Ja, wat slecht geregeld weer. Sowieso werd dat er ook niet bijgezegd in het begin:quote:Op maandag 24 mei 2021 08:42 schreef Drekkoning het volgende:
Ook een interessante, het blijkt dat 6% van de mensen die gevaccineerd zijn door de GGD geen toestemming hebben gegeven hun gegevens met het RIVM te delen.
Die krijgen nu dus waarschijnlijk geen groen paspoort.
Andere landen snappen dat je deze registratie gewoon door de instantie laat doen die de prikken zet:quote:Ook minister De Jonge benadrukt hoe belangrijk een nauwkeurige centrale registratie is. Hij noemt het RIVM-register CIMS ‘een noodzakelijk onderdeel’ van de vaccinatiestrategie. ‘Bijvoorbeeld voor de veiligheidsbewaking en de monitoring van bijwerkingen en om snel te handelen bij eventuele calamiteiten’, schrijft de minister aan de Tweede Kamer. ‘Het register biedt inzicht in de vaccinatiegraad in de verschillende doelgroepen. Betrouwbare informatie over de vaccinatiegraad en de effectiviteit zijn van groot belang om het vaccinatieprogramma te sturen. En om de bijdrage van het vaccinatieprogramma aan het bestrijden van de pandemie goed te kunnen inschatten.’
Als het ze alleen om de vaccinatiegraad te bepalen gaat hebben ze de persoonsgegevens ook helemaal niet nodig.quote:Veel andere landen hebben dit probleem niet. In Duitsland en in het Verenigd Koninkrijk vaccineert de overheid zelf: zo beschikt de overheid als ‘behandelaar’ over alle gegevens. In Scandinavië is de opslag van vaccinatiegegevens geregeld in een wet.
Precies, dit dus.quote:Ook bekijkt de minister of het mogelijk is van degenen die hun informatie niet willen laten doorsturen, wel algemene informatie over bijvoorbeeld het betreffende vaccin willen delen met het RIVM. ‘Zo kunnen we naast de gepersonaliseerde vaccinatiegegevens van degenen die toestemming hebben verleend, ook beschikken over een minimale set van landelijke vaccinatiegegevens’, aldus De Jonge. Deze informatie bevat geen persoonsgegevens en is derhalve niet herleidbaar naar de persoon, beklemtoont hij. ‘Daarmee kan het RIVM wel de landelijke vaccinatiegraad vaststellen, alleen niet per regio of doelgroep.’
Dat was ook wel het idee achter het Europese paspoort dacht ik, dat instanties zelf certificaten krijgen om die digitale paspoorten mee te ondertekenen. GGD houdt zelf wel de vaccinaties bij natuurlijk, dus dat zou moeten kunnen werken.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:23 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, wat slecht geregeld weer. Sowieso werd dat er ook niet bijgezegd in het begin:
[..]
Andere landen snappen dat je deze registratie gewoon door de instantie laat doen die de prikken zet:
[..]
Als het ze alleen om de vaccinatiegraad te bepalen gaat hebben ze de persoonsgegevens ook helemaal niet nodig.
[..]
Precies, dit dus.
Bron voor de gebruikte quotes: https://www.volkskrant.nl(...)95-procent~bbe45557/
Zou pertinent weigeren straks gezien worden als ontduiking van de leerplichtwet?quote:Op maandag 24 mei 2021 09:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Bij klachten of bij een klas in quarantaine, ja. Niet dat ik het daarmee eens ben, maar dat is nog een andere situatie dan je tweemaal per week te 'moeten' testen om überhaupt naar school te mogen komen.
Ja, daar ben ik dus ook benieuwd naar. Lijkt me onmogelijk.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:32 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Zou pertinent weigeren straks gezien worden als ontduiking van de leerplichtwet?
Alles moet electronisch. De pest is dat je er vanuit kunt gaan dat het kapot gaat er straks een zooi prive gegevens op straat liggen. Heb je allemaal niet met een boekje als ik de mijne verlies treft dat jouw niet.quote:Op zondag 23 mei 2021 22:51 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat de GGD een stempel in je vaccinatieboekje zet na je prik is al tientallen jaren de standaardprocedure bij het halen van een vaccinatie die je nodig hebt om internationaal te kunnen reizen. Niemand begrijpt waarom dat nu niet zo gaat.
Dat klopt, als ik naar mijn vrienden ga doe ik ook normaal XDquote:Op maandag 24 mei 2021 01:31 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Heb zelf het idee dat voor veel jongeren corona niet eens meer bestaat.. laat staan de basismaatregelen.
Tja, maar een elektronische database van vaccinaties is er al lange tijd toch? Dat heeft niet zoveel met deze app te maken.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:34 schreef vipergts het volgende:
[..]
Alles moet electronisch. De pest is dat je er vanuit kunt gaan dat het kapot gaat er straks een zooi prive gegevens op straat liggen. Heb je allemaal niet met een boekje als ik de mijne verlies treft dat jouw niet.
Als je weigert te testen is dat geen werkweigeringquote:Op maandag 24 mei 2021 09:34 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, daar ben ik dus ook benieuwd naar. Lijkt me onmogelijk.
Op dezelfde manier ben ik benieuwd wat er gebeurt als een docent weigert om dit spelletje mee te spelen. Mag je dan wel komen werken? En zo niet, is het dan werkweigering? Ik vraag dit voor een vriend uiteraard.
Denk dat helemaal aan het einde alles wel open gaat voor iedereen. Dan kan je net als in Amerika gewoon binnenlopen en kiezen.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:39 schreef patrickt37 het volgende:
Ik heb mijzelf gisteren aangemeld om te vaccineren. Ben van 1968 dus krijg het Janssen vaccin. Langzamerhand beginnen de twijfels te komen omdat ik liever pfizer/Moderna heb vanwege de hogere beschermingsgraad. Dit mede omdat ik veel vlieg op de VS.
Ik begrijp dat je niet mag kiezen wat betreft vaccin, maar wanneer ik nu mijn afspraak cancel zodat ik op een later tijdstip kan vaccineren, is het dan mogelijk dat ik voor een ander vaccin in aanmerking kom? Of blijft mijn geboortejaar gekoppeld aan Janssen?
CIMS voor Covid ja, en Praeventis voor het Rijksvaccinatieprogramma, verder niet.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:39 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Tja, maar een elektronische database van vaccinaties is er al lange tijd toch? Dat heeft niet zoveel met deze app te maken.
Die hebben duidelijk niet gekeken naar gidsland Nederlandquote:Op maandag 24 mei 2021 09:39 schreef eragon2890 het volgende:
https://www.bbc.com/news/world-asia-57224571
Wat is japan toch weer een heerlijke niet functionerende teringzooi! Dat had ik nou totaal niet verwacht als japanoloog /s
Dat is niet zo, check dit maar eens:quote:Op maandag 24 mei 2021 09:39 schreef patrickt37 het volgende:
Ik heb mijzelf gisteren aangemeld om te vaccineren. Ben van 1968 dus krijg het Janssen vaccin. Langzamerhand beginnen de twijfels te komen omdat ik liever pfizer/Moderna heb vanwege de hogere beschermingsgraad.
Als je graag een ander vaccin (Pfizer of Moderna) wil, zou je moeten wachten tot augustus en wordt je achteraan in de rij gezet.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:39 schreef patrickt37 het volgende:
Ik heb mijzelf gisteren aangemeld om te vaccineren. Ben van 1968 dus krijg het Janssen vaccin. Langzamerhand beginnen de twijfels te komen omdat ik liever pfizer/Moderna heb vanwege de hogere beschermingsgraad. Dit mede omdat ik veel vlieg op de VS.
Ik begrijp dat je niet mag kiezen wat betreft vaccin, maar wanneer ik nu mijn afspraak cancel zodat ik op een later tijdstip kan vaccineren, is het dan mogelijk dat ik voor een ander vaccin in aanmerking kom? Of blijft mijn geboortejaar gekoppeld aan Janssen?
Geloof dat voorlopig het is geprikt worden met wat je aangereikt krijgt en anders nog onbepaalde tijd wachten.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:39 schreef patrickt37 het volgende:
Ik heb mijzelf gisteren aangemeld om te vaccineren. Ben van 1968 dus krijg het Janssen vaccin. Langzamerhand beginnen de twijfels te komen omdat ik liever pfizer/Moderna heb vanwege de hogere beschermingsgraad. Dit mede omdat ik veel vlieg op de VS.
Ik begrijp dat je niet mag kiezen wat betreft vaccin, maar wanneer ik nu mijn afspraak cancel zodat ik op een later tijdstip kan vaccineren, is het dan mogelijk dat ik voor een ander vaccin in aanmerking kom? Of blijft mijn geboortejaar gekoppeld aan Janssen?
Dat kan best nog veranderen beste Erno, zo stellig kun je dat niet roepenquote:Op maandag 24 mei 2021 09:43 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Als je graag een ander vaccin (Pfizer of Moderna) wil, zou je moeten wachten tot augustus en wordt je achteraan in de rij gezet.
De zorg zit meer in de beschermingsgraad. Deze wil ik zo hoog mogelijk hebben omdat ik voor mijn werk veel reis(op dit moment niet).quote:Op maandag 24 mei 2021 09:44 schreef Molo het volgende:
[..]
Geloof dat voorlopig het is geprikt worden met wat je aangereikt krijgt en anders nog onbepaalde tijd wachten.
Dat de effectiviteit lager ligt wil niet zeggen dat je grote kans hebt ziek te worden bij Janssen. Tegen ellende als ziekte en dood door Covid ben je gewoon enorm goed beschermd.
Waar zit je zorg in rond Janssen?
En de acceptatie dan door de reisbestemmingen bedoel je?quote:Op maandag 24 mei 2021 09:52 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
De zorg zit meer in de beschermingsgraad. Deze wil ik zo hoog mogelijk hebben omdat ik voor mijn werk veel reis(op dit moment niet).
Ja. Ik vlieg wereldwijd, dus geen het liefst een zo hoog mogelijke bescherming.quote:Op maandag 24 mei 2021 10:04 schreef Molo het volgende:
[..]
En de acceptatie dan door de reisbestemmingen bedoel je?
Als je het gevoel hebt dat je beter af bent met Pfizer/Moderna dan zou ik gewoon even wachten. Kan bijna niet anders dat dat over een paar maanden gewoon voor iedereen beschikbaar is.quote:Op maandag 24 mei 2021 10:06 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
Ja. Ik vlieg wereldwijd, dus geen het liefst een zo hoog mogelijke bescherming.
Kan best meevallen, mensen (1961-) die eerder geen vaccinatie hebben gehaald mogen nu ook met de 1967/1968-groep Janssen meeprikken.quote:Op maandag 24 mei 2021 09:45 schreef Molo het volgende:
[..]
Dat kan best nog veranderen beste Erno, zo stellig kun je dat niet roepen
Later nog 1 of 2 Pfizers halen? Daar dacht ik ook aan, inderdaad. Voor nu in ieder geval prima dat ik Janssen krijg. Later wellicht een boost er.quote:Op maandag 24 mei 2021 10:11 schreef speknek het volgende:
Er komen nog sowieso boosters aan voor Pfizer, dus je kunt je later altijd nog met Pfizer laten injecteren (eventueel tegen betaling, maar als je veel reist voor je werk zal dat niet zo'n probleem zijn).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |