quote:AMSTERDAM - Bij de politie Amsterdam is aangifte gedaan tegen de rapper Akwasi naar aanleiding van zijn toespraak op de Dam op 1 juni. Akwasi zei daar dat hij bij het tegenkomen van een Zwarte Piet ’hem hoogstpersoonlijk op zijn gezicht trapt’. Meerdere aangiften volgen.
Bron: De Telegraafquote:Dat bevestigen de Amsterdamse politie en het Openbaar Ministerie Amsterdam aan De Telegraaf. „We hebben één aangifte binnen en meerdere aangiften worden deze week gedaan”, aldus een woordvoerder.
Wie achter de aangiften zitten, wil de politie niet zeggen. Het OM Amsterdam laat weten dat het de aangiften zal bestuderen om te kijken of en wat ermee gebeurt.
Talkshow M
De uitspraken van Akwasi, de artiestennaam van Akwasi Owusu Ansah, zorgden voor een storm van verontwaardiging in Nederland, omdat ze beschouwd kunnen worden als een oproep tot geweld of het legitimeren van geweld tegen Zwarte Pieten. De rapper bagatelliseerde later zijn uitspraak.
In de NPO-talkshow M zei hij dat mensen die hem kennen, weten dat hij ’geen vlieg kwaad’ zou doen. Zwarte Piet noemde hij ‘een fictief figuur’. Zijn management zei dat de uitspraken van de rapper gezien moeten worden als ’een oproep tot verzet en niet tot geweld’.
Neerhalen standbeeld Bristol
De overwegend vreedzame protesten van Black Lives Matter kennen ook excessen. Niet alleen in Amerika, maar ook in Europa. Zo vinden er systematische plunderingen plaats en is er fors geweld van demonstranten tegen politiemensen.
Het neerhalen van een standbeeld in Bristol van een weldoener van de stad die tevens een berucht slavendrijver was en het bekladden van een standbeeld van de belangrijkste bestrijder van nazi’s, Winston Churchill, met de leus ’racist’, zorgt voor veel afschuw en afkeuring.
De voormalig directeur van het Rijksmuseum in Amsterdam en de Kunsthal Rotterdam Wim Pijbes, schreef zondagavond op Twitter dat je in een beschaafd land met je poten van beelden afblijft. En: ’Dan kunnen de Arc de Triomph en de Boog van Constantijn (en nog veel meer) ook naar de schroot.’
Kick out Zwarte Piet
Eerder twitterde frontman Jerry Afriyie van Kick out Zwarte Piet dat iedereen die kritisch was over het protest op de Dam een racist is. Ook deze uitspraak kon rekenen op felle kritiek.
De Amsterdamse Achraf El Johari, jongerenburgemeester van Amsterdam, twitterde zondagavond naar aanleiding van de vernieling van beelden in Groot-Brittannië: ’Nu nog de gevels van de vele Amsterdamse grachtenpanden’.
Maar hij bedoelde het niet zo.quote:Op maandag 8 juni 2020 11:17 schreef DonDruiper het volgende:
Ach ja. Onder het mom van 'racisme' mag je blijkbaar maar van alles roepen.
En als je het er niet mee een bent, dan ben je een racist.
+1. En ik zou willen dat men meer deed tegen de hedendaagse slavernij. Er zijn momenteel meer slaven dan er ooit geweest zijn.quote:Op maandag 8 juni 2020 11:17 schreef Dachtjewat het volgende:
ik ben het overwegend eens met de protesten maar dit is natuurlijk gewoon fout, goed dat er aangifte gedaan wordt. ook het neerhalen van standbeelden vind ik belachelijk, alsof dingen er beter van worden als je de geschiedenis wist. deze mensen hebben bestaan, hebben een belangrijke rol gespeeld in de geschiedenis van een land en er kan ook geleerd worden van de fouten die ze gemaakt hebben. en laten we wel wezen, het is niet alsof er dagelijks drommen mensen bij deze beelden samenkomen om hun daden te verheerlijken.
Ja, net als die Airfryerquote:Op maandag 8 juni 2020 11:21 schreef Nikonlover het volgende:
Ik wil steeds Kawasaki typen ipv AkwasiZijn er meer mensen die hier last van hebben?
Ja!quote:
Vind het niet kunnen eigenlijk, ben absoluut geen fan van airfryers, maar Kawasaki bezoedelen gaat me wel te ver.quote:Op maandag 8 juni 2020 11:21 schreef Nikonlover het volgende:
Ik wil steeds Kawasaki typen ipv AkwasiZijn er meer mensen die hier last van hebben?
Dagbesteding?quote:Op maandag 8 juni 2020 11:21 schreef SpecialK het volgende:
Donkere jongen op mijn werk vond het tijdens bijna elke lunch nodig om even te vertellen hoe hij mensen in elkaar zou meppen die
1. iets over zijn moeder zouden zeggen
2. Nigger zou zeggen (alsof we in de VS zitten)
3. Iemand met het verkeerde voetbalshirt naar amsterdam zou komen
Grenstrekkend geweld-belovend gedrag lijkt een beetje een cultuurdingetje te zijn denk ik.
wat voor cultuur though? 'donker' is nou niet echt een cultuurquote:Op maandag 8 juni 2020 11:21 schreef SpecialK het volgende:
Donkere jongen op mijn werk vond het tijdens bijna elke lunch nodig om even te vertellen hoe hij mensen in elkaar zou meppen die
1. iets over zijn moeder zouden zeggen
2. Nigger zou zeggen (alsof we in de VS zitten)
3. Iemand met het verkeerde voetbalshirt naar amsterdam zou komen
Grenstrekkend geweld-belovend gedrag lijkt een beetje een cultuurdingetje te zijn denk ik.
Hou je niet van een windbuil met gebakken lucht?quote:Op maandag 8 juni 2020 11:29 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Vind het niet kunnen eigenlijk, ben absoluut geen fan van airfryers, maar Kawasaki bezoedelen gaat me wel te ver.
Ik ben tegen dat protest en ik ben geen racist, achterlijke kutneger!quote:Op maandag 8 juni 2020 10:59 schreef Bocaj het volgende:
Eerder twitterde frontman Jerry Afriyie van Kick out Zwarte Piet dat iedereen die kritisch was over het protest op de Dam een racist is.
Echt. Dat is de argumentatie van een infantiel.quote:
Beetje humor moet gewoon kunnen volgens de jongerenburgemeester van Amsterdamquote:Op maandag 8 juni 2020 11:39 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik ben tegen dat protest en ik ben geen racist, achterlijke kutneger!
Volgens hem was het een oproep tot verzet en geen oproep tot geweldquote:Op maandag 8 juni 2020 11:39 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Echt. Dat is de argumentatie van een infantiel.
Beetje die bijlmercultuur denk ik eigenlijk.. begint de laatste jaren te verdwijnen maar duurt wel even voordat de helemaal weg isquote:Op maandag 8 juni 2020 11:31 schreef Dachtjewat het volgende:
[..]
wat voor cultuur though? 'donker' is nou niet echt een cultuur
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |