Voor wat je hier probeert te doen hebben ze VERT.ZOEKEN uitgevonden.quote:Op vrijdag 8 april 2022 10:38 schreef mrPanerai het volgende:
[..]
thanks, ik stelde het veel simpeler voor omdat ik dacht dat ik dat kon omzetten maar dat maakt het moeilijker
[ afbeelding ] Die staat in cel J2
dit is mijn formule, maar ik wil graag dat wanneer ik in cel B2 "AD" typ het zo blijft, als "AB" typ het verdubbeld, en als ik "BC" Typ het *3 gaat.
nee dat werkt dus nietquote:Op vrijdag 8 april 2022 11:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Voor wat je hier probeert te doen hebben ze VERT.ZOEKEN uitgevonden.
Als je plaatsnaam in A2 staat en je lijstje met plaatsen en afstanden in KM!A1:B10, dan wordt dat
=VERT.ZOEKEN(A2;KM!A1:B10;2;ONWAAR)
Kun je hem daarna met een alslus keer 1, 2 of 3 doen afhankelijk van de waarde in B2.
Dit is op zich niet zo heel ingewikkeld, maar op dit moment werkt het niet omdat het onduidelijk is wat nu waar staat. Kun je een screenshot plaatsen van de 2 werkbladen?quote:Op vrijdag 8 april 2022 11:41 schreef mrPanerai het volgende:
[..]
nee dat werkt dus niet
ff op een rijtje
in kolom B staat info over een afdeling dat kan "S1" of "S2" of "S3" zijn.
In kolom G staat de plaats waar het allemaal gaat gebeuren
Kolom J heeft een bepaalde waarde, die waarde haal ik uit tabblad '"KM"
tabblad KM heeft 2 kolommen, kolom 1 plaats, kolom 2 hoever die van de woonplaats verwijderd is.
(bedoeling is dat iemand kolom 2 aanvult met de afstanden)
afhankelijk van de afdeling in kolom B moeten de kilometers met 1,2 of 3 vermenigvuldigd worden.
dus als iemand in het werkblad de afdeling en de plaats ingeeft zou in kolom J de uiteindelijke waarde automatisch moeten verschijnen
quote:Op vrijdag 8 april 2022 12:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit is op zich niet zo heel ingewikkeld, maar op dit moment werkt het niet omdat het onduidelijk is wat nu waar staat. Kun je een screenshot plaatsen van de 2 werkbladen?
Dat is 'm helemaal, heel hartelijk dankquote:Op vrijdag 8 april 2022 14:36 schreef Janneke141 het volgende:
=ALS(OF(B3="S1";B3="S2");2;1)*VERT.ZOEKEN(...)
zou het dan moeten doen volgens mij. Als ik tenminste goed begrijp wat de bedoeling is.
Op de puntjes uiteraard de argumenten die je nu ook al in je zoeken-formule hebt staan.
toch nog een vraagje, ik heb de formule naar beneden getrokken, maar dan krijg ik dus ruzie omdat er in bepaalde vlakken niets is ingevuld.quote:Op vrijdag 8 april 2022 14:36 schreef Janneke141 het volgende:
=ALS(OF(B3="S1";B3="S2");2;1)*VERT.ZOEKEN(...)
zou het dan moeten doen volgens mij. Als ik tenminste goed begrijp wat de bedoeling is.
Op de puntjes uiteraard de argumenten die je nu ook al in je zoeken-formule hebt staan.
=ALS.FOUT(ALS(OF(B3="S1";B3="S2");2;1)*VERT.ZOEKEN(...);"")quote:Op vrijdag 8 april 2022 16:09 schreef mrPanerai het volgende:
[..]
toch nog een vraagje, ik heb de formule naar beneden getrokken, maar dan krijg ik dus ruzie omdat er in bepaalde vlakken niets is ingevuld.
[ afbeelding ]
kan ik nog iets doen dat daar niets staat?
Dat ligt aan de opmaak van de emoji's.quote:Op zondag 17 april 2022 10:29 schreef Eightyone het volgende:
Is er een formule om emoji's uit teksten te verwijderen? Ik heb wat tekst waar er naar m'n smaak wat teveel in staan.
Ze gelden niet als afbeeldingen, dat is het lastige.
Ik heb gegoogled, maar krijg allemaal gedoe met macro's/vba, en heb liever gewoon een formule.
Een formule die de tekens 0-9, a-z en wat belangrijke tekens als de komma in z'n geheel uit een tekst filtert, zodat dingen die daarvan af wijken verdwijnen, is ook goed.
Leuke vraag, benieuwd of iemand je kan helpenquote:Op zondag 17 april 2022 11:12 schreef Eightyone het volgende:
Het zijn de playlists zoals o.a. op deze pagina:
https://orleans.radiocampus.org/podcast/tentaculation-362/
Gestript importeer ik ze dan weer in Spotify. Maar hoe sneller dat kan, hoe beter.
Als je je best doet 1 heel lange formule, waarschijnlijk is een vba oplossing dan veel overzichtelijker.quote:Op zondag 17 april 2022 11:24 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Leuke vraag, benieuwd of iemand je kan helpen
Mij gaat het niet op een snelle manier met 1 formule lukken
Wordt wel een heel lange dan, de opmaak van die cellen is niet gelijk. Dus je moet afhankelijk van iets een aantal begincellen eraf halen.quote:Op zondag 17 april 2022 11:28 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als je je best doet 1 heel lange formule, waarschijnlijk is een vba oplossing dan veel overzichtelijker.
Je kan dit relatief eenvoudig oplossen met Power Query. Zie onderstaande formule. Deze behoudt dus alle ASCII-tekens tussen spatie en tilde.quote:Op zondag 17 april 2022 11:12 schreef Eightyone het volgende:
Het zijn de playlists zoals o.a. op deze pagina:
https://orleans.radiocampus.org/podcast/tentaculation-362/
Gestript importeer ik ze dan weer in Spotify. Maar hoe sneller dat kan, hoe beter.
Die formule kan eenvoudiger. Probeer eens:quote:Op woensdag 20 april 2022 09:38 schreef Eightyone het volgende:
Iig heb ik uit de voorgaande posts het een en ander kunnen halen. Bedankt.
In een ander lijstje (al die playlists die ik in Spotify wil importeren zien er weer anders uit) beginnen sommige regels verder met een apostrof die er niet hoort. Dat is een afbeelding die naar tekst is geconverteerd, wat niet volledig goed is gegaan.
Met wat voor formule verwijder ik die apostrof aan het begin van de regels waar die voor staat, terwijl apostrofjes láter in de regel gewoon blijven staan?
Er leek een formule te zijn --> =RECHTS(A2;LENGTE(A2)-VIND.ALLES("#";SUBSTITUEREN(A2;"'";"#";1))) , en die verwijdert de apostrofjes aan het begin wel, maar geeft voor de resterende regels van het lijstje (als ik de vulgreep gebruik) helaas #WAARDE! ipv de originele regel.
Misschien is die formule nog zo te manipuleren dat de rest van de regels 'normaal' weer wordt gegeven in kolom B. Maar geen idee hoe.
[ link | afbeelding ]
(Is in werkelijkheid een hele lange lijst trouwens, dus alles handmatig weghalen gaat wat ver.)
1 | =ALS(LINKS(A2;1)="'";SUBSTITUEREN(A2;"'";"";1);A2) |
=VANDAAG()+A1quote:Op vrijdag 29 april 2022 13:19 schreef onlogisch het volgende:
Boys, ik heb een som, en de uitkomst daarvan wil ik optellen bij de datum van vandaag.
Dus het antwoord van de som = 7, en dan wil ik in een veld dus 6mei weergeven krijgen.
Ik zie hier een hoop over datums optellen, maar ik kom er niet helemaal uit of lees ik er nou helemaal overheen? Iemand een oplossing?
=VANDAAG()+7quote:Op vrijdag 29 april 2022 13:19 schreef onlogisch het volgende:
Boys, ik heb een som, en de uitkomst daarvan wil ik optellen bij de datum van vandaag.
Dus het antwoord van de som = 7, en dan wil ik in een veld dus 6mei weergeven krijgen.
Ik zie hier een hoop over datums optellen, maar ik kom er niet helemaal uit of lees ik er nou helemaal overheen? Iemand een oplossing?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |