Domme democraten.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 09:11 schreef very het volgende:
[..]
Net zoals dat bij de vorige verkiezingen mensen niet allemaal pro-Trump waren, maar anti-Hillary
Als hij president van de EU wordt is die binnen no time weggejaagdquote:Op donderdag 1 oktober 2020 01:19 schreef WammesWaggel het volgende:
Trump doet het opzich prima dus ik zie hem graag als president van de VS, of de EU for that matter.
Door wie?quote:Op donderdag 1 oktober 2020 11:12 schreef pferdfahrer het volgende:
[..]
Als hij president van de EU wordt is die binnen no time weggejaagd
Ik wil wel na werken vertellen waarom verzekeringen het beste collectief werken. Tenslotte zit ik zelf in de verzekeringswereld en ik studeer verzekeringswiskunde.quote:Op woensdag 30 september 2020 21:10 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Je hebt keuze uit zorgverzekering, maar je komt in precies dezelfde wachtrij te staan.
Denk je echt dat Trump daar mee weg zou komen als hij zijn volk zo veel schade zou aandoen. Ons zorgsysteem barst in al zijn voegen. Je kunt wel zeggen dat het in de VS duur is, maar dat is gewoon een normale prijs als je ziek wordt en je moet geopereerd worden. Ons zorgsysteem met deze prijzen is niet functioneel. De wachtlijsten en het gebrek aan concurrentie zijn daar het bewijs van. Verlaag die belastingen maar gewoon zodat mensen een echte verzekering kunnen betalen voor een realistische prijs. Wat we nu doen slaat nergens op en het riekt naar communisme. De salarissen van mensen is de zorg zijn daarom ook zo communistisch.
Hij heeft een plan en dat plan wordt al uitgevoerd. Mensen kunnen zich verzekeren. Dat de VS een veel vrijer land is en dat mensen ook de optie hebben om zich niet te verzekeren is een ander verhaal. Op deze manier neem je een groot risico en ja je kunt failliet raken en 1 week later lig je op straat te slapen. Maar dit zijn allemaal eigen keuzes. Als je je verzekert dan gebeurt je dit niet. En dat weigeren (wat je verzint) dat moet je aanpakken als leider. 600 a 700 dollar voor een zorgverzekering is een goede prijs. In Europa betaal je dat als huur en nog wel veel meer. Als je dat iemand 30 jaar geleden had verteld zou ook niemand je geloofd hebben.
Is goed. Leg maar uit.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:54 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Ik wil wel na werken vertellen waarom verzekeringen het beste collectief werken. Tenslotte zit ik zelf in de verzekeringswereld en ik studeer verzekeringswiskunde.
Maar om het kort te houden, ‘Wet van grote aantallen’.
Oh daarom betalen we nu 5 keer zoveel dan toen we nog het ziekenfonds hadden.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:54 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Ik wil wel na werken vertellen waarom verzekeringen het beste collectief werken. Tenslotte zit ik zelf in de verzekeringswereld en ik studeer verzekeringswiskunde.
Maar om het kort te houden, ‘Wet van grote aantallen’.
Toen 'we' nog het ziekenfonds hadden, betaalde jouw werkgever een groot deel. En toen 'we' nog ziekenfonds hadden, waren de zorgkosten 10 miljard per jaar, nu is dat 100 miljard.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 00:26 schreef vogeltjesdans het volgende:
Oh daarom betalen we nu 5 keer zoveel dan toen we nog het ziekenfonds hadden.
Brazilië, Hongarije, het Verenigd Koninkrijk... Sommigen vergelijken de Filipijnse Duterte ook met Trump. Landen genoeg met omstreden leiders.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 08:39 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
In elk ander land was Trump allang opgenomen in een tehuis waar ze jasjes hebben met de sluiting op de rug....
Alleen in de VS kiezen ze een retard als President.
En toen we nog het ziekenfonds hadden waren er extreme wachtlijstenquote:Op vrijdag 2 oktober 2020 08:38 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Toen 'we' nog het ziekenfonds hadden, betaalde jouw werkgever een groot deel. En toen 'we' nog ziekenfonds hadden, waren de zorgkosten 10 miljard per jaar, nu is dat 100 miljard.
Ja maar vroeger was alles beter, ook de wachtlijsten.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 08:52 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
En toen we nog het ziekenfonds hadden waren er extreme wachtlijsten
Sorry, ik was het vergeten.quote:
Zorgverleners mogen steeds meer hun eigen prijzen hanteren. Waarschijnlijk met het idee dat mensen kiezen voor de goedkoopste zorg. Echter geloof ik er niet in dat het werkt. Als je door een ambulance opgehaald wordt, ga je niet vragen om gebracht te worden naar de goedkoopste ziekenhuis. Mensen kiezen liever voor de zorgverlener die het dichts in de buurt is. Het is natuurlijk wat anders dat je op internet kan kijken waar je goedkoopst product X kan kopen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 08:38 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Toen 'we' nog het ziekenfonds hadden, betaalde jouw werkgever een groot deel. En toen 'we' nog ziekenfonds hadden, waren de zorgkosten 10 miljard per jaar, nu is dat 100 miljard.
En dat was veelal niet eens duurder. Omdat je werkgever niet meer hoefde bij te dragen, ging meestal je netto inkomen omhoog.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 09:01 schreef spinazieruiker het volgende:
En het ziekenfonds kende een inkomensgrens. Daarboven moest je je particulier verzekeren.
Maar dat betekent niet dat de verzekeraar ze ook vergoed.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 09:33 schreef Morrigan het volgende:
Zorgverleners mogen steeds meer hun eigen prijzen hanteren.
Dat was met het ziekenfonds ook zo. Verzekeraars willen natuurlijk zo min mogelijk uitkeren. Daarom proberen ze deals te maken met zorgverleners om de prijs te onderdrukken.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 09:37 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Maar dat betekent niet dat de verzekeraar ze ook vergoed.
Ik denk dat marktwerking in de zorg niet per se slecht is, maar vind wel de rol van de verzekeraars veel te groot.
Zou jij garant willen staan voor zo'n rokende vetzak? Jullie stoppen beide maandelijks hetzelfde bedrag in een pot en als iemand ziek wordt haalt hij er geld uit.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 09:28 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Sorry, ik was het vergeten.
Maar goed, bij verzekeren gaat het er natuurlijk om om de risico’s te verdelen. En verzekeraars gebruiken cijfers uit het verleden om mogelijk toekomstige uitkeringen te voorspellen. Hoe meer poppetjes on een groep zitten, des te nauwkeuriger de data in het verleden. Vandaar dat de wet van de grote aantallen zo belangrijk is. Bij wen kleine groep loopt de verzekeraar het risico dat de voorspellingen te veel afwijken en zullen ze de premie verhogen om ook dat risico te dekken.
Bij andere verzekeringen zijn er niet zo veel variabelen die invloed hebben op het risico. Bij bijvoorbeeld een overlijdensrisicoverzekering is alleen het risico dat een x bedrag uitgekeerd moet worden. Verzekeraars zullen dan alleen kijken naar variabelen die dat risico van overlijden verhogen. Denk aan roken of ernstig overgewicht. Een verzekeraar kan dan een lagere premie bieden voor iemand die niet rookt of extreem overgewicht heeft.
Zorgverzekeringen zijn hierin wel wat afwijkend, omdat er te veel variabelen zijn die invloed hebben op risico’s. Plus er zijn te veel verschillende dekkingen. Aangezien het wenselijk is dat iedereen verzekerd is (je wilt niet dat mensen zorg gaan vermijden) kun je ook gewoon rekenen met:
(kosten aan zorg - belasting) / aantal premiebetalers = jaarpremie
Plus we zijn van mening dat de zorg voor iedereen betaalbaar hoort te zijn. De samenleving functioneert gewoon beter als iedereen gezond is of zo goed mogelijk wordt geholpen. En het is niet goed voor de economie als te veel mensen zouden doorkwabbelen met hun gezondheid of te veel risico’s gaan vermijden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |