlijker is als een griep. Dat ze mensen willen beschermen dat snap ik ook, maar ze slaan hierin door.
Ik vind dat je hier inderdaad kritische vragen over mag stellen. Maar volgens sommige ben je hier gelijk een achterlijke die alles wantrouwt, en dat is niet zo. En ik zou hier ook nooit beweren dat ze het vaccin niet moeten toedienen bij ouderen en zwakkeren, als ik zelf tot deze groep hoorde. Had ik het vaccin ook genomen.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:31 schreef matigeuser het volgende:
Ik vind het ook een interessante vraag waarom men een andere vaccinatiestrategie hanteert bij Covid dan bij het influenzavirus.
Beide virussen zijn 'here to stay', hebben een lage IFR en treft vooral ouderen en 'zwakkeren' hard.
Beide vaccinaties zijn geen traditionele vaccinaties, maar verlagen vooral de intensiteit van de symptomen bij infectie.
Bij de Griepprik worden echter alleen de ouderen en zwakkeren gevaccineerd. Bij Covid willen ze iedereen vaccineren, ook jongeren vanaf 18 jaar. En Van Dissel zei onlangs nog dat ook kinderen vaccineren een goed idee zou zijn.
Waarom zou een gezonde 21-jarige een Covid-vaccinatie moeten halen? En geen jaarlijkse Griepprik?
Voorbeeld:quote:Op zondag 6 juni 2021 09:31 schreef matigeuser het volgende:
Ik vind het ook een interessante vraag waarom men een andere vaccinatiestrategie hanteert bij Covid dan bij het influenzavirus.
Beide virussen zijn 'here to stay', hebben een lage IFR en treft vooral ouderen en 'zwakkeren' hard.
Beide vaccinaties zijn geen traditionele vaccinaties, maar verlagen vooral de intensiteit van de symptomen bij infectie.
Bij de Griepprik worden echter alleen de ouderen en zwakkeren gevaccineerd. Bij Covid willen ze iedereen vaccineren, ook jongeren vanaf 18 jaar. En Van Dissel zei onlangs nog dat ook kinderen vaccineren een goed idee zou zijn.
Waarom zou een gezonde 21-jarige een Covid-vaccinatie moeten halen? En geen jaarlijkse Griepprik?
Jij bent niet kritisch, maar je loopt alleen maar uit je nek te lullen.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:33 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik vind dat je hier inderdaad kritische vragen over mag stellen. Maar volgens sommige ben je hier gelijk een achterlijke die alles wantrouwt, en dat is niet zo. En ik zou hier ook nooit beweren dat ze het vaccin niet moeten toedienen bij ouderen en zwakkeren, als ik zelf tot deze groep hoorde. Had ik het vaccin ook genomen.
Ik weet niet precies hoe het zit met het R-getal van griep vs corona, maar ik gok dat griep zo maar minder snel verspreid. Dat zie je nu ook wel in het afgelopen jaar. Door de maatregelen was er amper tot geen griep, maar nog wel genoeg corona. Wat ik wel weet is dat je bij een griepgolf niet van oktober tot mei met een stampvolle IC zit vol grieppatiënten. Tuurlijk zijn er jaren geweest dat er veel grieppatiënten in het ziekenhuis lagen tot aan te volle ziekenhuizen toe, maar dat waren dan doorgaans kortere periodes.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:31 schreef matigeuser het volgende:
Ik vind het ook een interessante vraag waarom men een andere vaccinatiestrategie hanteert bij Covid dan bij het influenzavirus.
Beide virussen zijn 'here to stay', hebben een lage IFR en treft vooral ouderen en 'zwakkeren' hard.
Beide vaccinaties zijn geen traditionele vaccinaties, maar verlagen vooral de intensiteit van de symptomen bij infectie.
Bij de Griepprik worden echter alleen de ouderen en zwakkeren gevaccineerd. Bij Covid willen ze iedereen vaccineren, ook jongeren vanaf 18 jaar. En Van Dissel zei onlangs nog dat ook kinderen vaccineren een goed idee zou zijn.
Waarom zou een gezonde 21-jarige een Covid-vaccinatie moeten halen? En geen jaarlijkse Griepprik?
Niet gelijk hoor, maar je komt zelf met de meest waanzinnige argumenten tegen het vaccin.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:33 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik vind dat je hier inderdaad kritische vragen over mag stellen. Maar volgens sommige ben je hier gelijk een achterlijke die alles wantrouwt,
Waarom mogen zij dan wel blootgesteld worden aan een gevaarlijk vaccin?quote:en dat is niet zo. En ik zou hier ook nooit beweren dat ze het vaccin niet moeten toedienen bij ouderen en zwakkeren, als ik zelf tot deze groep hoorde. Had ik het vaccin ook genomen.
Ik begrijp dat inderdaad niet, waarom dit vaccin zo gepusht wordt. Zeker nu de besmettingscijfers dalen en de meeste zwakkeren en ouderen zijn gevaccineerd. Misschien komt de noodzaak in de toekomst wel, maar nu niet.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:47 schreef Wantie het volgende:
[..]
Niet gelijk hoor, maar je komt zelf met de meest waanzinnige argumenten tegen het vaccin.
Dan gaan mensen inderdaad aan je twijfelen...
[..]
Waarom mogen zij dan wel blootgesteld worden aan een gevaarlijk vaccin?
Het is niet zo dat elke oudere er aan komt te overlijden.
Het overgrote deel maakt de ziekte mild door...
Zelfde geldt voor kwetsbaren.
Ik ken enkele waarvan ik dacht dat die covid-19 niet zouden overleven als ze het krijgen, maar na een weekje ziekenhuis knapten ze weer op.
Waarom zouden die wel een gevaarlijk ongetest vaccin moeten nemen?
Je hebt gelijk dat Covid, op dit moment althans, een heftiger virus is dan de griep met meer doden en ziekenhuisopnames ten gevolge.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:42 schreef Wantie het volgende:
[..]
Voorbeeld:
In 2018 hadden we 11 weken griepseizoen, daarbij zijn 9200 mensen komen te overlijden.
De oversterfte in 2018 was 3000 mensen..
Dus van die 9200 zijn er meer dan 2/3 die dat jaar toch al zouden overlijden. Griep was het laatste zetje.
Bij Covid-19 hebben we vorig jaar 20.000 sterfgevallen, verspreid over 8 maanden.
De oversterfte was dat jaar 15.000
Er is dus een groter aantal overlijdens die niet hadden plaatsgevonden in diezelfde periode zonder Corona.
Daarnaast is de belasting op de zorg veel hoger dan bij griep en zijn er veel meer mensen die voor langere tijd gezondheidsschade hebben door long covid.
En dat alles terwijl we zeer zware maatregelen hebben genomen om verspreiding te beperken.
Daarom is het van groot belang om zoveel mogelijk groepsimmuniteit op te bouwen, waardoor het virus zich niet meer kan verspreiden onder de bevolking.
Corona gaat vermoedelijk voorlopig niet meer weg, het gaat jaren duren om voldoende wereldwijd te vaccineren daarvoor.
Als je alleen kwetsbaren vaccineert zul je de komende jaren clusters besmettingen houden in Nederland, met alle gevolgen van dien.
Overigens hadden we voor de Mexicaanse griep wel voor iedereen een vaccin in huis.
Die griep pakte echter een stuk milder uit in Europa dan aanvankelijk werd gedacht op basis van wat zich in Mexico afspeelde.
Jij bent iemand die het dak repareert als het stortregend, ipv als het droog is.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:51 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik begrijp dat inderdaad niet, waarom dit vaccin zo gepusht wordt. Zeker nu de besmettingscijfers dalen en de meeste zwakkeren en ouderen zijn gevaccineerd. Misschien komt de noodzaak in de toekomst wel, maar nu niet.
Dat is niet waar. Het is niet bekend wat het vaccin gaat doen de komende tijd en hoe lang het beschermd en tegen welke varianten.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:56 schreef Wantie het volgende:
[..]
Jij bent iemand die het dak repareert als het stortregend, ipv als het droog is.
Vorig jaar daalden de cijfers in mei ook exponentieel en hadden we in de zomer zelfs een kleine ondersterfte.
Een verstandig mens pakt die tijd aan om zich goed voor te bereiden op de volgende storm.
Jij kennelijk niet. Zelfs niet ondanks dat vorig jaar september het aantal besmettingen weer exponentieel toenam, zelfs niet ondanks voorbeelden uit het buitenland waarbij overheden zijn verrast door plotselinge toename van het aantal zieken nadat ze dachten dat ze er van af waren.
Vaccineren doe je bovendien bij voorkeur bij mensen die niet besmet zijn.
Wachten tot de besmettingscijfers gestegen zijn is dan ook niet verstandig.
Klopt, maar alhoewel de zorg wel wordt gebruikt als graadmeter is dat natuurlijk niet de enige factor van belang.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:54 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Je hebt gelijk dat Covid, op dit moment althans, een heftiger virus is dan de griep met meer doden en ziekenhuisopnames ten gevolge.
Echter, bij beide virussen geldt dat zowel de sterfte als ziekenhuisopnames, toch voornamelijk de ouderen en 'zwakkeren' betreft.
En dus geldt ook voor Covid dat het vaccineren van de ouderen en zwakkeren 'voldoende' zou zijn om het aantal doden en de belasting op de zorg drastisch te verminderen.
Duitsland heeft 4x meer capaciteit, en toch ook lockdowns gehad.quote:Als we dan ook nog eens de zorgcapaciteit wat kunnen opschalen, dan hoeven we vanaf volgend 'seizoen' niet meer terug te vallen in lockdowns en andere maatregelen.
Gericht vaccineren kunnen we hopelijk doen als iedereen is gevaccineerd en blijkt dat covid-19 jaarlijks terug komt.quote:Dan hoeven we alleen maar te accepteren dat we vanaf nu naast de gewone verkoudheid en influenza, ook nog covid hebben. Dat zal absoluut zorgen voor extra doden en extra belasting op de zorg t.o.v. de periode hiervoor, maar dat is met gericht vaccineren en opschaling mijn inziens op te vangen.
Hoe lang een vaccin werkt moet altijd eerst blijken.quote:Op zondag 6 juni 2021 10:00 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Dat is niet waar. Het is niet bekend wat het vaccin gaat doen de komende tijd en hoe lang het beschermd en tegen welke varianten.
Op dit moment ja. Maar hoe zich het in de toekomst gaat ontwikkelen zijn pure aannames. Maar het feit is dat ik niet meer mee doe aan deze flauwekul. Ik vind het genoeg geweest.quote:Op zondag 6 juni 2021 10:03 schreef Wantie het volgende:
[..]
Hoe lang een vaccin werkt moet altijd eerst blijken.
De eerste tests zijn vorig jaar April gedaan.
Die mensen zijn nog beschermd.
Dus het vaccin werkt sowieso langer dan een jaar.
De vaccins helpen tot nu toe tegen alle varianten.
En juist de mogelijkheid op vervelende mutaties is reden om iedereen zo snel mogelijk te vaccineren.
En dat is je goed recht, maar pretendeer ajb niet dat je steekhoudende argumenten hebt om het niet te doen.quote:Op zondag 6 juni 2021 10:05 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Op dit moment ja. Maar hoe zich het in de toekomst gaat ontwikkelen zijn pure aannames. Maar het feit is dat ik niet meer mee doe aan deze flauwekul. Ik vind het genoeg geweest.
En jij baseert je beslissing puur daar op: je eigen aannames.quote:Op zondag 6 juni 2021 10:05 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Op dit moment ja. Maar hoe zich het in de toekomst gaat ontwikkelen zijn pure aannames. Maar het feit is dat ik niet meer mee doe aan deze flauwekul. Ik vind het genoeg geweest.
Wat nogal maf is, omdat je sowieso gezonde mensen vaccineert.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:58 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Er zijn ook artsen die menen dat het helemaal niet goed is om gezonde mensen te vaccineren.
Antibiotica is heel iets anders.quote:Het is ook niet goed om iedereen vol te stoppen met antibiotica.
Wanneer is het echt noodzakelijk in jouw geval?quote:Ik heb de keuze gemaakt om te wachten, en het echt noodzakelijk is. En dat laatste is misschien overdreven, maar veel mensen menen achterlijk te moeten doen, met selfies en een geprikte arm. Ze moeten het zelf weten nogmaals, maar het is mijn mening dat ik het stom vind.
Ik zou dan gewoon wachten totdat er meer informatie is. In de zomer word toch niemand ziek dus je hebt er niks aan om je nu te vaccineren. Wacht dan tot de herst, misschien is er dan meer info en kun je alsnog beslissenquote:Op zondag 6 juni 2021 01:07 schreef leolinedance het volgende:
Dat had ik totaal niet van jou verwacht. Ik denk er hetzelfde over.
Heb de afspraak wel staan voor volgende week maar twijfel nogsteeds of ik moet gaan. Ik ga vooral omdat ik geen zin heb in gedoe met vakanties en uitjes. En misschien een beetje omdat mijn ouders zich niet laten vaccineren en ik hun dus zou kunnen besmetten. Maar het zit me toch niet lekker om iets wat zo snel is ontwikkeld in mijn lijf te laten spuiten.
Zelden voor zo'n lastige keuze gestaan
Want?quote:Op zondag 6 juni 2021 01:07 schreef leolinedance het volgende:
Dat had ik totaal niet van jou verwacht. Ik denk er hetzelfde over.
Heb de afspraak wel staan voor volgende week maar twijfel nogsteeds of ik moet gaan. Ik ga vooral omdat ik geen zin heb in gedoe met vakanties en uitjes. En misschien een beetje omdat mijn ouders zich niet laten vaccineren en ik hun dus zou kunnen besmetten. Maar het zit me toch niet lekker om iets wat zo snel is ontwikkeld in mijn lijf te laten spuiten.
Zelden voor zo'n lastige keuze gestaan
Slechte vergelijking.quote:Op maandag 7 juni 2021 13:25 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Want?
Ik weet niet of je kinderen hebt, maar stel dat er nu een nieuw DTP-vaccin zou zijn ontwikkeld in een vergelijkbaar korte tijd. Zou je dan ook twijfelen om je kinderen te laten vaccineren? Waarschijnlijk niet omdat niemand zich er in verdiept.
Met andere woorden, normaal staan we nooit stil bij dit soort dingen en nu denken we ineens overal een mening over te moeten en te kunnen hebben. Daarbij is het volgens mij ook behoorlijk duidelijk waarom er nu zo snel meerdere vaccins zijn.
Hoezo slechte vergelijking? Ik probeer te zeggen dat er bij de huidige vaccins misschien ook wel ‘gekke’ dingen aan de hand zijn. Dus speciale technieken, bepaalde nieuwe processen of nieuwe testmethodes, etc.quote:Op maandag 7 juni 2021 13:28 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Slechte vergelijking.
Ze hebben de toelatingsprocedure speciaal en alleen aangepast voor de huidige covid vaccins. Dat is nooit eerder gedaan.
Ja het heeft voordelen als je de toelatingsprocedure aanpast. Misschien kunnen we dat altijd doen. De nadelen lijken mij ook pijnlijk duidelijk.quote:Op maandag 7 juni 2021 13:33 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Hoezo slechte vergelijking? Ik probeer te zeggen dat er bij de huidige vaccins misschien ook wel ‘gekke’ dingen aan de hand zijn. Dus speciale technieken, bepaalde nieuwe processen of nieuwe testmethodes, etc.
En die toelatingsprocedure aanpassen lijkt me niet meer dan normaal in een pandemie.
Het enige wat aangepast is aan de procedures is dat de verschillende testfases elkaar vlotter mochten opvolgen. Dus fase 2 alvast beginnen als de uitslag van fase 1 nog niet totaal uitgekauwd was. Alleen na de laatste fase is door de EU netjes gewacht op alle resultaten voor het op de markt mocht komen, daar kreeg de EMA kritiek op omdat de USA en UK sneller waren. Het is nooit goed natuurlijk.quote:Op maandag 7 juni 2021 13:28 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Slechte vergelijking.
Ze hebben de toelatingsprocedure speciaal en alleen aangepast voor de huidige covid vaccins. Dat is nooit eerder gedaan.
Ja hilarisch. Over slechte vergelijkingen gesproken. Klein detail is dat de hele wereld in lockdown zat, er behoorlijk wat mensen doodgingen én het economisch nogal wat impact had….quote:Op maandag 7 juni 2021 13:37 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Ja het heeft voordelen als je de toelatingsprocedure aanpast. Misschien kunnen we dat altijd doen. De nadelen lijken mij ook pijnlijk duidelijk.
Testen van nieuwe vlieguigen duurt ook lang, zonde van de tijd. Vullen met burgers en vliegen met die hap. Als er 'gekke' dingen zijn merken we die vanzelf wel toch.
quote:Op maandag 7 juni 2021 13:43 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Het enige wat aangepast is aan de procedures is dat de verschillende testfases elkaar vlotter mochten opvolgen. Dus fase 2 alvast beginnen als de uitslag van fase 1 nog niet totaal uitgekauwd was. Alleen na de laatste fase is door de EU netjes gewacht op alle resultaten voor het op de markt mocht komen, daar kreeg de EMA kritiek op omdat de USA en UK sneller waren. Het is nooit goed natuurlijk.
De productie was ook gestart voordat ze helemaal groen licht hadden om op de markt te komen. Dat was vooral een financieel risico.
Dus ja, de administratieve testprocedures zijn aangepast, de feitelijke testen niet.
Er zijn redenen ja, logisch en verklaarbaar zelfs. Maar dat doet niets af aan het feit.quote:Op maandag 7 juni 2021 13:44 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ja hilarisch. Over slechte vergelijkingen gesproken. Klein detail is dat de hele wereld in lockdown zat, er behoorlijk wat mensen doodgingen én het economisch nogal wat impact had….
Neequote:Op maandag 7 juni 2021 13:25 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Want?
Ik weet niet of je kinderen hebt, maar stel dat er nu een nieuw DTP-vaccin zou zijn ontwikkeld in een vergelijkbaar korte tijd. Zou je dan ook twijfelen om je kinderen te laten vaccineren? Waarschijnlijk niet omdat niemand zich er in verdiept.
Met andere woorden, normaal staan we nooit stil bij dit soort dingen en nu denken we ineens overal een mening over te moeten en te kunnen hebben. Daarbij is het volgens mij ook behoorlijk duidelijk waarom er nu zo snel meerdere vaccins zijn.
Dat is best een goed ideequote:Op maandag 7 juni 2021 13:09 schreef Frenky893 het volgende:
[..]
Ik zou dan gewoon wachten totdat er meer informatie is. In de zomer word toch niemand ziek dus je hebt er niks aan om je nu te vaccineren. Wacht dan tot de herst, misschien is er dan meer info en kun je alsnog beslissen
Er gingen niet zo gek veel meer mensen dood hoor, althans in Nederland niet.quote:Op maandag 7 juni 2021 13:44 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ja hilarisch. Over slechte vergelijkingen gesproken. Klein detail is dat de hele wereld in lockdown zat, er behoorlijk wat mensen doodgingen én het economisch nogal wat impact had….
Het gaat vlotter doordat ze de zaken wat beter gestroomlijnd hebben waardoor de zelfde procedures veel vlotter afgehandeld kunnen worden. Dat geeft mij juist veel meer vertrouwen eigenlijk.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:02 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
[..]
Er zijn redenen ja, logisch en verklaarbaar zelfs. Maar dat doet niets af aan het feit.
De toelatingsprocedure is aangepast, speciaal en alleen voor dit vaccin. Dat geeft mij geen enkel vertrouwen.
Je weet dat het vaccin pas twee a drie weken na de eerste prik iets begint te doen en voor het echt op stoom is ben je een paar weken voorbij de tweede prik.quote:
Ligt er een beetje aan of ze dat rijbewijs door middel van een injectie in de bloedbaan toedienen.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:17 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Het gaat vlotter doordat ze de zaken wat beter gestroomlijnd hebben waardoor de zelfde procedures veel vlotter afgehandeld kunnen worden. Dat geeft mij juist veel meer vertrouwen eigenlijk.
Als jij je rijbewijs haalt wil je liever een week na je examen het pas in handen krijgen in plaats van dezelfde dag?
Oh, ze moeten het vaccin eerst een jaar in de koelkast laten liggen voordat jij het wilt hebben. Alle testprocedures zijn normaal doorlopen, aan de eisen is geen enkele concessie gedaan. Alleen hebben ze alle administratie vlotter kunnen doen en flink tijd gewonnen door met een volgende ronde te starten als de ronde ervoor nog maar net afgesloten was. Tevens is de productie begonnen voor helemaal zeker was of het goedgekeurd ging worden.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:20 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan of ze dat rijbewijs door middel van een injectie in de bloedbaan toedienen.
In die gevallen heb ik de neiging net iets kritischer te zijn namelijk.
Ik ben niet zo bang voor corona.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:20 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Je weet dat het vaccin pas twee a drie weken na de eerste prik iets begint te doen en voor het echt op stoom is ben je een paar weken voorbij de tweede prik.
Hoe verstandig is het dan om te wachten op een nieuwe golf? Dan sta je achteraan in de rij en is het vaccin pas goed actief op of na het hoogtepunt van die golf?
Oh ja, het argument dat je al eerder vaccinaties gehad hebt. Ja, klopt. Zelfs toen nee zeggen wel een optie was (extra shots voor exotische vakantiebestemmingen). Die vaccins waren al tientallen jaren in gebruik na goedkeuring.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:35 schreef spapaars het volgende:
Met het feit dat je antistoffen maakt, weet je dat de geïnjecteerde stof niet vriendelijk is bevonden voor het lichaam en vernietigd zal worden.
En dat het echte virus daarna geen kans meer heeft om je ernstig ziek te maken.
Als het goed is, is vrijwel iedereen door menselijk ingrijpen al beschermd tegen 12 ernstige infectieziekten op een leeftijd dat nee zeggen geen optie was.
Even hier op terugkomend: ik sta momenteel voor een vergelijkbare tweesprong. Kun je op het werk niet simpelweg zeggen dat je het vaccin neemt / genomen hebt en daarmee eventuele discussie voorkomen? Ze komen er toch niet achter vanwege géén inzage in medische gegevens. Situatie met je schoonouders lijkt me inderdaad vervelender en ook wat riskanter om 'ja' te zeggen en 'nee' te doen.quote:Op zondag 6 juni 2021 01:24 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Klopt. Vergeet nog een stukje 'sociale druk' toe te voegen. Ja het zou geen issue mogen zijn, maar mijn schoonouders maken er nogal een punt van en op het werk zouden ze het ook wel prettig vinden als ik dat ding neem.
Liegen? Ja dat is een prima oplossing.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:53 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Even hier op terugkomend: ik sta momenteel voor een vergelijkbare tweesprong. Kun je op het werk niet simpelweg zeggen dat je het vaccin neemt / genomen hebt en daarmee eventuele discussie voorkomen? Ze komen er toch niet achter vanwege géén inzage in medische gegevens. Situatie met je schoonouders lijkt me inderdaad vervelender en ook wat riskanter om 'ja' te zeggen en 'nee' te doen.
Mijn familie lijkt vrij unaniem voor het vaccin te gaan, maar stelt tegelijkertijd eigen keuze hoog in het vaandel en da's zéker een plus.
Dat lijkt me logisch en een nobrainer. Ik zeg dat ook tegen iedereen.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:59 schreef Mr.Sandman het volgende:
Op het werk zeg ik gewoon dat ik wel een vaccinatie heb gehad.
Wees dan eerlijk en zeg ook tegen je werkgever en collega's dat je het niet wil. Waarom daarover liegen als je achter je besluit staat? Ik vind dat echt dubbel zwak. Zwak omdat je geen verantwoordelijkheid neemt om je te laten vaccineren en zwak dat je daar nog eens over liegt ook.quote:Op maandag 7 juni 2021 14:59 schreef Mr.Sandman het volgende:
Op het werk zeg ik gewoon dat ik wel een vaccinatie heb gehad.
Waarom ik lieg? Zie je laatste zin.quote:Op maandag 7 juni 2021 15:09 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wees dan eerlijk en zeg ook tegen je werkgever en collega's dat je het niet wil. Waarom daarover liegen als je achter je besluit staat? Je brengt dan op werk niet alleen omdat je niet gevaccineerd bent anderen in gevaar maar je lieft daar ook nog eens over?!
Ik hoop dat je niet een collega van mij bent
Als ik een collega heb die eerlijk zegt dat ie niet gevaccineerd wil worden, dan kan ik daar rekening mee houden.quote:Op maandag 7 juni 2021 15:13 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Waarom ik lieg? Zie je laatste zin.
Welke gevolgen van HPV vaccin?quote:Op maandag 7 juni 2021 15:10 schreef TFL het volgende:
Net zoals met de gevolgen van het HPV vaccin en de prik tegen de mexicaanse griep. Het is niet zo dat onze westerse overheden nooit tegen het volk hebben gelogen. Daarom laat ik mij niet chanteren door peerpressure. Minister Hugo de Clown mag een extra mrna-prik ik in zijn kontgat stoppen.
[..]
Lauw hoor.
Als vaccintwijfelaar ben je schijnbaar volgens sommigen minder waard dan een veroordeelde pedofiel dus tough luck.quote:Op maandag 7 juni 2021 15:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als ik een collega heb die eerlijk zegt dat ie niet gevaccineerd wil worden, dan kan ik daar rekening mee houden.
Als ie daarover liegt en me vervolgens aansteekt, dan neem ik hem dat zeker niet in dank af.
Bij gebrek aan respect van de tegenpartij, ja. Het is mijn lichaam, waar praten we over?quote:Op maandag 7 juni 2021 15:15 schreef Perrin het volgende:
Allemaal praatjes van hoe je prima in staat bent je eigen keuzes te maken, maar dan wel te laf om voor die keuze op te komen..
En dan ben je niet mans genoeg om aan te geven dat je het vaccin niet pakt?quote:Op maandag 7 juni 2021 15:18 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Bij gebrek aan respect van de tegenpartij, ja. Het is mijn lichaam, waar praten we over?
De hetze is bizar.
Ik kan me voorstellen dat niet-gevaccineerden geen trek hebben in eindeloze discussies. We zien hier op het forum al hoe mensen lijnrecht tegenover elkaar komen te staan het komt de sfeer niet ten goede.quote:Op maandag 7 juni 2021 15:09 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wees dan eerlijk en zeg ook tegen je werkgever en collega's dat je het niet wil. Waarom daarover liegen als je achter je besluit staat? Ik vind dat echt dubbel zwak. Zwak omdat je geen verantwoordlijkheid neemt om je te laten vaccineren en zwak dat je daar nog eens over liegt ook.
Je brengt dan op werk anderen dubbel in gevaar, niet alleen omdat je niet gevaccineerd bent maar ook omdat je daar nog eens over liegt en anderen een vals gevoel van zekerheid geeft.
Ik hoop dat je niet een collega van mij bent
Netjes gezegd.quote:Op maandag 7 juni 2021 15:24 schreef An_0_Niem het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat niet-gevaccineerden geen trek hebben in eindeloze discussies. We zien hier op het forum al hoe mensen lijnrecht tegenover elkaar komen te staan het komt de sfeer niet ten goede.
Overigens vertel ik mensen wel eerlijk dat ik niet gevaccineerd ben, maar ga er niet de discussie (meer) over aan.
Vind ik niet vreemd. Dat komt omdat we als vaccin tijfelaars worden weggezet als vaccin weigeraars. Dat klinkt meteen veel negatiever.quote:Op zondag 6 juni 2021 07:46 schreef Questular het volgende:
Voor een middelmatig virusje en een vrijwillig vaccin maakt hjansen82 zich wel erg druk
Is dat zo? 1 op de 3 krijgt het, dus echt een verrassing is het niet om kanker te krijgen. Gelukkig is niet elke variant dodelijk.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:12 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Kanker krijgen is over het algemeen een kwestie van ontzettend dikke pech hebben.
Invloeden van buitenaf zijn, buiten roken, minimaal
Niks mis mee. Als jij het vaccin niet wilt dan is dat je goed recht.quote:Op maandag 7 juni 2021 16:19 schreef An_0_Niem het volgende:
[..]
Vind ik niet vreemd. Dat komt omdat we als vaccin tijfelaars worden weggezet als vaccin weigeraars. Dat klinkt meteen veel negatiever.
En als wappies/anti vaxxers.
Ik ben geen anti vaccer,heb al mijn vaccins netjes gehad. Alleen voor deze bedank ik (vooalsnog).
Door de hevige tweedeling in de maatschappij ontstaat er een vijandschap tussen mensen die mij beangstigt. Je bent voor of je bent tegen. Iets ertussen in bestaat niet. Wel, ik ben een twijfelaar, dus ik zit er per definitie tussenin.
klopt variërend van een enkele huidtumor tot volledig uitgezaaide longkanker.quote:Op maandag 7 juni 2021 16:23 schreef An_0_Niem het volgende:
[..]
Is dat zo? 1 op de 3 krijgt het, dus echt een verrassing is het niet om kanker te krijgen. Gelukkig is niet elke variant dodelijk.
Hij beweert niet dat het een griep is maar vergelijkbaar met de griep. Is een verschil.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:25 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Het is inmiddels vaak genoeg weerlegd dat het net een griepje is. Dat is echt een hele slappe take
Niet alleen het sterftecijfer is, wat mij betreft, belangrijk in het hele wel of niet vaccineren. Long-covid is ook iets wat ik liever niet wil meemaken.quote:Op maandag 7 juni 2021 16:26 schreef An_0_Niem het volgende:
[..]
Hij beweert niet dat het een griep is maar vergelijkbaar met de griep. Is een verschil.
Sterftecijfer van covid is 0.15%, erg laag dus
Ik zeg dat hij het niet moet vergelijken met een griep.quote:Op maandag 7 juni 2021 16:26 schreef An_0_Niem het volgende:
[..]
Hij beweert niet dat het een griep is maar vergelijkbaar met de griep. Is een verschil.
Sterftecijfer van covid is 0.15%, erg laag dus
Dat ben ik met je eens. Die angst heb ik ook en daarom ben ik een twijfelaar.quote:Op maandag 7 juni 2021 16:32 schreef Questular het volgende:
[..]
Niet alleen het sterftecijfer is, wat mij betreft, belangrijk in het hele wel of niet vaccineren. Long-covid is ook iets wat ik liever niet wil meemaken.
Yep, beetje een kwestie uit kiezen tussen twee kwaden. Heb al twéémaal afsprakenscherm open gehad voor vaccinatie maar durf niet de afspraak te bevestigenquote:Op maandag 7 juni 2021 16:53 schreef An_0_Niem het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens. Die angst heb ik ook en daarom ben ik een twijfelaar.
Vandaag gevaccineerd en ben nog steeds niet kwaadquote:Op maandag 7 juni 2021 17:17 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Yep, beetje een kwestie uit kiezen tussen twee kwaden. Heb al twéémaal afsprakenscherm open gehad voor vaccinatie maar durf niet de afspraak te bevestigen
Succes! Ik hoop dat je er zónder bijwerkingen vanaf komt.quote:Op maandag 7 juni 2021 17:42 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Vandaag gevaccineerd en ben nog steeds niet kwaad
Gevoelige bovenarm dat wel
Een zere arm is de bijwerking van zo ongeveer elke vaccinatie.quote:Op maandag 7 juni 2021 18:00 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Succes! Ik hoop dat je er zónder bijwerkingen vanaf komt.
Ik mag morgen 👍quote:Op maandag 7 juni 2021 17:42 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Vandaag gevaccineerd en ben nog steeds niet kwaad
Gevoelige bovenarm dat wel
Ik ben een beetje een watjequote:Op maandag 7 juni 2021 18:10 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik mag morgen 👍
Bij vorige 3 vaccinaties van afgelopen jaar heb ik niets gemerkt. Zelfs geen gevoelige plek.
Ben benieuwd hoe ik er morgen doorheen rol
Ja, waarom is het zwart of wit?quote:Op maandag 7 juni 2021 20:31 schreef Perrin het volgende:
Nadeel van deze discussie is dat het over een nogal beladen onderwerp gaat dat veel emoties oproept en het mede daardoor ook lastig is te discussiëren zonder te evangeliseren.
Omdat mensen die niet vaccineren (zeker indien in grote getale) de samenleving wel degelijk bedreigen. Andersom telt dat niet want iedereen, dus ook de antivaccers hebben baat bij elke gevaccineerde.quote:Op maandag 7 juni 2021 20:38 schreef DeOlifantvis het volgende:
[..]
Ja, waarom is het zwart of wit?
Waarom kunnen mensen niet gewoon zeggen. "Ik weet niet wat wijsheid is, maar ik kies ergens voor. Als jij een andere keuze maakt, is dat prima. Ik ben namelijk een tolerant persoon en houd van diversiteit. In geslacht, geaardheid, ras, levensbeschouwing maar ook in meningen"
Je stelt dit als feit............quote:Op dinsdag 8 juni 2021 00:27 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Omdat mensen die niet vaccineren (zeker indien in grote getale) de samenleving wel degelijk bedreigen. Andersom telt dat niet want iedereen, dus ook de antivaccers hebben baat bij elke gevaccineerde.
en wat te denken van alle mensen die al corona gehad hebben (miljoenen mensen)? velen van hun zijn ook immuun.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 00:41 schreef DeOlifantvis het volgende:
[..]
Je stelt dit als feit............
maar is dat niet gewoon een aanname .....die niet wetenschappelijk bewezen is ?
Zeker omdat de vaccins de gevacineerden erg goed tegen ernstige covid lijken te beschermen
Maar dan hebben we niet veel discussie en FOK! is er natuurlijk wel voor discussiesquote:Op maandag 7 juni 2021 20:38 schreef DeOlifantvis het volgende:
[..]
Ja, waarom is het zwart of wit?
Waarom kunnen mensen niet gewoon zeggen. "Ik weet niet wat wijsheid is, maar ik kies ergens voor. Als jij een andere keuze maakt, is dat prima. Ik ben namelijk een tolerant persoon en houd van diversiteit. In geslacht, geaardheid, ras, levensbeschouwing maar ook in meningen"
Voor iemand die heel hard roept dat er zo gepushed wordt om je te vaccineren push je wel heel hard om mensen te overtuigen zich niet te laten vaccineren. Gewoon een observatie mijnerzijds.quote:Op zondag 6 juni 2021 09:16 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal overdreven gedoe inderdaad. Hysterie om een virusje wat niet gevaarlijker is als een griep. Dat ze mensen willen beschermen dat snap ik ook, maar ze slaan hierin door.
Bij mij zat er heel veel onbegrip, waardoor ik de situatie totaal niet meer begreep. En dat komt voornamelijk door het geklungel met dit programma door de regering. Ik weet inmiddels zeker dat de vaccins veilig zijn. En iedereen moet zelf bepalen of ze zich laten vaccineren.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 01:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Voor iemand die heel hard roept dat er zo gepushed wordt om je te vaccineren push je wel heel hard om mensen te overtuigen zich niet te laten vaccineren. Gewoon een observatie mijnerzijds.
En het is beter verklaarbaar waarom er gepushed wordt om te vaccineren dan om niet te vaccineren, we willen namelijk, in overgrote meerderheid, zoveel mogelijk terug naar de situatie van voor covid en vaccinatie lijkt toch een uitstekend pad daartoe te zijn gegeven de dalingen in de covid cijfers.
Ik ben wel benieuwd hoe je tot die veranderde mening bent gekomen. Hoe komt het dat je inmiddels wél overtuigd bent van de veiligheid van de vaccins?quote:Op dinsdag 8 juni 2021 01:47 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Bij mij zat er heel veel onbegrip, waardoor ik de situatie totaal niet meer begreep. En dat komt voornamelijk door het geklungel met dit programma door de regering. Ik weet inmiddels zeker dat de vaccins veilig zijn. En iedereen moet zelf bepalen of ze zich laten vaccineren.
Als straks de griep weer opkomt als de R in de maand is zul je het hebben.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 01:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
...en vaccinatie lijkt toch een uitstekend pad daartoe te zijn gegeven de dalingen in de covid cijfers.
Het is ook een feit dat corona is cluster met niet gevacineerden zomaar weer kan opleven. Zeker als grote delen van de wereld nog niet zijn ingeënt is het vrijwel onmogelijk om dat te voorkomen.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 00:41 schreef DeOlifantvis het volgende:
[..]
Je stelt dit als feit............
maar is dat niet gewoon een aanname .....die niet wetenschappelijk bewezen is ?
Zeker omdat de vaccins de gevacineerden erg goed tegen ernstige covid lijken te beschermen
Griep is off-topicquote:Op dinsdag 8 juni 2021 08:25 schreef BertV het volgende:
[..]
Als straks de griep weer opkomt als de R in de maand is zul je het hebben.
De niet-prikkers zullen de schuld krijgen als het vaccin niet werkt bij de varianten.
Ik hoop dat ik het mis heb.
En daarom, waar mogelijk, zal ik er keihard over liegen.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 00:27 schreef qajariaq het volgende:
Ja, het is een eigen keus om niet te vaccineren maar dan moeten die lui ook niet gaan zeuren als ze van bepaalde dingen uitgesloten worden.
Ik bedoel natuurlijk de huidige verschrikkelijke wereldwijde pandemie.quote:
Ja, en dus werkt deze hele vaccinatie-strategie pas wanneer 75% van de gehele wereldbevolking is gevaccineerd. Aangezien wij (en de rest van Europa) de grenzen wagenwijd open hebben staan voor zowel toeristen als (illegale) vluchtelingen zijn er continu 'clusters' van niet-gevaccinereerden en zullen inderdaad, mutaties blijven ontstaan.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 08:40 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Het is ook een feit dat corona is cluster met niet gevacineerden zomaar weer kan opleven. Zeker als grote delen van de wereld nog niet zijn ingeënt is het vrijwel onmogelijk om dat te voorkomen.
En juist in dat soort oplevingen kan dus heel makkelijk weer een mutatie ontstaan die minder gevoelig is voor het vaccin. Ja, dat is een feit. Net zo goed als dat sommige ontkenners altijd blijven ontkennen totdat ze er dood bij neervallen.
COR / Meld hier als je gevaccineerd bent #3quote:Op dinsdag 8 juni 2021 10:47 schreef _serial_ het volgende:
Vandaag volgespoten met de 1e prik moderna
Principieel mee eens, op één punt na: wat is het persoonlijke risico voor jou precies, als jij wel gevaccineerd bent? Ik snap het abstracte risico van die x% die ondanks vaccinatie toch besmet wordt, en die y% daarvan die dan ook nog symptomen ontwikkelen. Maar beide percentages zijn zo ontzettend laag dat de concrete dreiging voor jouw gezondheid eigenlijk kleiner is dan het risico van dagelijks op de fiets stappen en je in het verkeer te begeven.quote:Op maandag 7 juni 2021 15:09 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wees dan eerlijk en zeg ook tegen je werkgever en collega's dat je het niet wil. Waarom daarover liegen als je achter je besluit staat? Ik vind dat echt dubbel zwak. Zwak omdat je geen verantwoordelijkheid neemt om je te laten vaccineren en zwak dat je daar nog eens over liegt ook.
Je brengt dan op werk anderen dubbel in gevaar, niet alleen omdat je niet gevaccineerd bent maar ook omdat je daar nog eens over liegt en anderen een vals gevoel van zekerheid geeft.
Ik hoop dat je niet een collega van mij bent
Je kunt als gevaccineerde nog steeds besmet worden en het weer verder verspreiden, al is de kans daarop wel flink minder natuurlijk.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 13:02 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Principieel mee eens, op één punt na: wat is het persoonlijke risico voor jou precies, als jij wel gevaccineerd bent?
Door mensen zoals jij zal het dus nodig worden om met een vaccinatiebewijs rond te moeten lopen. En dan brul je straks 'Ausweis bitte'. Maar je vergeet erbij te vertellen dat je er zelf de oorzaak van bent dat je een bewijs moet laten zien.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 09:37 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
En daarom, waar mogelijk, zal ik er keihard over liegen.
Heb je zelf mede mogelijk gemaakt.
Omdat ik twijfel en mensen mij daarom demoniseren?quote:Op dinsdag 8 juni 2021 14:01 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Door mensen zoals jij zal het dus nodig worden om met een vaccinatiebewijs rond te moeten lopen. En dan brul je straks 'Ausweis bitte'. Maar je vergeet erbij te vertellen dat je er zelf de oorzaak van bent dat je een bewijs moet laten zien.
Kun je de lui die dat doen niet vertellen dat hun gedrag niet bepaalt meehelpt om je wel te overtuigen? En ze vragen wat ze precies denken te bereiken met dat gedemoniseer?quote:Op dinsdag 8 juni 2021 14:36 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Omdat ik twijfel en mensen mij daarom demoniseren?
Want dat is de reden.
quote:Op dinsdag 8 juni 2021 14:36 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Omdat ik twijfel en mensen mij daarom demoniseren?
Want dat is de reden.
quote:Op dinsdag 8 juni 2021 09:37 schreef Mr.Sandman het volgende:
En daarom, waar mogelijk, zal ik er keihard over liegen.
Dan moeten ze wel voor rede vatbaar zijn. Die lijken zeldzaam.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 14:38 schreef Perrin het volgende:
[..]
Kun je de lui die dat doen niet vertellen dat hun gedrag niet bepaalt meehelpt om je wel te overtuigen? En ze vragen wat ze precies denken te bereiken met dat gedemoniseer?
Je snapt dat ik precies hetzelfde antwoord geef toch?quote:
Op de vorige pagina zeg je dat mensen wat normaler met elkaar om moeten gaan en nu is het gelijk demoniseren als iemand anders denkt dan jijzelf? Kom aan, zeg.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 14:36 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Omdat ik twijfel en mensen mij daarom demoniseren?
Want dat is de reden.
He wat? Dat is een vrij normale term hoor. Net als mijn toon.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 14:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Op de vorige pagina zeg je dat mensen wat normaler met elkaar om moeten gaan en nu is het gelijk demoniseren als iemand anders denkt dan jijzelf? Kom aan, zeg.
Hou gewoon op met dit soort termen aub, het is discussie verziekend.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |