"Hoi baas, ik wil vrijdag 17 juli een middag vrij."quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:23 schreef lolnoob123 het volgende:
Nu heb ik toch een sollicitatiegesprek bemachtigd. Hiervoor heb ik al vrij gevraagd, met een smoesje. Dit voelde niet goed, het voelt een beetje achterbaks om niet eerlijk te zijn naar mijn werkgever.
Zo had ik het ook gedaan, maar dan vroeg mijn werkgever meteen "oh, ga je wat leuks doen?". Dus dan moest ik wel een klein leugentje gebruiken.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:26 schreef Jan_Lul het volgende:
[..]
"Hoi baas, ik wil vrijdag 17 juli een middag vrij."
Geen smoesjes, gewoon niet zeggen waarom je vrij wil.
"dat is prive"quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:30 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Zo had ik het ook gedaan, maar dan vroeg mijn werkgever meteen "oh, ga je wat leuks doen?". Dus dan moest ik wel een klein leugentje gebruiken.
Het is inderdaad een vast contract. Het is interessant om te lezen dat de meningen uiteen lopen. Ook op internet lees ik dat het ene artikel aanraadt om het wel te zeggen en een ander artikel dit echt een heel dom idee vindt en zegt dat je dat vooral nooit moet doen.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:35 schreef hoechst het volgende:
Als je een vast contract heb en je werk nog steeds goed doet kun je het toch vertellen? Misschien helpt hij je zelfs.
Dan zou ik het niet doen.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:40 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Het is inderdaad een vast contract. Het is interessant om te lezen dat de meningen uiteen lopen. Ook op internet lees ik dat het ene artikel aanraadt om het wel te zeggen en een ander artikel dit echt een heel dom idee vindt en zegt dat je dat vooral nooit moet doen.
Nooit vertellen, maar je kunt wel aangeven dat je toe bent aan meer uitdaging. Als dat niet mogelijk is, dan weet je werkgever in elk geval vooraf waarom je kiest voor verandering.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:40 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Het is inderdaad een vast contract. Het is interessant om te lezen dat de meningen uiteen lopen. Ook op internet lees ik dat het ene artikel aanraadt om het wel te zeggen en een ander artikel dit echt een heel dom idee vindt en zegt dat je dat vooral nooit moet doen.
Bedankt voor de reactie (en ook bedankt voor de reacties van alle anderen!). Was je uiteindelijk blij dat je het zo had aangepakt?quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:55 schreef Daantke het volgende:
Ik zat ongeveer in dezelfde situatie en heb het ook pas verteld toen ik eenmaal een andere baan had. Ik heb het toen wel zo snel mogelijk verteld nadat alles echt rond was met mijn nieuwe werkgever.
Veel mensen zeggen inderdaad dat je gewoon vrij kunt vragen met de reden "dat is prive" maar in een klein bedrijf heb je inderdaad direct een vervolgvraag, en als je dan alsnog zegt dat het prive is, dan snapt je werkgever ook wel dat je een sollicitatiegesprek hebt.
Ik heb best veel sollicitatiegesprekken gehad maar altijd een andere reden genoemd, bv. "ik ga morgen thuiswerken want ik verwacht een pakketje" of iets dergelijks. En uiteraard de gemiste werktijd gewoon zoveel mogelijk ingehaald door eerder te beginnen of langer door te werken die dag.
Klopt natuurlijk, maar soms is een perspectief van onbekenden ook behulpzaam.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:46 schreef timmmmm het volgende:
Dat hangt helemaal af van de relatie met je werkgever. Als je al 4 jaar intensief samenwerkt, lijkt het me dat jij beter in kan schatten of je dit wel of niet moet doen dan de FOK!kers hier
Ja. Ik hoefde niet per se weg dus de eerste keer dat ik ergens anders een gesprek had, was 2 jaar voordat ik uiteindelijk wegging. Dus als ik toen direct had gezegd dat ik een sollicitatiegesprek had, had dat nog 2 jaar in de lucht gehangenquote:Op woensdag 8 juli 2020 12:05 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Bedankt voor de reactie (en ook bedankt voor de reacties van alle anderen!). Was je uiteindelijk blij dat je het zo had aangepakt?
Dit ja. Of in ieder geval afwachten tot je voor een tweede/derde gesprek wordt uitgenodigd bij het andere bedrijfquote:Op woensdag 8 juli 2020 11:25 schreef Metalfrost het volgende:
Pas bij zekerheid van een andere baan gaan vertellen wat je überhaupt van plan bent.
Ja klinkt heel makkelijk. Totdat die baas of collega door de jaren een soort vriend is geworden en vraagt: ow ga je wat leuks doen? Normaal vertel je dat altijd, door nu te zeggen "gaat je niets aan" of een koelere aardigere afvlakking daarvan, komt raar over. Normaal zeg je het altijd.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:26 schreef Jan_Lul het volgende:
[..]
"Hoi baas, ik wil vrijdag 17 juli een middag vrij."
Geen smoesjes, gewoon niet zeggen waarom je vrij wil.
Haha, ik las later pas dat hij dit ook letterlijk zo zei. Gebeurt veel bij kleine bedrjiven.quote:Op woensdag 8 juli 2020 14:56 schreef KimJong-un het volgende:
[..]
Ja klinkt heel makkelijk. Totdat die baas of collega door de jaren een soort vriend is geworden en vraagt: ow ga je wat leuks doen? Normaal vertel je dat altijd, door nu te zeggen "gaat je niets aan" of een koelere aardigere afvlakking daarvan, komt raar over. Normaal zeg je het altijd.
Dus ja, feitelijk hebben ze er niets mee te maken, in de praktijk ligt dit anders.
Een dag vrij nemen is toch de normaalste zaak van de wereld??quote:Op maandag 13 juli 2020 12:02 schreef lolnoob123 het volgende:
Bedankt iedereen voor de tips, fijn om wat verschillende perspectieven te horen!
Nee, niet doen. Je hebt namelijk geen idee of het echt wat wordt. Sterker nog, straks heb je een gesprek en blijkt het een heel suffe club te zijn. Dan heb je bij je werkgever al een zaadje van twijfel gezaaid.quote:Op woensdag 8 juli 2020 11:23 schreef lolnoob123 het volgende:
Mijn dilemma is of ik mijn werkgever wil inlichten over mijn gedachten om iets anders te zoeken. Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen hieromtrent.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |