Steeds open en dicht is ook niet goed voor de mentaliteit. Voor kinderen is dat al helemaal lastig. Mogen ze eindelijk weer naar school; is het een paar weken later weer anders. Dat moet je niet willen. Ook niet bepaald eerlijk naar een cultuur sector. Of de winkels. Of de horeca. Reis sector. Als ze er voor kiezen om scholen te openen, sluiten, openen, sluiten etc komen die sectoren echt nooit meer aan de beurt om te heropenen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 09:16 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Even lucht... ik zie meer in open en weer dicht afwisselen. Zo als het nu gaat zonder belofte/garantie van weer open is het echt niet meer te harden. Ik begin ook moordneigingen te krijgen als iemand zegt nog maanden dicht houden.
Ik vraag me ook altijd af hoe de leraren er tegenover staan om weer open te gaan. De ouders kunnen wel willen dat ze hun kinderen ergens kunnen dumpen, maar de vorige keer kwam de oproep vanuit scholen zelf om te sluiten omdat het ziekteverzuim te hoog werd.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Steeds open en dicht is ook niet goed voor de mentaliteit. Voor kinderen is dat al helemaal lastig. Mogen ze eindelijk weer naar scholen; is het een paar weken later weer anders. Dat moet je niet willen. Ook niet bepaald eerlijk naar een cultuur sector. Of de winkels. Of de horeca. Reis sector. Als ze er voor kiezen om scholen te openen, sluiten, openen, sluiten etc komen die sectoren echt nooit meer aan de beurt om te heropenen.
Er zijn fabrikanten van generieke geneesmiddelen die de vaccins in licentie maken.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 09:41 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Tot nu toe hebben we 2 bedrijven welke een werkend vaccin hebben en meerdere bedrijven welke de technische mogelijkheden hebben om vaccin s te produceren.
Als we zoveel haast hebben, vorder het "recept" van de moderna/pfizer en laat de overige bedrijven dit produceren.
Ik denk dat ze veel meer bereiken door in te zetten op extra handhaving. Je mag nu ook al niet met meer dan twee personen op straat. Handhaaf dat dan. Heeft hetzelfde effect als zo’n avondklok.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:17 schreef popje het volgende:
https://www.ad.nl/politie(...)-zet-nodig~a458894c/
In dit artikel wordt gezegd dat uiteindelijk het effect van de maatregelen onderzocht is, en niet precies bekend is wat de avondklok of een bezoekverbod voor de R zou betekenen, maar wel dat een OMT-er zegt dat we iets extra's nodig hebben.
Het AD maakt er weer een sensatiekop van, net als speculeren 'want met de Britse variant in het vooruitzicht moet je alles doen'. Ik geloof ergens dat zeker met de val van het kabinet gisteren de avondklok niet meer zomaar ingevoerd gaat worden.
Eerlijkheid is niet relevant. Kinderen thuishouden is rampzalig, een paar weken naar school is beter dan niets.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Steeds open en dicht is ook niet goed voor de mentaliteit. Voor kinderen is dat al helemaal lastig. Mogen ze eindelijk weer naar school; is het een paar weken later weer anders. Dat moet je niet willen. Ook niet bepaald eerlijk naar een cultuur sector. Of de winkels. Of de horeca. Reis sector. Als ze er voor kiezen om scholen te openen, sluiten, openen, sluiten etc komen die sectoren echt nooit meer aan de beurt om te heropenen.
Want het gaat de ouders om hun kind te dumpen? De leraren die ik ken willen heel graag weer, maargoed N=1quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:21 schreef opreis het volgende:
[..]
Ik vraag me ook altijd af hoe de leraren er tegenover staan om weer open te gaan. De ouders kunnen wel willen dat ze hun kinderen ergens kunnen dumpen, maar de vorige keer kwam de oproep vanuit scholen zelf om te sluiten omdat het ziekteverzuim te hoog werd.
Ach ja die frame moet ook een keer per topic gemaakt worden geloof ikquote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:27 schreef chratnox het volgende:
[..]
Want het gaat de ouders om hun kind te dumpen?
Dat is AstraZeneca toch, niet Pfizer? Die tent in India had al gezegd dat die vaccins eerst naar India gingen voor de rest van de wereld aan de beurt is.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:24 schreef Wantie het volgende:
[..]
Er zijn fabrikanten van generieke geneesmiddelen die de vaccins in licentie maken.
Bijvoorbeeld een fabrikant in India maakt 1 miljard vaccins in licentie met Pfizer.
Niet als die paar weken school ervoor zorgen dat de rest van de maatschappij nog langer op hun beurt moeten wachten.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
een paar weken naar school is beter dan niets.
Eerlijkheid is heel relevant voor het draagvlak. De maatschappij is groter dan enkel de scholen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Eerlijkheid is niet relevant. Kinderen thuishouden is rampzalig, een paar weken naar school is beter dan niets.
Ik kan me niet voorstellen dat kinderen 2 weken naar school en daarna weer een aantal weken niet veel verschil maakt qua leren. Wat het wel biedt is een veilige ruimte voor de kinderen die het nu heel moeilijk hebben thuis, dus ik zit er een beetje dubbel in.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:31 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Eerlijkheid is heel relevant voor het draagvlak.
Scholen openen en sluiten en openen en sluiten lijkt me juist niet goed voor kinderen; die hebben zekerheid en een ritme nodig. Ik snap dat het beter is voor mensen die afhankelijk zijn van open scholen, maar voor de kinderen zelf? Dat is echt niet zo zwart wit als dat jij het schetst denk ik.
Het zal aan het kind liggen. Maar continue wijzigingen van scholen open, scholen dicht en dan weer open en dicht, is bij mij thuis niet bevorderlijk.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Eerlijkheid is niet relevant. Kinderen thuishouden is rampzalig, een paar weken naar school is beter dan niets.
Kun je dat op enige manier staven of zuig je dat uit je duim?quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:31 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Eerlijkheid is heel relevant voor het draagvlak.
Ze hebben vooral school nodig. Alles is beter dan langduring aaneen thuis zitten. En het gaat niet alleen om de kinderen, de rest van de maatschappij heeft er heel veel baat bij als kinderen naar school gaan.quote:Scholen openen en sluiten en openen en sluiten lijkt me juist niet goed voor kinderen; die hebben zekerheid en een ritme nodig.
Die gaan nu toch al naar school? De kwetsbare kinderen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:32 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat kinderen 2 weken naar school en daarna weer een aantal weken niet veel verschil maakt qua leren. Wat het wel biedt is een veilige ruimte voor de kinderen die het nu heel moeilijk hebben thuis, dus ik zit er een beetje dubbel in.
De planning is op dit moment dat de scholen op 9 februari weer opengaan. Op 20 februari begint vervolgens de voorjaarsvakantie. Of ze dan in maart weer verder kunnen, zal afhangen van hoe de situatie dan is in de ziekenhuizen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:33 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Bovendien zal het echt niet zo zijn dat scholen maar 2 weken open gaan ofzo.
Ons dashboard is prima daarvoor, maar je verwees naar worldometer toch?quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan mag jij me uitleggen welke cijfers ik waar kan vinden.
DL spreekt over 200 cases per 100.000 als alarm. En volgens ons dashboard zitten wij op:
[..]
Hier klopt iets niet. Ik ben de draad kwijt.![]()
Of moet ik die 24,7 dan maal 7 doen?
Ik denk dat het per school verschilt? Bij mijn schoonmoeder op school zijn er maar weinig kinderen echt op school, van ouders met een vitaal beroep. Ze geeft juist aan dat er best wat kinderen zijn die helemaal niet te bereiken zijn. Komen niet online en reageren nergens op.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:34 schreef capricia het volgende:
[..]
Die gaan nu toch al naar school? De kwetsbare kinderen.
Ik vind het gewoon druk in de klas als ik online mee kijk.
De basisscholen staan nog in de planning om eventueel eerder te openen. Over een week 'al'.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
De planning is op dit moment dat de scholen op 9 februari weer opengaan. Op 20 februari begint vervolgens de voorjaarsvakantie. Of ze dan in maart weer verder kunnen, zal afhangen van hoe de situatie dan is in de ziekenhuizen.
Nee, de planning is dat er gekeken kan worden wanneer de scholen weer open kunnen, vanaf 18 januari.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
De planning is op dit moment dat de scholen op 9 februari weer opengaan.
Kinderen dumpen is natuurlijk bot gezegd. Er zijn meerdere redenen waarom het beter is als kinderen naar school gaan. Jouw N=1 is leuk, maar dit was september:quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:27 schreef chratnox het volgende:
[..]
Want het gaat de ouders om hun kind te dumpen? De leraren die ik ken willen heel graag weer, maargoed N=1
Deze wil ze in elk geval zo snel mogelijk weer open, en ook niet meer dicht. Dat ze over een aantal weken weer dicht zouden moeten is ook geen natuurwet, al wordt dat natuurlijk wel weer zo gebracht. Het blijft een beleidskeuze.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:21 schreef opreis het volgende:
Ik vraag me ook altijd af hoe de leraren er tegenover staan om weer open te gaan.
In de absoluut zwakste sociaal-economische laag is de schoolsluiting natuurlijk helemaal rampzalig. Dat was in het voorjaar trouwens ook al zo, dat bepaalde kinderen en ouders gewoon totaal niet meer te bereiken waren.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:36 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk dat het per school verschilt? Bij mijn schoonmoeder op school zijn er maar weinig kinderen echt op school, van ouders met een vitaal beroep. Ze geeft juist aan dat er best wat kinderen zijn die helemaal niet te bereiken zijn. Komen niet online en reageren nergens op.
Zal aan het kind liggen denk ik. Ik bedoelde enkel dat het niet zo zwart wit is als dat Dakka opperde. Genoeg kinderen die juist die zekerheid nodig hebben. Kinderen in mijn familie moeten er in ieder geval niet aan denken.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:32 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat kinderen 2 weken naar school en daarna weer een aantal weken niet veel verschil maakt qua leren. Wat het wel biedt is een veilige ruimte voor de kinderen die het nu heel moeilijk hebben thuis, dus ik zit er een beetje dubbel in.
Nee, de datum is in principe 9 februari. Er wordt gekeken of ze misschien op 25 januari weer open kunnen, maar alleen als blijkt dat het veilig is.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 10:37 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, de planning is dat er gekeken kan worden wanneer de scholen weer open kunnen, vanaf 18 januari.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |