Nee dat snap ik, als je in een Germaanse liga op zaterdag even naar Wenen zou moeten gaan is dat wel erg ver ja.quote:Op vrijdag 1 april 2022 19:28 schreef MC-M het volgende:
[..]
Eerlijk? Puur eigen belang. Ik ben ongeveer bij elke wedstrijd van mijn club en dat gaat hem niet echt worden met de reisafstanden dan.
Groningen-Charleroi is amper een grotere afstand dan pak 'm beet Lille-Metz, dat is best een prijs die je kunt betalen voor een competitie die wel het aanzien waard is en een beter nationaal elftal.quote:Op vrijdag 1 april 2022 19:40 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nee dat snap ik, als je in een Germaanse liga op zaterdag even naar Wenen zou moeten gaan is dat wel erg ver ja.
Het is ook zeker een valide argument.
Denk dat er teveel landen bij elkaar zijn geveegd in jouw voorbeeld. En Oostenrijk en Zwitserland zijn denk ik niet zo interessant voor Nederland.quote:Op vrijdag 1 april 2022 19:40 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nee dat snap ik, als je in een Germaanse liga op zaterdag even naar Wenen zou moeten gaan is dat wel erg ver ja.
Het is ook zeker een valide argument.
In het voorbeeld gaat het om een markt met ~130 miljoen inwoners. Een dergelijke indeling lijkt me voorlopig ook lastig, echter, het is wel de richting waar het Europese voetbal heen zal moeten gaan.quote:Op vrijdag 1 april 2022 22:40 schreef Halcon het volgende:
[..]
Denk dat er teveel landen bij elkaar zijn geveegd in jouw voorbeeld. En Oostenrijk en Zwitserland zijn denk ik niet zo interessant voor Nederland.
Met vijf landen is er ook weinig ruimte voor Nederlandse clubs. Helemaal als Duitsland meer clubs af zal vaardigen dan bv. Nederland (of Zwitserland, Oostenrijk of België). Je hebt het dan over 3 of 4 Nederlandse clubs uiteindelijk in zo'n competitie.
Toch is het een valide argument. Ik zou persoonlijk überhaupt niet naar een uitwedstrijd gaan als dat ook prima op TV te zien is. Het weerhoudt me er ook niet van om voor samengevoegde competities te pleiten.quote:Op vrijdag 1 april 2022 20:44 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Groningen-Charleroi is amper een grotere afstand dan pak 'm beet Lille-Metz, dat is best een prijs die je kunt betalen voor een competitie die wel het aanzien waard is en een beter nationaal elftal.
En clubs uit Liechtenstein spelen mee in de Zwitserse competitie. Overigens is Liechtenstein wel UEFA lid, maar Monaco niet, geen idee waarom niet.quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:51 schreef BlaZ het volgende:
Overigens mag AS Monaco wel in de Franse competitie meedoen, dus het is niet echt een probleem voor de UEFA.
Met het eerste ben ik het op zich wel eens. Alleen heeft de Premier League historie, net zoals de clubs. Dat moet in een kunstmatige liga van Nederland, België, Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland allemaal nog groeien. Komt bij dat Duitsland als markt groter is dan die andere landen bij elkaar.quote:Op vrijdag 1 april 2022 23:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
In het voorbeeld gaat het om een markt met ~130 miljoen inwoners. Een dergelijke indeling lijkt me voorlopig ook lastig, echter, het is wel de richting waar het Europese voetbal heen zal moeten gaan.
Elke week wedstrijden met minimaal 30.000 supporters, amper zwakke tegenstanders; kortom het recept van de premier league.
De huidige opzet is ook niet eerlijk voor ploegen die niet in een van de top competities spelen; maar goed wat voor ideeën heb je om de dominantie van de premier league te breken?
Momenteel komen de 30 clubs met de hoogste omzet in Europa uit de volgende competities:
Engeland: 12
Spanje: 4
Rusland: 1
Italië: 4
Duitsland: 5
Frankrijk: 2
Portugal: 1
Gewoon het hele voetbalcircus in de zelfde pyramide. Dus 1e, 2e, 3e liga en daaronder de regionalliga. De teams uit NL/BE die overblijven zouden dan de BENE regionalliga kunnen vormen.quote:Op zaterdag 2 april 2022 10:49 schreef Halcon het volgende:
[..]
Met het eerste ben ik het op zich wel eens. Alleen heeft de Premier League historie, net zoals de clubs. Dat moet in een kunstmatige liga van Nederland, België, Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland allemaal nog groeien. Komt bij dat Duitsland als markt groter is dan die andere landen bij elkaar.
In feite wordt het dan 'n beetje die paar topclubs uit Nederland, België, Oostenrijk en Zwitserland toevoegen aan de Bundesliga. Of Duitse clubs daar op zitten te wachten? De Bundesliga is een vrij sterk product en pakweg 6 tot 8 clubs erbij uit andere landen, betekent minder plekken voor Duitse clubs. En dan zijn er al 'n aantal populaire clubs die nu op het 2e plan spelen.
En hoe regel je het daar onder? Krijg je dan een Eredivisie zonder Ajax, PSV en Feyenoord? Wat is dat nog waard? Of gaan Vitesse, AZ en FC Twente in de 2. Bundesliga spelen?
Het voordeel van opgaan in is wel dat je opgaat in een bestaande structuur. Da's minder gedoe dan dingen samenvoegen.
Die 3e en 2e liga zijn wel draken, denk ik dan. Dan krijg je FC Volendam dat om de haverklap ergens in Zwitserland of Oostenrijk moet gaan spelen.quote:Op zaterdag 2 april 2022 18:56 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Gewoon het hele voetbalcircus in de zelfde pyramide. Dus 1e, 2e, 3e liga en daaronder de regionalliga. De teams uit NL/BE die overblijven zouden dan de BENE regionalliga kunnen vormen.
Ik had net de Europese competities in het model toegevoegd overigens in de post hierboven.quote:Op zaterdag 2 april 2022 19:40 schreef Halcon het volgende:
[..]
Die 3e en 2e liga zijn wel draken, denk ik dan. Dan krijg je FC Volendam dat om de haverklap ergens in Zwitserland of Oostenrijk moet gaan spelen.
Dan kun je beter als Ajax, PSV en Feyenoord gewoon in de Bundesliga gaan spelen. Als Duitse clubs daar al op zitten te wachten, wat twijfelachtig is.
Ja. Groot deel van de KKD heeft al weinig met profvoetbal te maken. Dat soort teams spelen beter gewoon in de buurt. En eens 'n niveautje hoger als ze 'n keer zijn gepromoveerd.quote:Op zaterdag 2 april 2022 19:48 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik had net de Europese competities in het model toegevoegd overigens in de post hierboven.
Het nadeel daarvan is dat je de pyramide daarmee afbreekt. In de 2e bundesliga spelen onder andere Schalke en Hamburger SV.
Een ploeg als FC Twente of Vitesse speelt dan juist in de 2e bundesliga, waar je wekelijks zwaardere wedstrijden zult hebben dan in de huidige eredivisie. Zie bijvoorbeeld "the championship" in Engeland.
Ik denk dat je onder de 2e liga misschien beter direct een regionalliga kunt hebben, dat zou je probleem oplossen.
Beter, slechter. Vaak kijkt men naar de korte termijn. Als we eerlijk zijn zien van dat vanaf 1990 het verschil tussen de topcompetities en de rest elk jaar toeneemt. Over een jaar of 10 / 20 als de concurrentie vanuit China/VS/Mexico/Brazilie toe begint te nemen komt er hoe dan ook een superliga. De voorgenoemde landen hebben thuismarkten minimaal 2x groter (Mexico) tot 14x groter (China) dan welke Europese competitie dan ook en zullen zonder samenvoeging/herorganisatie van de Europese competities de concurrentieslag op termijn gaan winnen.quote:Op zaterdag 2 april 2022 19:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja. Groot deel van de KKD heeft al weinig met profvoetbal te maken. Dat soort teams spelen beter gewoon in de buurt. En eens 'n niveautje hoger als ze 'n keer zijn gepromoveerd.
1e en 2e Liga kun je zo'n 10 - 12 Nederlandse clubs kwijt in jouw voorbeeld. Daaronder heb je dan een regionele Nederlandse liga met de onderkant Eredivisie, bovenkant KKD. Daaronder begint dan wat we nu "amateurvoetbal" noemen, met daarbij de onderkant KKD.
Denk dat het voor de topclubs wel beter is. Voor de andere clubs vraag ik het me wel af.
Men kijkt naar de korte termijn en natuurlijk ook naar de sentimenten. Plus dat elke club naar het eigen belang kijkt, met daarbij ook de sentimenten en vooral de korte termijn. Wat voor PSV gunstig is, hoeft niet voor RKC en Zwolle gunstig te zijn.quote:Op zaterdag 2 april 2022 20:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Beter, slechter. Vaak kijkt men naar de korte termijn. Als we eerlijk zijn zien van dat vanaf 1990 het verschil tussen de topcompetities en de rest elk jaar toeneemt. Over een jaar of 10 / 20 als de concurrentie vanuit China/VS/Mexico/Brazilie toe begint te nemen komt er hoe dan ook een superliga. De voorgenoemde landen hebben thuismarkten minimaal 2x groter (Mexico) tot 14x groter (China) dan welke Europese competitie dan ook en zullen zonder samenvoeging/herorganisatie van de Europese competities de concurrentieslag op termijn gaan winnen.
Nu kijken de Chinezen en Amerikanen nog naar Europees voetbal omdat het simpelweg van een stuk hoger niveau is. Komen hun nationale competities op dit niveau dan zal deze interesse minder worden.
De andere clubs moeten zich de volgende vraag stellen: willen we onderdeel zijn van een piramide waarin we ooit op kunnen klimmen tot topclub of geven we voorkeur aan om tot het einde der dagen lekker in de regio te blijven voetballen?
Ik denk dat de niet topploegen uit de eredivisie er wel rekening mee moeten houden dat de grotere verenigingen de stap naar een 1e/2e Europese competitie kunnen gaan maken en dat hetgeen er van de eredivisie overblijft dan qua TV waarde met 75% keldert.
In een Europese voetbalpiramide kan een ploeg opgekocht worden en naar boven gebracht worden door investeringen. Zie Manchester City, Chelsea, PSG. Dit gebeurt uiteraard niet met Helmond Sport omdat het niet in een interessante markt speelt en dus nooit kansen heeft om echt topvoetbal te spelen.quote:Op zondag 3 april 2022 11:24 schreef Halcon het volgende:
Onderdeel zijn van een piramide en opklimmen klinkt leuk, maar realistisch bekeken gaat dat natuurlijk nooit gebeuren voor kleinere clubs.
Precies, dit zie je ook terug bij supporters van Feyenoord, PSV, Ajax. Men speelt het liefst tegen Barcelona of Real of een andere topclub. Wat altijd vergeten wordt is dat je als ploeg ook voldoende kwaliteit moet bieden om voor die ploegen een interessante tegenstander te zijn.quote:Daarom denk ik dat het niet heel snel gaat gebeuren. Veel clubs zijn tegen en supporters van de grote clubs lopen natuurlijk ook alleen warm voor internationale topwedstrijden. Niet voor potjes tegen Augsburg, Wolfsberger AC, Union en Lugano.
Als je een flutcompetitie hebt moet je niet gek opkijken dat niemand buiten Nederland gaat kijken.quote:In het voetbal spelen voor wat betreft de Eredivisie de landsgrenzen ook echt wel 'n rol. De uitstraling buiten Nederland is beperkt. Misschien op Ajax na. PSV heeft bijvoorbeeld amper een fanbase over de grens. Ze verkopen wat shirtjes in Mexico als ze 'n aanprekende Mexicaanse speler hebben, maar structureel is dat niet. Interesse vanuit België en Duitsland is ook vrij beperkt.
Ik zie eigenlijk niets in een Beneliga zolang de UEFA het samenvoegen van liga's niet actief gaat ondersteunen. Internationaal gezien is er al een uitzondering voor Canada, wat met de VS competitie meedoet.quote:Meen dat de voorzitter van VVV ook ooit 'n blinde vlek op de kaart van Duitsland zag waar VVV op in kon spelen. Dat werkte ook niet.
Persoonlijk ben ik voor een BeNeLiga, maar heb ik wel wat twijfels. Daarom zou ik eerst eens beginnen met een gezamenlijk bekertoernooi, om te kijken hoe dat gaat.
Dat zou in theorie kunnen, maar denk dat dat ook in een internationale competitie niet gaat gebeuren dat Helmond Sport door investeerders naar de top wordt gebracht. Daarvoor is de basis echt te smal daar.quote:Op zondag 3 april 2022 21:43 schreef BlaZ het volgende:
[..]
In een Europese voetbalpiramide kan een ploeg opgekocht worden en naar boven gebracht worden door investeringen. Zie Manchester City, Chelsea, PSG. Dit gebeurt uiteraard niet met Helmond Sport omdat het niet in een interessante markt speelt en dus nooit kansen heeft om echt topvoetbal te spelen.
[..]
Eens. In de Premier League wordt dat nog wel geboden. In Italië of Spanje is dat al minder. Niet zo raar dat bv. Barcelona en Real Madrid zo'n internationale liga wel zien zitten. Spelen tegen Bayern München, Juventus, Manchester City en Liverpool is een stuk interessanter dan spelen tegen Spaanse laagvliegers. Maar Barcelona en Real Madrid zijn wel teams met internationale uitstraling.quote:Precies, dit zie je ook terug bij supporters van Feyenoord, PSV, Ajax. Men speelt het liefst tegen Barcelona of Real of een andere topclub. Wat altijd vergeten wordt is dat je als ploeg ook voldoende kwaliteit moet bieden om voor die ploegen een interessante tegenstander te zijn.
Barcelona speelt liever tegen Juventus dan tegen Ajax, PSV of Ajax.
Als de UEFA het niet actief ondersteunt, lever je sowieso al Europese tickets in. Je krijgt dan op termijn misschien het aantal tickets dat Frankrijk nu heeft. Dat zijn er minder dan Nederland en België samen.quote:Daar komt ook het idee van de superliga vandaan. Zie bijvoorbeeld het aantal volgers:
1 Real Madrid Spain 252.1 million
2 Barcelona Spain 250.3 million
3 Man Utd England 142 million
4 Juventus Italy 104.1 million
5 Chelsea England 93.4 million
6 Liverpool England 92.7 million
7 PSG France 91 million
8 Bayern Munich Germany 88.7 million
9 Man City England 76 million
10 Arsenal England 75.9 million
Ajax 9.5 million
PSV 1.9 million
Feyenoord 1.6 million
AZ 0.3 million
RKC Waalwijk 0.050 million
[..]
Als je een flutcompetitie hebt moet je niet gek opkijken dat niemand buiten Nederland gaat kijken.
[..]
Ik zie eigenlijk niets in een Beneliga zolang de UEFA het samenvoegen van liga's niet actief gaat ondersteunen. Internationaal gezien is er al een uitzondering voor Canada, wat met de VS competitie meedoet.
Zo'n ploegen kunnen dus prima terecht in een regionaalliga. Ploegen met daadwerkelijke ambities kunnen dan altijd opklimmen indien noodzakelijk.quote:Op maandag 4 april 2022 08:04 schreef Halcon het volgende:
Dat zou in theorie kunnen, maar denk dat dat ook in een internationale competitie niet gaat gebeuren dat Helmond Sport door investeerders naar de top wordt gebracht. Daarvoor is de basis echt te smal daar.
Precies, de Italiaanse en Spaanse clubs maken zich ook zorgen om het gebrek aan concurrentie in de eigen competitie en willen daarom het niveau verhogen.quote:Eens. In de Premier League wordt dat nog wel geboden. In Italië of Spanje is dat al minder. Niet zo raar dat bv. Barcelona en Real Madrid zo'n internationale liga wel zien zitten. Spelen tegen Bayern München, Juventus, Manchester City en Liverpool is een stuk interessanter dan spelen tegen Spaanse laagvliegers. Maar Barcelona en Real Madrid zijn wel teams met internationale uitstraling.
Precies, zonder actieve UEFA ondersteuning wordt het allemaal niks. Ploegen uit Zwitserland / Oostenrijk stellen ook niks voor natuurlijk, dat zijn ploegen die nooit de kans hebben gekregen in een competitie te spelen waar ze zich kunnen ontwikkelen tot topclub.quote:Dat hebben Nederlandse clubs niet echt. Ajax een beetje uitgezonderd. Ik denk ook niet dat die internationale uitstraling er wel gaat komen als je samen gaat spelen met bv. België, Zwitserland en Oostenrijk.
Als de UEFA het niet actief ondersteunt, lever je sowieso al Europese tickets in. Je krijgt dan op termijn misschien het aantal tickets dat Frankrijk nu heeft. Dat zijn er minder dan Nederland en België samen.
De Duitse, Italiaanse, Spaanse en Engelse competitie ga je nooit inhalen als Beneliga. Je krijgt dan alleen een iets grotere markt, omdat wat de Belgische topclubs inbrengen meer is dan wat de clubs onderin de Eredivisie inbrengen. Ook speel je op een wat hoger niveau.
Oostenrijk erbij lijkt me dan niks. Ligt alweer verder van Nederland en zie dat niet als een logische combinatie. Bij Red Bull Salzburg zit er ook 8 of 9 duizend man of zo. Bij Sturm Graz ook zoiets. Bij Rapid Wien 15 tot 16k. Zou het logischer vinden als Oostenrijk en Zwitserland samen een competitie organiseren. Of dat Red Bull Salzburg naar de Duitse Bundesliga gaat, maar dan spelen ze natuurlijk niet elk jaar CL.
VS en Canada spelen bij andere sporten ook wel samen, zoals bijvoorbeeld ijshockey en baseball.
Dat lijkt me voor zulke ploegen het beste. Nederland is sowieso aan de kleine kant voor 34 profclubs met alle regels die daar nu bij komen kijken.quote:Op maandag 4 april 2022 21:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zo'n ploegen kunnen dus prima terecht in een regionaalliga. Ploegen met daadwerkelijke ambities kunnen dan altijd opklimmen indien noodzakelijk.
[..]
Ja, het is een beetje hinken op twee gedachten. Aan de ene kant wil je een sterke competitie, wat betekent dat de niet-topclubs ook knaken moeten krijgen, maar aan de andere kant hebben die clubs de knaken zelf ook hard genoeg nodig om mee te blijven doen in Europa.quote:Precies, de Italiaanse en Spaanse clubs maken zich ook zorgen om het gebrek aan concurrentie in de eigen competitie en willen daarom het niveau verhogen.
Concurrentie heeft ook te maken met de verdeling van het geld binnen een competitie natuurlijk. Veel topclubs buiten de premier league zitten in de spagaat om voor eigen succes te gaan vs een sterke, brede competitie.
[..]
Dat hebben Nederlandse clubs ook niet echt. Toch schat ik Nederland wel een stuk hoger in dan Oostenrijk en Zwitserland. Ook hoger dan België, maar daarmee heb je dan nog een grens, deels 'n taal en een zekere rivaliteit mee gemeen.quote:Precies, zonder actieve UEFA ondersteuning wordt het allemaal niks. Ploegen uit Zwitserland / Oostenrijk stellen ook niks voor natuurlijk, dat zijn ploegen die nooit de kans hebben gekregen in een competitie te spelen waar ze zich kunnen ontwikkelen tot topclub.
In Frankrijk kan dat ook alleen maar omdat er veel geld in PSG wordt gempompt. Anders zouden daar ook geen Europese topclubs spelen.quote:Topclubs in Europa komen uit de Engelse, Spaanse, Italiaanse, Duitse en Franse competities en de rest is kansloos. Een ploeg als Ajax kan zo nu en dan leuk meedoen met heeft te weinig inkomsten om serieus aan te haken (een budget van 250 miljoen per jaar).
Aan dat eerste ga je niks doen. Ook met andere landen erbij is de competitie altijd minder interessant dan de Premier League. En in een Europese topcompetitie kan misschien Ajax meedoen, maar heeft verder geen Nederlandse club iets te zoeken.quote:Het is wat mij betreft ook allemaal mosterd na de maaltijd. Het verschil tussen de premier league en zeg de eredivisie is de laatste twintig jaar echt enorm toegenomen. Elke ploeg in de premier league heeft minimaal een 40% hogere begroting dan PSV.
Overigens zijn er plannen om de VS/Mexicaanse liga's samen te voegen.
Nederland heeft simpelweg meer inwoners en is daardoor commercieel net wat interessanter wat zorgt voor een sterkere competitie. Naast wat een competitie of club biedt, kun je ook kijken naar het potentieel. Een club uit Wenen bijvoorbeeld zou kunnen uitgroeien, simpelweg door de grootte van de stad, tot een formidabel team.quote:Op dinsdag 5 april 2022 09:05 schreef Halcon het volgende:
Dat hebben Nederlandse clubs ook niet echt. Toch schat ik Nederland wel een stuk hoger in dan Oostenrijk en Zwitserland. Ook hoger dan België, maar daarmee heb je dan nog een grens, deels 'n taal en een zekere rivaliteit mee gemeen.
Dat lijkt me duidelijk, België is het makkelijkst om mee samen te gaan. Toch denk ik dat ook samen, de schaal te klein blijft voor de lange termijn. Een leuke tussenstap.quote:België lijkt me dan de meest logische partner als de competitie samengevoegd moet worden. Niet Oostenrijk/Zwitserland of Denemarken.
Toendertijd (rond 2000) had dat ongetwijfeld een sterke competitie opgeleverd, nu zijn de meeste van deze ploegen te ver afgezakt.quote:Meen dat er ooit gesproken is over een Noord-Atlantische Liga. Vraag me al af of dat interessant is. Dan spelen Ajax, PSV en Feyenoord tegen Kopenhagen, Bodo/, Malmö, Anderlecht, Club Brugge, Celtic, Rangers, etc. \
Dat soort oplossingen waren leuk 20-25 jaar terug, nu bereik je er niks meer mee. Ik denk dat we ook moeten accepteren dat zelfs de kleine competities in het voetbal aartsconservatief zijn. Ze graven in principe hun eigen graf.quote:Denk dat je dan teveel nationaal weggooit, terwijl die clubs ook niet de absolute top zijn. Niet eens subtop eigenlijk. Gros mag al blij zijn als ze 'n keer de CL halen. En Malmö, Bodo en zo spreken niet meer aan als tegenstander dan bv. Twente, AZ of Vitesse.
Ik zou kleiner beginnen. Bijvoorbeeld Nederland en België, Oostenrijk en Zwitserland, Scandinavische landen, Baltische staten, Visegrad-landen...
Dat lijkt me een erg negatieve instelling. Een Frans-Spaans-Italiaanse competitie zou het ongetwijfeld winnen van de PL.quote:Aan dat eerste ga je niks doen. Ook met andere landen erbij is de competitie altijd minder interessant dan de Premier League. En in een Europese topcompetitie kan misschien Ajax meedoen, maar heeft verder geen Nederlandse club iets te zoeken.
Ja, dat klopt zeker. Maar dit geld hetzelfde voor de Nederlandse competitie. Dit is ook te danken aan de competities zelf hé. In principe had men zo'n initiatief al in de 90er jaren moeten nemen. Nu loopt men zover achter dat de achterstanden amper in te lopen zijn.quote:Premier League is toch een klasse apart. Ook bv. Celtic en Rangers zijn ver achterop geraakt ten opzichte van Engelse teams, terwijl ze voorheen daar goede spelers ophaalden.
Frankrijk heeft ook gewoon een forse opbrengst uit de competitie zelf. Zonder PSG zou de begroting van de andere ploegen ongeveer 1,380 zijn.quote:In Frankrijk kan dat ook alleen maar omdat er veel geld in PSG wordt gempompt. Anders zouden daar ook geen Europese topclubs spelen.
PSV - Barcelona is voor PSV een top affiche natuurlijk. Dat vind ik geen eerlijke vergelijking, want die wedstrijd gaat er niet komen. Niet in de Beneliga en ook niet als Oostenrijk en Zwitserland mee gaan doen. Dan krijg je bv. PSV - Wolfsberger AC of PSV - Young Boys.quote:Op dinsdag 5 april 2022 21:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nederland heeft simpelweg meer inwoners en is daardoor commercieel net wat interessanter wat zorgt voor een sterkere competitie. Naast wat een competitie of club biedt, kun je ook kijken naar het potentieel. Een club uit Wenen bijvoorbeeld zou kunnen uitgroeien, simpelweg door de grootte van de stad, tot een formidabel team.
https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2022.html
Ik denk dat rivaliteit of taal niet zoveel uitmaakt. We kijken uiteindelijk ook liever PSV-Barcelona dan PSV-Helmond Sport.
[..]
Dat ligt eraan waar je heen wilt. Hoe meer landen je erbij betrekt, hoe minder ruimte er is voor Nederlandse clubs. Tot je uiteindelijk een Europese liga hebt, waar misschien ruimte is voor één Nederlandse club (Ajax). Of zelfs geen een.quote:Dat lijkt me duidelijk, België is het makkelijkst om mee samen te gaan. Toch denk ik dat ook samen, de schaal te klein blijft voor de lange termijn. Een leuke tussenstap.
[..]
Denk dat zo'n competitie niet heel erg interessant is, omdat Scandinavische clubs niet zo aanspreken. Clubs als Twente, Vitesse en Utrecht bungelen dan onderaan, omdat er clubs uit Noorwegen en Denemarken mee moeten doen.quote:Toendertijd (rond 2000) had dat ongetwijfeld een sterke competitie opgeleverd, nu zijn de meeste van deze ploegen te ver afgezakt.
[..]
Daarom eerst maar eens kijken hoe Nederland en België gaat. Dat zal al ingewikkeld genoeg zijn. Je hebt er ook niks aan om allerlei competities samen te voegen en dan jaren later de conclusie te trekken dat het niet werkt. Bijvoorbeeld omdat ze elkaar de tent uitvechten, het over belangrijke dingen absoluut niet eens worden, etc.quote:Dat soort oplossingen waren leuk 20-25 jaar terug, nu bereik je er niks meer mee. Ik denk dat we ook moeten accepteren dat zelfs de kleine competities in het voetbal aartsconservatief zijn. Ze graven in principe hun eigen graf.
[..]
Die competities steunen meer dan de PL wel op een beperkt aantal clubs. Wat wel zo is, is dat die drie landen bij elkaar voegen, de spanning terugbrengt. Nu is de Franse competitie niet echt heel spannend. De Italiaanse competitie meestal ook niet. En Barca en Real waren in Spanje ook lang oppermachtig. En dan heb je nog Bayern München in Duitsland.quote:Dat lijkt me een erg negatieve instelling. Een Frans-Spaans-Italiaanse competitie zou het ongetwijfeld winnen van de PL.
De premier league was historisch gezien niet zoveel sterker dan de andere grote competities en begon pas flink afstand te nemen na 2012
https://www.statista.com/(...)cer-leagues-revenue/
[..]
Dat hadden ze destijds beter gedaan. Denk dat het destijds wel subtoppers zouden zijn geweest in de PL. Nu vliegen ze er waarschijnlijk uit. Denk dat destijds Rangers en Celtic naar de PL interessanter geweest zou zijn dan een competitie waarbij Rangers en Celtic het opnemen tegen Deense, Zweedse, Noorse en Nederlandse clubs.quote:Ja, dat klopt zeker. Maar dit geld hetzelfde voor de Nederlandse competitie. Dit is ook te danken aan de competities zelf hé. In principe had men zo'n initiatief al in de 90er jaren moeten nemen. Nu loopt men zover achter dat de achterstanden amper in te lopen zijn.
Even wat cijfers, hier zie duidelijk waarom Schotland absoluut niet meer meekan. Celtic en Rangers dachter rond 2000 zich nog te kunnen aansluiten bij de premier league, dat is een van de redenen dat de atlantic league is afgeschoten.
[..]
Dat valt op zich niet heel erg tegen. Misschien wat onderschat, omdat die competitie me persoonlijk niet aanspreekt. Wel is Frankrijk een behoorlijk groot land, terwijl ze nog nog behoorlijk achterlopen op bijvoorbeeld Spanje en in mindere mate Italië. Aan buitenlandse tv rechten pakken ze een fractie van wat bv. de andere grote competities pakken.quote:Frankrijk heeft ook gewoon een forse opbrengst uit de competitie zelf.
Inkomsten per competitie:
1- 5,851 Engeland
2- 3,375 Spanje
3- 3,345 Duitsland
4- 2,495 Italië
5- 1,902 Frankrijk
6- 752 Rusland
7- 748 Turkije
8- 594 Nederland
9- 440 Portugal
10- 344 België
11- 256 Oostenrijk
12 240 Schotland
13- 198 Denemarken
14 146 Norwegen
15- 145 Zweden
16- 124 Polen
Het punt is meer dat men eerder afkomt op kwaliteit en het niet zo heel veel uitmaakt uit welk land een tegenstander komt. Verder zijn we het wel eens op dit vlak. Ik denk dat steden met een groter inwonertal meer potentie hebben om op termijn sterke clubs te vormen.quote:Op dinsdag 5 april 2022 21:34 schreef Halcon het volgende:
[..]
PSV - Barcelona is voor PSV een top affiche natuurlijk. Dat vind ik geen eerlijke vergelijking, want die wedstrijd gaat er niet komen. Niet in de Beneliga en ook niet als Oostenrijk en Zwitserland mee gaan doen. Dan krijg je bv. PSV - Wolfsberger AC of PSV - Young Boys.
Denk niet dat dat soort wedstrijden in eerste instantie heel erg leven. Wenen is 'n mooie stad, maar een internationale topclub, dat vraag ik me af. De clubs uit Wenen zijn allang ingehaald door Red Bull Salzburg. Rapid Wien trekt evenveel toeschouwers als bv. Vitesse.
Destijds mikte men op 30k toeschouwers voor een internationale liga als uitgangspunt.
Precies. Er valt echter geen ontkomen aan als je op het hoogste niveau mee wilt doen.quote:Dat ligt eraan waar je heen wilt. Hoe meer landen je erbij betrekt, hoe minder ruimte er is voor Nederlandse clubs. Tot je uiteindelijk een Europese liga hebt, waar misschien ruimte is voor één Nederlandse club (Ajax). Of zelfs geen een.
En da's een beetje het probleem. Kleine stappen leveren relatief weinig winst op. Grote stappen betekenen minder plekken voor Nederlandse clubs. En dus meer clubs en mensen die tegen zijn.
Ten tijde was dit een goed idee. Dit waren allemaal ploegen die meededen in de Champions League. De belangrijkste les is het zien hoever die ploegen afgegleden zijn.quote:Voetbalclubs kijken toch vooral naar zichzelf en de korte termijn.
[..]
Denk dat zo'n competitie niet heel erg interessant is, omdat Scandinavische clubs niet zo aanspreken. Clubs als Twente, Vitesse en Utrecht bungelen dan onderaan, omdat er clubs uit Noorwegen en Denemarken mee moeten doen.
Te weinig clubs gaan daar voorstander van zijn en voor bijvoorbeeld de top zijn die Scandinavische tegenstanders niet zo heel interesant.
Idee was toen met Ajax, PSV, Feyenoord, Anderlecht, Brugge, Standard Luik, Brondby, Kopenhagen, HJK Helsinki, Rosenborg, AIK, Celtic, Rangers en Malmö.
Nu willen de Schotse topclubs kijken naar een league met Denemarken, Zweden, Noorwegen, Finland en Ierland. Voor Nederland zou dit eigenlijk al niet meer interessant zijn. Men denkt 350 miljoen GPB te kunnen genereren. Zet weinig zoden aan de dijk.
Eens.quote:Daarom eerst maar eens kijken hoe Nederland en België gaat. Dat zal al ingewikkeld genoeg zijn. Je hebt er ook niks aan om allerlei competities samen te voegen en dan jaren later de conclusie te trekken dat het niet werkt. Bijvoorbeeld omdat ze elkaar de tent uitvechten, het over belangrijke dingen absoluut niet eens worden, etc.
Die competities steunen meer dan de PL wel op een beperkt aantal clubs. Wat wel zo is, is dat die drie landen bij elkaar voegen, de spanning terugbrengt. Nu is de Franse competitie niet echt heel spannend. De Italiaanse competitie meestal ook niet. En Barca en Real waren in Spanje ook lang oppermachtig. En dan heb je nog Bayern München in Duitsland.
Dat hadden ze destijds beter gedaan. Denk dat het destijds wel subtoppers zouden zijn geweest in de PL. Nu vliegen ze er waarschijnlijk uit. Denk dat destijds Rangers en Celtic naar de PL interessanter geweest zou zijn dan een competitie waarbij Rangers en Celtic het opnemen tegen Deense, Zweedse, Noorse en Nederlandse clubs.
Perez en Agnelli zijn schijnbaar al bezig om Italië en Spanje te bundelen. Daarmee zou men kunnen concurreren met de PL. Het biedt ook mogelijkheden voor Ajax/PSV, aangezien veranderingen andere verandering stimuleren.quote:Denk nu je het zegt eigenlijk wel dat Franse, Spaanse en Italiaanse topclubs een gigantische slag zouden kunnen slaan door de krachten te bundelen. Je hebt dan echt veel meer interessante wedstrijden, vooral vanuit internationaal perspectief. Barca - Juventus of PSG - Real Madrid versus Liverpool - Burnley of Leicester City - Everton... ik zou het wel weten
Maar het probleem is dan ook weer dat je als topclub eenzijdig eruit moet stappen, omdat je het daar nooit over eens wordt. De andere Spaanse teams weten ook wel dat hun competitie zonder Barca, Real en Atletico niet veel meer waard is.
Dat is in Nederland idem dito.
Zo'n liga komt er toch niet, dus maak je niet druk.quote:Op dinsdag 5 april 2022 21:38 schreef BasEnAad het volgende:
Denk ook niet dat het maatschappelijk nog haalbaar gaat zijn ploegen een heel seizoen elke week met het vliegtuig te laten reizen tussen Glasgow, Oslo, Wenen, Rotterdam, of welke club er dan ook meedoet.
Op zich zou land niet veel uit moeten maken inderdaad. Kwalitatief zijn die clubs minder. De Nederlandse competitie is beter en aantrekkelijker dan de Zwitserse, Oostenrijkse, Deense, Zweedse, Noorse en de Finse.quote:Op dinsdag 5 april 2022 22:27 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het punt is meer dat men eerder afkomt op kwaliteit en het niet zo heel veel uitmaakt uit welk land een tegenstander komt. Verder zijn we het wel eens op dit vlak. Ik denk dat steden met een groter inwonertal meer potentie hebben om op termijn sterke clubs te vormen.
[..]
Dat klopt. Nederlandse competitie levert te weinig inkomsten op en je speelt wekelijks op een te laag niveau. Een heeft wel met het ander te maken. De grote vraag is wel of de extra inkomsten die je kunt genereren een extra stap opleveren die groot genoeg is.quote:Precies. Er valt echter geen ontkomen aan als je op het hoogste niveau mee wilt doen.
[..]
De Schotse clubs wel. Rosenborg deed het volgens mij ook wel aardig. Vraag me we af of een liga met Scandinavische clubs heel aantrekkelijk is.quote:Ten tijde was dit een goed idee. Dit waren allemaal ploegen die meededen in de Champions League. De belangrijkste les is het zien hoever die ploegen afgegleden zijn.
De Eredivisie doet zonder Ajax een flink jasje aan. En zonder Ajax, PSV en Feyenoord stelt het niks meer voor. Daarom dat het ook lastig is om meerderheden te vinden voor dit soort avonturen. Het is absoluut niet in het belang van bv. PEC Zwolle, Fortuna Sittard, RKC, etc.quote:Voor de eredivisie zet dit wellicht weinig zoden aan de dijk, maar dit is voor de eredivisie an sich wel serieuze concurrentie. Zonder Ajax zit de Nederlandse competitie aan een ongeveer gelijke begroting.
[..]
PL is wel veel beter georganiseerd en vermarkt dan de Italiaanse en de Spaanse competitie. Ook meer eensgezindheid onder clubs naar mijn idee. Ik ben benieuwd of ze een fusie tussen de Italiaanse en de Spaanse competitie voor elkaar krijgen. Competitie wordt er wel interessanter van uiteraard.quote:Eens.
[..]
Perez en Agnelli zijn schijnbaar al bezig om Italië en Spanje te bundelen. Daarmee zou men kunnen concurreren met de PL. Het biedt ook mogelijkheden voor Ajax/PSV, aangezien veranderingen andere verandering stimuleren.
Misschien zou men de eredivisie kunnen inkorten tot 14 ploegen zodat men wat dood gewicht kwijtraakt voor samenvoeging met een andere liga.
Klopt, tot zo'n club uit een dergelijke stad de kans krijgt zich te ontwikkelen in een grotere competitie. Een club uit Stockholm in de premier league zou direct een begroting van 100 miljoen + hebben en zich flink kunnen ontwikkelen.quote:Op woensdag 6 april 2022 09:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Op zich zou land niet veel uit moeten maken inderdaad. Kwalitatief zijn die clubs minder. De Nederlandse competitie is beter en aantrekkelijker dan de Zwitserse, Oostenrijkse, Deense, Zweedse, Noorse en de Finse.
Er speelt meer mee dan het inwoneraantal. Stockholm is 'n ongeveer even grote stad qua inwoneraantal als Amsterdam. Toch kwam en komt er voorlopig geen club uit Stockholm in de buurt van Ajax. Idem dito voor bijvoorbeeld Boedapest en Sofia.
Ik denk dat de beneliga daarvoor onvoldoende is en daar zijn we het wel over eens denk ik. Het lijkt me dat je qua inkomsten daarmee richting niveau Turkije gaat.quote:Dat klopt. Nederlandse competitie levert te weinig inkomsten op en je speelt wekelijks op een te laag niveau. Een heeft wel met het ander te maken. De grote vraag is wel of de extra inkomsten die je kunt genereren een extra stap opleveren die groot genoeg is.
Dit is nog wel een belangrijk punt. In principe heb je een groepje clubs die enkel bestaansrecht hebben door tegen de topclubs te spelen en daardoor elke vorm van verandering tegen houden.quote:De Eredivisie doet zonder Ajax een flink jasje aan. En zonder Ajax, PSV en Feyenoord stelt het niks meer voor. Daarom dat het ook lastig is om meerderheden te vinden voor dit soort avonturen. Het is absoluut niet in het belang van bv. PEC Zwolle, Fortuna Sittard, RKC, etc.
Het stemrecht van dit soort ploegen die hun bestaansrecht enkel te danken hebben aan de TV-inkomsten gegenereerd door de topploegen moet dan ook flink ingeperkt worden.
Denk dat je ook daar lastig meerderheden voor gaat vinden. Je hebt sowieso al 8 tot 10 clubs die tegen zijn uit eigen belang. Alleen al in de Eredivisie. Dan heb je de KKD nog.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door BlaZ op 07-04-2022 16:07:00 ]Ceterum censeo Turciam delendam esse.
De Belgische competitie loopt financieel achter op de eredivisie.quote:Op dinsdag 5 april 2022 22:43 schreef borisz het volgende:
Sportief gezien is er geen enkele reden voor de Beneliga. Je bent als Eredivisie de zevende competitie van Europa en een soort van best of the rest.
Financieel echter.... Onze Zuiderburen hebben meer te verdelen dan de clubs in de Eredivisie. Hopelijk kan er na 2025 verandering in komen. Ik denk dat de KNVB cq Eredivisie CV daar hun aandacht op moet vestigen.
Overigens gaat het niet alleen om de Eredivisie-rechten in NL, maar ook in het buitenland. Die schijnen in diverse buitenlanden ook voor een appel en een ei te zijn verkocht.
Betalen de Belgische kijkers dan zoveel meer? Ik kan me niet voorstellen dat het buitenland wel naar die competitie kijktquote:Op woensdag 6 april 2022 16:43 schreef BlaZ het volgende:
Je doelt denk ik op TV-rechten, die zijn inderdaad hoger in de Belgische competitie. De TV-rechten van de eredivisie zijn ook niks waard buiten Nederland omdat de wedstrijden op PSV-Ajax-Feyenoord onderling na te laag zijn van niveau.
De Belgen hebben ook meer (top)wedstrijden door dat play off systeem. Dat zal wel extra TV inkomsten opleverenquote:Op woensdag 6 april 2022 18:02 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Betalen de Belgische kijkers dan zoveel meer? Ik kan me niet voorstellen dat het buitenland wel naar die competitie kijkt
Ik denk dat de gemiddelde Belg eerder bereidt is om een paar euro af te tellen voor een wedstrijd. Buitenlandse TV-rechten leveren in beide liga's vrijwel niks op.quote:Op woensdag 6 april 2022 18:02 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Betalen de Belgische kijkers dan zoveel meer? Ik kan me niet voorstellen dat het buitenland wel naar die competitie kijkt
En dit natuurlijk.quote:Op woensdag 6 april 2022 18:15 schreef hhh38 het volgende:
[..]
De Belgen hebben ook meer (top)wedstrijden door dat play off systeem. Dat zal wel extra TV inkomsten opleveren
De toeschouwersaantallen van de Belgische competitie zijn twee keer zo laag als die van de Eredivisie. Naar Anderlecht komt gemiddeld minder publiek dan naar Heerenveen. De eredivisie heeft de rechten gewoon heel slecht uitonderhandeld en zit in vergelijking tot heel Europa zeer laag, zeker gezien de grote Nederlandse consumentenmarkt en de historische status van de Eredivisie.quote:
Voor een land van bijna 40 miljoen inwoners staat Polen laag.quote:Op dinsdag 5 april 2022 21:07 schreef BlaZ het volgende:
Inkomsten per competitie:
1- 5,851 Engeland
2- 3,375 Spanje
3- 3,345 Duitsland
4- 2,495 Italië
5- 1,902 Frankrijk
6- 752 Rusland
7- 748 Turkije
8- 594 Nederland
9- 440 Portugal
10- 344 België
11- 256 Oostenrijk
12 240 Schotland
13- 198 Denemarken
14 146 Norwegen
15- 145 Zweden
16- 124 Polen
Aan de andere kant voel ik er ook weinig voor om zoals in Engeland >¤40/mnd kwijt te zijn. Hebben ze het nog steeds zo dat je ook 2 zenders moet hebben om alles te kunnen zien?quote:Op woensdag 6 april 2022 18:31 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De toeschouwersaantallen van de Belgische competitie zijn twee keer zo laag als die van de Eredivisie. Naar Anderlecht komt gemiddeld minder publiek dan naar Heerenveen. De eredivisie heeft de rechten gewoon heel slecht uitonderhandeld en zit in vergelijking tot heel Europa zeer laag, zeker gezien de grote Nederlandse consumentenmarkt en de historische status van de Eredivisie.
Daar is voetbal echt alleen voor hooligans.quote:Op woensdag 6 april 2022 18:33 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Voor een land van bijna 40 miljoen inwoners staat Polen laag.
Ja. Maar vind het lastig te zeggen of de trigger daarvoor dan vooral de PL is of de club zelf. Stel dat Helmond Sport in de PL zou spelen, dan zouden ze aan tv-gelden, sponsorgelden e.d. ook al genoeg vangen om PSV qua begroting voorbij te streven. En dan is een PL-plek nog interessant voor investeerders.quote:Op woensdag 6 april 2022 16:40 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Klopt, tot zo'n club uit een dergelijke stad de kans krijgt zich te ontwikkelen in een grotere competitie. Een club uit Stockholm in de premier league zou direct een begroting van 100 miljoen + hebben en zich flink kunnen ontwikkelen.
[..]
Ja, denk ook dat het onvoldoende is. Misschien dat je je daarmee iets stabieler in de top 8 van de coefficiëntenlijst kan vestigen, maar je wordt niet opeens structureel de nummer 5 of 6.quote:Ik denk dat de beneliga daarvoor onvoldoende is en daar zijn we het wel over eens denk ik. Het lijkt me dat je qua inkomsten daarmee richting niveau Turkije gaat.
[..]
Verschil zal er altijd wel zijn. Clubs als Zwolle en RKC hebben daar ook weinig last van. Hun belang is puur nationaal. Ze spelen toch geen Europees. En als ze dat wel doen heeft dat meer weg van een schooluitje dan van dat ze serieus denken te kunnen overwinteren.quote:Dit is nog wel een belangrijk punt. In principe heb je een groepje clubs die enkel bestaansrecht hebben door tegen de topclubs te spelen en daardoor elke vorm van verandering tegen houden.
Het zij zo, schijnbaar vind de voetbalfan de verschillen tussen de topcompetities en de rest wel prima. Komt er alsnog een supercompetitie dan hoop ik dat er toch nog wat Nederlands clubs meekunnen, wellicht op een 2e of 3e niveau.
quote:Hier overigens nog de clubwaarde, Ajax #30, PSV #63, Feyenoord #73.Ajax 30e dus. Als je op basis daarvan een Europese liga gaat samenstellen, dan komen ze al op het 2e niveau terecht.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Al leunen clubs als West Ham, Aston Villa, etc vooral op de PL natuurlijk. Als Ajax in de PL zou spelen, overtreffen ze die clubs makkelijk.
Als je het aantal Engelse clubs gaat beperken, zien ook weer minder Engelse clubs het zitten om de PL op te offeren voor zo'n Europese competitie.
Je zag ook wel de felle reacties op de Super League plannen.
In 2016 is de "Alps Premier League" zowel door de Oostenrijkse als Zwitserse clubs onderzocht en uiteindelijk afgewezen. Mede omdat er geen duidelijkheid kwam van de Uefa wat Europese tickets betreft.quote:Op maandag 4 april 2022 08:04 schreef Halcon het volgende:
Zou het logischer vinden als Oostenrijk en Zwitserland samen een competitie organiseren.
Ja, dit is het voorname probleem. De UEFA poogt he monopolie van de grote competities in stand te houden en is de hoofdschuldige voor de enorme verschillen tussen de competities.quote:Op donderdag 7 april 2022 15:36 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
In 2016 is de "Alps Premier League" zowel door de Oostenrijkse als Zwitserse clubs onderzocht en uiteindelijk afgewezen. Mede omdat er geen duidelijkheid kwam van de Uefa wat Europese tickets betreft.
Overigens speelden clubs uit Zweden, Denemarken en Noorwegen tussen 2004 en 2007 in een gezamenlijke competitie, de "Royal League", ook deze werd stopgezet omdat de Uefa wederom niet mee wilde werken wat Europese tickets betreft.
Wat Nederlandse clubs in de Bundesliga betreft is het misschien grappig om te kijken naar de beste Nederlandse ijshockeyclub, de Tilburg Trappers die in de Duitse Oberliga spelen (derde niveau). Ze zijn in deze competitie een aantal keer kampioen geworden maar mogen niet promoveren omdat de Duitse clubs in de competitie erboven dit niet willen.
Is het echt zo erg?quote:Op woensdag 6 april 2022 23:37 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Daar is voetbal echt alleen voor hooligans.
Een vriend van me heeft een half jaar in Poznan gewoond en stage gelopen en toen ie daar vroeg of iemand mee wilde naar een wedstrijd van Lech Poznan werd ie uitgelachenquote:Op donderdag 7 april 2022 17:16 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Is het echt zo erg?
Ik weet wel dat het Poolse Speedway GP kampioenschap (motorsport) erg populair is en volgens mij meer bezoekers trekt dan voetbal.
Die UEFA tickets zijn wel een begrijpelijk probleem. Met een gezamenlijke competitie levert je tickets in. Dat maakt het al meteen een stuk minder interessant.quote:Op donderdag 7 april 2022 15:36 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
In 2016 is de "Alps Premier League" zowel door de Oostenrijkse als Zwitserse clubs onderzocht en uiteindelijk afgewezen. Mede omdat er geen duidelijkheid kwam van de Uefa wat Europese tickets betreft.
Overigens speelden clubs uit Zweden, Denemarken en Noorwegen tussen 2004 en 2007 in een gezamenlijke competitie, de "Royal League", ook deze werd stopgezet omdat de Uefa wederom niet mee wilde werken wat Europese tickets betreft.
Wat Nederlandse clubs in de Bundesliga betreft is het misschien grappig om te kijken naar de beste Nederlandse ijshockeyclub, de Tilburg Trappers die in de Duitse Oberliga spelen (derde niveau). Ze zijn in deze competitie een aantal keer kampioen geworden maar mogen niet promoveren omdat de Duitse clubs in de competitie erboven dit niet willen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |