quote:DEN HAAG - De politie heeft zondagochtend rond 10.30 uur op het Haagse Malieveld zeven mensen aangehouden die toch naar de demonstratie tegen de coronamaatregelen waren gekomen. De demonstratie van de actiegroep Viruswaanzin werd afgelopen vrijdag verboden door burgemeester Johan Remkes.
De zeven opgepakte betogers waren volgens een politiewoordvoerder duidelijk herkenbaar als demonstranten. Zo hadden ze flyers, spandoeken en megafoons bij zich. De betogers zijn meerdere keren aangesproken, gewaarschuwd en opgeroepen het terrein te verlaten, maar dat weigerden ze, aldus de politie.
Rond 12.00 uur zijn verzamelen meerdere demonstranten zich in een hoek van het Malieveld voor een sit down-actie. De politie verzoekt de demonstranten om te vertrekken. Mensen die toch op het Malieveld blijven staan, worden aangehouden.
'Relaxte sfeer'
Er waren ook andere groepjes mensen die duidelijk herkenbaar waren als demonstranten. Die zijn volgens de woordvoerder wel vertrokken. 'Het beeld op het Malieveld is nu rustig', aldus de politiewoordvoerder rond 11.15 uur. 'Demonstranten mogen ook elders in Den Haag niet protesteren. Als mensen als demonstranten in groepjes herkenbaar over straat lopen in Den Haag wordt ze gesommeerd om de stad te verlaten.'
Dat beaamt Omroep West-verslaggever Jim van der Deijl. Volgens hem is er op het Malieveld rond 11.15 uur 'een relaxte sfeer'. 'Mensen zijn aan het picknicken, ik zie drie groepjes sporten. Als het zonnetje doorkomt is het weer heerlijk.'
Demonstratie verboden
'De politie staat er preventief', zegt Van der Deijl ook. 'Ze willen zich laten zien in de hoop dat ze niet hoeven op te schalen later op de dag. Mensen die met de auto de parkeergarage onder het Malieveld inrijden worden gevraagd wat het doel van de reis is.'
De gemeente Den Haag besloot vrijdag de demonstratie te verbieden nadat was gebleken dat er niet honderd, maar tienduizend bezoekers werden verwacht. Dat maakte het volgens de gemeente heel moeilijk om nog 1,5 meter afstand van elkaar te houden. Ook zorgt het voor een 'vrees voor wanordelijkheden', aldus de gemeente. De actiegroep spande nog wel een kort geding aan, maar de rechter staat achter het besluit van Remkes.
https://www.omroepwest.nl(...)ouden-sit-down-actie
Demonstratierecht toch niet zo belangrijk.twitter:POL_DenHaag twitterde op zondag 21-06-2020 om 10:34:52Demonstranten #viruswaanzin op het #Malieveld in #DenHaag zijn meerdere keren aangesproken, gewaarschuwd en gevorderd om het terrein te verlaten. Zij hebben dit geweigerd. Agenten zijn daarom zojuist, in opdracht van de burgemeester, overgegaan tot aanhouding. reageer retweet
quote:Op zondag 21 juni 2020 13:16 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ja nu durven de hoertjes van justitie wel in te grijpen. Maar heb je een kleurtje en kan je alleen maar janken onder aanvoering van airfryer en aquarium dan heb je alle vrijheid.
quote:Op zondag 21 juni 2020 13:16 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ja nu durven de hoertjes van justitie wel in te grijpen. Maar heb je een kleurtje en kan je alleen maar janken onder aanvoering van airfryer en aquarium dan heb je alle vrijheid.
Extreem rechts feestje zo te zienquote:Op zondag 21 juni 2020 13:18 schreef StephanL het volgende:
https://www.facebook.com/103092571385982/videos/1587563364750607/ Livestream
wordt nog een feestje
zijn Ado supporters denk, maar geen rechts feestje, was ook niet de bedoeling. Iedereen welkom, Al Lives Matterquote:
Goh, waarom is dit verboden zegquote:Op zondag 21 juni 2020 13:18 schreef StephanL het volgende:
https://www.facebook.com/103092571385982/videos/1587563364750607/ Livestream
wordt nog een feestje
Ik zag net een neger door het beeld lopen. Nu gaan ze de boel niet ontruimen dusquote:Op zondag 21 juni 2020 13:18 schreef StephanL het volgende:
https://www.facebook.com/103092571385982/videos/1587563364750607/ Livestream
wordt nog een feestje
Deze jaquote:Op zondag 21 juni 2020 13:23 schreef Nober het volgende:
[..]
Nu klopt je hokje niet meer.
[ afbeelding ]
Dan nog mag de politie alleen ingripen wanneer de openbare orde of de volksgezondheid in het geding is, en mag die niet ingrijpen op een meningsuiting.quote:
Ja knuffelneger erbij om de aandacht af te leidenquote:Op zondag 21 juni 2020 13:23 schreef Nober het volgende:
[..]
Nu klopt je hokje niet meer.
[ afbeelding ]
Een extreem rechtse negerquote:
Alberto Stegeman is er ook bij...quote:De emoties op het Malieveld lopen intussen hoog op. ,,Dat dit kan in Nederland“, verzucht een van de demonstranten.
Een zwarte die met extreem rechts demonstreertquote:
Jawohl.quote:Op zondag 21 juni 2020 13:26 schreef Nikonlover het volgende:
Negers van Amsterdam. Zei hij dat echt?
Het is er maar eentje, dus waarschijnlijk is die vanavond dood door het gebruikelijke racistische politiegeweld in Nederland.quote:Op zondag 21 juni 2020 13:23 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Ik zag net een neger door het beeld lopen. Nu gaan ze de boel niet ontruimen dus
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |