Geen verstand van maar gezien de druk in de cabine zou ik denken dat het meer circulatie is dan ventilatie.quote:Op zondag 31 mei 2020 11:28 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Geloof het wel ja, aan de andere kant is er (denk ik) goede ventilatie in een vliegtuig?
Aan de andere kant, ik heb nog geen verhaal gezien van 50 man die in het vliegtuig is besmet... zoals je wel eens leest van een kerk oid.quote:Op zondag 31 mei 2020 11:37 schreef qajariaq het volgende:
Bij ventilatie moet je lucht zo'n 70 graden opwarmen dus doen ze zo veel mogelijk circuleren. Daarnaast zit je met zn allen in een buis, die lucht moet ook ergens afgevoerd worden.
Laat mijn beurt maar even voorbij gaan. Ik ga lekker naar de wadden en/of Friesland.
quote:Op zondag 31 mei 2020 11:39 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Aan de andere kant, ik heb nog geen verhaal gezien van 50 man die in het vliegtuig is besmet... zoals je wel eens leest van een kerk oid.
In het vliegtuig zit je normaal gesproken langer en komt er geen frisse lucht binnen dus is het risico groter.quote:Op zondag 31 mei 2020 10:47 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ja, of eentje in de supermarkt... of eentje op je werk...of eentje in de bus....of eentje in de trein...of je partner bij je in de auto...
Ze zullen er vast wel zijn, maar recent zie/hoor je er niet veel over. Terwijl er de laatste maanden toch wel is gevlogen.quote:
Ja wat wil je nou. Vliegen was een van de eerste dingen die niet meer kon dus zijn er inderdaad niet duizenden mensen besmet in al die geparkeerde vliegtuigen op de landingsbaan.quote:Op zondag 31 mei 2020 12:00 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ze zullen er vast wel zijn, maar recent zie/hoor je er niet veel over. Terwijl er de laatste maanden toch wel is gevlogen.
Grappig detail is dat dit plaatje afkomstig is van de site van ...quote:Corona bestaat helemaal niet want er is geen bewijs van en wat er wel is negeer ik het of weiger te geloven dat het waar is.
Ik wil helemaal niksquote:Op zondag 31 mei 2020 12:07 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ja wat wil je nou. Vliegen was een van de eerste dingen die niet meer kon dus zijn er inderdaad niet duizenden mensen besmet in al die geparkeerde vliegtuigen op de landingsbaan.
[..]
Grappig detail is dat dit plaatje afkomstig is van de site van ...
Ik zag het nu pas, onze vriend Maurice!quote:Op zondag 31 mei 2020 12:07 schreef qajariaq het volgende:
Grappig detail is dat dit plaatje afkomstig is van de site van ...
quote:Op zondag 31 mei 2020 11:28 schreef Wirelessmouse het volgende:
Geloof het wel ja, aan de andere kant is er (denk ik) goede ventilatie in een vliegtuig?
quote:Gelden er extra maatregelen aan boord van de Corendon vliegtuigen?
Wat betreft onze vluchtuitvoering worden we geadviseerd door verschillende instanties zoals de GGD, het RIVM, EASA en Schiphol. Mondkapjes worden niet aangeraden en ook het screenen van passagiers op airports is volgens het RIVM niet nodig. Wanneer ons airline-personeel toch het vermoeden heeft dat iemand aan boord met het virus is geïnfecteerd, handelen wij volgens bestaande luchtvaartprotocollen.
Des te opmerkelijker toch? Dat het niet wemelt van de brandhaard verhalen of een verbod op vliegen?quote:
Het is een lastig verhaal.quote:Op zondag 31 mei 2020 13:14 schreef Wirelessmouse het volgende:
Des te opmerkelijker toch? Dat het niet wemelt van de brandhaard verhalen of een verbod op vliegen?
quote:Op zondag 31 mei 2020 12:12 schreef Wirelessmouse het volgende:
wereldwijd wordt er echt nog wel gevlogen
Ben benieuwd dan als ze weer wat gaan vliegen..quote:Op zondag 31 mei 2020 17:12 schreef qajariaq het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
In de usa vliegen nog wel passagierstoestellen maar dan leeg. Een of andere maffe wet die dat voorschrijft. De passagiersluchtvaart is juist de meest getroffen sector, nog meer dan de horeca want die kunnen nog aan de deur verkopen.
Morgen wordt daar volgens mij meer over bekend.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 11:19 schreef delano.888 het volgende:
Wanneer is die eigenlijk?
Gruwelijk irritant die onzekerheid/onduidelijkheid. Als mijn vakantie niet door gaat, prima, maar ik wil het wel graag weten.
Wel raar, net alsof ze info van Rutte iets kan veranderen aan de plannen van vakantie maatschappijen. Het is toch niet zo dat Rutte vliegen verboden had ofzo de afgelopen tijd?quote:Op dinsdag 2 juni 2020 11:49 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Morgen wordt daar volgens mij meer over bekend.
Het zal vooral te maken hebben met een reisadvies ihkv Buitenlandse Zaken.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 13:45 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Wel raar, net alsof ze info van Rutte iets kan veranderen aan de plannen van vakantie maatschappijen. Het is toch niet zo dat Rutte vliegen verboden had ofzo de afgelopen tijd?
Uh dat heeft de Nederlandse overheid dus min of meer wel door de hele wereld een negatief reisadvies te geven.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 13:45 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Wel raar, net alsof ze info van Rutte iets kan veranderen aan de plannen van vakantie maatschappijen. Het is toch niet zo dat Rutte vliegen verboden had ofzo de afgelopen tijd?
quote:Nederlanders kunnen vanaf 15 juni weer op vakantie naar de meeste Europese landen. Dat besluit heeft het kabinet genomen.
De landen in het Schengengebied gaan van de code oranje (alleen noodzakelijke reizen) naar code geel. Dat betekent dat toeristische reizen en familiebezoeken weer kunnen.
De quarantaineverplichting voor die landen vervalt, dus je hoeft als teruggekeerde toerist niet twee weken thuis te blijven.
Landen die deze zomer geen Nederlandse toeristen willen ontvangen, zoals Denemarken, of waar quarantainemaatregelen gelden, zoals het Verenigd Koninkrijk, blijven voorlopig op oranje staan.
Ook voor Marokko en Turkije blijft code oranje gelden. Morgen maakt het kabinet meer details bekend, bijvoorbeeld of er extra maatregelen nodig zijn nu meer Europese toeristen naar Nederland zullen komen.
Ik vind dit altijd hele matige journalistiek. Het idee dat het reisadvies vanuit Nederland bepaalt of vakanties weer 'kunnen' en dat het dus vanaf 15 juni weer 'kan'. Alsof Nederland daar iets over te zeggen heeft. De enige voorwaarden die bepalen of en wanneer het 'kan' zijn:quote:
Klopt, maar voor reisorganisaties zal dit reisadvies doorslaggevend zijn om reizen na 15 juno wel door te laten gaan.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 17:48 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik vind dit altijd hele matige journalistiek. Het idee dat het reisadvies vanuit Nederland bepaalt of vakanties weer 'kunnen' en dat het dus vanaf 15 juni weer 'kan'. Alsof Nederland daar iets over te zeggen heeft. De enige voorwaarden die bepalen of en wanneer het 'kan' zijn:
- Laat het ontvangende land Nederlanders toe? Zo ja, met of zonder quarantaine?
- Gaan er vluchten, treinen, boten, of zijn de wegen open?
- Kunnen verblijven worden geboekt?
- Zijn de regels in het vervangende land genoeg versoepeld dat je een beetje leuke dingen kunt doen?
- Kun je weer terug naar Nederland, liefst zonder hier alsnog in quarantaine te moeten?
Niet relevant voor of en wanneer het 'kan':
- Welk kleurtje wordt door een ambtenaar van BuZa op een kaart ingevuld?
Of het verstandig is en of je het moet willen is een tweede, maar dat heeft dus niks met 'kunnen' te maken.
Kijk de overheid adviseert ook niet om dagelijks zes blikjes Schultenbrau te klappen maar het 'kan' wel.
Zwembadje gewoon lekker vullen met kraanwater. Al 5 jaar achter elkaar ofzo is het water in de zomer "bijna op". Ze hebben nu wel genoeg tijd gehad om er iets aan te doen (extra water in de winter opslaan) en dat ze dat dan niet doen, is niet het probleem van de gemiddelde consument. Wij betalen immers voor het water.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 16:48 schreef Jake_Skywalker het volgende:
*verwende first world problem rant*
Zucht. Je kan het ook nooit goed doen tegenwoordig...
Alle reisplannen afgeblazen, want corona. Nare ziekte, die ik niet onnodig wil verspreiden. De hele zomer dus thuis. In mijn kleine huisje in de binnenstad, waar het behoorlijk heet kan worden. Verkoeling zoeken in het zwembad of natuurplas mag ook niet zomaar, want drukte. Om die periode toch nog een beetje relaxed door te komen heb ik daarom een zwembad aangeschaft.
Maar nu blijkt ook dat weer niet te kunnen. Omdat watertekort.
Wat kan er dan nog wel? De hele zomer binnen achter je spelcomputer zitten met de gordijnen dicht en de ventilator aan? Oh nee, die ventilator kost ook stroom natuurlijk. Uit met dat ding!![]()
Ja, ik snap dat de maatregelen nodig zijn. Ik sta er voor 100% achter. Ik probeer dan ook zo flexibel mogelijk te zijn, me aan te passen, te kijken naar wat nog wel kan. Maar dan blijkt het alternatief dat ik gevonden heb, ook weer niet goed te zijn. Daar word ik soms wel een beetje sjaggo van zeg.![]()
Maargoed, het is wat het is. Einde first world problems rant. Nu weer door met belangrijke zaken
FYI: Ik ben van plan het zwembad deze zomer maar 1x te vullen en zoveel mogelijk gebruik te maken van restwater en regenwater. Tevens probeer ik zoveel mogelijk op mijn normale waterverbruik te letten door bijvoorbeeld minder vaak en lang te douchen.
Super kut lijkt me dat.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 17:53 schreef ZwangerPetro het volgende:
[..]
Klopt, maar voor reisorganisaties zal dit reisadvies doorslaggevend zijn om reizen na 15 juno wel door te laten gaan.
En dan zien de waterleidingbedrijven het nog een beetje aankomen. De energiebedrijven weten straks niet wat ze overkomt als in al die tijdelijke thuiskantoren de pas aangeschafte airco ineens op vol gaat….quote:Op dinsdag 2 juni 2020 17:57 schreef delano.888 het volgende:
Al 5 jaar achter elkaar ofzo is het water in de zomer "bijna op". Ze hebben nu wel genoeg tijd gehad om er iets aan te doen (extra water in de winter opslaan) en dat ze dat dan niet doen, is niet het probleem van de gemiddelde consument. Wij betalen immers voor het water.
Denk dat dat laatste wel mee zal vallen, immers gaan alle mega airco's op de normale kantoren niet aan, dus misschien dat dat een beetje gelijk trekt.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:05 schreef Jake_Skywalker het volgende:
[..]
Super kut lijkt me dat.
Formeel mag het weer, dus de reisorganisatie vliegt gewoon. Dat er door alle quarantaines en maatregelen er weinig van je vakantie overblijft is niet hun probleem. Als je hierom alsnog wil cancelen heb je dus geen poot om op te staan als consument.
[..]
En dan zien de waterleidingbedrijven het nog een beetje aankomen. De energiebedrijven weten straks niet wat ze overkomt als in al die tijdelijke thuiskantoren de pas aangeschafte airco ineens op vol gaat….
Weet je hoe veel water torens er nog staan in Nederland waarvan 99% leeg staat? Ik zou zeggen begin daar eens mee, daar zijn ze immers voor.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:07 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Waar wil je dat laten? De Betuwe vol laten lopen?
Je hebt niet helemaal gevoel voor verhoudingen denk ik. Die watertorens is achterhaalde techniek. Toen ze wel in gebruik waren was het een buffer voor drukke momenten op een dag. Of te wel werd die in de nacht gevuld en nadat iedereen in de ochtend naar de plee was geweest en een bakkie koffie had gedaan dan was ie grotendeels leeg. In de loop van de dag weer vol totdat de piepers op het vuur gingen want dan liep ie weer leeg. En daar wil jij dus een seizoenopslag van gaan maken?quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:08 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Weet je hoe veel water torens er nog staan in Nederland waarvan 99% leeg staat? Ik zou zeggen begin daar eens mee, daar zijn ze immers voor.
Het is toch gratis opslagruimte of niet dan? Vermoed dat de meeste water torens gewoon nog eigendom zijn van de waterleiding bedrijven. Dus gebruiken kunnen ze, maar doen ze niet. Het zal misschien niet genoeg zijn voor alle tekorten, maar het kan wel helpen.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:11 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Je hebt niet helemaal gevoel voor verhoudingen denk ik. Die watertorens is achterhaalde techniek. Toen ze wel in gebruik waren was het een buffer voor drukke momenten op een dag. Of te wel werd die in de nacht gevuld en nadat iedereen in de ochtend naar de plee was geweest en een bakkie koffie had gedaan dan was ie grotendeels leeg. In de loop van de dag weer vol totdat de piepers op het vuur gingen want dan liep ie weer leeg. En daar wil jij dus een seizoenopslag van gaan maken?
Nederland is al eeuwenlang ingericht om water zo snel mogelijk af te voeren. Dat draai je niet zomaar in een paar jaar om naar een systeem waarbij je juist water vasthoudt, terwijl je toch droge voeten houdt in natte perioden.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:14 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Het is toch gratis opslagruimte of niet dan? Vermoed dat de meeste water torens gewoon nog eigendom zijn van de waterleiding bedrijven. Dus gebruiken kunnen ze, maar doen ze niet.
En maar zeuren dat we te veel water consumeren, elke zomer weer al jaren lang. Nou dan moeten ze er maar een keer wat aan gaan doen.
Als in de winter het strooizout op is dan kan RWS altijd nog een kilo halen bij de supermarkt. Alle beetjes helpen toch? Je hebt echt geen gevoel voor verhouding zei ik al.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:14 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Het is toch gratis opslagruimte of niet dan? Vermoed dat de meeste water torens gewoon nog eigendom zijn van de waterleiding bedrijven. Dus gebruiken kunnen ze, maar doen ze niet. Het zal misschien niet genoeg zijn voor alle tekorten, maar het kan wel helpen.
En maar zeuren dat we te veel water consumeren, elke zomer weer al jaren lang. Nou dan moeten ze er maar een keer wat aan gaan doen.
Ik denk... dat de capaciteit niet helemaal toereikend is.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:14 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Het is toch gratis opslagruimte of niet dan?
Jaja ik heb je wel gehoord met je verhoudingen.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:18 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Als in de winter het strooizout op is dan kan RWS altijd nog een kilo halen bij de supermarkt. Alle beetjes helpen toch? Je hebt echt geen gevoel voor verhouding zei ik al.
Daarnaast zijn de meeste van die torens voor andere dingen in gebruik en zelfs als niet dan hebben ze enorm onderhoud nodig om over een flinke schoonmaakbeurt maar te zwijgen.
Horen wel maar snappen absoluut niet.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:21 schreef delano.888 het volgende:
Jaja ik heb je wel gehoord met je verhoudingen.
Is het al op? Nee dus. Dan kan een beetje extra marge nooit kwaad. Ze zullen ook zeker nog meer moeten doen dan alleen de watertorens hergebruiken. Ik zeg toch ook niet dat je met de watertorens het hele land kan draaien of wel dan? Maar de waterleiding bedrijven hebben net iets te weinig capaciteit (nogmaals, zeggen ze, heeft jou kraan al droog gestaan de afgelopen 5 jaar toen ze dat zeiden?) Dus waarom zouden dat kleine beetje extra marge niet gewoon toevoegen?quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:23 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Horen wel maar snappen absoluut niet.
quote:Op dinsdag 2 juni 2020 18:57 schreef Lariekoek het volgende:
Kan dit niet gewoon over zomervakantie icm corona gaan?
Of ga je op vakantie naar een watertoren?
Zie ik ook wel zitten na de zomer. Zouden nu in Oostenrijk zitten voor de eerste keer, maar die vakantie is natuurlijk niet doorgegaan. Keken er best naar uit om de Alpen ed te zien.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 19:06 schreef capricia het volgende:
[..]
[modbreak]
Eens. Come on. On topic mensen.
[/modbreak]
Wil nog graag naar Oostenrijk. Maar we wachten nog even met boeken.
Voor juli een weekje Berlijn geboekt met de trein. Zou als het goed is wel weer kunnen dan. Treinen gaan alweer gewoon en verwachting is dat Duitsland vanaf 15 juni ook open gaat voor toerisme. Ook nog nooit geweest, dus zou fijn zijn sowieso een buitenlandse bestemming af te strepen dit jaar.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 19:59 schreef Salina het volgende:
Dit topic is vandaag wel lekker offtopic in het water gevallen zeg, mijn God.![]()
Heeft er iemand recent al concreer geboekt voor bv Frankrijk, Spanje, Italië, Griekenland of Kroatië voor de komende maanden?
Ik kijk het nog even aan. Veel te veel onduidelijk en vaag nog allemaal.
Ja, ik las het net in het grote topic, dat je naar Berlijn gaat. Leuk! Dat was mijn laatste trip, begin dit jaar (1 januari tot 4 januari). Leuke stad, al is het geen Rome, Parijs of Londen. Maar er is genoeg te doen en te zien. Al heb ik het na 1 keertje wel gezien.quote:Op dinsdag 2 juni 2020 20:25 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Zie ik ook wel zitten na de zomer. Zouden nu in Oostenrijk zitten voor de eerste keer, maar die vakantie is natuurlijk niet doorgegaan. Keken er best naar uit om de Alpen ed te zien.
[..]
Voor juli een weekje Berlijn geboekt met de trein. Zou als het goed is wel weer kunnen dan. Treinen gaan alweer gewoon en verwachting is dat Duitsland vanaf 15 juni ook open gaat voor toerisme. Ook nog nooit geweest, dus zou fijn zijn sowieso een buitenlandse bestemming af te strepen dit jaar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oh, en ik gooi er iets met Corona in, anders is het offtopic.![]()
Hopen dat je alles weer kunt doen en laten in Berlijn in juli. Aan de beelden van vandaag te zien (houseparty bij het water) komt dat wel goed."The man who never alters his opinion is like standing water, and breeds reptiles of the mind." - William Blake, The Marriage of Heaven and Hell.
quote:Op dinsdag 2 juni 2020 20:36 schreef Salina het volgende:
[..]
Ja, ik las het net in het grote topic, dat je naar Berlijn gaat. Leuk! Dat was mijn laatste trip, begin dit jaar (1 januari tot 4 januari). Leuke stad, al is het geen Rome, Parijs of Londen. Maar er is genoeg te doen en te zien. Al heb ik het na 1 keertje wel gezien.
Scheelt ook dat je in juli gaat; januari was minder bijzonder. En een beetje koud.
Als je tips nodig hebt, laat maar weten, al is dit geen vakantieforum, daarvoor heb je Travel .
Toch wat gratis tips: weekje Berlijn, dan moet je naar Potsdam! Geen flauw idee of je cultureel bent ingesteld, maar dat is de moeite waard! De oudere sloten, paleizen en tuinen van de vroege koningen. Erg mooi. Zelfs in januari, al zou ik het wel eens in de lente of zomer willen zien.
Nog een tip: op het vliegveld kun je een metrokaart kopen, of OV-kaart (metro, bus ed). Koop er dan gelijk een voor buiten het centrum van Berlijn alleen. Ik had alleen de centrum-ring gekocht maar wilde toch naar Potsdam (buiten de ring).Thanks voor de tipsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oh, en ik gooi er iets met Corona in, anders is het offtopic.![]()
Hopen dat je alles weer kunt doen en laten in Berlijn in juli. Aan de beelden van vandaag te zien (houseparty bij het water) komt dat wel goed.tips staan geregistreerd! Potsdam stond inderdaad op het lijstje. Bij ons hotel zit een metro kaart bij inbegrepen, maar gok niet dat die ook buiten Berlijn geldig is. Wij zijn veel te braaf, dus dan maar een losse kaart erbij voor Potsdam
Berlijn hebben we altijd uitgesteld. Juist omdat andere Europese steden (juist de steden die jij benoemt ook, we zijn dol op Rome en Londen) toch leuker leken. Maar voor nu lijkt het me een van de veiligste optie. Hoeven we ook niet te vliegen.
Hopelijk komt er geen tweede golf en kan er gewoon steeds meer. Gun jou ook weer leuke trips toe! Bedankt weer! 👍👍
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |