We kunnen weer verderquote:Zorgen om behoud groene gebieden van Amsterdam: 'Er wordt aan de scheggen geknabbeld'
De parken en groene gebieden in Amsterdam zijn zeer geliefd. Zeker in deze tijd hechten we nog meer waarde aan groen vlakbij huis. Dankzij acht grote groene gebieden aan de randen van de stad, scheggen genaamd, is het groen in Amsterdam voor iedereen bereikbaar. Deze scheggen reiken namelijk tot ver in de stad. Maar zorgen over het voortbestaan van de scheggen nemen toe.
'Amsterdam heeft een lange traditie van stad maken en tegelijkertijd groen maken' vertelt stadsecoloog Remco Daalder in AT5's Bouw Woon Leef. Ontwerpen van nieuwe wijken werden altijd vergezeld door parken of groene gebieden, zo is bijvoorbeeld het Amsterdamse Bos bij de stadsuitbreiding van de jaren '30 aangelegd.
Het was stedenbouwkundige Cornelis van Eesteren die in de jaren dertig bij het bedenken van het Algemeen Uitbreidingsplan het standpunt innam dat elke Amsterdammer binnen tien minuten fietsen in de natuur moet kunnen zijn. Er werd besloten de acht grote groengebieden, de scheggen, zo min mogelijk te bebouwen. Maar door de grote bouwopgave waar Amsterdam nu voor staat, 75.000 woningen in de komende tien jaar, nemen de zorgen over het voortbestaan van de scheggen toe.
Die zorgen zijn gebundeld in het Manifest van de Scheggen, opgesteld op initiatief van Architectuurcentrum Amsterdam en landschapsarchitectenbureau Boom. Het manifest roept de gemeente Amsterdam en omliggende gemeentes op om te investeren in het groen, net zoals er geïnvesteerd wordt in woningbouw en infrastructuur.
Ze nemen de stelling in dat de kwaliteit van de scheggen vermindert. De groengebieden worden opgesneden door bijvoorbeeld wegen en bebouwing. Terwijl door klimaatproblemen de natuur van extra belang is voor verkoeling en waterberging. Voor elke scheg zijn door experts aanbevelingen bedacht om ze te behouden en beter te benutten.
Versnipperde natuurgebieden
Ook Robert Graat van Staatsbosbeheer werkte mee aan het Manifest van de Scheggen en maakt zich zorgen over de toekomst van de scheggen. 'Er wordt aan de scheggen geknabbeld.' Hij neemt de Diemerscheg als voorbeeld waar energiecentrales en wegen het natuurgebied versnipperen.
Toch is er volgens Robert Graat ook hoop voor het groen. 'Woningen met groen erbij verkopen beter dan zonder groen'. Dus gebiedsontwikkelaars zouden logischerwijs ook groen moeten blijven ontwikkelen. Maar met de huidige bouwopgave en de enorme druk op de ruimte vraagt Graat zich af of het belang van groen overeind blijft in het heetst van de strijd. Doelend op de strijd om ruimte tussen nieuwbouw, infrastructuur en natuur.
Je kunt niet en miljoenen migranten uit de Derde wereld in Nederland huisvesten en tegelijkertijd de natuur bewaren. Je zult moeten kiezen.quote:Op woensdag 19 augustus 2020 13:08 schreef Ciclon het volgende:
Nieuwsdump voor al het nieuws wat met overbevolking in Nederland te maken heeft.
Laatste nieuwsitem vorige deel:
[..]
We kunnen weer verder
van allebei wat kan welquote:Op woensdag 19 augustus 2020 13:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je kunt niet en miljoenen migranten uit de Derde wereld in Nederland huisvesten en tegelijkertijd de natuur bewaren. Je zult moeten kiezen.
Daarom is GroenLinks een ongeloofwaardige partij.quote:Op woensdag 19 augustus 2020 13:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je kunt niet en miljoenen migranten uit de Derde wereld in Nederland huisvesten en tegelijkertijd de natuur bewaren. Je zult moeten kiezen.
Op de lange termijn niet. Of we moeten de natuurlijke bevolkingsaanwas zo sterk reduceren dat er ondanks immigratie geen netto bevolkingsgroei meer is.quote:
echte natuur moeten we bewaren , ook de extra gecreëerde natuur als de eilanden in markermeer en de plassen met de herten bij Almerequote:Op woensdag 19 augustus 2020 13:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Op de lange termijn niet. Of we moeten de natuurlijke bevolkingsaanwas zo sterk reduceren dat er ondanks immigratie geen netto bevolkingsgroei meer is.
Maar al is er slechts een bevolkingsgroei van 1 persoon per jaar, op de lange, lange termijn kost dit het laatste stukje groen.
Mensen die Spa drinken die zijn gek, dat komt hier vlakbij uit de grondquote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:46 schreef riazop het volgende:
[..]
In NL is een liter Spa toch ook al duurder dan een pak melk?
Wat is volgens jou "de natuur"?quote:Op woensdag 19 augustus 2020 13:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je kunt niet en miljoenen migranten uit de Derde wereld in Nederland huisvesten en tegelijkertijd de natuur bewaren. Je zult moeten kiezen.
co2 tegen elke prijs omlaag willen, maar toch mordicus tegen kernenergie zijn, bedoel je?quote:Op woensdag 19 augustus 2020 13:54 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Daarom is GroenLinks een ongeloofwaardige partij.
Tuurlijk wel. De Britten zijn ervoor uit de eu gestaptquote:Op woensdag 19 augustus 2020 14:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
...
immigratie uit de EU kun je niet tegenhouden ,dat gaat niet
Mar Nederland kan niet uit de EU . vrij verkeer van goederen en personen is de basis van de EUquote:Op woensdag 19 augustus 2020 15:59 schreef riazop het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. De Britten zijn ervoor uit de eu gestapt
Echte oernatuur hebben we sowieso niet. Maar mooie groene gedeeltes, zonder (veel)) bebouwing met veel groen en ruimte voor dieren, waar mensen ook kunnen ontspannen en weg uit de stad.quote:Op woensdag 19 augustus 2020 15:57 schreef riazop het volgende:
[..]
Wat is volgens jou "de natuur"?
Een officieel natuurgebied of ook een weiland, een akker?
Nee dat geloof ik niet , heel Europa is qua inwonertal aan het krimpen dus de instroom zal een keer stoppen , zeker als de economie ook wat terug looptquote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:22 schreef LXIV het volgende:
Als maar niet het D66 plan van 30 miljoen inwoners in stadstaat Nederland geraliseerd wordt. Ik zou gek worden met 24/7 Vliegtuigen boven je hoofd, overal wegen en distributiecentra en slecht engels/arabisch als voertaal.
De Britten konden het ookquote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Mar Nederland kan niet uit de EU .
das meer een vvd plan hoorquote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als maar niet het D66 plan van 30 miljoen inwoners in stadstaat Nederland geraliseerd wordt. Ik zou gek worden met 24/7 Vliegtuigen boven je hoofd, overal wegen en distributiecentra en slecht engels/arabisch als voertaal.
Onder andere, ook wat betreft migranten.quote:Op woensdag 19 augustus 2020 15:58 schreef riazop het volgende:
[..]
co2 tegen elke prijs omlaag willen, maar toch mordicus tegen kernenergie zijn, bedoel je?
en daar is helemaal niets mis meequote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:35 schreef riazop het volgende:
[
Als het aan links ligt worden de boeren en hun weilanden vervangen door "natuurgebieden".
wat is migratie achtergrond??quote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:56 schreef hollandia02 het volgende:
[ afbeelding ]
Wat is jullie prognose?
(https://www.cbs.nl/?sc_it(...)f79cf0&sc_lang=nl-nl)
Zeeuws-Vlaanderen is naar mijn weten Nederland.quote:Op woensdag 19 augustus 2020 17:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wat is migratie achtergrond??
er lopen Marokkanen te rellen die 4 generatie zijn en sommige Indiërs zijn na 2 jaar naadloos ingewerkt
en is een mede EU bewoner een immigrant ?? Een Belg ook ?
En iemand uit Zeeuws Vlaanderen ??
en sluis ???quote:Op woensdag 19 augustus 2020 17:07 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Zeeuws-Vlaanderen is naar mijn weten Nederland.
wutquote:Op woensdag 19 augustus 2020 17:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en sluis ???
Is dat ook een immigrant ??
En iemand uit Drenthe ?
en iemand uit Friesland ?? Een Fries dus
Waarom stopt de instroom als de autochtone bevolking terugloopt?quote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nee dat geloof ik niet , heel Europa is qua inwonertal aan het krimpen dus de instroom zal een keer stoppen , zeker als de economie ook wat terug loopt
https://www.populationpyramid.net/nl/europa-werelddeel/2020/
https://www.populationpyramid.net/nl/nederland/2020/
Mijn prognose is dat wanneer de welvaartsstaat eenmaal is ingestort de immigratie ook stopligt.quote:Op woensdag 19 augustus 2020 16:56 schreef hollandia02 het volgende:
[ afbeelding ]
Wat is jullie prognose?
(https://www.cbs.nl/?sc_it(...)f79cf0&sc_lang=nl-nl)
En wanneer verwacht je dat die instort?quote:Op woensdag 19 augustus 2020 17:12 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn prognose is dat wanneer de welvaartsstaat eenmaal is ingestort de immigratie ook stopligt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |