Hij zal wel moeten, hij zit tussen wal en schip. Poetin is zijn ballen aan het kraken.quote:Op maandag 20 april 2020 06:26 schreef Digi2 het volgende:
....Gaat Trump heffingen op de import van aardolie toepassen om de aardolie industrie van de VS te redden van massale faillissementen als dit zo doorgaat?
Wat heeft hij aan heffingen zolang de interne olieconsumptie flink gekelderd is (70%)?quote:Op maandag 20 april 2020 07:01 schreef elcastel het volgende:
[..]
Hij zal wel moeten, hij zit tussen wal en schip. Poetin is zijn ballen aan het kraken.
quote:Amerikaanse olie te koop voor dumpprijzen: 11 dollar voor een vat olie
De prijs voor een vat West Texas Intermediate (WTI), de toonaangevende oliesoort in de Verenigde Staten, is maandag met nog eens 36 procent gedaald. Handelaren dumpen massaal hun oliecontracten voor de maand mei.
Voor een vat WTI betaal je op dit moment nog maar iets meer dan 11 dollar. Dat is een kleine 7 dollar minder dan de slotkoers van afgelopen vrijdag. De laatste keer dat er zo weinig betaald hoefde te worden voor Amerikaanse olie was eind jaren '90.
Contracten massaal gedumpt
Dat juist vandaag de prijs zo extreem daalt, heeft voor een belangrijk deel te maken met termijncontracten, zegt Hans van Cleef, energie-analist bij ABN Amro. "De contracten voor de maand mei lopen af en worden de afgelopen dagen massaal gedumpt. Dat is iets wat normaal gesproken ook wel gebeurt, maar nu onwijs wordt uitvergroot door de coronacrisis."
De olie-industrie verkeert dit jaar in buitengewoon zwaar weer. Door de coronacrisis is de vraag naar ruwe olie en brandstoffen zoals benzine en kerosine gekelderd. Dit terwijl de voorraden maar blijven groeien. Van Cleef: "Opslag is schaars en ook nog eens uitzonderlijke duur."
Schalie-olie hard geraakt
De OPEC, Rusland en andere olieproducerende landen kwamen na veel onenigheid weliswaar overeen om de productie met bijna 10 miljoen vaten per dag te verlagen, maar dat heeft nog nauwelijks effect gehad.
Met name Amerikaanse producenten van schalieolie lijden daaronder. Zij zijn pas rendabel bij een olieprijs van minstens 40 dollar. Zo'n twee derde van de Amerikaanse oliemarkt in VS bestaat inmiddels uit schalie-olie, waardoor in dat land de hardste klappen worden verwacht.
quote:WTI Crude Oil (Nymex)
USD/bbl. 10.95 -7.32 -40.07%
Brent Crude (ICE)
USD/bbl. 26.73 -1.35 -4.81%
twitter:CBCAlerts twitterde op maandag 20-04-2020 om 13:11:31The price of Western Canadian Select oil dropped below $0 a barrel overnight. Alberta Premier Jason Kenney tweeted a call for the federal government to do more to save the industry, calling oil and gas the largest sub-sector of Canada's economy and its largest export industry. https://t.co/gDikd41nKM reageer retweet
Ouch.quote:Op maandag 20 april 2020 16:50 schreef Digi2 het volgende:
WTI aardolie 40% gedaald in prijs binnen een dag naar $11 per vat nu
Canadese teerzand aardolie, minder dan $0 per vat, bij afname krijg je valuta toe
[..]
[..]twitter:CBCAlerts twitterde op maandag 20-04-2020 om 13:11:31The price of Western Canadian Select oil dropped below $0 a barrel overnight. Alberta Premier Jason Kenney tweeted a call for the federal government to do more to save the industry, calling oil and gas the largest sub-sector of Canada's economy and its largest export industry. https://t.co/gDikd41nKM reageer retweet
De raffinaderijen zijn vaak andere bedrijven dan de schalie-olie productiebedrijven en die vallen normaliter om zodra ze flinke schulden moeten doorrollen in de obligatiemarkt ter financiering. Dat zal nu niet meer lukken, mogelijk dat de centrale bank, de Fed die schulden overneemt.quote:Op maandag 20 april 2020 16:56 schreef trustychords het volgende:
[..]
Ouch.
Iemand enig idee hoe lang het duurt voordat die schalie raffinaderijen het nog kunnen volhouden met een prijs ver onder de noodzakelijke 40 usd?
Bovendien is de winning van teerzand-olie erg belastend voor het milieu in de directe omgeving waar het gewonnen wordt.quote:Op maandag 20 april 2020 17:01 schreef wokkelfok het volgende:
Ik ben benieuwd of Canada de oliesector gaat steunen. Hier kan wel eens een goed debat over gaan komen.
Dank, bedoelde idd de productiebedrijven.quote:Op maandag 20 april 2020 17:07 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De raffinaderijen zijn vaak andere bedrijven dan de schalie-olie productiebedrijven en die vallen normaliter om zodra ze flinke schulden moeten doorrollen in de obligatiemarkt ter financiering. Dat zal nu niet meer lukken, mogelijk dat de centrale bank, de Fed die schulden overneemt.
quote:WTI Crude Oil (Nymex)
USD/bbl. 5.58 -12.69 -69.46% May 2020
quote:WTI Crude Oil (Nymex)
USD/bbl. 2.17 -16.10 -88.12%
twitter:business twitterde op maandag 20-04-2020 om 19:51:32BREAKING: Oil drops below $1 a barrel https://t.co/eKd7HuZjow https://t.co/bk0uPFlupN reageer retweet
twitter:CNBCnow twitterde op maandag 20-04-2020 om 19:58:11BREAKING: Crude oil's May contract plunges as low as just $0.01 per barrel https://t.co/HlsH3slbGO https://t.co/gnRJGEpmcz reageer retweet
Waarom blijft brent nog wel boven de 20.quote:Op maandag 20 april 2020 20:03 schreef Digi2 het volgende:
Oh, $0 per vat nu
twitter:CNBCnow twitterde op maandag 20-04-2020 om 19:58:11BREAKING: Crude oil's May contract plunges as low as just $0.01 per barrel https://t.co/HlsH3slbGO https://t.co/gnRJGEpmcz reageer retweet
twitter:CNBCnow twitterde op maandag 20-04-2020 om 20:09:52BREAKING: Crude oil price on May contract goes negative for the first time https://t.co/HlsH3slbGO https://t.co/394UjlZ0vg reageer retweet
-4$ zelfsquote:Op maandag 20 april 2020 20:14 schreef Digi2 het volgende:
Je krijgt geld toe nu zelfs-$0.22 per vat.
[ afbeelding ]twitter:CNBCnow twitterde op maandag 20-04-2020 om 20:09:52BREAKING: Crude oil price on May contract goes negative for the first time https://t.co/HlsH3slbGO https://t.co/394UjlZ0vg reageer retweet
Zijn dat contract prijzenquote:Op maandag 20 april 2020 20:03 schreef Digi2 het volgende:
Oh, $0 per vat nu
twitter:CNBCnow twitterde op maandag 20-04-2020 om 19:58:11BREAKING: Crude oil's May contract plunges as low as just $0.01 per barrel https://t.co/HlsH3slbGO https://t.co/gnRJGEpmcz reageer retweet
Mei contract, volgens mij valt de afname-verplichting vrijdag de 3e week van mei. Degenen met die contacten zoeken wanhopig naar afnemers/opslagquote:
quote:Contracten massaal gedumpt
Dat juist vandaag de prijs zo extreem daalt, heeft voor een belangrijk deel te maken met termijncontracten, zegt Hans van Cleef, energie-analist bij ABN Amro. De contracten voor de maand mei lopen af en worden de afgelopen dagen massaal gedumpt.
Van Cleef: "Dit om te voorkomen dat handelaren straks met fysieke olie zitten die ze niet meer kwijt kunnen. Dat is iets wat normaal gesproken ook wel gebeurt, maar nu onwijs wordt uitvergroot door de coronacrisis en het feit dat de maximale capaciteit voor opslag nagenoeg is bereikt."
Zijn er instrumenten om hier op in te spelen?quote:Op maandag 20 april 2020 20:23 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mei contract, volgens mij valt de afname-verplichting vrijdag de 3e week van mei. Degenen met die contacten zoeken wanhopig naar afnemers/opslag
[..]
quote:WTI Crude Oil (Nymex)
USD/bbl. -8.61 -26.88 -147.13% May 2020
quote:WTI Crude Oil (Nymex)
USD/bbl. -36.40 -54.67 -299.23% May 2020
Weer omhoog, moon!quote:Op maandag 20 april 2020 20:49 schreef michaelmoore het volgende:
Crude Oil May 20 (CL=F)
NY Mercantile - NY Mercantile Delayed Price. Currency in USD
Add to watchlist
Quote Lookup
-24.0000-42.2700 (-231.36%)
As of 2:38PM EDT. Market open.
minus 42 dollar
En dan ook allemaal een klein raffinaderijtje in de tuin bouwenquote:Op maandag 20 april 2020 20:50 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Wat de hel. Gewoon allemaal olievaten in je tuin opslaan
Als ik nu vaten koop krijg ik dan 36 dollar toe? 😀quote:
jaquote:Op maandag 20 april 2020 20:55 schreef vipergts het volgende:
[..]
Als ik nu vaten koop krijg ik dan 36 dollar toe? 😀
Ergens in Oklahoma staat een kraantje waarvan het afgetapt wordt zeg maarquote:Op maandag 20 april 2020 20:57 schreef Gremen het volgende:
Hoe werkt olie kopen eigenlijk? Krijg je dan daadwerkelijk een vat op je stoep geleverd?
Als je over een daartoe geschikte opslag beschikt in de VS wel maar daar zit nu net het probleemquote:Op maandag 20 april 2020 20:55 schreef vipergts het volgende:
[..]
Als ik nu vaten koop krijg ik dan 36 dollar toe? 😀
Als vaten wordt het niet letterlijk meer geleverd maar via pijplijnen en bulkwagens. Naar ik aanneem moet het worden opgeslagen in daartoe geschikte/gecertificeerde opslaglocatie.quote:Op maandag 20 april 2020 20:57 schreef Gremen het volgende:
Hoe werkt olie kopen eigenlijk? Krijg je dan daadwerkelijk een vat op je stoep geleverd?
Ergens de woestijn vol plempen?quote:Op maandag 20 april 2020 21:05 schreef Gremen het volgende:
Waarom zou Amerikaanse overheid/leger dit nu niet gewoon kopen, ergens de woestijn vol plempen en dan over tijdje weer verkopen?
En hoe werkt "verplichte afname". Wat als je het niet af neemt?
Genoeg woestijn in de US or Aquote:Op maandag 20 april 2020 21:18 schreef Gremen het volgende:
Je rijdt er met tig vrachtwagens (of tankwagen) heen. Zet die vol met vaten en die vaten parkeer je ergens anders waar er ruimte is.
Dat is weer jammer ik wilde gewoon wat vaten ergens opslaanquote:Op maandag 20 april 2020 20:57 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Als je over een daartoe geschikte opslag beschikt in de VS wel maar daar zit nu net het probleem
De olietankers opslagtanks en tankauto's waren vorige week al op. Dat heb ik ergens gelezenquote:Op maandag 20 april 2020 21:18 schreef Gremen het volgende:
Je rijdt er met tig vrachtwagens (of tankwagen) heen. Zet die vol met vaten en die vaten parkeer je ergens anders waar er ruimte is.
Zijn melktanken toegestaan?quote:Op maandag 20 april 2020 21:28 schreef vipergts het volgende:
[..]
De olietankers opslagtanks en tankauto's waren vorige week al op. Dat heb ik ergens gelezen
Denk dat het olie geschikt moet zijn. Ivm met boem gevaarquote:
Nee, melktanken zijn foodgrade. Aardolie valt onder brandbare, kankerverwekkende chemische stoffen. De certificering is nogal verschillend. Ongeraffineerde aardolie bevat nogal wat aromaten die carcinogeen zijn zoals bijv. benzeen.quote:
En als het gewoon niet afhaald?quote:Op maandag 20 april 2020 21:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Als vaten wordt het niet letterlijk meer geleverd maar via pijplijnen en bulkwagens. Naar ik aanneem moet het worden opgeslagen in daartoe geschikte/gecertificeerde opslaglocatie.
Dan kom je jouw deel van de overeenkomst niet na en moet je terugbetalen.quote:Op dinsdag 21 april 2020 09:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
En als het gewoon niet afhaald?
Dus je vangt die $40 en zegt hou maar.
Dan gaat de verkoper je aanklagen , de tanker kan niet leeg , die heeft een andere klant en andere verplichtingenquote:Op dinsdag 21 april 2020 09:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
En als het gewoon niet afhaald?
Dus je vangt die $40 en zegt hou maar.
Het beste is je olie te verkopen aan een ander die ruimte heeft , of aan de tanker zelfquote:Vopak verwacht meer vraag naar opslagtanks door goedkope olie
quote:'Saoedi-Arabië overweegt olieproductie verder te verlagen'
Saoedi-Arabië en andere leden van oliekartel OPEC overwegen naar verluidt hun olieproductie verder te verlagen, meldt The Wall Street Journal (WSJ) dinsdag. De olieproducenten zouden reageren op de enorme prijsval van vaten olie uit de VS.
Maandagavond viel de vraag naar leveringen van vaten WTI-olie op dinsdag compleet weg. Producenten konden de olie nergens kwijt en hierdoor werd de prijs zelfs negatief.
Met andere woorden: producenten waren bereid om afnemers te betalen voor de afname van vaten olie. Op het dieptepunt was de prijs -40 dollar.
Eerder spraken de OPEC-leden al af om in mei minder olie te produceren. Maar om de prijsdalingen te keren, zou Saoedi-Arabië dit zo snel mogelijk willen doorvoeren. "Er moet iets gedaan worden aan dit bloedbad", vertelde een Saoedische beleidsmaker aan WSJ. "Maar mogelijk is het al een beetje te laat."
quote:Brent Crude (ICE)
USD/bbl. 22.08 -3.49 -13.65% Jun 2020 contract
Prijs van het juni contact hangt op toestemming van de democraten de Strategic Oil Reserve van de VS verder aan te vullen en zo elders opslagcapaciteit vrij te spelen. Flinke gok dus dat contractquote:Crude Oil WTI (NYM $/bbl)
Crude Oil Jun 2020 18.73
quote:Crude Oil WTI (NYM $/bbl)
Crude Oil Jun 2020 16.44
Termijn markt, daar moet je een bank garantie of deposito neerleggen. Dus je geld ben je sowieso kwijt.quote:Op maandag 20 april 2020 21:05 schreef Gremen het volgende:
En hoe werkt "verplichte afname". Wat als je het niet af neemt?
quote:Crude Oil Jun 2020 15.84 High 22.58 Low 11.60 Apr 21, 2020 6:18 a.m.
quote:
quote:Performance
5 Day
-44.19%
1 Month
-36.82%
3 Month
-71.85%
YTD
-72.50%
1 Year
-73.41%
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |