Ik vind iets andere cijfers. Misschien bedoelden ze % van "foreign exchange earnings" (exports) ipv % van GDP.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:17 schreef chratnox het volgende:
[..]
Even zitten zoeken. Mijn pro-Googling haalt het niet bij die van @:crystal_meth , maar toch:
https://www.nritmedia.nl/(...)toerisme-/?topicsid=
[..]
Bijna 18% kwam in 2017 uit de toeristische branche. Dat zal ongetwijfeld meer geworden zijn, dus laten we even gokken op 20%.
Het kan niet anders of die gaan financieel echt gigantische klappen krijgen waar ze nog jaren last van gaan hebben. Bijzondere keuze.
https://www.tourismnewzea(...)the-tourism-industy/quote:for the year ended March 2019:
Total tourism expenditure was $40.9 billion, an increase of 4 percent ($1.6 billion) from the previous year.
International tourism expenditure increased 5.2 percent ($843 million) to $17.2 billion, and contributed 20.4 percent to New Zealand’s total exports of goods and services.
The number of short-term arrivals to New Zealand increased 1.3 percent over the same period.
Tourism generated a direct contribution to gross domestic product (GDP) of $16.2 billion, or 5.8 percent of GDP.
Tourism is our biggest export industry, contributing 21% of foreign exchange earnings.
The indirect value added of industries supporting tourism generated an additional $11.2 billion, or 4.0 percent of GDP.
229,566 people were directly employed in tourism (8.4 percent of the total number of people employed in New Zealand), an increase of 3.9 percent from the previous year.
Mja, maar als 20% van je hele economie afhankelijk is van toerisme vraag ik me af hoe je dit doet. Ga je de belasting voor je inwoners met 20% verhogen? Ga je stoppen met bepaalde dingen? Zij zullen ook een hoop uitgaven hebben, lijkt me nogal eenzijdig.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Zij is best wel top vind ik. Ik snap haar wel. Alles draait daar ondertussen weer lekker. Natuurlijk missen ze het toerisme e.d. en het zal nog steeds afzien zijn qua economie, maar stukken beter dan hier in Europa in ieder geval. En laten we wel wezen; als je daar zou wonen hoef je bijna nooit meer op vakantie; je hebt alle soorten landschappen in NZ
Doel is dat waar het kind ook is, ze allemaal op dezelfde manier 'les' krijgen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:27 schreef capricia het volgende:
[..]
Verbaast me niets.
50% gaat naar de noodopvang.
Krijgt je kind daar ook les, of hoe gaat de instructie eigenlijk?
Zie je, dit is waarom ik je tagdequote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:28 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Ik vind iets andere cijfers. Misschien bedoelden ze % van "foreign exchange earnings" (exports) ipv % van GDP.
In 2019 bedroegen rechtstreekse inkomsten van toerisme 5.8% van GDP, onrechtstreekse 4% van GDP.
[..]
https://www.tourismnewzea(...)the-tourism-industy/
Oh..hoe gaat die les dan, op de noodopvang op school?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:29 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Doel is dat waar het kind ook is, ze allemaal op dezelfde manier 'les' krijgen.
Dus dat zal online zijn en ze krijgen geen extra instructie want dat zou niet fair zijn natuurlijk.
Tegelijkertijd zijn ze waarschijnlijk een stuk minder kwijt aan steunpakketten voor allerlei bedrijven die maandenlang gesloten zijn.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
Mja, maar als 20% van je hele economie afhankelijk is van toerisme vraag ik me af hoe je dit doet. Ga je de belasting voor je inwoners met 20% verhogen? Ga je stoppen met bepaalde dingen? Zij zullen ook een hoop uitgaven hebben, lijkt me nogal eenzijdig.
Zit zeker tien meter tussenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:22 schreef capricia het volgende:
[..]
Je kwam niemand tegen, schreef je.
Uit de bakfiets gekiept?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:32 schreef Molo het volgende:
[..]
Zit zeker tien meter tussen
Kan makkelijk, ook met een vierjarige
Op deze school 8% naar de noodopvangquote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:27 schreef capricia het volgende:
[..]
Verbaast me niets.
50% gaat naar de noodopvang.
Krijgt je kind daar ook les, of hoe gaat de instructie eigenlijk?
Bij mijn dochter is het zo dat ze in de mediatheek moeten zitten en ze mogen niet in de lokalen komen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Oh..hoe gaat die les dan, op de noodopvang op school?
Ah. Op de noodopvang krijgt je kind gewoon les van de school.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:33 schreef Molo het volgende:
[..]
Op deze school 8% naar de noodopvang
En krijgt gewoon les, top geregeld
Ze hebben weer minder uitgaven aan zieken en bedrijven die dicht zijnquote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
Mja, maar als 20% van je hele economie afhankelijk is van toerisme vraag ik me af hoe je dit doet. Ga je de belasting voor je inwoners met 20% verhogen? Ga je stoppen met bepaalde dingen? Zij zullen ook een hoop uitgaven hebben, lijkt me nogal eenzijdig.
Ik had nooit verwacht dat de politie ooit positief zou zijn over voetbalhooligans.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:33 schreef DonDruiper het volgende:
Ferd praat de bevolking nog even wat angst in over de supervernietigendedodelijkemutanten
Ik heb niet het idee dat draagvlak van de bevolking heel relevant is in NZ, gelet op dat ze in keiharde lockdown gaan op het moment dat er iemand positief getest is.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:35 schreef Molo het volgende:
[..]
Ze hebben weer minder uitgaven aan zieken en bedrijven die dicht zijn
Andere potjes? Reserves opmaken, lenen?
Het zijn heftige keuzes maar als het volk er achter staat is dat wel een mogelijkheid natuurlijk
Vind dat altijd zo vreemd bij een school voor de eehm 'kinderen met een uitdaging' hier in het dorp, daar zitten de lokalen ramvol en in de pauzes staat heel dat schoolplein vol ...quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Ah. Op de noodopvang krijgt je kind gewoon les van de school.
Bizar. Voor alle kinderen die thuis zitten.
Geef wel te denken toch?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:36 schreef Jed1Gam het volgende:
Toch wel bijzonder dat na een jaar de situatie nog steeds hetzelfde is, maar we met zoveel meer maatregels zitten opgescheept.
Ik begrijp van @Molo dat 8% van de kinderen gewoon privé les krijgen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:34 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Bij mijn dochter is het zo dat ze in de mediatheek moeten zitten en ze mogen niet in de lokalen komen.
En dan is er een ingehuurd vrouwtje die achter een balie beetje thee aan het drinken is.
En bij de school waar ik werkte zat er dan een onderwijsassistent op de wacht.
Maar verder gewoon allemaal via een chromebook.
Leraren zitten dan thuis of in een ander lokaal.
Dat is het doel niet dacht ik, dat is je invullingquote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:29 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Doel is dat waar het kind ook is, ze allemaal op dezelfde manier 'les' krijgen.
Dus dat zal online zijn en ze krijgen geen extra instructie want dat zou niet fair zijn natuurlijk.
Ik loop het schoolplein op, geef een knuffel en ze wandelt zelf naar binnenquote:
Serieus, wat is je probleem met dat mijn kind naar de noodopvang gaat?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Ah. Op de noodopvang krijgt je kind gewoon les van de school.
Bizar. Voor alle kinderen die thuis zitten.
Chillquote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:37 schreef Molo het volgende:
[..]
Dat is het doel niet dacht ik, dat is je invulling
Fair is het sowieso niet, zat kinderen die amper aandacht krijgen thuis. Ook de niet kwetsbare kinderen, helaas.
En anderen krijgen nu extra begeleiding thuis.
Kind krijgt gewoon les, deels online en deels gewoon, in de klas.
Lijkt me niks mis mee.
School doet het fantastisch, hebben paar gepensioneerden rondlopen om extra te ondersteunen. Ben superblij met ze
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |