In feite komt het neer op 'van half maart 2020 tot augustus 2021 maar 4 maanden volwaardig onderwijs', waarbij je er vanuit het sociale aspect eigenlijk ook nog aan toe moet voegen dat in die 4 maanden ook nog vrijwel geheel de niet-lesgebonden activiteiten ontbraken.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:37 schreef SilverEyes het volgende:
[..]
Helaas niet inderdaad. Dat betekent dat veel jongeren straks vanaf medio december tot (hopelijk) medio augustus geen fatsoenlijk onderwijs hebben gehad. En misschien nog erger, geen fatsoenlijk contact met leeftijdsgenoten.
Want hoewel het misschien lijkt dat alle jongeren feestjes hebben en elkaar toch wel zien, is dat voor een groot gedeelte niet zo.
En ja, ik weet, iedereen heeft het zwaar etc, ik probeer me alleen voor te stellen dat ikzelf destijds als 14/15 jarige 8 maanden niet naar school, sport, etc had kunnen gaan. Dan ben ik maar een pussy, maar ik had dat ook niet getrokken.
Ik heb geen bron zo snel, maar het aantal ziekenhuisopnames of overledenen was in bepaalde regio's nog vrijwel nul, terwijl het in andere regio's helemaal de spuigaten uit liep. Maar geen zin om daar actief naar te zoeken.quote:
Ik verwacht eerder een gifjequote:Op donderdag 6 mei 2021 08:39 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Informatie over de boete
Omschrijving
handelen in strijd met de ministeriële regeling betreffende het vertoeven in de openlucht (avondklok)
Datum
21 maart 2021
Tijd
00:30 uur
Foto bekijken
Wilt u de foto bekijken? Neem dan contact met ons op.
Bedragen
Bedrag boete
¤ 95,00
Administratiekosten
¤ 9,00
Betaald
¤ 0,00
Te betalen
¤ 104,00
Hebben ze een foto gemaakt?
[ afbeelding ]
De ziekenhuis- en IC-opnames waren exact een jaar geleden een stuk lager dan nu en consistent dalende. Kijk het coronadashboard maar na.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:34 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Nee hoor, toen was de virusverspreiding hetzelfde
Het enige verschil is dat er toen amper getest werd
16 April 2020 bleek uit antistoffen dat 500.000 Nederlanders al Corona hadden gehad, officieel waren er slechts 30.000 positief getest
25 Juni zei Van Dissel dat 1 miljoen Nederlanders al Corona hadden gehad, officieel waren er toen slechts 30.000 positief getest
Maar niemand die in paniek raakte dat er in amper 3 maand tijd 500.000 mensen meer besmet zijn geraakt hoor...
Dat werd natuurlijk ook geholpen door een variant met lagere transmissie en betere opvolging van klachten = thuisblijvenquote:Op donderdag 6 mei 2021 08:43 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
De ziekenhuis- en IC-opnames waren exact een jaar geleden een stuk lager dan nu en consistent dalende. Kijk het coronadashboard maar na.
Waarom zit er eigenlijk altijd 9 euro "administratiekosten" bij een boetequote:Op donderdag 6 mei 2021 08:39 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Informatie over de boete
Omschrijving
handelen in strijd met de ministeriële regeling betreffende het vertoeven in de openlucht (avondklok)
Datum
21 maart 2021
Tijd
00:30 uur
Foto bekijken
Wilt u de foto bekijken? Neem dan contact met ons op.
Bedragen
Bedrag boete
¤ 95,00
Administratiekosten
¤ 9,00
Betaald
¤ 0,00
Te betalen
¤ 104,00
Hebben ze een foto gemaakt?
[ afbeelding ]
Precies. Het gaat om de ziekenhuisopnames. Aantal geteste besmettingen zegt wel iets, maar kan je lastig op sturen.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:43 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
De ziekenhuis- en IC-opnames waren exact een jaar geleden een stuk lager dan nu en consistent dalende. Kijk het coronadashboard maar na.
Dus de besmettingen, ziekenhuis- en IC-opnames mogen hoog blijven enkel en alleen om kinderen fatsoenlijk onderwijs te bieden? Al het vermaak is sinds half december gesloten en nu willen de bepleiters van scholen en mbo’s open de bevolking dat niet naar middelbare scholen en mbo’s gaat en de ouders daarvan het laatste stukje perspectief ook nog ontnemen. Het aantal besmettingen, ziekenhuis- en IC-opnames moet sterk omlaag en snel ook en dat lukt niet als de middelbare school en mbo volledig open gaan.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:32 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
[..]
Goed idee, maar aangezien dit valt onder bijwerkingen verwacht ik niet dat het OMT hierin meegaat. Overigens: het heropenen van scholen staat ook niet eens in het heropeningsplan behalve bij de laatste stap (volledig open). Daar kun je al uit concluderen dat ook het kabinet niet van plan is om kinderen nog voor de zomer weer fatsoenlijk onderwijs te gaan geven.
Nee.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:48 schreef Homey het volgende:
Overigens, er zijn 2 primaire redenen waarom de druk op de zorg hoog blijft, zeker in tegenstelling tot mei vorig jaar:
- mensen houden zich niet echt aan de regels
- de mutaties zijn veel besmettelijker en heftiger
Oplossing: massaal vaccineren en tegelijkertijd aan de regels houden. En streng controleren aan de grens.
Niemand schrikt hiervan.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:16 schreef SilverEyes het volgende:
https://www.nu.nl/coronav(...)nen-van-scholen.html
Niet schrikken Erno.
Leg uit? Volgens mij heeft Homey wel gelijk, al speelt er misschien nog een factor mee: het weer. Dat was in het voorjaar van 2020 veel beter dan in het voorjaar van 2021.quote:
Jij denkt serieus dat mensen met klachten nu niet thuisblijven ?quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:45 schreef Mexicanobakker het volgende:
Dat werd natuurlijk ook geholpen door een variant met lagere transmissie en betere opvolging van klachten = thuisblijven
April 2020 was weer een erg warme maandquote:April 2021 was een extreem koude maand en de koudste april sinds 1986. De gemiddelde temperatuur komt uit op 6,7 graden tegen 9,9 graden normaal.
Plus dat godvergeten kutweer. Als we een lekkere warme lente hadden gehad waren die besmettingen allang gehalveerd.quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:48 schreef Homey het volgende:
Overigens, er zijn 2 primaire redenen waarom de druk op de zorg hoog blijft, zeker in tegenstelling tot mei vorig jaar:
- mensen houden zich niet echt aan de regels
- de mutaties zijn veel besmettelijker en heftiger
Oplossing: massaal vaccineren en tegelijkertijd aan de regels houden. En streng controleren aan de grens.
Interessante stelling. Het contrast met vorige lente en deze is idd 100% kwa weer....quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:57 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Plus dat godvergeten kutweer. Als we een lekkere warme lente hadden gehad waren die besmettingen allang gehalveerd.
Is dat een retorische vraag ?quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:49 schreef Erno-BE het volgende:
Dus de besmettingen, ziekenhuis- en IC-opnames mogen hoog blijven enkel en alleen om kinderen fatsoenlijk onderwijs te bieden?
Je wil het aantal besmettingen omlaag ?quote:Al het vermaak is sinds half december gesloten en nu willen de bepleiters van scholen en mbo’s open de bevolking dat niet naar middelbare scholen en mbo’s gaat en de ouders daarvan het laatste stukje perspectief ook nog ontnemen. Het aantal besmettingen, ziekenhuis- en IC-opnames moet sterk omlaag en snel ook en dat lukt niet als de middelbare school en mbo volledig open gaan.
Dat is maar de vraag...quote:Op donderdag 6 mei 2021 08:57 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Plus dat godvergeten kutweer. Als we een lekkere warme lente hadden gehad waren die besmettingen allang gehalveerd.
En luchtvochtigheid als de pest. Dat is hier in de zomer minder, terwijl het nu daar juist hoogseizoen is op dat gebied.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:00 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Dat is maar de vraag...
In Mumbai is het nu 33C met een gevoelstemperatuur van 41...
66% valt alleszins mee. Is in Nederland vaak stukken hoger in de zomerquote:Op donderdag 6 mei 2021 09:02 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
En luchtvochtigheid als de pest. Dat is hier in de zomer minder, terwijl het nu daar juist hoogseizoen is op dat gebied.
India en Brazilië hebben wel een totaal ander klimaattype dan Europa (veel vochtiger, geen duidelijke seizoenen). Interessanter is het om te kijken hoe het weer in Zuid-Europa het coronavirus beïnvloed, Zuid-Europa loopt qua weer zo’n 1,5 maand voor op bijvoorbeeld Nederland, België en Duitsland.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:00 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Dat is maar de vraag...
In Mumbai is het nu 33C met een gevoelstemperatuur van 41...
Nederland gemiddelde luchtvochtigheid in de zomer is ~70%quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:05 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
India en Brazilië hebben wel een totaal ander klimaattype dan Europa (veel vochtiger, geen duidelijke seizoenen). Interessanter is het om te kijken hoe het weer in Zuid-Europa het coronavirus beïnvloed, Zuid-Europa loopt qua weer zo’n 1,5 maand voor op bijvoorbeeld Nederland, België en Duitsland.
Loop maar eens door Mumbai zou ik zeggen... je krijgt daar echt amper frisse lucht binnen door alle teringzooi die daar in de lucht zit. Dus de vochtigheid blijft daar veel meer hangen dan hier.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:04 schreef devlinmr het volgende:
[..]
66% valt alleszins mee. Is in Nederland vaak stukken hoger in de zomer
Ok, maar dat heeft dan niet perse met het klimaat daar te maken maar meer met het feit dat het een smerige onhygienische ongezonde tyfusbende is.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:08 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
Loop maar eens door Mumbai zou ik zeggen... je krijgt daar echt amper frisse lucht binnen door alle teringzooi die daar in de lucht zit. Dus de vochtigheid blijft daar veel meer hangen dan hier.
Verzin je dat ter plekke of heb je ook bewijs dat luchtvervuiling zorgt voor meer besmettingen?quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:08 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
Loop maar eens door Mumbai zou ik zeggen... je krijgt daar echt amper frisse lucht binnen door alle teringzooi die daar in de lucht zit. Dus de vochtigheid blijft daar veel meer hangen dan hier.
Al heeft het er mee te maken dat Wesley Sneijder een kabouter is, zou het wat uitmaken?quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:10 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ok, maar dat heeft dan niet perse met het klimaat daar te maken maar meer met het feit dat het een smerige onhygienische ongezonde tyfusbende is.
Maar goed.
Dat ze niet hygiënisch zijn is een feit, maar de vraag is in hoeverre op straat schijten bijdraagt aan verspreiding.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:10 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ok, maar dat heeft dan niet perse met het klimaat daar te maken maar meer met het feit dat het een smerige onhygienische ongezonde tyfusbende is.
Maar goed.
De afgelopen zomers lag de luchtvochtigheid een stuk lager dan 70% en ik denk zelf dat het wel van invloed is op de besmettingen. Maar dat is een persoonlijke idee.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:07 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Nederland gemiddelde luchtvochtigheid in de zomer is ~70%
Mumbai momenteel 66% en gemiddeld over het jaar 33%
Volgens jullie theorie zou het daar dus alles moeten meevallen
Oh en volgens de Hond zou er vrijwel helemaal geen pandemie in India moeten zijn want ze ventileren daar zo lekker
Nee maar daardoor krijg je een veel vochtiger klimaat wat je gewoon letterlijk voelt als je daar door de straten looptquote:Op donderdag 6 mei 2021 09:11 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Verzin je dat ter plekke of heb je ook bewijs dat luchtvervuiling zorgt voor meer besmettingen?
Geen idee. Voeding en vitamine D kan ook nog een bijkomende factor zijn he. Mensen met donkere huidskleur = vaker vit D tekort.quote:Op donderdag 6 mei 2021 09:15 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Dat ze niet hygiënisch zijn is een feit, maar de vraag is in hoeverre op straat schijten bijdraagt aan verspreiding.
Als hygiëne inderdaad een grote factor is dan moet die dus ook groter zijn dan het positieve effect van het weer aldaar. Ergo, reken er maar niet op dat de zomer per definitie gaat zorgen voor minder besmettingen. Je zult andere maatregelen in acht moeten blijven nemen.
natuurlijk wel, warm weer betekent meer mensen buiten en meer ventilatie binnenquote:Op donderdag 6 mei 2021 09:15 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Dat ze niet hygiënisch zijn is een feit, maar de vraag is in hoeverre op straat schijten bijdraagt aan verspreiding.
Als hygiëne inderdaad een grote factor is dan moet die dus ook groter zijn dan het positieve effect van het weer aldaar. Ergo, reken er maar niet op dat de zomer per definitie gaat zorgen voor minder besmettingen. Je zult andere maatregelen in acht moeten blijven nemen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |