Leuk experiment:quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:33 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Verstopt in logo’s en kleinere lettertypes. Waarom zouden ze dat doen dan?
Nogmaals, als fabrikanten van vleesproducten een soortgelijke verpakking zouden maken met een “veega-burger” en daaronder in kleiner lettertype “van echt vlees gemaakt”, dan zou daar ook terecht ophef over zijn.
Hoezo? Iedereen weet toch dat Veega niet hetzelfde is als Vega?quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:16 schreef Drekkoning het volgende:
[...]
.......
Nogmaals, als vleesfabrikanten hetzelfde omgekeerd zouden doen met termen als Veega-burger, en dan in kleinere lettertypes dat het echt vlees is, dan zouden de meeste vegetariërs (terecht!) dat ook misleiding noemen.
Precies, moet je opletten wat er gaat gebeurenquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:57 schreef jeroen25 het volgende:
[..]
Leuk experiment:
Breng helel lamschboutjes op de markt.
op basis van varkensvlees
Moeten mensen maar de verpakkingen van nieuwe of onbekende producten maar eens lezen in plaats van als een kip zonder kop het in hun mandje te flikkeren. Geen medelijden daarmee.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:01 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Precies, moet je opletten wat er gaat gebeuren
Wens de producten veel succes met: “Ja maar, kijk er staat niet echt halal! En hier staat in kleiner lettertype dat het gewoon varkensvlees is!”
helel, met z'n allen naar de helquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:57 schreef jeroen25 het volgende:
[..]
Leuk experiment:
Breng helel lamschboutjes op de markt.
op basis van varkensvlees
Of gewoon eerlijke verpakkingen maken met duidelijke indicaties en niet mensen met verkeerde termen proberen te misleiden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:06 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Moeten mensen maar de verpakkingen van nieuwe of onbekende producten maar eens lezen in plaats van als een kip zonder kop het in hun mandje te flikkeren. Geen medelijden daarmee.
Even kijken wat hier in het vegaschap in het groot staat:quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:08 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Of gewoon eerlijke verpakkingen maken met duidelijke indicaties en niet mensen met verkeerde termen proberen te misleiden.
Als je dus termen als “kip” groot op je verpakking zet, zet er dan net zo groot op dat er helemaal geen kip in zit.
Dat lijkt me dan een meer gepaste respons dan het maar te laten verbieden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:01 schreef PreacherFromHell het volgende:
[..]
Hoezo? Iedereen weet toch dat Veega niet hetzelfde is als Vega?
Anders zou je nog een beetje kikkererwtenmeel in kunnen doen voor het binden, kikkererwten zijn plantaardig (dus komt het van vegetatie af)
Ook kan je rustig blokjes kip verkopen als Kipstuckjes.
Uit de naam kan je al halen dat er kip in zit en anders ook wel uit de ingrediënten lijst.
Verzin nog een logo dat lijkt op het Vegan/Vegetariër logo, mooi groen met een grote witte "V" en dan hele kleine letters "lees"
Daar kan het Europees hof niets over zeggen, want het is toch goed te zien dat het vlees is.
Die verpakkingen zijn dan prima en duidelijk.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:09 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Even kijken wat hier in het vegaschap in het groot staat:
[ afbeelding ]
PLANT PLANT VEGA VEGGIE PLANT PLANT PLANT
Als je hier moeite mee hebt (zonder te lezen zie je al dat dit om het vegaschap gaat) dan kan je beter maar opnieuw leren lezen.
Precies, en zelfs als vegetariër die graag dingen vers maakt is het soms best handig (en sommige producten best lekker)quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:41 schreef Farenji het volgende:
[..]
Een groot deel van de markt voor vleesvervangers bestaat ofwel uit flexitariers, of uit vleeseters die moeten koken voor vegetariers en niet goed weten hoe dat werkt. Het is een ultiem gemaksproduct, een "drop in replacement". Lekker makkelijk vleesloos eten zonder dat je daadwerkelijk anders hoeft te koken. Maar de meeste vegetariers die ik ken (mezelf inclusief) eten liever "echt vegetarisch" maw op basis van pure onbewerkte ingredienten. Dan kun je misschien geen "aardappelen, groente en (nep)vlees" maken maar wel duizenden andere gerechten die lekkerder zijn dan zo'n bewerkte soja-unit vol smaakstoffen.
Ja dat is inderdaad opvallend. Op de 1 of andere manier moet het allemaal zo veel mogelijk op vlees lijken. Het moet proeven, ruiken en eruit zien als vlees. Eet dan gewoon vlees denk ik dan.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:32 schreef PreacherFromHell het volgende:
[..]
Het valt op dat vegetariërs altijd proberen om vleesproducten te immiteren zoals inderdaad kipstuckjes.
Misschien moet iemand die producten immiteren: kipstuckjes van jawel kip in plaats van Vegashit.
Of nog beter vegaburger gemaakt van een mengsel van rundsvlees en kikkererwten. (kikkererwten zijn immers groente en dat is vegetatie)
Een vegetarische kip is een kip die geen vlees eet.quote:Op maandag 26 oktober 2020 09:40 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Deze verpakking is duidelijk wat mij betreft.
(Al blijft vegetarische kip natuurlijk een contradictio in terminis)
Goed idee. Maar dan ook drop met gelatine op de markt brengen als Varkensdrop zodat vegetariërs meteen zien dat het niet vegetarisch is. En snoep dat luizen bevat niet meer alleen een e-nummer op de ingrediëntenlijst maar groot "Bevat luis" op de voorkant van de verpakking. Wel zo duidelijk toch?quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:08 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Of gewoon eerlijke verpakkingen maken met duidelijke indicaties en niet mensen met verkeerde termen proberen te misleiden.
Je kan het prima als drop verkopen. Maar bijvoorbeeld niet als veega-drop en dan ergens in een hoekje noteren dat er gelatine in zit oid.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:42 schreef het_grobbekuiken het volgende:
[..]
Goed idee. Maar dan ook drop met gelatine op de markt brengen als Varkensdrop zodat vegetariërs meteen zien dat het niet vegetarisch is. En snoep dat luizen bevat niet meer alleen een e-nummer op de ingrediëntenlijst maar groot "Bevat luis" op de voorkant van de verpakking. Wel zo duidelijk toch?
Hoeveel kip zit er in die kipstuckjes? (het antwoord is geen)quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:53 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Je kan het prima als drop verkopen. Maar bijvoorbeeld niet als veega-drop en dan ergens in een hoekje noteren dat er gelatine in zit oid.
Gewoon niet bewust misleiden dus.
Exact.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:59 schreef PreacherFromHell het volgende:
[..]
Hoeveel kip zit er in die kipstuckjes? (het antwoord is geen)
Gewoon niet bewust misleiden. dus.
Dus "vegetarische rookworst" is misleidend maar roze koeken in een verpakking waarbij je alleen uit een e-nummer kunt afleiden dat het niet vegetarisch niet?quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:53 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Je kan het prima als drop verkopen. Maar bijvoorbeeld niet als veega-drop en dan ergens in een hoekje noteren dat er gelatine in zit oid.
Gewoon niet bewust misleiden dus.
Lekker = smaak, en dus persoonlijk. Ik ben nog geen vegetarische vleesvervanger tegengekomen die lekkerder is dan echt vlees, maar goed dat is dan mijn smaak/mening. Daarmee bedoel ik dus een vegetarisch product wat in vorm en opzet bedoelt is, om de vleescomponent in een maaltijd één op één te vervangen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 08:53 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Vegetarisch vlees is best lekker hoor! Misschien wel lekkerder dan echt vleesProbeer het eens zou ik zeggen
Als er duidelijk staat “vegetarische rookworst” dan vind ik dat niet misleidend.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:08 schreef het_grobbekuiken het volgende:
[..]
Dus "vegetarische rookworst" is misleidend maar roze koeken in een verpakking waarbij je alleen uit een e-nummer kunt afleiden dat het niet vegetarisch niet?
Dat ben ik met je eens. Maar ik ben ook van mening dat er bij producten die vrijwel altijd vegetarisch zijn(koeken bijvoorbeeld) ook duidelijk moet worden aangegeven als dat niet het geval is. Dat niet doen vind ik misleidender dan een vegetarisch product een naam geven die lijkt op die van vlees.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:20 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Als er duidelijk staat “vegetarische rookworst” dan vind ik dat niet misleidend.
Als er in grote letters staat Roockworst, en dan ergens klein dat het vegetarisch is, dan vind ik dat wel misleidend.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |