Zal bij iedereen anders zijn. Bij de ontstoken kies was het echt een hel bij mij. De rest nagenoeg geen last van gehad. Zowel het trekken als de napijn niet.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:24 schreef Salina het volgende:
Klinkt goed. Dus niet dagenlang nog pijn achteraf?
Moet ik alvast een fles rum of whiskey kopen om mee te spoelen?(ontstekingsremmend)
Opbouwen van een spiegel aan paracetamol? Hoe bedoel je dat precies? Van tevoren paracetamol en dan steeds dosis wat verhogen?quote:Op maandag 15 juni 2020 15:39 schreef Lienekien het volgende:
Begin van tevoren met het opbouwen van een spiegel aan paracetamol, dat advies kreeg ik.
Lekker! Bedankt voor de voedingstips ook.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:37 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Zal bij iedereen anders zijn. Bij de ontstoken kies was het echt een hel bij mij. De rest nagenoeg geen last van gehad. Zowel het trekken als de napijn niet.
Voedseltip voor als je een blender of staafmixer hebt: smoothie maken van (diepvries)fruit, kwark/yoghurt en sinaasappelsap.
Kies wel sap uit zonder velletjes en fruit zonder pitjesBijv banaan en frambozen. Vult tenminste ook nog goed.
Warm eten kan ook prima, gewoon flink prakken bijv aardappelpuree, spinazie a la crème en een eitje of niet gepaneerde vis. Kleine hapjes nemen wel.
Je kunt het ook tot babyvoeding blenderen maar dat is niet echt mijn ding.
Soep bijv courgettesoep, knoflook en ui eerst fruiten, courgette en aardappel in kleine blokjes erbij, bouillon, gaar koken en de blender in.
Succes vrijdag! Hoop dat het meevalt voor je.
Nee, een spiegel wil zeggen dat je een soort constante dosis in je bloed hebt. Bijv. door strikt om de 6 uur je dosis te slikken. Dan heb je het zeg maar op peil op het moment dat ze gaan ingrijpen (de verdovingen gaan zetten) en daarna voor als de verdoving uitgewerkt raakt. Zo’n spiegel werkt beter dan pas iets gaan slikken als de pijn begint op te komen.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:43 schreef Salina het volgende:
[..]
Opbouwen van een spiegel aan paracetamol? Hoe bedoel je dat precies? Van tevoren paracetamol en dan steeds dosis wat verhogen?
Ah, zo. Bedankt voor de tip!quote:Op maandag 15 juni 2020 15:46 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nee, een spiegel wil zeggen dat je een soort constante dosis in je bloed hebt. Bijv. door strikt om de 6 uur je dosis te slikken. Dan heb je het zeg maar op peil op het moment dat ze gaan ingrijpen (de verdovingen gaan zetten) en daarna voor als de verdoving uitgewerkt raakt. Zo’n spiegel werkt beter dan pas iets gaan slikken als de pijn begint op te komen.
Klinkt goed. Fijn. Zeurende pijn, daar doe ik het wel voor. Al ben ik eigenlijk banger voor de spuit en het trekken zelf. Als ik de pijn van afgelopen oktober maar niet meer krijg.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:27 schreef Amarantha het volgende:
Paar maanden terug verstandskies laten verwijderen en weinig last van gehad eigenlijk. Paar dagen beetje zeurende pijn maar ibuprofen erin en ik had nergens meer last van. Maar die van mij was ook wel heel makkelijk te verwijderen.
Ze werken verschillend en naar ik altijd begrepen heb, mag je ze tijdelijk wel combineren. Als je ook om de maagbescherming denkt. Vraag het anders voor de zekerheid nog even na.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:52 schreef Salina het volgende:
[..]
Ah, zo. Bedankt voor de tip!
Ik zal ook (weer) Ibuprofen 600mg meekrijgen, net als in oktober met die ontsteking.
Dat slikte ik 3 maal daags om de 8 uur. Uit mijn hoofd was dat 8:00, 16:00 en 0:00 voor slapengaan. Tussendoor slikte ik nog ibuprofen 200mg of paracetamol als de pijn niet weg ging. En antibiotica, die wel werkte maar pas na een dag of drie-vier.
Jouw tip ga ik zeker proberen, maar is dat wel verstandig, Ibuprofen en paracetamol? Kan geen kwaad hoop ik?
Nee, ik had serieus nergens last van. Misschien even een paracetamol de eerste 2 dagen.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:24 schreef Salina het volgende:
Klinkt goed. Dus niet dagenlang nog pijn achteraf?
Moet ik alvast een fles rum of whiskey kopen om mee te spoelen?(ontstekingsremmend)
Ik vond het meest vervelende dat gekraak wat je in je hoofd hoort.quote:Op maandag 15 juni 2020 15:55 schreef Salina het volgende:
[..]
Klinkt goed. Fijn. Zeurende pijn, daar doe ik het wel voor. Al ben ik eigenlijk banger voor de spuit en het trekken zelf. Als ik de pijn van afgelopen oktober maar niet meer krijg.
Zo en zo laat mijn werk het ook niet echt toe om veel last te krijgen, maar als het moet, dan werk ik tijdelijk wat minder uren of een paar daagjes niet. We zien wel. Komt goed.
Dit dus. Bij mij zijn 3 kiezen getrokken waarvan 2 verstandskiezen die gebroken/kapot waren. De verdoving doet zijn werk goed, alleen dat gekraak hoor je even. Ze hechten ook meteen de wond en ik kreeg ibuprofen mee, maar eerlijk gezegd had ik geen tot weinig pijnquote:Op maandag 15 juni 2020 17:57 schreef Amarantha het volgende:
[..]
Ik vond het meest vervelende dat gekraak wat je in je hoofd hoort.
quote:
Nou ja, ik heb liever dat je het hoort dan dat je het voelt eerlijk gezegd. Als ik het maar niet voel.quote:Op maandag 15 juni 2020 17:57 schreef Amarantha het volgende:
Ik vond het meest vervelende dat gekraak wat je in je hoofd hoort.
Dat klinkt heel positief!quote:Op maandag 15 juni 2020 18:03 schreef Natalie het volgende:
Mijn twee onderste verstandskiezen zijn eruit geboord door de kaakchirurg. Ze lagen ook horizontaal (kroon naar voren, wortels naar achteren). Paar prikjes en een vrolijke kaakchirug op gezondheidsklompen met goede muziek op de achtergrond. Verdoving werkte prima, niets gevoeld. 20 minuten later stond ik weer buiten met een gaasje op de wond (tegen het bloeden, en zodat het mooi op helen, zo begreep ik). Ik moest aan 't eind van de middag nog even terugkomen om dat gaasje te laten verwijderen, maar dat voel je niet.
Er zat een kleine ontsteking, dus ook antibiotica meegekregen en moest meerdere keren per dag die wond (en met name dus het gat) uitspuiten met een speciale spuit met een zoutoplossing.
Geen pijn gehad, geen dikke wang. Zat na de lunch alweer op het werk.
Tweede kies ging hetzelfde, al had ik daar geen ontsteking en ook geen gaasje nodig.
Ik weet niet of het dezelfde pijn is als die ik had bij die ontsteking in oktober, maar die was wel hels inderdaad. Ik dacht dat mijn hele linker gezichtskant wegtrok of zo, geen flauw idee wat het was. Pijn tot aan mijn oren en ogen en voorhoofd toe. Met de antibiotica ging het toen wel weg na een aantal dagen.quote:Op maandag 15 juni 2020 18:09 schreef El_Thijs het volgende:
De pijn van de ontsteking die ik had, was vele malen erger.
Gaat goed komen joh. Je zit even in de stress, maar daarna zal je ze dankbaar zijn. I know I was!quote:Op maandag 15 juni 2020 18:22 schreef Salina het volgende:
Bedankt voor de tips en de bemoedigende woorden alvast iedereen!
Ik laat wel weten hoe het was na vrijdag. Komt vast goed. Ik ben er wel wat geruster op (geworden).
Hmm...maar ik kreeg in januari juist een recept voor Perio-Aid.quote:Op maandag 15 juni 2020 19:07 schreef GS-Raw het volgende:
Ervaringen zijn echt ontzettend persoonlijk en wisselend. Ik zal wel oppassen met perio aid, ik mocht daar beslist niet mee spoelen na de ingreep. Hooguit met een spuitje met zout water.
Ik had dit ook, ook niet naar de tandarts geweest in die tijd.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 11:23 schreef junkiesietze het volgende:
Mijn verstandskiezen moeten er al 9 jaar uit eik.. maar ik ga/durf niet. Ze moeten eruit gesneden worden ofzo, niet even snel trekken en klaar.
Iemand daar ervaring mee?
Ik stond erbij toen ze bij mn ex getrokken werden, dat schrok me al af en nu moet het bij mij gesneden worden... dat gaat er al helemaal niet in bij mij.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 11:26 schreef Leonos het volgende:
[..]
Ik had dit ook, ook niet naar de tandarts geweest in die tijd.
Vorig jaar voor het eerst gegaan, na controle kiezen getrokken en duizend gaatjes gevuld.
Het viel allemaal enorm mee en nu ben ik er blij mee
Geen pijn meer of rare gaten.
Het is ff zweten, maar de moeite waard.
Haha, je moet er ook niet bij gaan staan kijken neequote:Op dinsdag 16 juni 2020 11:28 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
Ik stond erbij toen ze bij mn ex getrokken werden, dat schrok me al af en nu moet het bij mij gesneden worden... dat gaat er al helemaal niet in bij mij.
Merkte je een druk van je hoofd nadat je was geweest? ik heb het idee dat die kiezen voor allemaal kleine pijntjes zorgen..
Gesneden omdat ze niet door zijn/nog onder tandvlees liggen?quote:Op dinsdag 16 juni 2020 11:23 schreef junkiesietze het volgende:
Mijn verstandskiezen moeten er al 9 jaar uit eik.. maar ik ga/durf niet. Ze moeten eruit gesneden worden ofzo, niet even snel trekken en klaar.
Iemand daar ervaring mee?
Als ik mij goed herinner mag je na ingreep niet met dat spul spoelen omdat er een bloedstolsel moet ontstaan omdat dat het dichtgroeien bevordert en de kans op ontsteking vermindert. Zal het wel echt ff checken hoor.quote:Op maandag 15 juni 2020 19:56 schreef Salina het volgende:
[..]
Hmm...maar ik kreeg in januari juist een recept voor Perio-Aid.
Maar ik weet niet precies hoe en wanneer ik dat dan mocht gebruiken/toepassen. Dat is alweer 5 maanden geleden. Misschien pas nadat het niet meer ontstoken is dan? Ik zal het wel vragen aan de chirurg, komt goed.
Ook in oktober kreeg ik perio-aid mee van de tandarts trouwens.
Ga dan onder narcose?quote:Op dinsdag 16 juni 2020 11:28 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
Ik stond erbij toen ze bij mn ex getrokken werden, dat schrok me al af en nu moet het bij mij gesneden worden... dat gaat er al helemaal niet in bij mij.
Merkte je een druk van je hoofd nadat je was geweest? ik heb het idee dat die kiezen voor allemaal kleine pijntjes zorgen..
Geen aspirine, paracetamol. Aspirine is bloedverdunnend, niet handig met zo’n wond.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 16:47 schreef Cockwhale het volgende:
Eventueel een paar dagen aspirine slikken, thats it.
Ach ik gebruik het woord aspirine voor alle pijnverdovende middelen.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 19:03 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Geen aspirine, paracetamol. Aspirine is bloedverdunnend, niet handig met zo’n wond.
Dat vermoeden had ik al, maar je zal het maar eens iemand adviseren die het letterlijk neemt.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 22:22 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Ach ik gebruik het woord aspirine voor alle pijnverdovende middelen.
Dank voor je ervaring.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 07:45 schreef Sjaalom het volgende:
Jaartje geleden alle 4 de verstandskiezen eruit laten halen bij de kaakchirurg.
De ingreep is snel gebeurd, voor ik het wist was de 1e kies er al uit.
1 verstandskies lag gedraaid, die hebben ze volgens mij doormidden geslepen -> dat duurde iets langer.
De 1e verdoving die ze zetten prikt een beetje, op de andere plekken waar ze hem daarna zetten voel je al niks meer van. Verdoving werkte ook prima!
Het enige vervelende na in de greep is dat je het gevoel hebt alsof je kaak 5x zo dik is dan normaal. Meteen goed koelen om de zwelling tegen te gaan. De dag na de ingreep was voor mij pudding eten, want ik kreeg mijn mond amper open. Vanaf dag 2 ging dat al beter.
Waar heb je dan last van na de ingreep? Als eerste dus dat de verdoving nog werkt -> voor je gevoel heb je een mega opgezwollen kaak, dat is vervelend.
Als de verdoving gaat uitwerken heb je als het goed is al je 1e ibuprofen erin zitten, die zorgt voor een soepele overgang. Bij mij was dag 2 a 3 na de ingreep het vervelendste, omdat het een zeurende pijn was de hele dag door. Geen heftige pijn, maar wel continu een beetje -> daar werd ik vervelend van.
Bedankt voor je informatie Broccolitaartje!quote:Op dinsdag 16 juni 2020 22:51 schreef Broccolitaartje het volgende:
Niet alles gelezen, dus weet niet zeker of het al gezegd is, maar dit is echt belangrijk:
Ibuprofen gebruik je in het geval van pijnbestrijding ALTIJD icm met paracetamol. Paracetamol en ibu hebben los van elkaar ongeveer vergelijkbaar effect, verschil is dat ibuprofen onzéttend slecht is voor je nieren.
Mooi is: Paracetamol en ibu versterken elkaars werking. Dus als je pijn hebt, begin je met 1000mg paracetamol, als je dan nog steeds pijn hebt neem je er, afhankelijk van de ernst van de pijn, 200 of 400mg ibu bij.
Bij ontstekingen kun je inderdaad alleen ibu gebruiken, omdat het ook ontstekingsremmend is, in tegenstelling tot paracetamol. Maar in het geval van pijn áltijd combineren met paracetamol. Alsjeblieft, iedereen, knoop dat in je oren en grijp niet blind naar de ibu bij een pijntje, want het is echt slecht voor je lieve niertjes
Ja, bij mij moet de kies ook waarschijnlijk gesneden worden. De chirurg legde het in januari uit, maar dat is alweer 5 maanden geleden, dus de details weet ik niet meer exact.quote:Op dinsdag 16 juni 2020 11:23 schreef junkiesietze het volgende:
Mijn verstandskiezen moeten er al 9 jaar uit eik.. maar ik ga/durf niet. Ze moeten eruit gesneden worden ofzo, niet even snel trekken en klaar.
Iemand daar ervaring mee?
Brrrquote:Op woensdag 17 juni 2020 07:14 schreef Salina het volgende:
Dan bestaat daar weer een gat natuurlijk, maar goed, als die kies "los" komt te staan of nergens tegenaan kan steunen dan houdt het even op denk ik.
Paracetamol is pijnstiller en koortsverlagerquote:Op woensdag 17 juni 2020 07:14 schreef Salina het volgende:
[..]
Bedankt voor je informatie Broccolitaartje!
Ik ben geen medisch kenner, dus het verschil van de exacte werking tussen paracetamol en ibuprofen is mij onbekend. Maar Ibuprofen is ook ontstekingsremmend, dus?
Vaak zeggen artsen er vaak ook niet bij dat je het moet/mag combineren met paracetamol. Men gaat ervan uit dat het algemene kennis is, maar de patiënt denkt vaak “ik heb al iets voor de pijn gekregen van de dokter, dat is vast sterker dan paracetamol!” Daar komt nu wel iets meer aandacht voor in de opleiding, maar ik vind het nog steeds te weinig :pquote:In oktober kreeg ik last van mijn verstandskies en een tandvleesontsteking (paradontitis). Daarvoor kreeg ik destijds via de tandarts Ibuprofen 600mg. Die Ibu tegen de pijn denk ik ook, maar ook omdat het dus ontstekingsremmend is dan blijkbaar.
Maar je zegt dat je bij pijn altijd moet combineren met paracetamol? En is er een reden voor dat je zegt: eerst proberen met paracetamol 1000mg en daarna eventueel wat ibu er bij? Is paracetamol voor pijnbestrijding (zonder ontsteking) beter dan ibuprofen? Vanwege de schade voor de nieren?
Ik kreeg destijds ibuprofen mee, maar dat zal vanwege de ontsteking zijn dan.
Geen probleem, ik vind het gewoon belangrijk dat iedereen op de hoogte is hoe je adequaat, maar met zorg voor je lichaam, met pijn om kan gaan. Probeer het in mn schoonfamilie ook nog steeds eruit te krijgen dat ze gelijk naar de ibu grijpen voor een hoofdpijntje, maar gaat moeizaam :pquote:Op zich heb ik veel meer info nu, dus dank. Maar hoe weet ik straks als ik naar de kaakchirurg ben geweest of ik alleen pijn heb, of dat er ook iets ontstoken is? Die ontsteking deed ook erg pijn, kan ik je vertellen.![]()
Wanneer is het pijn en wanneer ontstoken? Kan iets ontstoken zijn zonder pijn, en kun je zien dat er iets ontstoken is? In de wond bijvoorbeeld? Bloed? Ik heb er niet zo'n verstand van. Ieder zijn andere talenten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |