quote:
Op woensdag 7 april 2021 14:08 schreef AlwaysHappy het volgende:[..]
Ik ken (en dat is maar één persoonlijke omgeving natuurlijk) eigenlijk alleen maar mensen die verbaasd waren dat ze qua vaccineren niet begonnen met de groepen die voor de meeste druk in de ziekenhuizen zorgden. De meesten respecteerden de maatregelen enkel omdat het zo werd gebracht dat de zorg het niet aan kon. Sterfgevallen voorkomen is in het begin nooit het doel geweest en dat is inderdaad meermaals zo gebracht. Anders heb je niet zoveel mensen (online, maar ook offline) die het zich zo anders herinneren.
Dat is ook zoals het mij is bijgebleven. Tevens is het ook nooit het doel geweest om alle besmettingen te voorkomen, zou überhaupt nooit gelukt zijn. Beperken, dat kun je wél. Het zijn juist de ouderen en kwetsbaren die we moe(s)ten beschermen, en daarmee de zorg ontzien, zodat die het aan konden.
Eerder was wel het plan om het vaccineren te beginnen bij de kwetsbare groepen, maar die werden aan de kant geschoven voor artsen etc. Ik snap die beslissing nog steeds niet, overigens.