Ik zag die foto ook net op de Telegraaf sitequote:Op vrijdag 9 april 2021 18:29 schreef Momo het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Komt goed er veranderd niks, voor 1 juli iedereen een prik
De man heeft wel een klein beetje gemankeerd zelfbeeld hè. Met z'n IKEA-posters en het knoopje dicht.quote:
Dit dus. Er gaat ook best wel veel goed. Die jank verhalen beginnen mij behoorlijk te irriteren.quote:Op vrijdag 9 april 2021 18:43 schreef zalkc het volgende:
Toch een beetje blij, moeders had een prikafspraak voor 17:30 staan en mijn vader voor dinsdag, bij de priklocatie hebben ze de afspraak van mijn vader omgezet en gelijk gemaakt aan die van moeders. Dus allebei geprikt vandaag
Ze gaven aan dat ze er vrij behulpzaam mee omgingen en echt mee te denken. Moest nog wel een formuliertje ter plekke invullen met de controlevragen, maar dat was het ook.
Tuurlijk is het vervelend om steeds te lezen dat er van alles fout lijkt te blijven gaan. Maar vorige week zijn er ook 485 duizend vaccinaties gezet die wel goed zijn gegaan. Op de priklocaties lijkt er dan ook echt een sfeer te heersen van zoveel mogelijk willen prikken in een zo kort mogelijke tijd![]()
Er zal altijd wel iets misgaan, maar de meeste mensen die hieraan meewerken deugen gewoon
gaat ook op geboortejaarquote:
quote:Kleine en middelgrote musea hebben kritiek op het verplicht vooraf testen van bezoekers: alleen de grote musea in de steden zullen ervan profiteren, stellen ze. Ze roepen de politiek op om stelling te nemen tegen de ‘Tijdelijke wet testbewijzen covid-19’.
De overheid werkt aan een ‘Tijdelijke wet testbewijzen covid-19’, die op 1 mei 2021 moet ingaan. Zoals bekend wil zij middels pilots uitzoeken of deze wet uitvoerbaar is. Om dit te kunnen realiseren komen er extra teststraten in de nabijheid van steden, in de praktijk twee per provincie.
Als de proef slaagt, mogen musea de komende maanden alleen bezoekers toelaten die getest zijn en een negatieve uitslag kunnen laten zien.
Addertjes onder het gras
Het initiatief lijkt sympathiek, iedereen snakt immers naar meer vrijheid en wij als musea willen met z’n allen graag weer veilig ons publiek ontvangen. Maar er zitten een paar addertjes onder het gras.
Zo worden musea tijdens de pilot op één lijn geplaatst met de evenementenbranche, dierentuinen en attractieparken, terwijl er een groot verschil is in aantallen bezoekers op één locatie. Musea zijn immers doorstroomlocaties, met in de meeste gevallen eenrichtingsverkeer en met een beperkt en gemaximeerd aantal bezoekers per tijdslot.
Alleen bezoekers met een Museumkaart
Ook zijn de teststraten alleen toegankelijk voor bezoekers met een Museumkaart. Vrienden en donateurs die erg betrokken zijn bij het wel en wee van musea en letterlijk onze trouwe supporters zijn, moeten we, als ze geen Museumkaart hebben, dus noodgedwongen buiten laten staan. Net als alle andere mensen zonder Museumkaart die een tentoonstelling willen komen bekijken.
Kleine en middelgrote musea zijn daarnaast qua bezoek voor een groot deel afhankelijk van toeristen uit de regio. Deze worden verplicht om vanuit hun vakantieverblijf heen en terug te rijden naar een teststraat en een x-bedrag per persoon voor een test te betalen (in de pilotfase zijn ze nog gratis, maar straks gaan ze naar verwachting circa 75 euro kosten). Pas dan kunnen ze afreizen naar een van de kleine- of middelgrote musea in de regio.
Eerder naar musea in de stad
Gaan ze dit doen? Voor ons is dit geen vraag, maar een weet. Ze zullen eerder kiezen voor een bezoekje aan een van de grotere musea in de stad, waar ze immers toch al in de buurt zijn.
Door invoering van deze wet zullen kleine- en middelgrote musea niet profiteren van de opleving in bezoek, zoals we tijdens de zomer van 2020 mochten beleven. Bovendien hebben musea toen al bewezen dat ze met het oude museumprotocol veilig open kunnen voor het publiek.
Kosten: slordige 420 miljoen
De inrichting van extra testcapaciteit kost landelijk zo’n 140 miljoen euro per maand, exclusief de kosten van de test, berekende het Financieel Dagblad . Als de tijdelijke wet tot en met 1 juli in werking blijft, kost dit alles bij elkaar dus een slordige 420 miljoen. Geld dat ons inziens beter besteed kan worden aan het rechtstreeks ondersteunen van de culturele sector.
Wij verzoeken de politiek daarom, mede namens vele collega’s, om stelling te nemen tegen deze wet. Om de simpele reden dat cultuur voor iedereen is. Daarom zeggen wij: open musea gezamenlijk op het moment dat het volgens het RIVM weer veilig kan. Net zoals dit zal gebeuren bij de winkels in ons land.
Paul Baltus is algemeen directeur Mondriaanhuis, Kunsthal KAdE, Museum Flehite, Amersfoort
Stijn van Genuchten is directeur Openluchtmuseum Het Hoogeland, Warffum
Hendrik Andries Hachmer is directeur Veenkoloniaal Museum, Veendam
Bert Murk is directeur Museum MIJ, IJsselstein
Rowin Penning is voorzitter van het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum in Zuidbroek
Heidi Renkema is directeur MadA/Noordelijk Scheepvaartmuseum Groningen
Tja...quote:Op vrijdag 9 april 2021 19:07 schreef trein2000 het volgende:
https://www.rijnmond.nl/n(...)ij-niet-nog-een-keer
De Rotterdamse huisartsen zijn er klaar mee...
Maar stoppen is goed voor het vertrouwen hoor. Sowieso is het artikel zeker het lezen waard.quote:Shakib Sana, huisarts in Delfshaven en bovendien bestuurslid van huisartsenvereniging LHV regio Rotterdam, herkent zich in de woorden van collega Uil. "We hadden gehoopt op een opkomst van 80 tot 90 procent, maar die zakt tot tussen de 30 en 40 procent. En dat ook nog eens in de achterstandswijken, waar suikerziektes, diabetes, longziektes en obesitas veel meer aanwezig zijn. Die mensen hebben al een informatiekloof, moeite om bepaalde informatie goed tot zich te krijgen en twijfel over vaccins. Door op deze manier twee keer op de pauzeknop te drukken is het vertrouwen bij die mensen helemaal teniet gedaan."
Toen ik een aantal van die punten hier laatst benoemde was het nog dat ik aan het zoeken was naar problemen, zeker het argument dat je naar een stad moet om te testen en dat dat een drempel opwerpt. Blijkbaar zijn de instellingen het daar zelf ook mee eens. Goh...quote:Op vrijdag 9 april 2021 19:01 schreef MoreDakka het volgende:
Een aantal kleine en middelgrote musea zeggen nu ook niet mee te doen met het testcircus.
https://www.dvhn.nl/menin(...)oekers-26758839.html
[..]
Vrij vertaald betekend dit gewoon dat er waarschijnlijk meer doden gaan vallen door vaccinatietwijfels dan door vaccinatiesquote:Op vrijdag 9 april 2021 19:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Tja...
[..]
Maar stoppen is goed voor het vertrouwen hoor. Sowieso is het artikel schrijnend, zeker het lezen waard.
Gestopt met lezen na:quote:Op vrijdag 9 april 2021 19:01 schreef MoreDakka het volgende:
Een aantal kleine en middelgrote musea zeggen nu ook niet mee te doen met het testcircus.
https://www.dvhn.nl/menin(...)oekers-26758839.html
[..]
quote:‘Tijdelijke wet testbewijzen covid-19’
Ja, dat sowieso. Niet voor niets dat het EMA ook zegt dat de voordelen van vaccinatie > nadelen van eventuele zeer zeldzame bijwerkingen.quote:Op vrijdag 9 april 2021 19:13 schreef zalkc het volgende:
[..]
Vrij vertaald betekend dit gewoon dat er waarschijnlijk meer doden gaan vallen door vaccinatietwijfels dan door vaccinaties
Dat sowieso. Maar er wordt helemaal niet nagedacht over wat voor gevolgen zo'n 'pauze' heeft. De huisarts van mijn ouders heeft ook als een gek halve dorpen in Groningen platgebeld om maar al zijn vaccins weg te zetten. Prachtige actie natuurlijk maar zoals je in het artikel al kunt lezen is die energie heel snel op.quote:Op vrijdag 9 april 2021 19:13 schreef zalkc het volgende:
[..]
Vrij vertaald betekend dit gewoon dat er waarschijnlijk meer doden gaan vallen door vaccinatietwijfels dan door vaccinaties
Huisarts van mn ouders is ook gestopt met vaccineren. Ze krijgen ook niet voldoende mensen bijelkaar om te vaccineren. Mn ouders willen graag, maar krijgen hem dus voorlopig niet. Beide zijn overigens tussen de 60 en 65 en in een regio waar ze al weken aan de beurt zouden zijn.quote:Op vrijdag 9 april 2021 19:07 schreef trein2000 het volgende:
https://www.rijnmond.nl/n(...)ij-niet-nog-een-keer
De Rotterdamse huisartsen zijn er klaar mee...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |