Bron: AD.nlquote:Grapperhaus biedt alsnog excuses aan: tijdens bruiloft niet hele tijd 1,5 meter afstand gehouden
Corona-minister Ferd Grapperhaus (Justitie) geeft toe dat hij zelf in de fout is gegaan met de coronaregels tijdens zijn eigen bruiloft. Op foto’s die vandaag opdoken blijkt dat gasten niet de hele tijd 1,5 meter afstand hielden.
De minister zei aanvankelijk dat de coronamaatregelen ‘voortdurend in de gaten zijn gehouden’. In een verklaring aan de Tweede Kamer kwam hij daar later op terug. ,,Ondanks alle genomen maatregelen, zijn er helaas momenten geweest waar de 1,5 meter afstand niet in acht is genomen. Dat spijt me, juist een minister moet altijd het goede voorbeeld geven.”
De beelden van zijn bruiloft van vorige week werden verspreid op Twitter. Onder meer de gewezen Haagse wethouder Richard de Mos deelde dit.
https://twitter.com/Richa(...)-gehoudena7d7f601%2F
Grapperhaus zei eerder op de dag al wel het niet ‘100 procent te kunnen garanderen’ dat de regels constant in acht zijn genomen, maar was naar eigen zeggen ‘de helft van de dag bezig om te kijken of het wel goed ging.’ Later gaf hij toe dat ‘we mensen voortdurend hebben geattendeerd’ op de coronamaatregelen.
Gast
Overigens was een van de gasten op de bruiloft staatssecretaris Ankie Broekers-Knol, zo is op foto’s te zien. Vanwege de coronacrisis was de dag juist kleinschaliger dan gepland, aldus Grapperhaus. ,,Het was een kleine setting met gezinnen en heel goede vrienden.” Op de beelden is het gezelschap op het bordes te zien, waarbij mensen geen 1,5 afstand van elkaar houden.
Maar volgens Grapperhaus werden op die plek mensen die samen een huishouden vormen bij elkaar gezet. ,,Tuurlijk, soms loopt het dan even door elkaar. Maar we hebben telkens gezegd: mensen, let op de regels.”
Juist minister Grapperhaus wordt vanwege de beelden hypocrisie verweten. Hij stelde dat het niet-naleven van 1,5 meter afstand ‘asociaal’ is, omdat het virus zo weer terrein zou kunnen winnen, met alle gevolgen van dien. Dat verwijt snapt hij. ,,Juist omdat ik als minister het belang van de naleving van de maatregelen continu benadruk.”
Volgens de richtlijnen van het kabinet moeten gasten op een bruiloft ook 1,5 meter afstand houden en moet iedereen een eigen vaste zitplaats hebben. Ook mag er op de trouwlocatie ‘niet van plek worden gewisseld of gedanst worden.’
Fout
Eerder gingen koning Willem-Alexander en koningin Máxima tijdens hun vakantie in Griekenland in de fout, toen zij op de foto gingen met een restauranteigenaar. Zij boden daarop eveneens excuses aan.
Die kuchende man met een regenjas.quote:Op woensdag 2 september 2020 22:49 schreef hartloper het volgende:
Wie beslist of Fred mag blijven of niet?
Chinese oom.quote:
quote:
Echt hequote:Op woensdag 2 september 2020 22:54 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Rutte: Hij gaat door het stof, dus het is goed.
Die gigantische hersenmassa eindelijk aan het werk.quote:
Niks anders op TV?quote:Op woensdag 2 september 2020 22:55 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Waarom kijk ik dit ook alweer
Ja, vraag ik me ook al de hele avond afquote:Op woensdag 2 september 2020 22:55 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Waarom kijk ik dit ook alweer
quote:Op woensdag 2 september 2020 22:57 schreef Postbus100 het volgende:
Wat lult Rutte toch een eind weg. Als je goed luistert, hoor je een hoop holle retoriek.
(ik heb 'm op de achtergrond aanstaan en kan dus iets meer met afstand luisteren).
quote:
Is me al wel eens eerder opgevallen. Doet 'ie wel goed hoor. Maar dat niemand hem dan van repliek kan dienenquote:
Ja het is bizar, al doen sommige oppositieleiders het wel, maar de pers draaft er braaf achter aanquote:Op woensdag 2 september 2020 22:59 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Is me al wel eens eerder opgevallen. Doet 'ie wel goed hoor. Maar dat niemand hem dan van repliek kan dienen
De mensen die Klaver hebben ingefluisterd hebben een puntquote:Op woensdag 2 september 2020 23:01 schreef hollandia02 het volgende:
Hier heeft Klaver zeker een punt.
En daar komt Rutte...quote:Op woensdag 2 september 2020 23:01 schreef hollandia02 het volgende:
Hier heeft Klaver zeker een punt.
Juist!quote:Op woensdag 2 september 2020 23:02 schreef SuperKaas het volgende:
[..]
De mensen die Klaver hebben ingefluisterd hebben een punt
quote:Op woensdag 2 september 2020 23:02 schreef Postbus100 het volgende:
Volgens mij bepaalt h et volk of er genade is. Rutte kan genade niet afdwingen
Jawel, maar het is een open deur, al 32 keer vanavovond.quote:Op woensdag 2 september 2020 23:06 schreef Postbus100 het volgende:
Ben het voor de verandering ook wel eens met Klaver. Scherp dit.
Ja de jongen heeft een vlotte babbel. En een mooie bos krullen. Worden GroenLinks meisjes vochtig van tussen de beentjes, dus snap dat ie lijsttrekker is. Maar je gelooft toch echt niet dat dit mbo-joch die strategie zelf bedenkt..?quote:Op woensdag 2 september 2020 23:06 schreef Postbus100 het volgende:
Ben het voor de verandering ook wel eens met Klaver. Scherp dit.
Je dacht dat tie thuis voor de buis een baco'tje zat drinken?quote:Op woensdag 2 september 2020 23:08 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Oh... Hugo zit er ook nog
Ik ga lekker met koptelefoon in bed luisterenquote:Op woensdag 2 september 2020 23:08 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Oh... Hugo zit er ook nog
Nee, ik dacht dat hij met z'n broer zat te tellen hoeveel winst hun aandelen aan het opleveren zijn.quote:Op woensdag 2 september 2020 23:08 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Je dacht dat tie thuis voor de buis een baco'tje zat drinken?
Luister toch liever naar Raptorsquote:Op woensdag 2 september 2020 23:09 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Ik ga lekker met koptelefoon in bed luisteren
Wel dat met een bacoquote:Op woensdag 2 september 2020 23:09 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
[..]
Nee, ik dacht dat hij met z'n broer zat te tellen hoeveel winst hun aandelen aan het opleveren zijn.
Word Hugo ook nog geacht te spreken?quote:Op woensdag 2 september 2020 23:11 schreef hartloper het volgende:
Wordt een latertje voor hen, godallemachtig.
Kon wel eens 4 uur worden
Jep volgens mij welquote:Op woensdag 2 september 2020 23:12 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Word Hugo ook nog geacht te spreken?
Lm ook Hugo nogquote:Op woensdag 2 september 2020 23:11 schreef hartloper het volgende:
Wordt een latertje voor hen, godallemachtig.
Kon wel eens 4 uur worden
quote:Op woensdag 2 september 2020 23:15 schreef hollandia02 het volgende:
Wanneer word deze vrouw de kamer uitgestemt. Kiesdrempel instellen
Nee, dat komt niet in de kraam te pasquote:Op woensdag 2 september 2020 23:14 schreef Gast_op_Afstand_GOA het volgende:
Rutte snapt het allemaal prima, emoties enzo
Nu de BOA's nog... en de Horeca.
Ooh wacht.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |