Wij hebben dezelfde, volgens mij, en hij bevalt eigenlijk prima. Ik gooi de boel regelmatig voor een rondje in de vaatwasser, dat scheelt. Als ik iets heftigs bak of kook, zet ik de mechanische ventilatie erbij aan.quote:Op dinsdag 6 april 2021 09:15 schreef bleiblei het volgende:
Wij hebben een Neff. Vorige model van wat ze nu verkopen. En zijn er erg blij mee. Recirculatie kap, werkt prima maar koolstoffilter vervangen minimaal 1 keer per jaar is wel een must gebleken. Achteraf gezien hadden we misschien toch beter voor reguliere afzuiging moeten kiezen die de lucht naar buiten blaast.
dat zeg ik niet.. Ik geef alleen aan dat de andere merken speciale standen hebben voor bepaalde bak processen en ik me dus afvraag of je ze gebruikt./nodig hebt.. Ik wil bijv. snel mijn vlees dicht kunnen schroeien, daar heeft Neff bijv dit voorquote:Op dinsdag 6 april 2021 09:13 schreef dimmak het volgende:
9 standen niet genoeg vinden
Een aan en uit knop is wat mij betreft al voldoende.
Wij gaan voor afvoer naar buiten.quote:Op dinsdag 6 april 2021 09:30 schreef koentjuh18 het volgende:
Bora X pure. Recirculatie. Werkt prima en zou het zo weer kopen :-)
De bora heeft negen niveaus voor koken en afzuiging, en een - tijdelijke - extra power optie. Handig als je bijvoorbeeld je grill net ff wat meer warmte wil geven bij het dichtschroeien.
De afzuiging gebruik ik eigenlijk praktisch alleen in de automatische stand. Dan past de bora tijdens het koken de afzuiging aan op het gewenste niveau.
Er zitten nog wel wat extra opties op de bora maar in de praktijk heb ik die nog nooit gebruikt..
Wij gaan voor afvoer naar buiten. Welke heb je ? die met de losse knop ?quote:Op dinsdag 6 april 2021 09:15 schreef bleiblei het volgende:
Wij hebben een Neff. Vorige model van wat ze nu verkopen. En zijn er erg blij mee. Recirculatie kap, werkt prima maar koolstoffilter vervangen minimaal 1 keer per jaar is wel een must gebleken. Achteraf gezien hadden we misschien toch beter voor reguliere afzuiging moeten kiezen die de lucht naar buiten blaast.
We hebben met losse knop, maar in het midden een gietijzeren plaat bovenop het afzuiggedeelte.quote:Op dinsdag 6 april 2021 10:40 schreef MevrouwKees het volgende:
[..]
Wij gaan voor afvoer naar buiten. Welke heb je ? die met de losse knop ?
https://www.neff-home.com(...)kookplaten/T58TL6EN2 overwegen wij als het geen Bora zou worden.
Ik twijfel enorm.. Fora roepen Bora maar je leest nauwelijks reviews van mensen. De dingen die ik lees zijn positief, vooral geluidsniveau ervaren mensen als fijn. Afzuiging maakt altijd lawaai natuurijk. Die Neff ziet er wel erg mooi uit .. DUs of Bora of Neff. Prijs van Bora ligtop 1900 euro ,neff zit rond 2700 euro.quote:Op dinsdag 6 april 2021 11:49 schreef J1981 het volgende:
Wij staan momenteel voor exact dezelfde keuze. Ben dus ook wel benieuwd naar ervaringen en/of afwegingen die anderen gemaakt hebben.
De keukenleverancier adviseert ons de Neff. Argument daarbij is dat BSH groep (Bosch/Siemens/Gaggenau/Neff) dusdanig veel geld steekt in de ontwikkeling van werkbladafzuiging dat de kwaliteit ervan met enorme sprongen omhoog gegaan is. Bora is weliswaar de eerst op dit vlak en heeft dit erg goed gedaan, maar kan qua ontwikkeling (investering) niet mee met de grote jongens. Ze leveren nu standaard Neff, maar kunnen ook Bora als ik daar een beter gevoel bij heb.
Klinkt voor mij als een logische redenering, maar blijft een lastige keuze. Met name omdat er ook nog steeds keukenleveranciers zijn die alleen Bora willen leveren vanwege de kwaliteit daarvan. Lastig, lastig, lastig.
Waar gaat jullie voorkeur nu naar uit MevrouwKees?
gietijzeren plaat?quote:Op dinsdag 6 april 2021 11:51 schreef bleiblei het volgende:
[..]
We hebben met losse knop, maar in het midden een gietijzeren plaat bovenop het afzuiggedeelte.
Dit is de standaard bora , de Pure,de Xpure heeft als bonus dat je zones kunt koppelen en zit qua prijs bij de Neff.quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:07 schreef J1981 het volgende:
De Bora van 1900 euro is qua functies niet echt te vergelijken met de Neff. De Bora X Pure komt qua functies al wat dichter in de buurt van de Neff, maar dan is de prijs ook vergelijkbaar (of zelfs iets hoger).
Heb tot nu toe vooral ervaring met Siemens apparatuur (ook BSHgroep) en daarvan is de service in elk geval super.
Geluid is inderdaad wel een belangrijk punt. Ik ga eens googlen hoe het zit met de dB bij beide.
Ik weet niet zo goed hoe handig het koppelen is. En hoeveel stiller is de Bora ? Ik moet nog even alles bij elkaar zetten ..quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:16 schreef J1981 het volgende:
Ja precies. Flexzone/koppelen is wel een vereiste voor mij, dus dan zijn de bedragen ongeveer gelijk. Qua geluid is de Bora wel een stukje stiller.
nou ja dat dus. Ik wil domweg weten, hoe goed zuigt ie af qua geur.. Dat is voor mij echt wel heel belangrijk. Irritant dat je dat dus niet kunt testen (uberhaupt apparatuur werkend zien is al een ding).quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:36 schreef J1981 het volgende:
Klopt. Alleen is de Neff wel veel intelligenter/makkelijker in gebruik.
De Neff detecteert zelf of de zones gekoppeld moeten worden als je er een pan op zet die wat groter is. Je kunt er sowieso meer pannen op kwijt dan de Bora. Als je een pan verzet van links naar rechts, dan neemt hij automagisch de instellingen mee over. Pan van voor naar achteren schuiven zorgt voor afname van vermogen (van bakken naar sudderen), etc. Functioneel is de Neff zoveel verder dan de Bora. Maar idd, qua geluid/verbruik is de Bora veel beter. En recensies over de effectiviteit zijn bijna niet te vinden. Hoe goed wordt de geur van bijv. een gebakken visje afgezogen. Dat kan ik nergens vinden in recensies. En juist dat wil ik weten :-(
Hoe lawaaiig is jullie plaat en hoe is de geur ervaring (of liever gezegd, is geur goed weg)quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:45 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ja, gietijzeren plaat.
De voorloper van het model dat je net linkte.
Hangt van de stand af. Volle bak aan is behoorlijk lawaaiig, dan kan je geen gesprekken voeren. Maar dat is eigenlijk nooit nodig. Als ie op een normaal standje staat altijd het heel erg mee. Geur is niet goed te vergelijken omdat wij recirculatie hebben. Echt vis bakken doen eigenlijk nooit, maar overall zuigt ie goed af. Zeker bij lage pannen (kan je zien als je water kookt). Enige wat ik minder vind is dat je na 8 a 10 maanden merkt dat de geur niet goed afgevoerd wordt. Maar dat komt bij ons dus door die koolstoffilter.quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:47 schreef MevrouwKees het volgende:
[..]
Hoe lawaaiig is jullie plaat en hoe is de geur ervaring (of liever gezegd, is geur goed weg)
Goed om te weten. Wij zouden wel gaan voor recirculatie (want handig met eiland midden in het huis), dus dan is het goed om een filter op voorraad te hebben liggen.quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:51 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Hangt van de stand af. Volle bak aan is behoorlijk lawaaiig, dan kan je geen gesprekken voeren. Maar dat is eigenlijk nooit nodig. Als ie op een normaal standje staat altijd het heel erg mee. Geur is niet goed te vergelijken omdat wij recirculatie hebben. Echt vis bakken doen eigenlijk nooit, maar overall zuigt ie goed af. Zeker bij lage pannen (kan je zien als je water kookt). Enige wat ik minder vind is dat je na 8 a 10 maanden merkt dat de geur niet goed afgevoerd wordt. Maar dat komt bij ons dus door die koolstoffilter.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |