Wij hebben een gedeelde rekening voor alle vaste lasten, waar we elk evenveel per maand op storten. Daar storten we elk iets meer dan nodig op, en een paar keer per jaar kijken we d'r even op, en zijn we eigenlijk altijd blij verrast door het saldo. Daarnaast hebben we een aparte betaalrekening voor de variabele kosten als boodschappen, tanken, en kleinere uitgaven. De maandelijkse creditcard delen we 50/50, en idem grote facturen van zeg het schilderen van het huis etc. Beleggen doen we gezamenlijk, maar op naam van 1 persoon, en we sparen weer elk op eigen spaarrekeningen.
Huis is standaard, dus beide 100% hoofdelijk verantwoordelijk voor de hypotheek etc, maar wel 50/50 eigendom. Beiden hebben we ook een standaard testament.
Eigenlijk zouden we alles wel wat meer op één hoop/rekening kunnen gooien na 13 jaar, maar er is niet echt een prikkel om dit om te gaan gooien, en alles 50/50 werkt wel voor ons, en het is wat makkelijker om aparte geldstromen in kaart te brengen of houden.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07
schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.