Concert.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 12:09 schreef maily het volgende:
Jorina ging 198 keer naar de Golden Earring maar laat afscheidsconcett bewust schieten
En zo zijn er nog een heleboel.
Eens.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 12:56 schreef Grotetijd het volgende:
Het is ook een simpele cash-grab natuurlijk. Wat artiesten die nog niet eens de schoenen van Golden Earring mogen poetsen gaan de hits verkra....eh spelen/zingen.
Had wat écht Haagse bands uitgenodigd, had wat vrienden uitgenodigd en had er een ontzettend tof lang tribute concert van gemaakt van 't kaliber "Freddie Mercury Tribute Concert" in een Arena of op het Malieveld want DAT verdienen die heren. Niet dit
quote:Een warm gevoel en diep respect: dat blijft over bij Peter Koelewijn na het overlijden van George Kooymans. De Golden Earring-gitarist overleed woensdag op 77-jarige leeftijd aan de gevolgen van ALS. "Hij heeft me aan mijn grote hit geholpen", zegt Koelewijn.
De Eindhovense zanger (84), bekend van onder meer 'Kom van dat dak af', werd woensdagochtend door de familie van Kooymans gebeld met het verdrietige nieuws. Hij zag het aankomen, maar wist niet dat het moment nu al zou zijn. "Toen hij vertelde dat hij deze ziekte had, wist je al waar het heen zou gaan", zegt Koelewijn.
Hij bezocht zijn vriend voor het laatst in april. "Toen was hij in een vergevorderd stadium, dat was niet leuk om te zien. Ik kon nog gewoon met hem praten, maar hij praatte wel moeilijk. Daar moest ik geduld voor hebben."
Toch kwam het overlijden onverwacht dichtbij. "Ik was van plan een dezer dagen weer langs te gaan, maar zijn dood heeft mij ingehaald. Ik had hem graag nog een keer willen zien."
Vriendschap
De vriendschap tussen de twee muzikanten begon in de jaren 60 in Soest, waar ze bij elkaar in de straat woonden. "Op 30 meter afstand. Vanaf het begin konden we het behoorlijk goed met elkaar vinden. We hebben gegevens uitgewisseld en veel over muziek gesproken. Hij was met de Earring bezig, ik met mijn muziek." Die vriendschap is altijd gebleven, al zagen ze elkaar minder vaak. "We zaten niet elke week bij elkaar op de lip."
Koelewijn wist al vroeg dat George gediagnostiseerd was met ALS. "Hij wilde graag gitaar spelen, maar kon zijn plectrum niet meer vasthouden. De dag daarna lukte het ook niet en snel daarna kreeg hij de diagnose ALS. Dat vond ik heel jammer." Bij die ziekte vallen de spieren steeds meer uit en uiteindelijk ook de ademhalingsspieren.
'Fantastische gozer'
Toch draaiden hun gesprekken weinig om de ziekte. "Daar zat ik niet op te wachten en hij ook niet. Maar je vraagt hoe het gaat en daarna ging het over muziek en ontwikkelingen. Hij hield alles nog bij."
Een van de laatste keren dat Koelewijn hem zag, raakte hem diep. Hij kreeg het boek Radar Love van hem, dat over de grootste hit van Golden Earring ging. "Daar was ik écht trots op. Ik wilde bijna vragen of hij hem wilde signeren, maar dat ging op dat moment al niet meer."
Wat Koelewijn het meest zal missen? De gesprekken. "We hebben veel van elkaar geleerd. Ik ben blij dat ik hem gekend heb. Het was een fantastische gozer, heel amicaal en geïnteresseerd in alle richtingen en stromingen van muziek."
Kooymans leerde hem ook om anders naar artiesten te luisteren. "Soms zei ik dat ik een band of artiest niks vond. Dan zei hij: 'Dat moet je niet zeggen' en hij legde uit waarom dat niet zo was. Dat was zo interessant. Hij had een bepaald soort humor die ik ook heb."
In 1998 produceerde Kooymans een album voor de zoon van Peter Koelewijn, Joep, die toen in de band Catch 22 zat. "Dat vond ik echt fantastisch."
Je Wordt Ouder Papa
Er is één herinnering die voor Koelewijn boven alles uitsteekt: het ontstaan van zijn hit 'Je Wordt Ouder Papa'. Zijn zoon Joep was toen nog heel jong en zou met een vriendje gaan spelen.
Dat jongetje zag George in de tuin zitten en vroeg een handtekening. "Daarna kwam hij naar mij toe: 'Meneer, weet u waar Joepie is?' Ik zei: 'Nou, ik weet niet waar hij is' en hij liep weg. George moest zo hard lachen en zei: 'Ik kan wel merken dat je ouder wordt, papa'. Toen heb ik dat nummer geschreven."
Lies Schilp.........quote:Op donderdag 24 juli 2025 08:12 schreef MadMaster het volgende:
Een opname van een concert van ene Herman Brood met een gastoptreden van George tijdens het Bluesrockfestival in Tegelen, 1985, waar het enthousiasme van af spat...
Bekijk deze YouTube-video
"Herman Brood & his Wild Romance" Live 1985
feat. George Kooymans , Peter te Bos & Bertus Borgers
Herman Brood & his Wild Romance:
Herman Brood - Vocals / piano
David Hollestelle - Guitar
Gee Carlsberg - Bass
Ad van der Ree - Drums
Bombita's: Robbie Schmitz & Lies Schilp
quote:Vrijdag wordt het tweeluik Golden Earring - that day, een documentaire over de beginjaren van de Golden Earring, uitgezonden op NPO 3. Zondag is op dezelfde zender De negen levens van Ozzy Osbourne, over het leven van de frontman van Black Sabbath, te zien.
Woensdagavond werd ook al de NTR-documentaire Vrienten, Kooymans en De Groot uitgezonden naar aanleiding van de dood van Kooymans. De gitarist vormde samen met Henny Vrienten en Boudewijn de Groot het trio Vreemde Kostgangers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."hij houdt zich 'kranig'"
quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 11:06 schreef Blues het volgende:
Wat had er dan moeten staan?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."hij houdt zich 'kranig'"
Nou ja, ik vind als iemand kanker heeft en radiotherapie krijgt zeggen dat ie zich 'kranig' houdt een soort kindertaal.quote:
Mensen in een dergelijk traject 'vechters' noemen vind ik erger.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 11:24 schreef Blues het volgende:
[..]
Nou ja, ik vind als iemand kanker heeft en radiotherapie krijgt zeggen dat ie zich 'kranig' houdt een soort kindertaal.
Je weet toch niet hoe iemand zich echt voelt.. waren ze erbij? Hebben ze hem al die dagen gevolgd?
Ja ik ook.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 11:27 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Mensen in een dergelijk traject 'vechters' noemen vind ik erger.
Je hebt het maar te ondergaan, je hebt weinig keus.
2016 in het kwadraat, onderhand.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 11:28 schreef Seeburg54 het volgende:
Godver. Het moet nu toch ophouden met ziekte dood en ellende. 2025= kutjaar.
Het is een hoax!quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 09:08 schreef Haags het volgende:
[ x ]
De volgende in het rijtje van de legendarische helden
Cesar schijnt kanker te hebben en al wat bestralingen achter de rug te hebben.
OMG filmpje gezien.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 13:33 schreef maily het volgende:
[..]
Het is een hoax!
Zie hier zijn eigen statement op zijn eigen facebook
https://www.facebook.com/cesarzuiderwijk
quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 13:40 schreef Blues het volgende:
[..]
OMG filmpje gezien.
1000x controleren dus next time.. ook alle media neemt het van elkaar over.
Gelukkig niks van waar
Bizar slordig van de Telegraaf. Wtf zegquote:Op zaterdag 16 augustus 2025 13:33 schreef maily het volgende:
[..]
Het is een hoax!
Zie hier zijn eigen statement op zijn eigen facebook
https://www.facebook.com/cesarzuiderwijk
Ja, maar helaas niet verrassend van een roddelblad als de Televaag.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 14:00 schreef Haags het volgende:
[..]
Bizar slordig van de Telegraaf. Wtf zeg
#TeamCesarquote:Cesar Zuiderwijk (77) is absoluut niet te spreken over een optreden van Golden Earring-tributeband Coming on Strong in het SBS6-programma 'The Tribute: Battle of the Bands'. De Earring-drummer en jurylid hekelde het feit dat de zanger het publiek stond op te zwepen met zijn armen, is te zien in een fragment van de komende uitzending.
"Als jij nog een keer durft te zwaaien jongen, dan zwaai ik jullie uit. Dit is zo ongelooflijk k*t", briest Cesar in het opmerkelijke filmpje dat Talpa donderdag naar buiten bracht. "Lekker zwaaien, dat heb je bij de Earring nog nooit gezien. Ik vind het het ergste wat er is. Als je denkt dat je succes moet hebben om mensen dit te laten doen, dan zit je helemaal fout."
Medejurylid Spike van Zoest zegt dat hij Cesar nog nooit 'zo bevlogen' commentaar heeft horen geven. De DI-RECT-gitarist neemt het vervolgens op voor Coming on Strong. "Marcel (Veenendaal, red.) doet dat bij ons wel en als je 45.000 mensen dat in De Kuip ziet doen, gaan de rillingen over je rug. En niet van ellende, zoals Cesar zegt, dat is gewoon kicken."
Zwaaien bij een rockbandquote:Op donderdag 20 november 2025 18:48 schreef maily het volgende:
Boze Cesar Zuiderwijk kraakt optreden Earring tribute-band af
[..]
#TeamCesar
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |