Dat is ook precies de reden dat o.a. nu.nl gestopt is met dagelijkse rapportage daarvan.quote:Op maandag 15 juni 2020 18:56 schreef eentwee het volgende:
[..]
Volledig mee eens!
Ik verbaas mij er overigens ook al heel lang over dat het aantal positief geteste mensen veel minder prominent in de berichtgeving terugkomt dan bijvoorbeeld de delta op de ICs of het aantal doden. Nu die laatste twee cijfers zo gering zijn zouden ze helemaal niet meer in het nieuws hoeven te zijn. Er is namelijk geen enkele noodzaak voor om elke dag deze informatie met de nieuwsconsument te delen.
quote:Op maandag 15 juni 2020 17:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En dat blijft hij doen. Al jullie hoongelach en posts die hem afzeiken hebben hem al die tijd nog niet laten veranderen. Waarom denk je dat hij dat nu wel ineens gaat doen?
Laat hem onheilsprofeet spelen en negeer dat verder.
Genereert te weinig clicks, de nieuwigheid is er wel vanaf onderhand.quote:Op maandag 15 juni 2020 20:27 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat is ook precies de reden dat o.a. nu.nl gestopt is met dagelijkse rapportage daarvan.
https://www.nu.nl/uitleg-(...)se-rivm-cijfers.html
Ab probeert ook wat meer naar het centrum van de macht te komen.quote:Experts: oproep tot onderzoek naar 'virusbeleid'
Onafhankelijke ogen moeten het coronabeleid van het kabinet onder de loep nemen, en wel nu. Daarmee moet Nederland beter voorbereid zijn op een mogelijke tweede golf. Dat stelt een groep van negentien medische en maatschappelijke experts in een gezamenlijke oproep aan de Tweede Kamer en het kabinet in De Telegraaf. De groep bestaat uit toonaangevende virologen, epidemiologen, gezondheidseconomen en huisartsen.
"Het is cruciaal om te kijken welke lessen we kunnen leren. Wat ging goed? Wat kan beter?", stellen zij. De groep, waarvan ook viroloog Ab Osterhaus deel uitmaakt, wijst op een oproep van het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding, dat landen adviseert een tussentijdse reflectie uit te voeren naar de aanpak van deze pandemie.
Gevaarlijke man.quote:Op maandag 15 juni 2020 21:04 schreef OProg het volgende:
[..]
Ab probeert ook wat meer naar het centrum van de macht te komen.
Waar heb je het over.quote:Op maandag 15 juni 2020 21:16 schreef quirina het volgende:
Het gaat weer slecht he. Weer nieuwe gevallen.
Maar ja, mensen denken dat Corona weg is en doen weer wat ze willen.
Daar lijkt het wel op ja. Maar het stijgt wel heel lichtjes hoor, is nog geen reden tot zorg en echter blijft verder wel stabiel met getallen. Ik denk ook stilletjes komt door vele grote samenscholingen en enzovoort.quote:Op maandag 15 juni 2020 21:16 schreef quirina het volgende:
Het gaat weer slecht he. Weer nieuwe gevallen.
Maar ja, mensen denken dat Corona weg is en doen weer wat ze willen.
twitter:OlafGersemann twitterde op maandag 15-06-2020 om 21:11:21#Coronavirus in 🇩🇪
Anteil unter den Infizieren
<20 Jahre: 7%
>70 Jahre: 19%
Anteil unter den Verstorbenen
<20 Jahre: 0,03%
>70 Jahre: 86%
Quelle: RKI
@welt https://t.co/8fjvzksod6 reageer retweet
quote:Op maandag 15 juni 2020 21:26 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Daar lijkt het wel op ja. Maar het stijgt wel heel lichtjes hoor
Ok, maar is bij stichting NICE wel compleet met zijn gegevens en grafieken?quote:Op maandag 15 juni 2020 21:50 schreef OProg het volgende:
[..]![]()
Je kan daar op basis van de huidige cijfers van de afgelopen dagen nog helemaal niks zinnigs over zeggen. Dan moet bijvoorbeeld eerst Stichting NICE en op opnamecijfers wat meer compleet zijn.
Niet helemaal. Die heeft een dag of twee vertraging, dan pas staat 'het vast'en op basis van wat meer dagen kan je er een trendlijn van maken. Tot op heden heb je vanaf 17 mei 1 uitschieter van boven de vijf nieuwe IC patiënten gehad en dat was op 27 mei met 7. Verder eigenlijk dagelijks 2 tot 5 nieuwe IC'ers. Vandaag en gisteren zijn dan nu nog onduidelijk.quote:Op maandag 15 juni 2020 21:52 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Ok, maar is bij stichting NICE wel compleet met zijn gegevens en grafieken?
Inderdaad, maar het is ook niet handig dat er 2 bureau's bezig te zijn met gegevens verwerken van IC-belastinggraad (patiënten per dag) en schept ook wel eens veel onduidelijkheid wie het ook meest betrouwbaar kunnen zijn. Het is beter geweest dat er 1 stichting bezig zou gaan houden met gegevens bij te houden en doorgeven aan het RIVM of een instantie die ook bijhoudt.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:03 schreef OProg het volgende:
[..]
Niet helemaal. Die heeft een dag of twee vertraging, dan pas staat 'het vast'en op basis van wat meer dagen kan je er een trendlijn van maken. Tot op heden heb je vanaf 17 mei 1 uitschieter van boven de vijf nieuwe IC patiënten gehad en dat was op 27 mei met 7. Verder eigenlijk dagelijks 2 tot 5 nieuwe IC'ers. Vandaag en gisteren zijn dan nu nog onduidelijk.
Daarom is het ook allemaal zo vertekenend om op dagniveau naar dit soort cijfers te kijken. De cijfers zijn niet dusdanig zuiver dat je daar op basis van dag A met dag B dat je direct iets over kan zeggen.
Helemaal niet met die LCPS cijfers. Leuk om te weten hoe veel er nog liggen, maar niet om direct veel conclusie aan te hangen op deze manier. Als er 5 nieuwe bijkomen en 10 verlaten dood de IC is het " -5". Terwijl als er 0 dood gaan er er komen er 3 bij is het " +3
".
Ik ook.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:07 schreef Lavenderr het volgende:
Al met al gaat het toch de goede kant op? Ik ben voorzichtig blij.
RIVM gebruikt ook gewoon de cijfers van NICE voor dit. Maar op een gegeven moment ging het om het totaal omdat de situatie was dat iedereen druk bezig was met hoeveel bedden er nog leeg waren. Dus toen keken we naar die LCPS getallen.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:08 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Inderdaad, maar het is ook niet handig dat er 2 bureau's bezig te zijn met gegevens verwerken van IC-belastinggraad (patiënten per dag) en schept ook wel eens veel onduidelijkheid wie het ook meest betrouwbaar kunnen zijn. Het is beter geweest dat er 1 stichting bezig zou gaan houden met gegevens bij te houden en doorgeven aan het RIVM of een instantie die ook bijhoudt.
Is erg vertekend te noemen, maar per dag verschilt wel erg van vorige dag hoe het met getallen gaat. Er zal altijd met vertraging geburen want we hebben niet altijd genoeg mankracht om getallen zo snel mogelijk in voeren in een systeem om bij te houden. Toen er een piek gaande was hadden ze echt ook geen tijd om administratiewerk te doen zodat de zorg voor de patiënt altijd voorging.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:19 schreef OProg het volgende:
[..]
Ik ook.
[..]
RIVM gebruikt ook gewoon de cijfers van NICE voor dit. Maar op een gegeven moment ging het om het totaal omdat de situatie was dat iedereen druk bezig was met hoeveel bedden er nog leeg waren. Dus toen keken we naar die LCPS getallen.
Op 30 April bijvoorbeeld werden er ook nog 18 nieuw opgenomen op de IC. Maar dat viel blijkbaar allemaal niet zo op omdat er twee weken daarvoor nog rond de 45 bij kwamen. Die gaan er ook een keer af dus dan heb je een fraai negatief getal, terwijl je veel meer zware nieuwe cases nog hebt dan nu.
https://nos.nl/liveblog/2(...)patienten-op-ic.htmlquote:Veel mensen vergeten dat de afspraken over anderhalve meter afstand "keihard" zijn, vindt voorzitter Bruls van het Veiligheidsberaad. "Die anderhalve meter is de essentie van het beleid dat we hebben. Als er een sfeer ontstaat waarbij mensen elkaar om de hals vallen en de polonaise gaan lopen, dan moeten we als overheid optreden", zegt hij. "Die dingen zijn leuk, dat vind ik ook, maar nu even niet."
Terecht ook, maar je kan niet altijd blijven controleren of het met de maatregelen goed zal gaan of niet. Echter hebben we zelf ook grote verantwoording tegen over elkaar hoe we met zijn allen goed aan de regels moeten blijven houden.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:24 schreef hooibaal het volgende:
Voorzitter veiligheidsregio's:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)patienten-op-ic.html
Vreselijke vent.quote:Op maandag 15 juni 2020 21:04 schreef OProg het volgende:
[..]
Ab probeert ook wat meer naar het centrum van de macht te komen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |