SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2018) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes, hond2.gif mag van zijn baasje niet buiten de spoiler in de OP
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
Daarom moet je geleidelijk versoepelen en niet alles in één keer opengooien. Hoop dat het kabinet dat ook in ziet.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:02 schreef Monolith het volgende:
[..]
Vooral niet in jouw hoofd. In de realiteit stromen de ziekenhuizen gestaag leeg.
Er is een openingsplan met allerlei stappen. Waar heb je het overquote:Op maandag 24 mei 2021 16:06 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Daarom moet je geleidelijk versoepelen en niet alles in één keer opengooien. Hoop dat het kabinet dat ook in ziet.
waarom?quote:Op maandag 24 mei 2021 16:06 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Daarom moet je geleidelijk versoepelen en niet alles in één keer opengooien. Hoop dat het kabinet dat ook in ziet.
Dan kan het alsnog fout gaan. Vergeet ook niet dat er nog best wat mensen niet gevaccineerd en die kunnen nog in het ziekenhuis komen.quote:
Dat zal geen toeval zijnquote:Op maandag 24 mei 2021 16:04 schreef _serial_ het volgende:
[..]
De timing van het stuk is ook fantastisch, want 25 mei komt de wet in de 1e kamer te discussie.
Erno is bang en daarom moet iedereen zich calvinistisch schikken naar strenge maatregelen tot het aantal besmettingen minder is dan 1000 per dag. Of 300. Of 24. Of in ieder geval tot augustus. Of wie weet toch maar september voor de zekerheid.quote:
Vol met 30ers heeft het nooit gelegen.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:10 schreef SilverEyes het volgende:
Een vriendin van mij werkt op de Covid afdeling en zei dat het vol met 30-ers lag. Ik zie dat echt niet terug in de data. Ik vraag me toch af hoe dat dan zit.
quote:Op maandag 24 mei 2021 16:10 schreef SilverEyes het volgende:
Een vriendin van mij werkt op de Covid afdeling en zei dat het vol met 30-ers lag. Ik zie dat echt niet terug in de data. Ik vraag me toch af hoe dat dan zit.
Da's niet....quote:Op maandag 24 mei 2021 16:00 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
https://www.amtrak.com/pl(...)ink_coronavirus_tab3
Ook daar geldt een mondmaskerplicht
Waarschijnlijk de definitie van "vol met".quote:Op maandag 24 mei 2021 16:10 schreef SilverEyes het volgende:
Een vriendin van mij werkt op de Covid afdeling en zei dat het vol met 30-ers lag. Ik zie dat echt niet terug in de data. Ik vraag me toch af hoe dat dan zit.
Dat we die ook blijven volgen en niet, zoals sommigen menen, meteen al overboord kiepen. Als we op 31 mei (precies een week later dan nu) op minder dan 2.000 nieuwe besmettingen zitten, wat niet onrealistisch, kan stap 3 op 5 juni probleem uitgevoerd worden.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:07 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Er is een openingsplan met allerlei stappen. Waar heb je het over
Er zullen heus ongevaccineerden in het ziekenhuis komen. Maar de ongevaccineerden zijn jongeren en mensen die geen vaccin willen. De risicogroepen zijn echt binnen een paar weken "veilig". Dan ga je echt geen overspoelde zorg meer krijgen.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:09 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Dan kan het alsnog fout gaan. Vergeet ook niet dat er nog best wat mensen niet gevaccineerd en die kunnen nog in het ziekenhuis komen.
Het is al eerder gebleken (naar aanleiding van soortgelijke uitspraken door artsen) dat het niet echt waar is. Vorige maand was het iets van dertig meer in die leeftijdscategorie dan een jaar eerder, en wie weet hoe de vlag er op dit moment bijhangt nu het zoveel beter gaat.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:10 schreef SilverEyes het volgende:
Een vriendin van mij werkt op de Covid afdeling en zei dat het vol met 30-ers lag. Ik zie dat echt niet terug in de data. Ik vraag me toch af hoe dat dan zit.
Nee daarom, dat weet ik. Het is ook absoluut niet bedoelt als paniekpost als dat zo overkomt. Ik betrapte me erop dat ik een beetje geďrriteerd werd door haar opmerking, omdat juist uit de cijfers blijkt dat dat niet zo is. Waarom toch dat beeld scheppen.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:10 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Vol met 30ers heeft het nooit gelegen.
die moeten nog even wachten, het vaccineren gaat nu snel met een miljoen per week.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:09 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Dan kan het alsnog fout gaan. Vergeet ook niet dat er nog best wat mensen niet gevaccineerd en die kunnen nog in het ziekenhuis komen.
quote:Op maandag 24 mei 2021 16:10 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Erno is bang en daarom moet iedereen zich calvinistisch schikken naar strenge maatregelen tot het aantal besmettingen minder is dan 1000 per dag. Of 300. Of 24. Of in ieder geval tot augustus. Of wie weet toch maar september voor de zekerheid.
Vals positief is geen probleem? Allemaal mensen zonder goede reden in quarantaine? Dat is prima? Mensen zonder reden schrik aanjagen?quote:Op maandag 24 mei 2021 15:58 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Vals positief is het probleem niet, vals negatief uiteraard wel.
Wat mij betreft kunnen de kroegen op 16 juni open en niet nog drie weken wachten na 5 juni.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:11 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Dat we die ook blijven volgen en niet, zoals sommigen menen, meteen al overboord kiepen. Als we op 31 mei (precies een week later dan nu) op minder dan 2.000 nieuwe besmettingen zitten, wat niet onrealistisch, kan stap 3 op 5 juni probleem uitgevoerd worden.
Ik heb uit betrouwbare bron dat Hugo de Jonge zich niet herkent in dit beeld, en dat Mark Rutte geen actieve herinnering heeft aan het ontbreken van een advies van OMT/RIVM op dit punt. De testwet kan dus gewoon worden ingevoerd.quote:
Zelfde verhaal als de avondklok: intrekken betekent gezichtsverlies. Dus we voeren het gewoon door, ook als het over een maand of 2 maanden alsnog weer afgeschaft kan.quote:Op maandag 24 mei 2021 16:17 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik heb uit betrouwbare bron dat Hugo de Jonge zich niet herkent in dit beeld, en dat Mark Rutte geen actieve herinnering heeft aan het ontbreken van een advies van OMT/RIVM op dit punt. De testwet kan dus gewoon worden ingevoerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |