Ja daar ben ik dus ook bang voor, hoe ga je dat privacy technisch veilig doen, de huidige methode met de coronacheck app is natuurlijk ook niet helemaal waterdicht. Even Code van de testlocatie invullen en het staat in de app, door middel van een QR code.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:02 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik ben vooral benieuwd naar de koppeling met derde partijen. Het gros is momenteel ingericht op gebruik van DigiD, waar de GGD het resultaat deelt. Anderen kunnen het resultaat met de GGD delen waardoor je je resultaat daar ziet, maar dat heeft vertraging. En om nou alle labs aan te sluiten op DigiD lijkt me privacytechnisch gezien een uitdaging.
Sowieso ben ik benieuwd hoe ze de capaciteit om zoveel tests te gaan doen krijgen, want de GGD heeft al meerdere keren aangegeven niet mee te doen.
Er is een reden waarom dat vanaf september niet meer prima ging.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:07 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ligt er aan voor hoeveel zaken het gebruikt wordt.
Testen voor grote evenementen of internationale reizen? Vind ik nog vrij logisch. Kan ik achter staan.
Testen om in het weekend met je kind wat te zwemmen? Om een hapje te eten? Een bieb in te mogen? Nee, dat vind ik overdreven, dat is gewoon onnodig. Waarom zou dat nu opeens wel moeten in een zomer met miljoenen gevaccineerden...als het vorige zomer niet eens hoefde? Dat ging tot eind september gewoon prima.
Waarom vind je GDPR/AVG ellende?quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:09 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
[..]
Ja goed, dat mensen zó op hun privé zitten heb ik nooit begrepen, daardoor zitten we ook met die enorme bak ellende van een GDPR opgescheept, dus deze discussie laat ik gaan.
Ik ben blij dat ik geen schooldirecteur ben.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:10 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het is maar goed dat ik geen schooldirecteur ben.
Wel als jou argumentatie weer volledig is terug te draaien op je antipathie tegen Hugo.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:09 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Bij gebrek aan een inhoudelijk tegenargument komen we maar hier mee?
Het heeft ook allemaal weinig meer met virusbestrijding te maken, maar vooral met neurotische controledwang.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:11 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ja daar ben ik dus ook bang voor, hoe ga je dat privacy technisch veilig doen, de huidige methode met de coronacheck app is natuurlijk ook niet helemaal waterdicht. Even Code van de testlocatie invullen en het staat in de app, door middel van een QR code.
De vaccinaties gedaan door GGD zijn netjes opvraagbaar via DigiD die koppeling van gegevens is er al, dus dat moet wel te realiseren zijn op vrij korte termijn
Maar liever gewoon wegblijven van dat scenario, het levert een hoop ellende op, en mogelijk ook fraude als het niet goed afgedicht is. En de GGD heeft al z'n goede reputatie.
Dat is gewoon niet waar. Als je waar Hugo staat “de regering” leest heb je gewoon een dezelfde argument.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:13 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Wel als jou argumentatie weer volledig is terug te draaien op je antipathie tegen Hugo.
Komt wel een uitzondering voor imoquote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Vergeet scholen niet. Minderjarigen gaan we niet vaccineren, dus die kunnen straks drie keer per week naar de teststraat om lessen in een lokaal te mogen volgen.
Oh dat kan wel? Net als een Ajax huldiging? Dat noemen we nou ondergraven van het beleid.quote:
De gezondheidsraad had geadviseerd scholen ervan uit te zonderen, maar universiteiten niet. Als studenten dan weer vol naar college moeten kost dat dus 90 eur/maand alleen maar om naar binnen te mogen, voor een virus waar ze in veel gevallen een snotneus van krijgen, of minder.quote:
Gelukkig kunnen ze goedkoop geld lenen.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:16 schreef chratnox het volgende:
[..]
De gezondheidsraad had geadviseerd scholen ervan uit te zonderen, maar universiteiten niet. Als studenten dan weer vol naar college moeten kost dat dus 90 eur/maand alleen maar om naar binnen te mogen, voor een virus waar ze in veel gevallen een snotneus van krijgen, of minder.
Gewoon thuis blijven wonen, betaalbare woonruimte is er toch niet.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:17 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Gelukkig kunnen ze goedkoop geld lenen.
Nja. ''Drie weken later''. In dit tempo duurt het wel wat langer voordat jongere generaties aan de beurt zijn.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:12 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Er is een reden waarom dat vanaf september niet meer prima ging.
Ik vind het niet zo overdreven. En drie weken later heb je een vaccin. Dat argument van @:chratnox dat het niet helemaal nodig is wanneer alle risicogroepen gevaccineerd zijn kan ik nog inkomen, de rest vind ik - met alle respect - een beetje zeuren.
Een andere optie is dat de rekenmethode van het RIVM niet klopt en er veel minder mensen gevaccineerd zijn dan ze denken.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:18 schreef zalkc het volgende:
Het blijkt gewoon dat de vaccins niet goed genoeg werken in Nederland, iets anders kan ik er niet van maken.
Ruwweg de helft van de volwassen moet nu resistent zijn door natuurlijke weerstand of vaccinatie en nog steeds neemt het niet af ondanks dat we nog steeds zeer zware maatregelen hebben.
Het zal er wel op neer gaan komen dat die 7.50 wordt kwijtgescholden; dat half NL staat te juichen dat ze overstag gaan, maar dat we alsnog vastzitten aan een testmaatschappij. Totdat je een vaccin hebt dan.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:16 schreef chratnox het volgende:
[..]
De gezondheidsraad had geadviseerd scholen ervan uit te zonderen, maar universiteiten niet. Als studenten dan weer vol naar college moeten kost dat dus 90 eur/maand alleen maar om naar binnen te mogen, voor een virus waar ze in veel gevallen een snotneus van krijgen, of minder.
Doe dit nu niet, straks zijn we de hele tijd aan het klepzeiken over het prijskaartje. Dit is een principekwestie. Dit raakt aan het fundament van de concepten vrijheid en samenleving.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
Het is ook gewoon oneerlijk tegen de wat armere gezinnen. Die kunnen niet zomaar 7.50 neer blijven liggen pp voor elke kleine activiteit; dat is geen doen joh. Die tweedeling moeten we gewoon niet willen; al is het maar voor een maandje.
Kan hooguit de miljoen via de huisartsen zijn. Zelfs in een negatief scenario is 50% daarvan wel gezet.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:20 schreef chratnox het volgende:
[..]
Een andere optie is dat de rekenmethode van het RIVM niet klopt en er veel minder mensen gevaccineerd zijn dan ze denken.
Precies dit, dat geld is alleen maar een zouthoudertje. Met 7,50 kunnen ze ~10% van de kosten terughalen, dus daar gaat het echt niet om. Ik zie inderdaad ook gebeuren dat de Tweede Kamer overstag gaat omdat de 7,50 teruggebracht wordt naar 1,- ofzo.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Doe dit nu niet, straks zijn we de hele tijd aan het klepzeiken over het prijskaartje. Dit is een principekwestie. Dit raakt aan het fundament van de concepten vrijheid en samenleving.
En is potentieel in strijd met artikel 1 van onze grondwet.
We hebben rond de 5 miljoen vaccinaties gezet, we deden oorspronkelijk het hele circus om de kwetsbare en ouderen te beschermen, die hebben echt binnen niet al te lange tijd hun vaccinatie gehad, we moeten nog even doorprikken om ook de 40+ en 50+ groep te vaccineren, als de ziekenhuizen leegstromen, en dat gaat niet lang meer duren, zijn beperkingen van welke vorm echt niet heel erg meer nodig, een testcircus al helemaal niet, daarnaast kopen we een bak met tijd in de zomer om de rest van de bevolking te vaccineren en overige 2e prikken uit te delen.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:12 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Er is een reden waarom dat vanaf september niet meer prima ging.
Ik vind het niet zo overdreven. En drie weken later heb je een vaccin. Dat argument van @:chratnox dat het niet helemaal nodig is wanneer alle risicogroepen gevaccineerd zijn kan ik nog inkomen, de rest vind ik - met alle respect - een beetje zeuren.
Het is volgens mij vrij duidelijk dat ik je mening gewoon deel. Natuurlijk is het een principe kwestie; zo'n maatschappij moeten we niet willen.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Doe dit nu niet, straks zijn we de hele tijd aan het klepzeiken over het prijskaartje. Dit is een principekwestie. Dit raakt aan het fundament van de concepten vrijheid en samenleving.
En is potentieel in strijd met artikel 1 van onze grondwet.
We komen dan nogmaals net uit een pandemie, lees PANDEMIE. Zou wat zijn als je zo snel weer kan beslissen (wat is een jaar in een pandemie) dat er nu geen angst meer is (wereld net compleet op slot geweest) , dat alle vaccins werken, en dat iedereen zich laat prikken in de wereld...iets met voorzichtigheid..quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:05 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is wel dramatisch, zeker met die oplopende vaccinatiegraad zullen de ziekenhuizen leegstromen. Nul besmettingen is nooit het doel geweest. Het uitgangspunt moet zijn “geen beperkingen tenzij” alleen Hugo maakt er “niets mag tenzij” van. Dat is het probleem
De GGD vaccinaties zijn wel in beeld he, die heb ik eerder vanavond gepost in dit forum.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:20 schreef chratnox het volgende:
[..]
Een andere optie is dat de rekenmethode van het RIVM niet klopt en er veel minder mensen gevaccineerd zijn dan ze denken.
Ja ik ken het riedeltje, prikken prikken prikken, maar het neemt niet weg dat er ondertussen 'gewoon' al 5750000 prikken zijn gezet dus nou niet doen alsof er helemaal niet geprikt wordt. Komt 'ie: even volhouden nog. Insert uw belegen Hugo grappen hier.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Nja. ''Drie weken later''. In dit tempo duurt het wel wat langer voordat jongere generaties aan de beurt zijn.
Ja, er is een reden waarom het vanaf september niet meer goed ging. Verschillende redenen waarschijnlijk.
Haalt niet weg dat het in juni tot september prima ging zonder al te grote beperkingen. Zonder testplicht. En toen had je geen miljoenen gevaccineerden rondlopen. Deze zomer wel. Beetje krom dus vind ik.
Het is ook gewoon oneerlijk tegen de wat armere gezinnen. Die kunnen niet zomaar 7.50 neer blijven liggen pp voor elke kleine activiteit; dat is geen doen joh. Die tweedeling moeten we gewoon niet willen; al is het maar voor een maandje.
Maar dat vaccinatieeffect is er gewoonweg niet in dit land.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:23 schreef _serial_ het volgende:
[..]
We hebben rond de 5 miljoen vaccinaties gezet, we deden oorspronkelijk het hele circus om de kwetsbare en ouderen te beschermen, die hebben echt binnen niet al te lange tijd hun vaccinatie gehad, we moeten nog even doorprikken om ook de 40+ en 50+ groep te vaccineren, als de ziekenhuizen leegstromen, en dat gaat niet lang meer duren, zijn beperkingen van welke vorm echt niet heel erg meer nodig, een testcircus al helemaal niet, daarnaast kopen we een bak met tijd in de zomer om de rest van de bevolking te vaccineren en overige 2e prikken uit te delen.
We moeten wat mij betreft echt een gezondere gedachtegang krijgen hoe we verder moeten en komen, zoals de ontwikkelingen nu gaan, gaat het absoluut niet de goede kant op, niet de kant waar we gelukkiger van worden in ons leven.
Vijf uur bakkeleiden over de starttijd van de avondklok, zodat je de discussie of je überhaupt een avondklok moet willen neit hoeft te voeren. Dat idee inderdaad. De voortekenen zijn niet bemoedigend te noemen.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:22 schreef chratnox het volgende:
[..]
Precies dit, dat geld is alleen maar een zouthoudertje. Met 7,50 kunnen ze ~10% van de kosten terughalen, dus daar gaat het echt niet om. Ik zie inderdaad ook gebeuren dat de Tweede Kamer overstag gaat omdat de 7,50 teruggebracht wordt naar 1,- ofzo.
Het voorstel is om toegang te verlenen op basis van vaccinatie, een recente negatieve test of een recent herstelde coronabesmetting.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:20 schreef leolinedance het volgende:
Houdt dat vaccinatiepaspoort in dat je straks mogelijk niet welkom bent bij evenementen etc zonder vaccinatie?
Nee precies, laat vooral het enige écht goede argument achterwege.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Doe dit nu niet, straks zijn we de hele tijd aan het klepzeiken over het prijskaartje. Dit is een principekwestie. Dit raakt aan het fundament van de concepten vrijheid en samenleving.
En is potentieel in strijd met artikel 1 van onze grondwet.
Maar het werkt wel, kijk maar naar de verzorgingstehuizen. Een andere optie is dat er gewoon veel teveel in de verkeerde groepen gevaccineerd is. Ze beginnen nu pas langzaam richting de groepen die het meest op de ziekenhuisbezetting drukken te komen, maar dat duurt nog wel een maand.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:21 schreef zalkc het volgende:
[..]
Kan hooguit de miljoen via de huisartsen zijn. Zelfs in een negatief scenario is 50% daarvan wel gezet.
Er is er ook nog 1 (lijkt op deze van Wilders) van Baudet en Haga maar hetzelfde (uiteraard).quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:10 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik zat ook even te zoeken, ik heb wel de motie van Wilders gevonden waarin een vaccinatiebewijs niet als eis mag gelden, maar die is verworpen: https://www.tweedekamer.n(...)02521&did=2021D05503
Wel waar.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:24 schreef zalkc het volgende:
[..]
Maar dat vaccinatieeffect is er gewoonweg niet in dit land.
Want je hoort mij zeggen dat er helemaal niet geprikt wordt? Misschien moet je me even geen woorden in m'n mond te leggen. Ik zeg dat het niet snel genoeg gaat. Toch echt even wat anders.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:23 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ja ik ken het riedeltje, prikken prikken prikken, maar het neemt niet weg dat er ondertussen 'gewoon' al 5750000 prikken zijn gezet dus nou niet doen alsof er helemaal niet geprikt wordt. Komt 'ie: even volhouden nog. Insert uw belegen Hugo grappen hier.
Over de vorige zomer is al genoeg gezegd (laat ik vooral nog even in herinnering brengen dat we die toen met iets beter cijfers aanvlogen maar toch ook al eind juli met meer maatregelen bezig waren) en je laatste punt had ik al van gezegd dat het een andere discussie is. Dat zou niet moeten inderdaad.
Ja de doden lopen terug, maar doodgaan was het probleem niet. Dat was de zorg, en die heeft nog geen druppel verlichting gezien 5 maanden laterquote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar het werkt wel, kijk maar naar de verzorgingstehuizen. Een andere optie is dat er gewoon veel teveel in de verkeerde groepen gevaccineerd is. Ze beginnen nu pas langzaam richting de groepen die het meest op de ziekenhuisbezetting drukken te komen, maar dat duurt nog wel een maand.
Het prijskaartje voor degene die zich laat testen, die 7,50 dus. Het prijskaartje achter de schermen is uiteraard wel degelijk een belangrijk onderdeel in de discussie.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:24 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Nee precies, laat vooral het enige écht goede argument achterwege.
Als het allemaal écht zo rooskleurig eruit gaat zien, wat maakt dat maandje testen dan nog uit als je de prik nog niet hebt gehad? Nogmaals, als ze geld gaan kosten fair enough, maar dwepen met grondrechten is weer zo potsierlijk.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:23 schreef _serial_ het volgende:
[..]
We hebben rond de 5 miljoen vaccinaties gezet, we deden oorspronkelijk het hele circus om de kwetsbare en ouderen te beschermen, die hebben echt binnen niet al te lange tijd hun vaccinatie gehad, we moeten nog even doorprikken om ook de 40+ en 50+ groep te vaccineren, als de ziekenhuizen leegstromen, en dat gaat niet lang meer duren, zijn beperkingen van welke vorm echt niet heel erg meer nodig, een testcircus al helemaal niet, daarnaast kopen we een bak met tijd in de zomer om de rest van de bevolking te vaccineren en overige 2e prikken uit te delen.
We moeten wat mij betreft echt een gezondere gedachtegang krijgen hoe we verder moeten en komen, zoals de ontwikkelingen nu gaan, gaat het absoluut niet de goede kant op, niet de kant waar we gelukkiger van worden in ons leven.
En dan nog vinden mensen dit maar klote en moeilijk, ik snap dat echt niet! Al zie ik dit om mij heen totaal niet, 99 procent vindt het allemaal prima.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:24 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het voorstel is om toegang te verlenen op basis van vaccinatie, een recente negatieve test of een recent herstelde coronabesmetting.
De angst is natuurlijk dat dat hele testcircus niet wordt opgetuigd voor een maandje. Net zoals de avondklok geen twee weken van kracht was.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:26 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Als het allemaal écht zo rooskleurig eruit gaat zien, wat maakt dat maandje testen dan nog uit als je de prik nog niet hebt gehad? Nogmaals, als ze geld gaan kosten fair enough, maar dwepen met grondrechten is weer zo potsierlijk.
Ik zei zelf ook al dat het die kant op gaat.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:22 schreef chratnox het volgende:
[..]
Precies dit, dat geld is alleen maar een zouthoudertje. Met 7,50 kunnen ze ~10% van de kosten terughalen, dus daar gaat het echt niet om. Ik zie inderdaad ook gebeuren dat de Tweede Kamer overstag gaat omdat de 7,50 teruggebracht wordt naar 1,- ofzo.
Kan ook standaard fluctuatie zijn met deze margesquote:
Ik hoop dat dit enkel gaat gelden voor de grotere evenementen en niet voor een restaurantbezoek of iets dergelijks. 1x keer testen per maand ofzo is niet zo'n probleem. En hoop ook dat deze poppenkast niet te lang gaat duren.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:24 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het voorstel is om toegang te verlenen op basis van vaccinatie, een recente negatieve test of een recent herstelde coronabesmetting.
Dan hoop ik dat alle betrokken bedrijven gezamenlijk besluiten dat maandje extra gewoon dicht te blijven.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:26 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Als het allemaal écht zo rooskleurig eruit gaat zien, wat maakt dat maandje testen dan nog uit als je de prik nog niet hebt gehad? Nogmaals, als ze geld gaan kosten fair enough, maar dwepen met grondrechten is weer zo potsierlijk.
1 UUR GELEDENquote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:24 schreef Discombobulate het volgende:
Lekker dystopisch... Hadden we vorig jaar toch aardig gelijk, veel van ons waren hier bang voor. Is dit een onbewust angstproces ofzo op macroniveau? Ik zal Matthias Desmet morgen even opnieuw beluisteren. Wat kijk ik terug op vorige zomer zeg.
De sfeer is echt radicaal anders geworden. Nee, ik voel me er niet goed door. Echt niet.
In de VS speelt dit totaal niet overigens.
Vandaar verkeerde volgorde van vaccineren. De gemiddelde leeftijd op de IC is wel omlaag gegaan, wat inhoudt dat er wel verschil is, maar de groep die op de IC komt is te groot om daar het verschil nu hard van te zien. Daarom is de noodzaak om zo snel te prikken er ook, al zet je maar de eerste vaccinatie.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:26 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ja de doden lopen terug, maar doodgaan was het probleem niet. Dat was de zorg, en die heeft nog geen druppel verlichting gezien 5 maanden later
Dat jij het andere geen goede argumenten vindt maakt het geen ongeldige argumenten hè.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:24 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Nee precies, laat vooral het enige écht goede argument achterwege.
De horeca ging in oktober ook maar voor twee weekjes dicht.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
De angst is natuurlijk dat dat hele testcircus niet wordt opgetuigd voor een maandje. Net zoals de avondklok geen twee weken van kracht was.
En ik bedoel met 'nou niet doen alsof er helemaal niet geprikt wordt' dat het nooit snel genoeg gaat. En ik vind het nobel dat je verwacht dat het in mei en juni naar het niveau 2020 zakt en ik help het je hopen, maar dat lijkt er niet echt op he?quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:26 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Want je hoort mij zeggen dat er helemaal niet geprikt wordt? Misschien moet je me even geen woorden in m'n mond te leggen. Ik zeg dat het niet snel genoeg gaat. Toch echt even wat anders.
Dat we vorige zomer ingingen met lagere cijfers klopt ja; daar heb je een punt. Maar het kan in mei en juni alsnog snel gaan natuurlijk. Als dat gebeurd moet je dit gewoon niet willen.
Het lijkt me te prijzen als ze ONZE belastingcenten hiervoor gaan inzetten inderdaad.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:26 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het prijskaartje voor degene die zich laat testen, die 7,50 dus. Het prijskaartje achter de schermen is uiteraard wel degelijk een belangrijk onderdeel in de discussie.
Maar goed, dat snapte je zelf ook wel. Geen idee waarom ik nog op je reageer eigenlijk.
Het leven is tijdelijk, geloof me.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 23:29 schreef AlwaysHappy het volgende:
''Tijdelijk'' geloof ik niet meer zo snel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |