Waarom nu pas vraag ik mij dan af.quote:UMCG start onderzoek naar rol aerosolen bij corona
Het Groningse universitaire ziekenhuis UMCG start samen met de Universiteit van Twente een onderzoek naar aerosolen bij besmette mensen, meldt RTV Noord. De informatie die dit onderzoek oplevert moet meer duidelijkheid geven over de rol die deze hele kleine vochtdruppeltjes in de lucht spelen.
Bij de besmette patiënten worden luchtmetingen gedaan om aan te tonen of het virus in de lucht aanwezig is. Als dat zo blijkt te zijn is de tweede stap een onderzoek om te bepalen of het virus leeft. Alleen levende virusdeeltjes kunnen besmetting veroorzaken.
Als er in de aerosolen inderdaad levend virus blijkt te zitten, moet de besmettelijkheid daarvan nog worden onderzocht. Er is namelijk een bepaalde minimale hoeveelheid van het virus nodig om besmettelijk te zijn. Het onderzoek richt zich op situaties binnen en buiten het ziekenhuis. Wat gebeurt er als je praat, zingt of hoest en bij welke medische handelingen is er besmettingsgevaar door aerosolen?
De Universiteit van Twente kijkt mee naar de natuurkundige processen die erbij betrokken zijn. Zoals de invloed van de afzuiging van lucht of ventilatie. Het onderzoek moet voor 1 december klaar zijn.
De naleving van de meeste maatregelen (afstand houden, contacten beperken, handen wassen, zoveel mogelijk thuis blijven..) verzwakt over tijd, omdat mensen het beu zijn of zinloos vinden. Ze zijn slechts zeer beperkt afdwingbaar. Mondkapjes verplichting heeft het vooordeel dat er geen grijze zone is, je doet het of je doet het niet, en een overtreding is altijd zichtbaar. Het is de enige maatregel die je kan afdwingen en waar je kan beletten dat de naleving over tijd afzwakt (door indien nodig boetes op te leggen).quote:Op dinsdag 14 juli 2020 09:24 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Oostenrijk had direct aan het begin in maart wel een mondkapjes-plicht in winkels dacht ik. Toen was het ook nog wel te begrijpen. Maar zoals de Belgen er nu nog mee aan komen zetten, gevalletje kalf en put.
Gisteren in Duinrell. Gok 20% hield zich eraan. 80% niet. Geen een Duitser gezien die zich er aan hield. Misschien kennen ze daar afstand houden niet. Bijna erger dan Chinezen.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 09:20 schreef Momo het volgende:
Social distancing zit er steeds minder in. Dat merk je aan alles, hoop dat we dat niet terug zien in onze cijfers.twitter:teamlooopings twitterde op maandag 13-07-2020 om 18:08:10#Efteling: “Wij houden ons aan de maatregelen van het RIVM, jij ook?”
Publiek: “Nee.” https://t.co/LgpWyTDX56 reageer retweet
Als je als mens uiteindelijk heel licht ziek wordt is het ook goed toch? Zolang het naar niet leidt tot longontstekingen en ziekenhuisopnames.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 11:31 schreef Za het volgende:
Het vaccin waarvan minister de Jonge en de EU er 300 miljoen heeft aangekocht:
Early results from the University of Oxford have shown that the coronavirus vaccine it is developing produces lower levels of antibodies in macaques than are seen in humans infected with the virus. While the vaccine appeared to protect the animals from serious infection, they still became infected and may have been able to pass on the virus.
https://www.theguardian.c(...)hs-uk-study-suggests
Apen werden gewoon ziek, ook nog in dezelfde mate als niet gevaccineerde apen.
Blijkbaar boeit het buiten niet.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 11:36 schreef RipCity het volgende:
[..]
Gisteren in Duinrell. Gok 20% hield zich eraan. 80% niet. Geen een Duitser gezien die zich er aan hield. Misschien kennen ze daar afstand houden niet. Bijna erger dan Chinezen.
Er staan op de vorige pagina's meerdere posts over het feit dat antistoffen tegen Covid-19 zeer snel verdwijnen, is dat geen bezwaar?quote:Op dinsdag 14 juli 2020 11:47 schreef capricia het volgende:
COR / Vaccin kan mogelijk over 3 a 4 maanden worden geleverd.
Daar kan de discussie over het vaccin gevoerd worden.
Crossposten is niet zo fijn.
Het is een identieke post die je twee maal plaatst. Toch?quote:Op dinsdag 14 juli 2020 11:53 schreef Za het volgende:
[..]
Er staan op de vorige pagina's meerdere posts over het feit dat antistoffen tegen Covid-19 zeer snel verdwijnen, is dat geen bezwaar?
Dit is een aanvulling daarop cq ligt in het verlengde daarvan.
Het feit dat het veelbelovende door NL aangekochte vaccin niet werkzaam is, is zeer relevant nieuws capricia.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 12:00 schreef capricia het volgende:
Het is een identieke post die je twee maal plaatst.
Kom op zeg. Crossposten is niet fijn.
Omdat zulke onderzoeken niet noodzakelijk duidelijke conclusies opleveren. Je meet concentraties etc, maar wat de kans op besmetting is bij blootstelling aan zo'n concentratie blijft onzeker, dat kan je niet testen want zulke testen zijn onethisch. Tenzij misschien in gevangenissen, daar heb je een gecontroleerde omgeving, je weet waar iedereen op elk moment is, je kan regelmatig luchtstalen en stalen van de gevangenen en cipiers afnemen. Je zou het kunnen doen zonder in te grijpen in het gevangenisregime: maw, de cipiers en dokters doen hun normale werk, als iemand ziek wordt wordt die getest, in quarantaine geplaatst, etc.quote:
In Belgie was het probleemloos binnen 36 uur ingevoerd.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 09:09 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Je kunt niet zomaar een ingrijpende maatregel nemen, denk ik. Mensen moeten tijd hebben om e.e.a. te regelen.
En wat betreft het geheugen? Dan is de weerstand een volgende keer beter (sneller antistoffen) en worden minder mensen snel ziek.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 11:40 schreef Simmertje het volgende:
Klopt, vriend van mij heeft gisteren de onderzoeksresultaten kunnen inzien van Oxford. Volgens hem zou normaal gesproken het vaccin waar ze nu mee bezig zijn afgekeurd worden. Het zou te kort bescherming bieden en zou je dus in theorie elke keer opnieuw moeten gaan vaccineren. Maar kans dat ze daarvoor wel gaan kiezen om tijd te winnen naar een goed werkend vaccin.
Dit is gebaseerd op een artikel uit mei geloof ik.quote:Het vaccin waarvan minister de Jonge en de EU er 300 miljoen heeft aangekocht:
Early results from the University of Oxford have shown that the coronavirus vaccine it is developing produces lower levels of antibodies in macaques than are seen in humans infected with the virus. While the vaccine appeared to protect the animals from serious infection, they still became infected and may have been able to pass on the virus.
https://www.theguardian.c(...)hs-uk-study-suggests
Apen werden gewoon ziek, ook nog eens met eenzelfde hoeveelheid viral RNA aanwezig in de neus als bij niet gevaccineerde apen.
Gebaseerd op een artikel uit mei, en toen ook al uitgebreid bediscussieerd.quote:quote:
1s.gif
Op dinsdag 14 juli 2020 12:00 schreef capricia het volgende:
Het is een identieke post die je twee maal plaatst.
Kom op zeg. Crossposten is niet fijn.
Het feit dat het veelbelovende door NL aangekochte vaccin niet werkzaam is, is zeer relevant nieuws capricia.
Daarbij dekt de TT van betreffende thread de lading van dit nieuws niet.
Ach dan accepteren we het zoals het is want dan overspoeld de IC niet meer.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 00:07 schreef wodca het volgende:
[..]
Tegen de laatste zijn vaccin gehad heeft moet de eerste het alweer krijgen
Dit.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 13:19 schreef WheeledWarrior het volgende:
Waarom niet dan? Als in Rotterdam een uitbraak(je) is dan hoeven de mensen in Groningen en Friesland toch niet de dupe van allerlei maatregelen te worden.
@Noek eerst maar eens zien hoe dat dan gaat, theorie is nog geen praktijkquote:Grappig omdat als ik dat hier voorstelde één user me vooral ging uitlachen want in NL was dat niet mogelijk want NL is één grote provincie. Oh well!
Ik heb jou dit nieuws in mei niet zien posten, vanwaar heb je dit achtergehouden?quote:Op dinsdag 14 juli 2020 13:04 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Dit is gebaseerd op een artikel uit mei geloof ik.
Een snotneus vol actief Covid virus.quote:Gevaccineerde apen kregen geen klinische symptomen van ziekte/ontstekingen in de longen, niet-gevaccineerde wel. Alleen, zo gezegd, de snotneus behielden ze.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |