Tja, er zijn waren in de bibliotheken 134 verschillende kinderboeken met "zwarte piet", die vervang je niet even.quote:Op donderdag 12 november 2020 20:49 schreef ootjekatootje het volgende:
Of we ff willen dokken voor nieuwe Sinterklaas boeken, ze hebben een tekort in Amsterdam...
geen grapje.
https://www.ad.nl/nieuws/(...)-opruiming~a44f2f1e/
Joh en daar komen ze nu ineens achter? En het is ineens nieuws? En niemand heeft commentaar dus we houden dezelfde dag nog ff het handje omhoog voor extra subsidie...quote:Op donderdag 12 november 2020 23:59 schreef Viv het volgende:
[..]
Tja, er zijn waren in de bibliotheken 134 verschillende kinderboeken met "zwarte piet", die vervang je niet even.
https://www.bibliotheek.n(...)3Agenre%7CKinderboek
Toch mooi, weg met zwarte piet en lang leve de drill/gangster rap.quote:BLM
Sinds de Black Lives Matter-demonstraties dit voorjaar besloot de directie volgens Kee om die boeken volledig uit de collectie te halen. Nu liggen er circa 150 boeken en titels op de museumafdeling van OBA, sommige exemplaren gaan terug tot 1925 of nog eerder. Daar zijn ze op verzoek op te vragen en in te zien, bijvoorbeeld voor studiedoeleinden naar de cultuurgeschiedenis. Maar de boeken zijn volgens de jeugdbibliothecaris niet mee te nemen. ,,Ze zijn alleen nog beschikbaar ter inzage, maar niet meer uitleenbaar.”
wow dit is echt te triestquote:Op donderdag 12 november 2020 20:49 schreef ootjekatootje het volgende:
Of we ff willen dokken voor nieuwe Sinterklaas boeken, ze hebben een tekort in Amsterdam...
geen grapje.
https://www.ad.nl/nieuws/(...)-opruiming~a44f2f1e/
Vergeet de invloed van de media niet. Al die Arie Boomsma achtige deugneuzen die worden gevraagd aan te schuiven bij praatprogramma's.quote:Op vrijdag 13 november 2020 10:35 schreef Montagui het volgende:
Zwarte Piet is het zoveelste voorbeeld van de cancelcultuur. Niet verboden, gewoon gecancelled omdat er enkele tere zieltjes zijn die zich gekwetst voelen door een zwart geschminkt personage in een kinderfeest. Daarbij voornamelijk geholpen door invloedrijke weg-met-ons leden van de gedächtnispolizei (zoals deze Anton Kok en diverse burgemeesters).
Niet verrassend overigens, omdat in deze tijden van wokenessalleen nog maar "het gevoel" van bij uitstek 'smaldelen' telt. Waarheidsvinding, achtergronden en overleg zijn nergens voor nodig. Niet boeiend, want 'gevoel' is immers het enige dat telt. En ben je dan in een positie van macht dan misbruik je die gewoon.
![]()
De diverse (met name cultuur marxistische) smaldelen zagen dat het goed was, en de massa stond erbij en keek er naar. Eerst verwonderd, ......maar dat tij lijkt te keren.![]()
Waar baseer je dat laatste op?quote:Op vrijdag 13 november 2020 10:35 schreef Montagui het volgende:
De diverse (met name cultuur marxistische) smaldelen zagen dat het goed was, en de massa stond erbij en keek er naar. Eerst verwonderd, ......maar dat tij lijkt te keren.![]()
Ah, ik dacht dat het specifiek over Zwarte Piet ging.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:20 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Onder andere de bijval die Wilders krijgt van diverse partijen gisteren in de tweede kamer.
Bibliotheken worden overeind gehouden door subsidies. Denk niet dat ze failliet kunnen gaan.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:02 schreef leolinedance het volgende:
[..]
wow dit is echt te triest![]()
Ik hoop dat de(ze) bieb hartstikke failliet gaat. De KOZP volgers kwamen toch al niet bij de bieb, en hopelijk blijft de rest er nu lekker weg. Laat ze kapotvallen.
Het ging om een tij wat aan het keren is, maar dat gaf je al aan gemist te hebben.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:21 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Ah, ik dacht dat het specifiek over Zwarte Piet ging.
Of heb ik iets gemist en is daar gisteren over gedebatteerd?
Social Media geluiden. Daar waar eerst weerwoord (uiteraard tegen een muur), apathie, meewarig lachen, boosheid en ongeloof heerste zie ik nu steeds vaker actie bereidheid. Steeds meer mensen die zich keren tegen de cancelcultuur, het (Amerikaans beīnvloedde) anti blank racisme van BLM/Kozp/diversity/identity politics (vaak ook vanuit cultuur marxistisch activisme) en andere 'smaldelen', de pogingen tot inperking van onze verworven vrijheden etc.quote:
Ja, en de discussie gaat over het verwijderen van boeken over Zwarte Piet. Montagui begon daar ook over in zijn reactie, dus vandaar de vraag.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:23 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het ging om een tij wat aan het keren is, maar dat gaf je al aan gemist te hebben.
Het zou een goede ontwikkeling zijn, maar ik heb nog steeds het gevoel dat men een stormvloed probeert te keren door hier en daar wat zandzakken aan te slepen.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:29 schreef Montagui het volgende:
[..]
Social Media geluiden. Daar waar eerst weerwoord (uiteraard tegen een muur), apathie, meewarig lachen, boosheid en ongeloof heerste zie ik nu steeds vaker actie bereidheid. Steeds meer mensen die zich keren tegen de cancelcultuur, het (Amerikaans beīnvloedde) anti blank racisme van BLM/Kozp/diversity/identity politics (vaak ook vanuit cultuur marxistisch activisme) en andere 'smaldelen', de pogingen tot inperking van onze verworven vrijheden etc.
En dan heb je nog de gebruikelijke verrechtse verkiezingsretoriek van de VVD.Maar dat telt eigenlijk niet, want dat doen ze altijd.
Zal je in andere topics ook zo scherp houden op het onderwerp.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:42 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Ja, en de discussie gaat over het verwijderen van boeken over Zwarte Piet. Montagui begon daar ook over in zijn reactie, dus vandaar de vraag.
Klein advies... koop zulke boeken dan zelf...quote:Op donderdag 12 november 2020 08:39 schreef leolinedance het volgende:
Ik hoop dat de bibliotheken allemaal kapot gaan.
Oké. Dat is aardig, denk ik (?).quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Zal je in andere topics ook zo scherp houden op het onderwerp.
Boeken met ZP worden naar het schijnt al een paar jaar niet meer uitgegeven.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:56 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Klein advies... koop zulke boeken dan zelf...
Zijn de uitgevers, schrijvers, illustratoren, drukkers en boekbinders heel blij mee, en daarmee ondersteun je ook de makers van zulke boeken extra.
quote:Uitgeverij Clavis heeft besloten om 7.000 boeken te vernietigen. Dat was de voorraad die ze nog hadden met teksten over of afbeeldingen van Zwarte Piet.
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20201027_92621956
vrije markt... als er vraag naar is, kan iedereen zulke boeken uitgeven.quote:Op vrijdag 13 november 2020 12:01 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Boeken met ZP worden naar het schijnt al een paar jaar niet meer uitgegeven.
Zelfs oude voorraden worden kennelijk vernietigd:
[..]
Ik geloof dat de tweede kamer zich op geen enkele uitlaat over de ZP discussie. Heb er niets over gelezen, over dat specifieke stukje. Het ging met name over de cartoons.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:56 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Oké. Dat is aardig, denk ik (?).
Kijk, mijn vraag of er gisteren over ZP gedebatteerd is, was niet sarcastisch. Ik kan me namelijk best voorstellen dat Wilders vragen stelt naar aanleiding het interview met die interim-directeur in het AD. Als hij daarin bijval kreeg vanuit de Kamer, bijvoorbeeld omdat veel leden van mening zijn dat het verwijderen of "cancellen" van boeken met ZP een onwenselijke vorm van censuur is, dan is dat iets wat relevant is voor de discussie over dit onderwerp.
Dat wel, zeker ook doordat 'men' ook die zandzakken probeert te cancellen.quote:Op vrijdag 13 november 2020 11:44 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Het zou een goede ontwikkeling zijn, maar ik heb nog steeds het gevoel dat men een stormvloed probeert te keren door hier en daar wat zandzakken aan te slepen.
Niet kunnen verkopen aan de consument? Dat lijkt me sterk, aangezien nog steeds een meerderheid geen problemen heeft met Zwarte Piet. Het lijkt echt te gaan om een (keten van) zelfcensuur die niet vanuit de klant wordt geīnitieerd. Zie hieronder.quote:Op vrijdag 13 november 2020 12:11 schreef RM-rf het volgende:
[..]
vrije markt... als er vraag naar is, kan iedereen zulke boeken uitgeven.
als uitgevers hun voorraad vernietigen, is het vermoedelijk enkel omdat ze denken die niet te kunnen verkopen.
Er is geen verbod verder op het uitgeven van zulke boeken
quote:Omdat de discussie over Zwarte Piet alleen maar verscherpt, besloot Clavis te snoeien in het aanbod. Ze merkten dat er steeds grotere aarzeling was bij auteurs, illustratoren en boekhandels als het over Zwarte Piet ging. Maar ook Bol.com weigert de boeken nog langer aan te bieden. “Op een bepaald moment kom je op een breekpunt en moet je een beslissing nemen”, klonk het.
Volgens de uitgeverij vielen de kosten best mee. 7.000 boeken op 1,2 miljoen die ze op voorraad hebben, is een peulschil.
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20201027_92621956
quote:“Er zijn Nederlandse boekhandels die dreigen om geen enkel boek van ons meer te kopen, als we nog sinterklaasboeken drukken met zwarte pieten. Dus we staan onder druk om de boeken aan te passen. De discussie is nu al een aantal jaren aan de gang en we moeten mee in deze maatschappelijke trend”, zegt Philippe.
...
Het is de eerste keer dat Clavis boeken echt vernietigt. Oudere boeken vinden meestal een thuis in de jaarlijkse stockverkoop. De boeken die dan nog over blijven, schenkt Clavis aan bijvoorbeeld Sint-Vincentius. “In de eerste coronagolf hebben we duizenden boeken weg gegeven omdat we weten dat kinderen hun leesniveau snel achteruit gaat als ze enkele weken niet meer lezen”, zegt Philippe.
“Maar met de sinterklaasboeken is het anders. Hier gaat het om een maatschappelijke discussie. En dan kan je ze niet meer aan verlaagde prijzen verkopen of zelfs weg geven.”
https://www.vrt.be/vrtnws(...)nietigt-7000-boeken/
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |