Maar je eerste kindje lag dus wel gewoon normaal zeg maar? Wat apart allemaal he, vraag me weleens af waar het aan ligt.quote:Op donderdag 7 mei 2020 22:39 schreef Adrian4 het volgende:
[..]
Ik heb sinds mijn tweede kind ervaring met stuitligging en ook ik kwam er iets te laat achter (na het breken van de vliezen)
Ik lag zelf ook in een stuit en mijn moeder ook. ik heb toen ik zwanger was van de eerste ook dezelfde vraag gesteld als jij nu
Ik kan je alleen dus helaas niets vertellen over draaipogingen ed.
Ah gelukkig! Gaat goedkomen!quote:Op donderdag 7 mei 2020 22:42 schreef madam-april het volgende:
[..]
De tweede ging een heel stuk sneller gelukkig, dus ik heb goede hoop dat dat nu weer zo is
De monsternemer komt gezellig op bezoek!quote:Op donderdag 7 mei 2020 21:38 schreef Wolken het volgende:
[..]
Nee, omdat we zelf zuivelen moeten we de melk iedere 6 weken laten testen en voor de melkleverancier moet het ook iedere 6 weken getest worden ( van iedere koe individueel ) dus het wordt gemiddeld om de 3 weken getest door een laboratorium.
Keizersnede. Bij de versiepoging zeiden ze nog dat wij de keuze grotendeels zelf zouden mogen maken en kregen we een overzicht van voor en nadelen van beide opties. Ik werd sowieso medisch. Bij de intake in het ziekenhuis vroegen ze eetst naar mijn voorkeur (ks) en zeiden toen dat ook ook geen goede kandidaat was voor vaginale stuitbevalling, dus blij dat ze me niet meer hoefden te overtuigen.quote:Op donderdag 7 mei 2020 22:33 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Hoe je bent bevallen, keizersnede of 'normaal'?En of het vaker in de familie voorkwam?
Die oudste van je heeft je wel wat ongemak bezorgd, of niet?quote:Op donderdag 7 mei 2020 21:59 schreef madam-april het volgende:
[..]
Mijn oudste lag tot 38weken in stuit. Precies een week voordat ze geboren werd was ze ineens heel druk aan het doen dus toen ging ik even op bed liggen. Toen werd het helemaal bizar en pijnlijk, ik zag haar hele lichaam door mijn buik heen bewegen en uitsteken, na een half uur/uur ongeveer was het weer rustig en toen was ze dus omgedraaid.
O.a. in het buikentopic en ook mijn psycholoog zei het. Ik moet me er ook niet zoveel van aantrekken, ik ben echt zo onzeker over allesquote:Op donderdag 7 mei 2020 16:39 schreef SQ het volgende:
[..]
Jij hebt helemaal geen kleine buik voor je termijn, wie zegt dat dan
De meeste firsttimers zijn met 15 weken nog nagenoeg helemaal plat hoor
Gelukkig maar! Hopelijk mag er tegen die tijd weer helemaal normaal gevlogen wordenquote:Op donderdag 7 mei 2020 18:54 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Nou dat vind ik dus ook hoor! Heel erg spannend.
Ja die komen wel! Mijn ouders hebben hun ticket geboekt voor 9 oktober, ze wilden wel een beetje “zekerheid” dat ze dan al geboren is, haha. En mijn vriend zijn familie komt iig voordat ze een week oud is want dan wordt er een naming ceremony gedaan, haha.
Haha als ik het zo opschrijf wel ja, maar moet zeggen dat het voor mijn gevoel allemaal er gewoon bij hoorde. Ik kijk er niet op terug met een gevoel dat het allemaal enorm zwaar was ofzo..quote:Op donderdag 7 mei 2020 22:59 schreef Seven. het volgende:
[..]
Die oudste van je heeft je wel wat ongemak bezorgd, of niet?
Gelukkig maarquote:Op donderdag 7 mei 2020 23:05 schreef madam-april het volgende:
[..]
Haha als ik het zo opschrijf wel ja, maar moet zeggen dat het voor mijn gevoel allemaal er gewoon bij hoorde. Ik kijk er niet op terug met een gevoel dat het allemaal enorm zwaar was ofzo..
Ik heb al een paar keer salami op pizza op hoor, ik dacht dat dat juist wel mocht zolang het maar verhit is.quote:Op donderdag 7 mei 2020 23:00 schreef MaJo het volgende:
[..]
O.a. in het buikentopic en ook mijn psycholoog zei het. Ik moet me er ook niet zoveel van aantrekken, ik ben echt zo onzeker over alles
[..]
Gelukkig maar! Hopelijk mag er tegen die tijd weer helemaal normaal gevlogen worden
Qua eten ben ik gek genoeg weer niet zo overbezorgdrood vlees, rauwe vis en rauwmelkse producten laat ik staan maar verder eet ik alles wel. Ook salades, leverworst, zoetigheden
Alleen salami op pizza heb ik nog niet aangedurfd omdat ik nog steeds niet zeker weet of dat nou wél mag.
Wat ik het meeste mis is een goeie steak of een hamburger
Wel fijn dat ze het in ieder geval aan jou zelf hebben overgelaten om te beslissen! Ik weet dat mijn moeders bevalling van mij echt heel zwaar was, en ze hebben haar ook nooit de keuze gegeven voor een keizersnede, hoewel ze dus wel al wisten dat ik in stuitligging lag. Nu is dat ook wel weer 30 jaar geleden, maartoch.. hopelijk ligt Yara gewoon normaal!quote:Op donderdag 7 mei 2020 22:59 schreef B.ertha het volgende:
[..]
Keizersnede. Bij de versiepoging zeiden ze nog dat wij de keuze grotendeels zelf zouden mogen maken en kregen we een overzicht van voor en nadelen van beide opties. Ik werd sowieso medisch. Bij de intake in het ziekenhuis vroegen ze eetst naar mijn voorkeur (ks) en zeiden toen dat ook ook geen goede kandidaat was voor vaginale stuitbevalling, dus blij dat ze me niet meer hoefden te overtuigen.
Bij mijn weten was ik de allereerste stuit én keizersnede aan beide kanten van de familie:+
Ha, ik wil het net copy-pastenquote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:20 schreef Nolita het volgende:
Ik lees net op nu.nl dat het knov aangeeft dat partners vanaf 11 mei weer aanwezig mogen zijn bij afspraken!
Laatste alinea is wel dat praktijken en ziekenhuizen hier zelf vanaf mogen wijken. Controle vind ik niet zo spannend maar hoop dat partner over 2 weekjes mee mag naar de echo in het ziekenhuis.
Ik zou graag thuis bevallen, maar dat bepaal ik tzt afhankelijk van hoe de verbouwing verloopt. Vorige keer was ik medisch en vond de begeleiding door het ziekenhuis niet tof. Dus hoop dan met eigen vk naar het ziekenhuis te kunnen.
Ik heb toevallig ook een afspraak vandaag, maar ben niet zolang niet geweest ivm zorgen van vk over de groei. 5,5 week geleden vk en daarna nog 2x in het ziekenhuis geweest.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:21 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ha, ik wil het net copy-pastenIk heb vandaag een afspraak bij de VK (sinds 3 maanden ofzo) en ik moet vandaag nog alleen.
Ik heb dus maandag de SEO. Ben héél benieuwd wat ze beslissen bij ons.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:20 schreef Nolita het volgende:
Ik lees net op nu.nl dat het knov aangeeft dat partners vanaf 11 mei weer aanwezig mogen zijn bij afspraken!
Laatste alinea is wel dat praktijken en ziekenhuizen hier zelf vanaf mogen wijken. Controle vind ik niet zo spannend maar hoop dat partner over 2 weekjes mee mag naar de echo in het ziekenhuis.
Ik zou graag thuis bevallen, maar dat bepaal ik tzt afhankelijk van hoe de verbouwing verloopt. Vorige keer was ik medisch en vond de begeleiding door het ziekenhuis niet tof. Dus hoop dan met eigen vk naar het ziekenhuis te kunnen.
Het is lastig je er niks van aan te trekken, mensen maken opmerkingen over jouw lijf toch? Maar denk maar zo; iedereen heeft een mening, het zegt gelukkig niks over wat er van binnen gebeurd.quote:Op donderdag 7 mei 2020 23:00 schreef MaJo het volgende:
[..]
O.a. in het buikentopic en ook mijn psycholoog zei het. Ik moet me er ook niet zoveel van aantrekken, ik ben echt zo onzeker over alles
Lijkt mij ook wel watquote:Op vrijdag 8 mei 2020 06:20 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
Ik wil deze keer thuis bevallen in een bevalbad. De bevalling van m’n eerste ging zo goed dat ik dat wel aandurf.
Heb verder geen ervaring met stuitligging.
Had jij nou ook gewacht tot de termijnecho?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:03 schreef Donna het volgende:
Ik weet niet wat onze praktijk beslist, maar de echo ga ik volgende week alleen heen denk ik. Mijn vriend is dan bij G en niemand weet het verder.
Misschien zou mijn moeder wel even willen komen bedenk ik me nu. Die weet het wel.
Ja, it's me! Volgende week is het zover.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:17 schreef Gogo83 het volgende:
[..]
Had jij nou ook gewacht tot de termijnecho?
Ik belde gisteren het ziekenhuis om de zwangerschap te melden en daar leek ze het raar te vinden dat ik geen vitaliteitsecho wilde. Maar goed, mijn ziekenhuis is sowieso van alles 100.000 keer checken en dan nog maar een keer extra voor de zekerheid, daar ergerde ik me soms wel aan.
oh, nou fijn! kun je het zelf nu ook een beetje loslaten?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:52 schreef Sunshine1982 het volgende:
Net een afspraak gehad bij vk en alles was prima. Wel nog even bloed laten prikken om mijn ijzerwaarde te checken. Hartje klonk goed en bloeddruk was prima, helemaal goed dus![]()
We hadden het nog over mijn suikerwaarde van 7.7, maar ze was niet bepaald onder de indruk. Over heel het zwangerschapsdiabetes eigenlijk niet. Ze zei dat het voor de baby weinig uitmaakte, uit onderzoek was gebleken dat suikerbaby's gemiddeld maar 100 gram extra wegen bij de geboorte. Waarom ik dan 2 x een test moest laten doen deze zwangerschap snap ik dan weer niet, maar volgens haar geen enkele zorgen. Gewoon eten zoals je altijd eet, matig zijn met snelle suikers, dat is het voornaamste.
Jaquote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:55 schreef SQ het volgende:
[..]
oh, nou fijn! kun je het zelf nu ook een beetje loslaten?
Bij mijn verloskundigenpraktijk doen ze wel standaard een vitaliteitsecho, maar er werd niet raar gereageerd toen ik zei dat ik dat niet wilde. Ik heb precies dezelfde reden om geen vroege echo te willen. Al is het bij mij ook een beetje dat ik iedere keer voor de echo een paar dagen zó zenuwachtig was.. En die zenuwen werden dan wel even weggenomen door de echo, maar een paar dagen later kwamen ze net zo hard weer terug.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:24 schreef Donna het volgende:
[..]
Ja, it's me! Volgende week is het zover.
In een ziekenhuis is het misschien sowieso al anders?
Bij onze VK praktijk en echocentrum (is 1 geheel) doen ze sowieso niet standaard vitaliteitsecho's. Tenzij je miskramen gehad hebt of bijv. bloedverlies. Je kan het wel kopen als pretecho zeg maar. Omdat ik miskramen heb gehad, zou het voor ons wel gratis zijn, dat wel.
Maar dat hele pretecho gedoe was nu geschrapt. Als ik het echt hoog had zitten had ik wel mogen bellen voor een eerder echo hoor.
Maar ik heb dus gewacht.
Mijn laatste miskraam was in alle opzichten het meest klote en ik denk vooral ook mede omdat we het hartje al meerdere malen hadden zien kloppen en zelfs gehoord. Ik wil dat niet weer.
Ja, ik heb twee versie-pogingen gedaan (ondergaan?). Eentje eerstelijns (verloskundige) en eentje in het ziekenhuis. Ondanks dat het een ziekenhuis met veel ervaring was met stuitliggingen, is het helaas niet gelukt.quote:Op donderdag 7 mei 2020 21:51 schreef Smart_ass het volgende:
Even een hele andere vraag: heeft iemand van jullie ervaring met een baby in stuitligging? En het draaien van de baby?
Bedankt voor je reactie! Het is natuurlijk ook allemaal what if- ik weet helemaal niet of Yara in stuit ligt, maar ik vroeg het me af. En dat heb ik inderdaad ook vaker gehoord ja, en ik zou dan echt geen onervaren/onzekere gynaecoloog aan mijn bed willen haha!quote:Op vrijdag 8 mei 2020 13:05 schreef Keroppi het volgende:
[..]
Ja, ik heb twee versie-pogingen gedaan (ondergaan?). Eentje eerstelijns (verloskundige) en eentje in het ziekenhuis. Ondanks dat het een ziekenhuis met veel ervaring was met stuitliggingen, is het helaas niet gelukt.
Ik had me van te voren verdiept in de literatuur en ik heb gekozen voor een keizersnede, maar dat is ook deels een persoonlijke afweging.
Mocht je voor een vaginale bevalling gaan, dan loont het dus om even te vragen of er ziekenhuizen in de regio zijn die er meer op toegelegd zijn, niet elke gyn schijnt er even comfortabel mee/bij te zijn
Ga ik zeker lezen! Ik neig daar namelijk ook een beetje naarquote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:53 schreef Zo-is-dat het volgende:
Alweer 10 weken uit dit topic![]()
Maar ik lurk nog af en toe
ik las iets over badbevallingen, ik zeg doen!
het was zo fijn, mijn verhaal staat in het bevallingen topic als iemand een positieve ervaring zou willen lezen
Wat fijn!quote:Op vrijdag 8 mei 2020 13:12 schreef SQ het volgende:
Net een mail van de praktijk: vanaf maandag mogen mannen weer mee naar de echo's!
Oh, dat is wel erg fijn ook voor mijn man
Kan wel vanuit je bekken komen ja, ik had dat ook zo.. Rust nemen en proberen wat extra te liggen, dat hielp hier wel. Oh en fysiotherapie als de pijn blijft!quote:Op vrijdag 8 mei 2020 16:30 schreef Nolita het volgende:
Ik ben vanochtend wakker geworden met pijn aan de binnenkant van mijn rechter bovenbeen. Belasting van dat been doet pijn...is dit bekkeninstabiliteit?
Ik riep vanochtend bij de vk nog dat het fysiek prima gaat (dacht dat het aan mijn slaaphouding lag en weg zou trekken), maar nu lijkt het juist erger...
Ik ben medisch dus ik moet in het ziekenhuis bevallen. Wat daar de opties precies zijn weet ik nog niet. Een bevalbad lijkt mij heerlijk maar geen idee of ze dat ook in het ziekenhuis doenquote:Op donderdag 7 mei 2020 23:14 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Wel fijn dat ze het in ieder geval aan jou zelf hebben overgelaten om te beslissen! Ik weet dat mijn moeders bevalling van mij echt heel zwaar was, en ze hebben haar ook nooit de keuze gegeven voor een keizersnede, hoewel ze dus wel al wisten dat ik in stuitligging lag. Nu is dat ook wel weer 30 jaar geleden, maartoch.. hopelijk ligt Yara gewoon normaal!
Hebben jullie trouwens al nagedacht over de bevalling? Als in huis of in het ziekenhuis, evt waterbevalling of iets dergelijks? Pijnmedicatie? Mijn verloskundigen hier zijn best wel van de waterbevallingen, heeft iemand hier ervaring mee?
Dat is fantastisch nieuwsquote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:20 schreef Nolita het volgende:
Ik lees net op nu.nl dat het knov aangeeft dat partners vanaf 11 mei weer aanwezig mogen zijn bij afspraken!
Laatste alinea is wel dat praktijken en ziekenhuizen hier zelf vanaf mogen wijken. Controle vind ik niet zo spannend maar hoop dat partner over 2 weekjes mee mag naar de echo in het ziekenhuis.
Ik zou graag thuis bevallen, maar dat bepaal ik tzt afhankelijk van hoe de verbouwing verloopt. Vorige keer was ik medisch en vond de begeleiding door het ziekenhuis niet tof. Dus hoop dan met eigen vk naar het ziekenhuis te kunnen.
Dat is ook zoquote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:31 schreef Nanuke het volgende:
[..]
Het is lastig je er niks van aan te trekken, mensen maken opmerkingen over jouw lijf toch? Maar denk maar zo; iedereen heeft een mening, het zegt gelukkig niks over wat er van binnen gebeurd.Klein, groot, rond, laag, van voren, al die huisjes doen waar ze goed in zijn, een heuse baby maken. Mijn 'kleine buik' trommelt nu op zijn deur dat hij eruit wil.
Is helemaal goed gekomen.
/Lurker
Dat stelt wel gerustquote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:33 schreef SQ het volgende:
Lieve majo, ik zie in het buikentopic niemand zeggen dat je buik (te) klein is voor je termijn.
Het is een klein buikje, dat klopt. Je bent ook pas net zwanger. Die buik wordt nog enorm, echt. #wachtmaar
Vergelijken met mij en madam-april is echt zinloos, dat zijn derde babies namelijk, en dan dij je écht veel sneller als een malle uit
Thanksquote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:43 schreef Gogo83 het volgende:
Ik vind je prachtig zwanger Majo, je hebt nu al een mooi bolletje. Mijn zusje is zwanger en die kreeg pas na 20 weken een bolling. Ik denk ook dat als je ons toen naast elkaar zou zetten (ik niet zwanger, maar wel obees) en zij (slanke zwangere) iedereen zijn geld op mij in zou zetten als er gewed zou moeten worden wie er zwanger was.
Ik kreeg in de afgelopen jaren ook af en toe opmerkingen over mijn non-existente zwangerschap, dat was vooral na de miskraam heel fijn. Normaal kon ik het wel hebben, toen niet echt.
Mijn punt is dus dat iedereen anders is, dus ook anders zwanger. En veel vrouwen zijn daar volgens mij onzeker over (ik ook), terwijl dat eigenlijk zo jammer is.
Oh en heel blij met het bericht dat er weer partners mee mogen naar de echo's! Ik vind dat toch een heel stuk fijner!
Dat is ook een goed punt! Maar het gekke is dat de verloskundige eigenlijk helemaal niet kijkt naar mijn buik/gewicht/bloeddruk? Ze kijkt steeds even snel met het echoapparaat maar doet verder geen metingen. Of komt dat later pas? Wellicht is het nu ook wat gehaaster door corona...quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:20 schreef Mrs.Peel het volgende:
@:MaJo Jij en je buik zien er fantastisch uit, geen zorgen als je verloskundige geen zorgen heeft!
Dat is goed nieuws!quote:Op vrijdag 8 mei 2020 13:12 schreef SQ het volgende:
Net een mail van de praktijk: vanaf maandag mogen mannen weer mee naar de echo's!
Oh, dat is wel erg fijn ook voor mijn man
Oh ja tuurlijk, maar een fotootje is toch echt wel andersquote:Op vrijdag 8 mei 2020 18:11 schreef Sunshine1982 het volgende:
Hebben jullie geen groepsapp van jullie werk? Dan kunnen jullie daar misschien een fotootje op gooien?
Steeds meer ziekenhuizen hebben bevalbaden. Ik weet niet in welke regio je woont maar in de regio Leiden heeft zowel het LUMC als het Alrijne in Leiderdorp een bevalbad. Als ze dat niet hebben is het ook nog wel eens mogelijk om er zelf een mee te nemen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 17:32 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik ben medisch dus ik moet in het ziekenhuis bevallen. Wat daar de opties precies zijn weet ik nog niet. Een bevalbad lijkt mij heerlijk maar geen idee of ze dat ook in het ziekenhuis doen
Tuurlijk, maar als het toch niet irl kan, is dit wel een mooie oplossing toch ?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 18:12 schreef SQ het volgende:
[..]
Oh ja tuurlijk, maar een fotootje is toch echt wel anders
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |