Te zien op: https://www.npostart.nl/de-kinderen-van-ruinerwold/BV_101404936quote:De kinderen van Ruinerwold
Ruinerwold wordt wereldnieuws als een verborgen boerderij wordt ontdekt, waar jarenlang een gezin in het geheim en ongeregistreerd leefde. De vier oudste kinderen doen eenmalig hun verhaal aan documentairemaker Jessica Villerius.
Die kinderen zijn dus waarschijnlijk wel misbruikt hé? Die kinderen konden bevangen raken door de geest van hun overleden moeder. Ra ra wat hij met zijn vrouw deed...quote:Op woensdag 24 maart 2021 23:07 schreef R-woud93 het volgende:
Ik vond het wel interessant, ben benieuwd naar volgende week als het over het misbruik gaat.
Ja inderdaad, vrij heftig allemaal.quote:Op woensdag 24 maart 2021 23:10 schreef dexamfetamine het volgende:
[..]
Die kinderen zijn dus waarschijnlijk wel misbruikt hé? Die kinderen konden bevangen raken door de geest van hun overleden moeder. Ra ra wat hij met zijn vrouw deed...
sensatie tvquote:Op woensdag 24 maart 2021 23:05 schreef dexamfetamine het volgende:
[..]
Te zien op: https://www.npostart.nl/de-kinderen-van-ruinerwold/BV_101404936
Iemand gezien? Echt verbazingwekkend, en met sommige momenten ronduit shockerend.
NOSquote:Zoon gezin Ruinerwold: 'Verlaten boerderij was beste beslissing van mijn leven'
Een van de kinderen van Gerrit Jan van D., die jarenlang verborgen zaten in een boerderij in Ruinerwold, noemt het verlaten van de boerderij "de beste beslissing van zijn leven". In oktober 2019 zocht deze Israel om hulp, waardoor de politie het boerderijgezin vond.
Op 14 oktober 2019 trof de politie een vader met vijf meerderjarige kinderen aan in een boerderij in de Drentse plaats. Agenten waren binnengevallen omdat het zesde kind, Israel dus, om hulp had gevraagd.
Later bleek dat de kinderen, ondanks hun leeftijd van 18 tot 25 jaar, nooit ingeschreven hadden gestaan bij de gemeente. De kinderen en hun vader hadden jarenlang geïsoleerd in de boerderij geleefd.
Ingewikkelde situatie
Op Instagram deelt Israel een klein deel van zijn leven nadat de politie de boerderij was binnengevallen. Het bericht komt op de dag waarop de eerste aflevering van een vierdelige serie over het gezin op tv wordt uitgezonden. Een klein stukje van de uitzending is al te zien op de website van RTV Drenthe.
In de documentaire vertelt Israel, samen met twee oudere broers en een zus, over hun gezamenlijke verleden. Israel schrijft dat hij hoopt dat kijkers "een beetje meer inzicht krijgen in de ingewikkelde situatie zoals wij die hebben beleefd".
Hij verliet naar zijn mening een "ongezond systeem" door uit de boerderij te vertrekken. Vader Gerrit Jan van D. werd na de ontdekking van het gezin aangehouden op verdenking van vrijheidsberoving van alle negen kinderen en seksueel misbruik van de twee oudsten. De zaak tegen hem werd deze maand gestaakt. Zijn mentale gezondheid is te slecht voor een rechtszaak, oordeelde de rechter.
Nadat het gezin was ontdekt, was voor Israel het vinden van zijn plek in de maatschappij een "grote uitdaging". Een half jaar voor de ontdekking van het gezin zocht hij al eens contact met de buitenwereld, beschrijft hij. Toen noemde hij zich nog Jan.
Media-aandacht
Ook schrijft hij over de enorme media-aandacht voor het Ruinerwold-verhaal. Niet alleen in Nederland werd er veel aandacht aan besteed, ook in het buitenland was het boerderijgezin groot nieuws.
"Al gauw voelde het als een enorme lawine die over je heen komt. Het gevoel dat alles uit context wordt getrokken en iedereen zijn mening er maar over heeft, is soms heel hard." Hij vindt wel dat hij de eerste weken na de ontdekking goed is opgevangen. "Ik heb alle hulp gekregen die ik nodig had. Ik vond de mensen waar ik me vertrouwd bij voelde."
Toen hij uit de boerderij kwam, zag hij ook na jaren zijn oudste broers en zus weer. Dat noemt hij "misschien wel het allermooist".
Ook Edino, een van de oudere broers, schrijft hierover op sociale media: "Herenigd worden met al mijn broers en zussen is by far één van de mooiste momenten uit mijn leven en ik koester dit dan ook enorm. Na zoveel jaren verplicht gescheiden te zijn geweest, is daarmee mijn grootste wens in vervulling gegaan."
De eerste aflevering van de vierdelige serie Kinderen van Ruinerwold is vanavond te zien op NPO 1 om 21.30 uur en gaat over de vier oudste kinderen. De vijf jongste kinderen van het boerderijgezin staan achter hun vader, met wie ze weer samenwonen sinds zijn vrijlating op 4 maart, schrijft RTV Drenthe.
Hij kan berecht worden vanwege zijn beperkingen en daardoor niet kunnen verweren. Daarom zowel geen veroordeling of vrijspraak mogelijkquote:Op donderdag 25 maart 2021 07:54 schreef Koekoekskind het volgende:
[..]
NOS
Wat verschrikkelijk voor die kinderen. En dan zou het mij niets verbazen als de vader vrijgesproken wordt op 4 maart.
Ok Sherlockquote:Op woensdag 24 maart 2021 23:10 schreef dexamfetamine het volgende:
[..]
Die kinderen zijn dus waarschijnlijk wel misbruikt hé? Die kinderen konden bevangen raken door de geest van hun overleden moeder. Ra ra wat hij met zijn vrouw deed...
Ze komen op mij ook nog best kwetsbaar over, vooral Shin. Ik begrijp dat ze dat voorzichtig willen aanpakken.quote:Op zaterdag 27 maart 2021 17:49 schreef Mansjester het volgende:
Matige eerste aflevering. Zoveel vragen die niet worden beantwoord en het blijft nog erg vaag. Maar misschien doen de makers dat bewust en worden ze de komende afleveringen beantwoord.
Mensen moeten dat toch gezien hebben en bleven die andere kinderen dan alleen thuis?quote:Op woensdag 31 maart 2021 22:11 schreef Magister_Artium het volgende:
Deel 2 niet minder schokkend. Dat de zoon in travestie door Meppel moest rondlopen, want als drager van de geest van moeder, en dat niemand ingrijpt... of men is er toleranter dan in de Bananenbar, of te hypocriet voor woorden.
Steek in mijn hart toen hij zijn dochtertje naar de andere kant van de kamer slingerdequote:Op woensdag 7 april 2021 21:51 schreef Poppejans het volgende:
Die videobeelden...afgrijselijk, kan er bijna niet naar kijken
Die angst ook steeds in die ogen van de kinderen.quote:Op woensdag 7 april 2021 21:53 schreef R-woud93 het volgende:
[..]
Steek in mijn hart toen hij zijn dochtertje naar de andere kant van de kamer slingerde
Ja, vreselijk inderdaadquote:Op woensdag 7 april 2021 21:55 schreef Poppejans het volgende:
[..]
Die angst ook steeds in die ogen van de kinderen.
En moeders zit er maar een beetje bangig zenuwachtig lachend op de achtergrond... ziekkkk
Precies zoals die jongen net zei. Geen referentiekader. Geen besef van goed en fout. Indoctrinatie.quote:Op woensdag 7 april 2021 21:54 schreef Poppejans het volgende:
Hoe kunnen die jongste kinderen nou achter hun vader staan, zijn zij nou zo verknipt?! Ik begrijp dat echt niet.
Ik vond het zo fijn om te zien hoe hij door de andere 3 direct in hun midden is gesloten en nu dat ze ook contact zoeken met de andere kinderen.quote:Op woensdag 7 april 2021 22:19 schreef alors het volgende:
Zo indrukwekkend, fascinerend en ontluisterend deze docuserie.
Ik vind die Israel/Jan zo ontwapenend, wat een sympathieke jongen en wat knap hoe hij erin staat zo vlak nadat dit alles gebeurd is...
Met het verschil dat de oudsten nog naar school zijn geweest en hun moeder nog voor een groot deel gekend hebben. Maar ik hoop het van harte dat het goed komt, wat een leven...quote:Op woensdag 7 april 2021 22:11 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Als ik zie hoe het nu met de oudere kinderen gaat heb ik nog wel hoop dat het met de jongeren ook wel goed komt.
Zij hebben duidelijk iets anders meegemaakt dan de oudste kinderen. Lastig. Ze lijken gelukkig met de situatie en het lijkt geen stockholmsyndroom. Als ze gelukkig zijn en hier zelf voor kiezen, dan moeten ze dat in alle rust kunnen doen.quote:Op woensdag 7 april 2021 22:43 schreef Reismeis het volgende:
Ik weet niet of dit ooit gepost is hier, verklaring van de 5 jongste kinderen:
https://eagle-rock.org/Ve(...)ongste_vijf_kinderen
Dit vond ik wel twee opvallende stukjes:quote:Op woensdag 7 april 2021 22:43 schreef Reismeis het volgende:
Ik weet niet of dit ooit gepost is hier, verklaring van de 5 jongste kinderen:
https://eagle-rock.org/Ve(...)ongste_vijf_kinderen
quote:Mijn oudere broer liet niets merken van hetgeen er in zijn hoofd speelde. Jammer vind ik, omdat de beste manier om problemen op te lossen is naar mijn mening door erover te praten. Weglopen kan altijd nog. Ik dacht dat mijn broer net zoals mij begrip had voor de nogal lastige situatie waarin onze vader zich bevond.
Alsof die vader het zomaar geaccepteerd zou hebben dat een zoon van hem daar weg wilde. Dat zou alleen maar problemen opleveren. En als je ziet tot wat deze man in staat was, zou ik ook gedacht hebben dat weglopen de enige optie was....quote:We waren dus druk bezig om de boerderij te verbouwen tot een “trainingscentrum” toen op 14 oktober 2019 alles veranderde omdat mijn oudere broer besloten had zonder met een van ons te overleggen dat het anders moest.
Lijkt wel alsof die jongste kinderen is ingefluisterd dit te vertellen, slaat natuurlijk nergens opquote:Op donderdag 8 april 2021 11:27 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dit vond ik wel twee opvallende stukjes:
[..]
[..]
Alsof die vader het zomaar geaccepteerd zou hebben dat een zoon van hem daar weg wilde. Dat zou alleen maar problemen opleveren. En als je ziet tot wat deze man in staat was, zou ik ook gedacht hebben dat weglopen de enige optie was....
Ik mag toch hopen dat hij echt medisch onderzocht is. Hersenschade is echt te meten.quote:Op donderdag 8 april 2021 11:43 schreef dikkedaniel het volgende:
[..]
Lijkt wel alsof die jongste kinderen is ingefluisterd dit te vertellen, slaat natuurlijk nergens op
Mishandeling, seksueel misbruik, hele leven onderdrukt... en dan er 'gewoon open over praten'. Gooi het in de groep.
Wie weet faked de vader wel dat hij gek is, zou met niets benieuwen. Gewoon doen alsof je gek bent is het advies.
quote:Mijn vader wilde de harmonie in de familie bewaren. Hij vroeg mijn oudere broer en zus om “medium” te zijn voor de ziel van onze moeder. Hier is waar de aanklachten van seksueel misbruik hun oorsprong vinden. Ik ga me niet mengen in de twist over wat er precies gebeurd is. Als jongere kinderen zagen wij niks wat verkeerd was. Wel weet ik dat mijn vader nooit de intentie had om zijn kinderen te benadelen. Ik herinner dat mijn vader toen ik jong was wel eens zei dat als de jongste van ons 18 was dat hij zichzelf zou aangeven bij de gemeente waarna hij waarschijnlijk zelf de bak in zou gaan “maar dan hebben jullie een mooi leven”.
Hersenschade is zeer oppervlakkig te meten, maar zegt zeer weinig over de capaciteiten van iemand met hersenschade, daarvoor zijn de hersenen veel te complex.quote:Op donderdag 8 april 2021 12:04 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik mag toch hopen dat hij echt medisch onderzocht is. Hersenschade is echt te meten.
En ik geloof wel in dat seksuele misbruik, dit onderste wijst er ook op:
[..]
Daarnaast waren ze geen individuen maar enkel “de groep”.quote:Op donderdag 8 april 2021 11:27 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dit vond ik wel twee opvallende stukjes:
[..]
[..]
Alsof die vader het zomaar geaccepteerd zou hebben dat een zoon van hem daar weg wilde. Dat zou alleen maar problemen opleveren. En als je ziet tot wat deze man in staat was, zou ik ook gedacht hebben dat weglopen de enige optie was....
https://nl.wikipedia.org/wiki/Stockholmsyndroomquote:Op woensdag 7 april 2021 21:54 schreef Poppejans het volgende:
Hoe kunnen die jongste kinderen nou achter hun vader staan, zijn zij nou zo verknipt?! Ik begrijp dat echt niet.
Waarop baseer je dat er geen sprake is van Stockholsyndroom? Ik acht de kans groot dat als een van deze kinderen op een gegeven moment zelf kinderen krijgt een aantal gebeurtenissen alsnog in een heel ander daglicht komt te staan.quote:Op woensdag 7 april 2021 23:14 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Zij hebben duidelijk iets anders meegemaakt dan de oudste kinderen. Lastig. Ze lijken gelukkig met de situatie en het lijkt geen stockholmsyndroom. Als ze gelukkig zijn en hier zelf voor kiezen, dan moeten ze dat in alle rust kunnen doen.
Langdradig en saai?! Het is geen Netflix serie. Nogal vreemde opmerking. Je had liever weer wat kinderen door de kamer willen zien vliegen?quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |