Het feit dat het aantal gevallen daalt nadat ze worden ingesteld?quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:57 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Graag een bron dat het wel effect heeft.
Ik beweer dat nergens.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:57 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Laten we dat eens omdraaien.
Graag een bron dat het wel effect heeft.
Ik had daar een aantal van gepost in dit topic. Staan ook nog een paar van in peer-reviewed topic.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:57 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Laten we dat eens omdraaien.
Graag een bron dat het wel effect heeft.
Het is zeker geen wedstrijd, maar de term "lockdown" is een heel eigen leven gaan leiden.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:58 schreef chratnox het volgende:
[..]
Wat we nu hebben is ook een echte lockdown. Het is volgens mij geen wedstrijdje ver plassen wie de zwaarste lockdown heeft.
Queeste maar liefst, nou nou.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik weet dat je queeste tegen de schoolkinderen nog lang niet is voltooid, maar de stijging begon al ruim voor het einde van de schoolvakanties.
Ik geloof bijv wel dat een avondklok kan werken. Maar het is onmogelijk dat al die maatregelen significant effect sorteren, gezien de willekeur waarmee een deel ervan tot stand is gekomen. Zo verfijnd zijn ze allemaal niet.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:53 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Avondklok.
Winkelsluitingen.
Aantal mensen op straat.
Verbod op alcoholverkoop na 20:00
Verbod op buitensporten
Sluiten van de Efteling.
Ik kan nog wel even doorgaan, hoor.
Dat kan idd, maar ik krijg altijd een beetje jeuk als de conclusie lijkt te zijn ‘het komt door de scholen’. Dat is een gevalletje causatie =/= correlatiequote:Op woensdag 27 januari 2021 19:58 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zou zomaar kunnen, ja. Maar dan kun je stellen dat er wel een verband is.
Gezond verstand, en de onmogelijkheid om aan te tonen dat het werkt.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:58 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Sorry, je zei bijzonder twijfelachtig. Had ik verkeerd onthouden. Ik hoor graag van je wat het bijzonder twijfelachtig maakt.
Ok bedankt voor het maken van mijn punt.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Gezond verstand, en de onmogelijkheid om aan te tonen dat het werkt.
De regering neemt als uitgangspunt dat alles dicht en verboden is, en redeneert vanaf dat punt of het verstandig is om te gaan versoepelen. Dat is een gotspe in een vrije samenleving. Het uitgangspunt behoort een normale samenleving te zijn, met daarbij de maatregelen die nodig en bewezen effectief zijn om een acceptabele balans in de diverse vormen van gezondheid te kunnen bewaren. En niet andersom.
Maar de scholen gaan niet pas open bij 10 ic opnames hoor, dat was over versoepelingen bij de eerste lockdown in oktober met horeca dicht... als we dat nu als signaalwaarden gaan gebruiken voor scholen open kunnen we lang wachten!quote:Op woensdag 27 januari 2021 18:40 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
In het artikel staat iets van eerste versoepelingen bij minder dan 10 IC opnames, een week lang.
En dat zijn dan de eerste versoepelingen. We zitten nu op 30 opnames pd ofzo?
Overigens mag je nog steeds buiten sporten. Als het maar geen teamsporten zijn, en als het maar voor de avondklok is.quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:53 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Avondklok.
Winkelsluitingen.
Aantal mensen op straat.
Verbod op alcoholverkoop na 20:00
Verbod op buitensporten
Sluiten van de Efteling.
Ik kan nog wel even doorgaan, hoor.
Welnee. Als je de definities van NCTV volgt zaten we oktober ook in een lockdown. Dat je nog meer mag dan je tapijt verslijten maakt niet ineens dat de situatie fijn is ofzo. Sterker nog, volgens de overheid zitten we momenteel in een ‘volledige lockdown’quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:59 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is zeker geen wedstrijd, maar de term "lockdown" is een heel eigen leven gaan leiden.
In feite is een lockdown dat je je huis niet uit mag. Alle andere maatregelen zijn dat dus niet.
Ja?quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het feit dat het aantal gevallen daalt nadat ze worden ingesteld?
Klopt, het is een stacking effect. En ja, dan gaat de mogelijkheid om iedere maatregel afzonderlijk op effectiviteit verloren maar je kan niet een maatregel invoeren, 3 weken wachten of het resultaat heeft en dan moeten bijstellen en dat maanden en maandenlang.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:00 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik geloof bijv wel dat een avondklok kan werken. Maar het is onmogelijk dat al die maatregelen significant effect sorteren, gezien de willekeur waarmee een deel ervan tot stand is gekomen. Zo verfijnd zijn ze allemaal niet.
Dit is dan de nieuwe normaal denk ik. Iets mag/kan per definitie niet, en daar mogen dan uitzonderingen op bestaan. En het is niet dat ik denk dat iemand kwaad wil en dit met opzet doet. Maar je merkt het aan de hele manier van communiceren. Het is gewoon een ommezwaai in denken. Zeer kwalijk m.i..quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Gezond verstand, en de onmogelijkheid om aan te tonen dat het werkt.
De regering neemt als uitgangspunt dat alles dicht en verboden is, en redeneert vanaf dat punt of het verstandig is om te gaan versoepelen. Dat is een gotspe in een vrije samenleving. Het uitgangspunt behoort een normale samenleving te zijn, met daarbij de maatregelen die nodig en bewezen effectief zijn om een acceptabele balans in de diverse vormen van gezondheid te kunnen bewaren. En niet andersom.
Welnee, dat is gewoon de framing van een persoon hier op FOK!.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:08 schreef galantis het volgende:
[..]
Dit is dan de nieuwe normaal denk ik. Iets mag/kan per definitie niet, en daar mogen dan uitzonderingen op bestaan. En het is niet dat ik denk dat iemand kwaad wil en dit met opzet doet. Maar je merkt het aan de hele manier van communiceren. Het is gewoon een ommezwaai in denken. Zeer kwalijk m.i..
Het is een lockdown, niet het nieuwe normaal.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:08 schreef galantis het volgende:
[..]
Dit is dan de nieuwe normaal denk ik. Iets mag/kan per definitie niet, en daar mogen dan uitzonderingen op bestaan. En het is niet dat ik denk dat iemand kwaad wil en dit met opzet doet. Maar je merkt het aan de hele manier van communiceren. Het is gewoon een ommezwaai in denken. Zeer kwalijk m.i..
Dit is alleen maar op modellen gebaseerd en niks is gezegd over de echte tellingen in de samples, alleen maar extrapolatie van de cijfers van de eerste week van januari...quote:Op woensdag 27 januari 2021 19:50 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Hoe kom je aan die 7%?
Het RIVM kwam met iets anders:
[..]
https://www.rivm.nl/nieuw(...)terrein-in-Nederland
En waar denk jij dat die informatie voor de modellen vandaan komt?quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:13 schreef popje het volgende:
[..]
Dit is alleen maar op modellen gebaseerd en niks is gezegd over de echte tellingen in de samples, alleen maar extrapolatie van de cijfers van de eerste week van januari...
Dat ben ik zeker met je eens. Ik probeer ook niks anders te beweren, ik wil alleen maar zeggen dat wat men internationaal met de term "lockdown" bedoelt is wat ze bijvoorbeeld in China gedaan hebben. Dat er niemand meer in of uit mag, dat is een lockdown. Ook in sommige Europese landen zijn er op verschillende momenten lockdowns ingesteld waarin mensen alleen met een geldige reden hun huis uit mochten. In het Verenigd Koninkrijk geldt dat nu bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:02 schreef chratnox het volgende:
[..]
Welnee. Als je de definities van NCTV volgt zaten we oktober ook in een lockdown. Dat je nog meer mag dan je tapijt verslijten maakt niet ineens dat de situatie fijn is ofzo. Sterker nog, volgens de overheid zitten we momenteel in een ‘volledige lockdown’
Ik denk dat je het met me eens bent dat er vooral veel niet kan op dit moment.
Ach, ik hoorde gisteren ook iemand vertellen dat je bij een exit strategie uit moet gaan van de normale situatie en niet de huidige. Gezond verstand is zeldzaam, volgens mij.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:10 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Het is een lockdown, niet het nieuwe normaal.
Ik snap wel wat je zegt, maar je hebt natuurlijk meerdere vormen van een lockdown. Een lockdown kan bijvoorbeeld ook zijn dat je niet het land mag verlaten. Of dat je niet je regio mag verlaten. Of (tussen bepaalde tijden) je huis niet mag verlaten.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:16 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat ben ik zeker met je eens. Ik probeer ook niks anders te beweren, ik wil alleen maar zeggen dat wat men internationaal met de term "lockdown" bedoelt is wat ze bijvoorbeeld in China gedaan hebben. Dat er niemand meer in of uit mag, dat is een lockdown. Ook in sommige Europese landen zijn er op verschillende momenten lockdowns ingesteld waarin mensen alleen met een geldige reden hun huis uit mochten. In het Verenigd Koninkrijk geldt dat nu bijvoorbeeld.
Allerlei andere termen als een "intelligente lockdown" of een "gedeeltelijke lockdown" of weet ik veel wat ze verzinnen zijn meer ingegeven door creatieve spindoctors dan dat het echt iets betekent.
Dat AZ verhaal is uitermate curieus in ieder geval.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:19 schreef groenen het volgende:
Vind de AZ casus wel vermakelijk om te volgen, ze gaan douane papieren checken om tenzij of ze spul naar de VK verscheept hebben.
Als het niet langer is. Ik zou de handdoek in de ring gooien als horecaondernemer. 10/3 IC opnames per dag gaat maanden duren en ze hebben een hele reeks veroepelingen voor zich te dulden. En bij een beetje tegenslag wordt het rempedaal weer ingetrapt want ze zijn als de dood daar in Den Haag.quote:Op woensdag 27 januari 2021 18:26 schreef AdVictoriamN7 het volgende:
Kabinet komt met route uit lockdown: eerst scholen open, dan avondklok weg, daarna winkels open
Horeca nog langer wachtenDat wordt echt pas tegen de zomer aan.
Interessant bericht.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:19 schreef eragon2890 het volgende:
HOERA! HOERA! HOERA!
https://www.nrc.nl/nieuws(...)restaurants-a4029468
"In de vijfde en laatste fase van heropening kan Nederland tot slot de basisregels, zoals de 1,5 meter afstand, los laten en keren we terug in ‘het oude normaal’. "
Het is officieël jongens!! Het is ingepland!!!! WOOHOOO!!!!!!
OP NAAR DE VIJFDE FASE BOYS!!
Als je echt op 100 euro per test blijft zitten is zo'n evenement met duizenden mensen al gauw een dure grap.quote:Massaal testen is een ander speerpunt van de strategie, opvallend genoeg lijkt het kabinet zich zorgen te maken over de hoge kosten hiervan. In de notitie staat: „Er is geen schaarste in testen, maar het testen is wel duur. Wie betaalt?”
Het siert ze serieus dat ze hier een plan voor hebben gemaakt.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:19 schreef eragon2890 het volgende:
HOERA! HOERA! HOERA!
https://www.nrc.nl/nieuws(...)restaurants-a4029468
"In de vijfde en laatste fase van heropening kan Nederland tot slot de basisregels, zoals de 1,5 meter afstand, los laten en keren we terug in ‘het oude normaal’. "
Het is officieël jongens!! Het is ingepland!!!! WOOHOOO!!!!!!
OP NAAR DE VIJFDE FASE BOYS!!
Hmm, de vraag is natuurlijk of die delta Rt een gevolg is van de maatregel, of er slechts mee correleert. Het voorlaatste bvb: "enhance labaratory testing capacity", mwa testcapaciteit opdrijven: dat het vooral gedaan wordt wanneer de besmettingen stijgen of dat men dan meer zal testen is een meer aannemelijke verklaring dan dat het een toename in besmettingen veroorzaakt.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:02 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]
Nog even opgezocht, individual movement restrictions wordt de avondklok mee bedoeld.
Alsof dit ooit ter discussie stondquote:Op woensdag 27 januari 2021 20:19 schreef eragon2890 het volgende:
"In de vijfde en laatste fase van heropening kan Nederland tot slot de basisregels, zoals de 1,5 meter afstand, los laten en keren we terug in ‘het oude normaal’. "
Het is officieël jongens!!
Ben ik heel naïef als ik zeg: Schrijf die shit af, ga lekker focussen op Pfizer, Moderna en Janssen en ga na de pandemie eens goed bekijken wat er precies mis is gegaan en roep die mensen op het matje. Volgens mij is er nu wel wat anders te doen dan mierenneuken over letters met AstraZeneca.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:19 schreef groenen het volgende:
Vind de AZ casus wel vermakelijk om te volgen, ze gaan douane papieren checken om tenzij of ze spul naar de VK verscheept hebben.
Ach lood om oud ijzer, dat is uiteraard niet meer van toepassing in fase 5. Dat is alleen voor ervoor. Daarna hoeft het niet meer.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:21 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Interessant bericht.
Ook dit viel mij op:
[..]
Als je echt op 100 euro per test blijft zitten is zo'n evenement met duizenden mensen al gauw een dure grap.
Je had gisteren bij Op1 Guido Weijers zitten. Guido Weijers gaat een theatervoorstelling doen waar Andreas Voss de bewegingen in de gaten gaat houden, om te kijken hoeveel contact mensen nu echt hebben tijdens een concert of theatervoorstelling oid. Was wel interessant.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:21 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Interessant bericht.
Ook dit viel mij op:
[..]
Als je echt op 100 euro per test blijft zitten is zo'n evenement met duizenden mensen al gauw een dure grap.
Hier had uw cynische opmerking kunnen staan.quote:
Iets met Build back betterquote:Op woensdag 27 januari 2021 20:24 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Hier had uw cynische opmerking kunnen staan.
Toppers zijn het.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:22 schreef galantis het volgende:
[..]
Het siert ze serieus dat ze hier een plan voor hebben gemaakt.
Nogal, ja, want de EU heeft nogal wat geld aan AZ gegeven om die productie mogelijk te maken vziw en als AZ dan andere landen gaat bevoorraden dan moet daar tegen op getreden worden.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:22 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ben ik heel naïef als ik zeg: Schrijf die shit af, ga lekker focussen op Pfizer, Moderna en Janssen en ga na de pandemie eens goed bekijken wat er precies mis is gegaan en roep die mensen op het matje. Volgens mij is er nu wel wat anders te doen dan mierenneuken over letters met AstraZeneca.
Plannen voor een positief scenario: ik kan het alleen maar toejuichen.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:22 schreef galantis het volgende:
[..]
Het siert ze serieus dat ze hier een plan voor hebben gemaakt.
Er is samen 750 miljoen betaald. Dat was de vaccin-alliantie. Zou het een miljard of 2 zijn? Op het totaal is dat natuurlijk wisselgeld. Ik vind ook dat je er aandacht aan moet besteden, maar het moet niet in de weg gaan zitten met andere zaken die wellicht belangrijker zijn.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nogal, ja, want de EU heeft nogal wat geld aan AZ gegeven om die productie mogelijk te maken vziw en als AZ dan andere landen gaat bevoorraden dan moet daar tegen op getreden worden.
Build back better komt van de man die vandaag zijn verontschuldigingen aanbod dat er zoveel landgenoten dood zijn. Laten we die slogan maar in het VK laten, waar het thuishoort bij alle andere populistische priepraat daar.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
Iets met Build back better
Serieus, als er echt een New World Order komt hadden die toch wel een betere slogan kunnen bedenken?
Dat had ik niet verwacht.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:19 schreef eragon2890 het volgende:
HOERA! HOERA! HOERA!
https://www.nrc.nl/nieuws(...)restaurants-a4029468
"In de vijfde en laatste fase van heropening kan Nederland tot slot de basisregels, zoals de 1,5 meter afstand, los laten en keren we terug in ‘het oude normaal’. "
Het is officieël jongens!! Het is ingepland!!!! WOOHOOO!!!!!!
OP NAAR DE VIJFDE FASE BOYS!!
Dat zit het niet, natuurlijk, de EU is prima in staat om AZ onder handen te nemen en tegelijkertijd andere afspraken met andere pharma bedrijven te maken. Maar het moet wel duidelijk worden hoe de vork in de steel zit en of hier sprake is van onoirbare praktijken.quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:27 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er is samen 750 miljoen betaald. Op het totaal is dat natuurlijk wisselgeld. Ik vind ook dat je er aandacht aan moet besteden, maar het moet niet in de weg gaan zitten met andere zaken die wellicht belangrijker zijn.
Sarcasme mijn waarde Tijger_M, sarcasme. Build Back Better wordt telkens gebruikt bij The Great Reset en alle aanverwantte dingen. Het was maar een grapjequote:Op woensdag 27 januari 2021 20:28 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Build back better komt van de man die vandaag zijn verontschuldigingen aanbod dat er zoveel landgenoten dood zijn. Laten we die slogan maar in het VK laten, waar het thuishoort bij alle andere populistische priepraat daar.
Eh, ja.quote:
Inderdaad!!! Ik begon net spontaan het wilhelmus te zingen en op en neer te springen van vreugde! Het feit dat het nu zwart op wit staat is zo'n pak van me schouders!!quote:Op woensdag 27 januari 2021 20:22 schreef galantis het volgende:
[..]
Het siert ze serieus dat ze hier een plan voor hebben gemaakt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |