Ik geloof dat we met de avondklok het kantelpunt hebben bereikt waarbij maatregelen contra-productief gaan worden. Wat er nu nog bij komt zou eerder leiden tot slechtere opvolging. Misschien nog een kleine uitzondering op een quarantaineplicht bij een positieve test.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:19 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ondanks dat je op een vermoedelijke troll reageert: naast een fabeltjesfuik lijkt er imo ook sprake van een maatregeltjesfuik, waarbij het nooit voldoende is om "ja, we zijn nu wel streng genoeg" te zeggen en waardoor er bij elke stijging, angst voor stijging, of niet voldoende daling, druk is om er toch weer een schepje bovenop te doen. Geldt niet alleen voor de coronasituatie trouwens.
Het is jammer genoeg beetje de tendens aan het worden.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:19 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ondanks dat je op een vermoedelijke troll reageert: naast een fabeltjesfuik lijkt er imo ook sprake van een maatregeltjesfuik, waarbij het nooit voldoende is om "ja, we zijn nu wel streng genoeg" te zeggen en waardoor er bij elke stijging, angst voor stijging, of niet voldoende daling, druk is om er toch weer een schepje bovenop te doen. Geldt niet alleen voor de coronasituatie trouwens.
Ik vond de mondkapjes al wat contra-productief, de afstandregel was zinvoller en sinds het invoeren van de mondkapjesplicht is het mijn indruk dat die (in ieder geval in winkels) deels in de verdrukking is geraakt.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:23 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik geloof dat we met de avondklok het kantelpunt hebben bereikt waarbij maatregelen contra-productief gaan worden. Wat er nu nog bij komt zou eerder leiden tot slechtere opvolging. Misschien nog een kleine uitzondering op een quarantaineplicht bij een positieve test.
Oh dat zeker, het gebeurt regelmatig, vooral in de supermarkt, dat men totaal geen afstand houdt door de mondkapjes. Waar voor de maatregel iedereen zich keurig gedroeg.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:27 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vond de mondkapjes al wat contra-productief, de afstandregel was zinvoller en sinds het invoeren van de mondkapjesplicht is het mijn indruk dat die (in ieder geval in winkels) deels in de verdrukking is geraakt.
het enige voordeel wat het had was dat er eindelijk niet 24/7 over werd doorgezeurd.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:27 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vond de mondkapjes al wat contra-productief, de afstandregel was zinvoller en sinds het invoeren van de mondkapjesplicht is het mijn indruk dat die (in ieder geval in winkels) deels in de verdrukking is geraakt.
Dat is een voordeel ja.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:31 schreef zalkc het volgende:
[..]
het enige voordeel wat het had was dat er eindelijk niet 24/7 over werd doorgezeurd.
Het aardige aan politicus zijn is dat je dingen voor je uit kunt schuiven, waardoor je er zelf hopelijk nooit verantwoording voor hoeft af te leggen. Een jaar overdoen klinkt an sich als niet echt erg (en in een normale situatie, waarbij het vanwege het kind is en niet de wereld om hem heen, ben ik er ook niet perse op tegen) maar in dit geval gaat het dus om kinderen die buiten hun "schuld" een jaar overdoen, een jaar later naar de middelbare school gaan, een jaar later aan hun studie kunnen beginnen, een jaar later de arbeidsmarkt betreden, etc. Dat zijn allemaal vrij serieuze gevolgen, nog los van hoe onrechtvaardig het voor het kind kan voelen. Maar ja, wie het land dan bestuurt wie dan zorgt.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
Onze Arie pleit ervoor om de ongelijkheid tussen leerlingen nog maar wat verder te vergroten, aangezien ouders die de mogelijkheden hebben natuurlijk echt wel gaan zorgen dat hun eigen kroost niet blijft zitten:
[..]
Kinderen mogen niet de dupe worden van de crisis. Dus laten we ze gewoon een schooljaar opnieuw doen.
Er is dan ook op handige wijze druk uitgeoefend op de oppositie door al een week van tevoren te doen alsof hij er zeker zou komen en specifiek te vragen hem niet af te schieten, hem dan toch wegstemmen en mogelijk medeverantwoordelijk gehouden worden in het geval slechte besmettingscijfers durven niet veel partijen aan. Bij de mondkapjes en de oorspronkelijke scholensluiting kwam de druk vooral van buitenaf (de media) en wilde het kabinet er naar mijn indruk van oorsprong niet echt aan. De avondklok leek meer uit eigen initiatief en overtuiging ontsproten.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:33 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat is een voordeel ja.
Verbaasde mij wel dat er makkelijker over de avondklok besloten werd dan de mondkapjes. Dat was bijna een debat van een dag.
Nu spelen de verkiezingen ook enorm mee natuurlijk. Dat merk je aan alles.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:40 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Er is dan ook op handige wijze druk uitgeoefend op de oppositie door al een week van tevoren te doen alsof hij er zeker zou komen en specifiek te vragen hem niet af te schieten, hem dan toch wegstemmen en mogelijk medeverantwoordelijk gehouden worden in het geval slechte besmettingscijfers durven niet veel partijen aan. Bij de mondkapjes en de oorspronkelijke scholensluiting kwam de druk vooral van buitenaf (de media) en wilde het kabinet er naar mijn indruk van oorsprong niet echt aan. De avondklok leek meer uit eigen initiatief en overtuiging ontsproten.
Maar wat mij betreft zijn speciale privileges niet bespreekbaar tot iedereen tenminste 1 kans tot vaccinatie heeft gehad. Solidariteit werkt wat mij betreft 2 kanten op.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:42 schreef RipCity het volgende:
https://thepointsguy.com/(...)6HxTDXnKW_RZfwlf1KRE
Tijd voor nl overheid om maar aan vaccinatiebewijzen te gaan werken want zal binnenkort wel overal nodig zijn.
Maar wat te doen voor mensen die vanwege gezondheidsreden geen vaccinatie kunnen hebben? Die staan de rest van hun leven buitenspel?quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:45 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Maar wat mij betreft zijn speciale privileges niet bespreekbaar tot iedereen tenminste 1 kans tot vaccinatie heeft gehad. Solidariteit werkt wat mij betreft 2 kanten op.
Dat hoor je mij niet zeggen. Daar moet ook wat voor geregeld worden.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:46 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Maar wat te doen voor mensen die vanwege gezondheidsreden geen vaccinatie kunnen hebben? Die staan de rest van hun leven buitenspel?
Zou je eens uit kunnen leggen wat de gevolgen zijn van een jaar overdoen? In een normale situatie kan ik me die gevolgen nog voorstellen maar er groeit jubelen generatie op waar meerdere kinderen per klas een achterstand op lopen.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:34 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Het aardige aan politicus zijn is dat je dingen voor je uit kunt schuiven, waardoor je er zelf hopelijk nooit verantwoording voor hoeft af te leggen. Een jaar overdoen klinkt an sich als niet echt erg (en in een normale situatie, waarbij het vanwege het kind is en niet de wereld om hem heen, ben ik er ook niet perse op tegen) maar in dit geval gaat het dus om kinderen die buiten hun "schuld" een jaar overdoen, een jaar later naar de middelbare school gaan, een jaar later aan hun studie kunnen beginnen, een jaar later de arbeidsmarkt betreden, etc. Dat zijn allemaal vrij serieuze gevolgen, nog los van hoe onrechtvaardig het voor het kind kan voelen. Maar ja, wie het land dan bestuurt wie dan zorgt.
Gewoon niet beginnen aan de vaccinatie bewijzen. Mensen die voor zijn zullen ze gewoon nemen, mensen die tegen zijn zullen ze vooral niet nemen. Mensen die twijfelen moet je gewoon goed voorlichten dwang of lichte dwang werkt meestal gewoon averechts.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:48 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat hoor je mij niet zeggen. Daar moet ook wat voor geregeld worden.
Het is hier ook al vaker gezegd maar wie gevaccineerd is, is nog niet per definitie niet besmettelijk. Daarom lijkt het me ook verstandig als het kabinet hier een stokje voor weet te steken.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:45 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Maar wat mij betreft zijn speciale privileges niet bespreekbaar tot iedereen tenminste 1 kans tot vaccinatie heeft gehad. Solidariteit werkt wat mij betreft 2 kanten op.
Eens maar het gaat er toch komen. Er is al een vaccinatiepaspoort (en daar is an sich niets mis mee) dus de sprong maken om daar rechten op te baseren is heel klein.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:50 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Gewoon niet beginnen aan de vaccinatie bewijzen. Mensen die voor zijn zullen ze gewoon nemen, mensen die tegen zijn zullen ze vooral niet nemen. Mensen die twijfelen moet je gewoon goed voorlichten dwang of lichte dwang werkt meestal gewoon averechts.
Een vaccinatiepaspoort dat ik als volwassene nog nooit nodig heb gehad. Sterker nog, ik heb dat boekje niet eens (meer).quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Eens maar het gaat er toch komen. Er is al een vaccinatiepaspoort (en daar is an sich niets mis mee) dus de sprong maken om daar rechten op te baseren is heel klein.
Dat gaat mij gewoon een stap te ver. Ik ben pro vaccinatie maar het blijft een medische ingreep en daar zijn gelukkig ook rechten aan verbonden. Daarom vind ik dat je gewoon goed moet voorlichten als je dat niet bereikt door voorlichting dan moet je de fout toch echt bij je zelf zoeken en niet bij anderen. De groep die anti vaccinatie is zal je er toch nooit mee bereiken. Wat je ook doet die zijn te ver heen.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Eens maar het gaat er toch komen. Er is al een vaccinatiepaspoort (en daar is an sich niets mis mee) dus de sprong maken om daar rechten op te baseren is heel klein.
Ik help het je hopen aangezien de ZeroCovid groep steeds meer voet aan de grond krijgt, en hun totaal nog niet snappen wat endemisch is zal het nog wel is een lange weg kunnen zijn.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 23:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Een vaccinatiepaspoort dat ik als volwassene nog nooit nodig heb gehad. Sterker nog, ik heb dat boekje niet eens (meer).
Met wat mazzel is corona straks na de massale vaccinaties totaal niet relevant meer, geen enkele reden om een hele samenleving op te hangen aan een virusje dat voor de meeste mensen sowieso geen enkel probleem is.
Domheid is, helaas, niet te genezenquote:Op zaterdag 6 februari 2021 00:00 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Ik help het je hopen aangezien de ZeroCovid groep steeds meer voet aan de grond krijgt, en hun totaal nog niet snappen wat endemisch is zal het nog wel is een lange weg kunnen zijn.
Lijkt mij helemaal niet lastig. Gebruik sneltesten, gebruik onderzoek. Je weet dat het risico zit in groepen mensen binnen. Maar het vereist wel enig lef.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 22:56 schreef zalkc het volgende:
Het lijkt me ook best lastig om op een veilige manier een wat positievere draai aan het geheel te geven. Het enige wat ik nu kan bedenken zijn kleine kruimels. Ik hoop uit de grond van mijn hart dat de cijfers er meer op wijzen dat die variant zwaar overschat is. En dat er dus wel weer wat meer kan, en dan ook per direct en geen seconde later die avondklok eraf gooien.
Maar als er volgende week geen dagcijfers boven de 5k komen moet je toch echt met een heel goed verhaal gaan komen waarom de killer golf des doods nog even wat tijd nodig blijkt te hebben. Je kunt niet blijven wachten op een storm die nooit lijkt te komen.
Als er genoeg vaccins zijn dan is dat inderdaad waar je volledig op moet richten.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 00:01 schreef _serial_ het volgende:
Ik hoop gewoon dat de druk flink opgevoerd wordt het vaccineren enorm te versnellen.
Want met 200K per week gaan we de oorlog zeker niet winnen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |