Huisartsen geven de meeste griepvaccinaties. Die weten ongeveer hoeveel opkomst er is in de groep en krijgen gewoon een bult vaccins zonder op naam van personen te zijn.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:13 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik snap niet dat de groep niet helemaal in beeld was, deze groep zou oorspronkelijk geprikt worden door de huisarts, dus het aantal globaal bekend moeten zijn, 400K afwijking is bijna 50% dat vind ik nogal wat.
6, ze hebben 2 prikken nodig he...quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:12 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
400k extra is met een beetje priktempo max 3 dagen meer.
Ja maar die mensen moeten toch.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef Arizona het volgende:
[..]
Weer drie dagen vertraging voor de rest dus. En we hebben al zoveel vertraging gehad, door de late start, problemen met de afsprakenlijnen, de tijdelijke stops en gewijzigde strategieën voor AZ en J&J. Telkens een paar dagen vertraging levert bij elkaar meerdere weken vertraging op.
Het zijn er iets minder, naar verwachting 1,4M in 2040:quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Jup, maar niet iedereen hoeft direct te prikken volgens mij, dat is maar klein deel, had trouwens een kerngezond voetbalmaatje die dat kreeg, meetapparatuur lag bij mij altijd in het doel, en bij een achterbal vroeg hij dan altijd even te wachten zodat hij kon meten
De criteria voor de Covidvaccinatie door huisartsen liggen er al maanden iig. Dat kan het niet zijn.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef raptorix het volgende:
Dit is ook weer gepruts, het FOK OMT heeft van de zomer al gezegd: Ga nou lijsten maken met kwetsbare mensen per categorie, maar nee, we moeten ter elfde uren weer dit soort dingen constateren, man man man.
Mjah, ik denk dat het ook komt omdat een grote groep in de ouderen zitten, die gingen vroeger gewoon eerder dood, daarnaast hebben allochtonen iets van 4 keer meer risico op diabetes, en inderdaad we doen meer zittend werk en eten ongezonder.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik schrik daar toch wel van, is toch zo'n 10% van de bevolking en zal niet allemaal door lifestyle zijn maar een gedeelte toch wel
Daar heb je naar mijn idee nog toch echt nog een beetje eigen verantwoording in.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Al is het wachten op Hart van Nederland verhalen van Truus die vergeten is door de huisarts en op de ic kwam.
Ruim 90% is Type 2, dat is echt gewoon hoofdzakelijk levensstijl.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik schrik daar toch wel van, is toch zo'n 10% van de bevolking en zal niet allemaal door lifestyle zijn maar een gedeelte toch wel
Dat is toch ook dwaas dan. Stelletje amateurs.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ja klopt maar voor de risicogroepen met medische indicatie van 18-60- is dat niet zo.
Die moeten op hun beurt wachten.
Ik lees nu om de boel niet te overbelasten daar het er blijkbaar 1.4 mil zijn.
Dus gaat het in groepen van 175k, 8 dagen in totaal dus.
Zou opzich goed moeten gaan.
Al is het wachten op Hart van Nederland verhalen van Truus die vergeten is door de huisarts en op de ic kwam.
Je hebt sws type 1 en 2 toch? Ben geen kenner, maar een van die twee is een stuk zeldzamer en komt vaak in de kinder/tienerjaren tot uiting. (type 1 is dat, ff opgezocht)quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:16 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik schrik daar toch wel van, is toch zo'n 10% van de bevolking en zal niet allemaal door lifestyle zijn maar een gedeelte toch wel
wow valt tegen dat ze hier veel te weinig mee doenquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ruim 90% is Type 2, dat is echt gewoon hoofdzakelijk levensstijl.
Zal wel weer een rekenfout zijn geweest waarbij men even vergeten was dat je 2 spuiten nodig hebt, en dat de SUM() functie daar geen rekening mee houd, serieus ik heb dit soort fouten ook echt bij belangrijke projecten voorbij zien komen, woedende klant over een factuur, had 1 of andere muts de manuren vertaalt naar mandagen waardoor die factuur 8 keer zo hoog wasquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:19 schreef Molo het volgende:
[..]
De criteria voor de Covidvaccinatie door huisartsen liggen er al maanden iig. Dat kan het niet zijn.
Zal wel weer communicatie/coördinatieshit zijn
We moeten Diabetes type 1 en type 2 niet verwarren met elkaar aub.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:17 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Zal alleen maar meer worden komende jaren, vooral sportscholen dicht houden en lekker binnen zitten.
[ afbeelding ]
quote:Medische risicogroepen
Naast de hoog-risicogroepen zijn er ook andere medische risicogroepen. Dit zijn dezelfde mensen die vanwege hun medische indicatie jaarlijks uitgenodigd worden voor griepvaccinatie door de huisarts. Zij hebben een hoger risico om ernstig ziek te worden van COVID-19 dat ongeveer te vergelijken is met het risico van de leeftijdsgroep 50-59 jaar. Het gaat om mensen met:
afwijkingen en functiestoornissen van de luchtwegen en longen;
een chronische stoornis van de hartfunctie;
diabetes mellitus;
chronische nierinsufficiëntie (dialyse en niertransplantatiepatiënten);
een afweerstoornis of behandeling met immuunsuppressiva leidend tot verminderde weerstand tegen luchtweginfecties;
Ik zou eerder denken hoe jonger hoe langer. Want IC is heftig. Ouderen gaan eerder dood dus zijn sneller vertrokken. Jongere patiënten kunnen het langer volhouden, ook bij ernstige schade. Dus gaan minder snel dood en liggen dus soms veel langer als ze niet snel opknappen. En wordt ook meer aan gedaan om ze toch te helpen nog te herstellen, in vergelijking met ouderenquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:17 schreef OProg het volgende:
Ik vroeg me eigenlijk twee dingen af.
Is het eigenlijk duidelijk hoe lang mensen per leeftijdgroep gemiddeld op de IC liggen?Ik kan me voorstellen dat het gemiddeld hoe ouder > hoe langer is maar misschien is daar niks over te zeggen.
Daarnaast: Hoe lang is de tijd gemiddeld dat mensen per leeftijdsgroep op de IC terecht komen na opname? De reden dat ik het me afvroeg is omdat een vriend van mijn vader maar liefst 11 weken op de verpleegafdeling heeft gelegen met corona. Daar schrok ik best van en vroeg me af of het kan dat sommige mensen doordat ze niet herstellen op een later tijdstip alsnog op de IC kunnen komen. Maar ook dat weet ik eigenlijk niet.
Is het heel vreemd dat ik zou dacht dat deze mensen al lang geprikt zijn?quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:19 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Daar heb je naar mijn idee nog toch echt nog een beetje eigen verantwoording in.
Beetje het idee, hang op, bel uw bank.
In dit geval, geen uitnodiging de komende maand, bel uw huisarts, duurt het te lang, bel uw huisarts.
Komt ook vooral door het AZ besluit. Anders waren ze allang geprikt door de huisarts.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:22 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Is het heel vreemd dat ik zou dacht dat deze mensen al lang geprikt zijn?
Ondertussen zitten we op 60% van de tijd die we nodig hadden om iedereen te vaccineren, en we kloten nu nog aan met risicogroepen?
quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:22 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Is het heel vreemd dat ik zou dacht dat deze mensen al lang geprikt zijn?
Ondertussen zitten we op 60% van de tijd die we nodig hadden om iedereen te vaccineren, en we kloten nu nog aan met risicogroepen?
Denk dat het nog knulliger isquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Zal wel weer een rekenfout zijn geweest waarbij men even vergeten was dat je 2 spuiten nodig hebt, en dat de SUM() functie daar geen rekening mee houd, serieus ik heb dit soort fouten ook echt bij belangrijke projecten voorbij zien komen, woedende klant over een factuur, had 1 of andere muts de manuren vertaalt naar mandagen waardoor die factuur 8 keer zo hoog was
Het priktempo verloopt niet lineair, he. Er worden in de laatste weken meer mensen geprikt dan de eerste maanden bij elkaar.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:22 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Is het heel vreemd dat ik zou dacht dat deze mensen al lang geprikt zijn?
Ondertussen zitten we op 60% van de tijd die we nodig hadden om iedereen te vaccineren, en we kloten nu nog aan met risicogroepen?
Die zijn van voor 1970, dus dat klopt.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
De groep 50ers is 2.5 miljoen groot, die moeten nog allemaal he.....
Dat kan ook heel goed. Maar daarom vroeg ik het me af. Omdat ik eigenlijk geen idee heb.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:21 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik zou eerder denken hoe jonger hoe langer. Want IC is heftig. Ouderen gaan eerder dood dus zijn sneller vertrokken. Jongere patiënten kunnen het langer volhouden, ook bij ernstige schade. Dus gaan minder snel dood en liggen dus soms veel langer als ze niet snel opknappen. En wordt ook meer aan gedaan om ze toch te helpen nog te herstellen, in vergelijking met ouderen
Je weet dat diabetes mellitus de overkoepelende term is? Kan zowel type 1 als 2, als ook de andere bestaande types zijnquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:21 schreef _serial_ het volgende:
[..]
We moeten Diabetes type 1 en type 2 niet verwarren met elkaar aub.
Diabetes type 1 is de groep die in aanmerking komt voor versnelde GGD prik, de andere groep komt niet in aanmerking.
[..]
Als houder van 3 stuks ooit en wel wat weet, hernia’s verbeteren niet met stilstand. Sterker nog, inactiviteit verergert de kwaal en vertraagt het herstel.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:23 schreef raptorix het volgende:
Ik vraag me af of het aantal hernias is afgenomen nu de sportschool dicht is
DM is de verzamelnaam die zowel type 1 als type 2 omvat.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:21 schreef _serial_ het volgende:
[..]
We moeten Diabetes type 1 en type 2 niet verwarren met elkaar aub.
Diabetes type 1 is de groep die in aanmerking komt voor versnelde GGD prik, de andere groep komt niet in aanmerking.
[..]
Hoe bedoel je dat?quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:21 schreef Tarado het volgende:
[..]
wow valt tegen dat ze hier veel te weinig mee doen
Maar die moet nog helemaal, je kunt niet zomaar "even" opengooien, je hebt die vaccins niet.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:25 schreef Celestien het volgende:
[..]
Die zijn van voor 1970, dus dat klopt.
Zou in februari/maart zijn maar was opgeschoven.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:22 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Is het heel vreemd dat ik zou dacht dat deze mensen al lang geprikt zijn?
Ondertussen zitten we op 60% van de tijd die we nodig hadden om iedereen te vaccineren, en we kloten nu nog aan met risicogroepen?
Het was een grapjequote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:26 schreef Noek het volgende:
[..]
Als houder van 3 stuks ooit en wel wat weet, hernia’s verbeteren niet met stilstand. Sterker nog, inactiviteit verergert de kwaal en vertraagt het herstel.
Alleen die van gisterquote:
Ja, truequote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:25 schreef OProg het volgende:
[..]
Dat kan ook heel goed. Maar daarom vroeg ik het me af. Omdat ik eigenlijk geen idee heb.Ik kan ze beiden uitleggen.
Kan je ook de instroom/uitstroom erbij klikken?quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:30 schreef raptorix het volgende:
[..]
Alleen die van gister
Om 14:00 even op mijn signature clicken
Moet ik even een hotfix doenquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:31 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Kan je ook de instroom/uitstroom erbij klikken?
Je was sneller met reageren, dan ik kon corrigerenquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:26 schreef Molo het volgende:
[..]
Je weet dat diabetes mellitus de overkoepelende term is? Kan zowel type 1 als 2, als ook de andere bestaande types zijn
Of lees ik nou verkeerd wat je bedoelt?
Dit is echt pure foutieve informatie!quote:
Oh je bedoelde m anders dan ik las, ik zie het al. No problemquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:34 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Je was sneller met reageren, dan ik kon corrigeren
Ja dat begrijp ik ook wel, maar gevoelsmatig moesten we al veel verder zijn.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:24 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het priktempo verloopt niet lineair, he. Er worden in de laatste weken meer mensen geprikt dan de eerste maanden bij elkaar.
Si!quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Eerst maar even ontbijten denk ik, wel zo verstandig na paar uur slaapOh how you'd have a happy life, if you did the things you like
Maar de titel van het plaatje is Apr 28 2021quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:37 schreef NaturalScience het volgende:
[..]
Dit is echt pure foutieve informatie!
Nederland update de cijfers maar 1 keer per week (namelijk op dinsdagmiddag).
De meeste landen updaten deze cijfers dagelijks..... dus de cijfer van Nederland in dit figuur zijn nog van 27 april, terwijl de cijfers van de meeste andere landen maar 1 dag oud zijn.
quote:Code geel wegens harde wind aan kust: aantal testlocaties uit voorzorg dicht
Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het westen en zuiden van het land en heeft code geel afgegeven. Langs de westkust, in het Waddengebied en in Zuid-Limburg komen zware windstoten voor van 75 tot 90 kilometer per uur. Vanaf de vroege ochtend geldt de waarschuwing ook voor Noord-Brabant. Op sommige plaatsen zijn door de wind de GGD-testraten gesloten,.
De teststraat in Zuidland is vandaag gesloten vanwege de harde wind die langs de kust trekt. Aan zee is de wind soms stormachtig, kracht 8 en in combinatie met de buien is het flink koud. De afspraken die al stonden gepland, worden verzet, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond. Mensen worden telefonisch op de hoogte gesteld.
Afspraken kunnen worden verzet naar de de testlocatie bij Ahoy of in Middelharnis, zegt een woordvoerder van de GGD. ,,Op een aantal testlocaties wordt de capaciteit tijdelijk opgeschroefd, zodat de mensen die eigenlijk in Zuidland getest zouden worden gewoon geholpen kunnen worden.’’
Uit voorzorg is vandaag ook de teststraat in Vlissingen gesloten, laat GGD Zeeland weten. In verband met de harde wind is het niet verantwoord de testlocatie open te houden, klinkt het. De testlocatie in Zeeland is gevestigd in tenten en dat is niet werkbaar. Mensen met een afspraak zijn al gebeld en kunnen in Goes terecht.
Ook de teststraat in Beverwijk is vandaag gesloten vanwege de harde wind, zo laat GGD Kennemerland weten.
De kans bestaat dat vanwege de storm vandaag nog andere testlocaties dichtgaan, aldus GGD Rotterdam-Rijnmond. De komende dagen neemt de westelijke wind weer in kracht af. Woensdag, donderdag en vrijdag, houdt het koude weer echter aan. Af en toe valt er een bui.
https://www.bndestem.nl/b(...)zorg-dicht~a3c34e88/
Duurt decennia, als je het überhaupt nog omgekeerd krijgt in onze fast food maatschappij.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:54 schreef Tarado het volgende:
[..]
preventief, suikertax, meer beweging stimuleren, gezonder eten bijvoorbeeld
Dus als ik mij nu moddervet had gegeten zou ik voorrang hebben? Wat een land....quote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:54 schreef Tarado het volgende:
[..]
preventief, suikertax, meer beweging stimuleren, gezonder eten bijvoorbeeld
dan maar niet doen? beter laat dan nooit want het wordt ook onbetaalbaar op deze manierquote:Op dinsdag 4 mei 2021 13:55 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Duurt decennia, als je het überhaupt nog omgekeerd krijgt in onze fast food maatschappij.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |