Ik vind het wel lekker.quote:Op vrijdag 10 april 2020 10:44 schreef Nielsch het volgende:
Overgewaardeerde meukchocolade. Voor types zonder smaak maar die wel hip willen zijn.
Mierzoete meuk in deugsaus.quote:
Ik heb er nu al zin in!quote:Op vrijdag 10 april 2020 10:44 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Wanneer worden de gouden wikkels bij de repen gestopt en hoe gaan de Oompa Loompa's eruit zien?
Ja of aan de deugmensen die graag 4 euro betalen voor een reep chocolade "want zo doe ik iets goeds".quote:Op vrijdag 10 april 2020 10:48 schreef Rockefellow het volgende:
Wordt iets teveel geld verdiend aan de chocoladeboeren kennelijk.
quote:Op vrijdag 10 april 2020 11:05 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ja of aan de deugmensen die graag 4 euro betalen voor een reep chocolade "want zo doe ik iets goeds".
Mooi stukje geweten afgekocht. Kunnen ze morgen weer naar de primark voor een kinderarbeid hemdje van 3 euro.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)l-d-1444361-a1188048quote:https://www.trouw.nl/opin(...)hocolonely~badd824c/
Mijn verontwaardiging is niet zomaar 'een mening', maar gebaseerd op onafhankelijke onderzoeken in samenwerking met Afrikaanse journalisten. In 2012 werd ons team genomineerd voor De Tegel voor een productie over de valse claims van fairtrade-chocola. Eind 2014 publiceerde de NRC ons artikel over Ghanese cacaoboeren die zaken deden met Tony's. Wat bleek? Zelfs de best producerende boer ontsteeg de armoedegrens van 2 dollar per dag niet.
Het lijkt me sterk dat er vier jaar later wezenlijk iets veranderd is. Ook de fairtrade-boeren van Tony's krijgen namelijk een vaste - door de overheid vastgestelde - prijs voor hun bonen, circa 70 procent van de wereldmarktprijs. Daarbovenop krijgt de coöperatie weliswaar een premie, maar dat verheft de gemeenschap niet uit de armoede.
De redenatie 'als iedereen nu maar fair trade zou kopen, dan zou het probleem van de armoede opgelost zijn', klopt niet. Ten eerste koopt nooit iedereen fairtrade-chocola; sinds het begin van fair trade eind jaren tachtig is het marktaandeel nog nooit boven de 10 procent gekomen. En dan ben ik nog optimistisch.
Ten tweede stelt die verhoging van lokale inkomens weinig voor. Dat heeft te maken met het feit dat keuterboeren - net als vroeger in Nederland - er pas op vooruit gaan als minder boeren meer land verantwoord op een meer intensieve manier gaan bewerken. Daarvoor zijn betrokken leiders nodig die consistent investeren in infrastructuur, innovatie, kredieten, voorlichting en bescherming van de lokale markt. Landbouwbeleid van overheidswege is voor bijna ieder welvarend land - Maleisië uitgezonderd - de basis geweest voor economische ontwikkeling.
quote:Op vrijdag 10 april 2020 11:24 schreef skrn het volgende:
Gaat mij om de achtbaan. Hoe is dat in hemelsnaam rendabel te maken? Een pretpark heeft een naam, reputatie, andere attracties, en zelfs middelgrote pretparken hebben moeite om fatsoenlijke achtbanen neer te zetten. De concurentie is moordend. Het onderhoud is ook relatief duur want je hebt maar een attractie.
Een achtbaan kan niet zonder een heel park bij. Wat krijg je hier bij de achtbaan? Een rondleiding hoe ze chochola maken, nou, phoeh zeg, ben je na een half uurtje ook weer klaar mee.
In dat opzicht is het plan megalomaan, en dat voor een merk dat zegt lokale boeren te ondersteunen. Ik begrijp de kritiek van users wel.
Het is gewoon heel riskant om hier geld in te investeren.
Bron aub.quote:Op vrijdag 10 april 2020 11:05 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ja of aan de deugmensen die graag 4 euro betalen voor een reep chocolade "want zo doe ik iets goeds".
Mooi stukje geweten afgekocht. Kunnen ze morgen weer naar de primark voor een kinderarbeid hemdje van 3 euro.
Niet alles hoeft rendabel te zijn toch? Het is ook gewoon marketing. Disneyland Parijs was ook jarenlang niet rendabel, maar wel een visitekaartje voor het merk.quote:Op vrijdag 10 april 2020 11:51 schreef Basp1 het volgende:
Een mooie marketingactie om wat aandacht te krijgen. Op de achterkant van een bierviltje kan elke jan boerenlul narekenen dat dit nooit rendabel gaat worden.
Hoezo? Die chocolade koop je in de supermarkt, en die is nog steeds open. De bouwmarkt stort straks in, dus de bouwbedrijven staan in de rij voor zo’n opdracht. Wordt alleen maar goedkoper.quote:Op vrijdag 10 april 2020 10:50 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Mierzoete meuk in deugsaus.
Raar om dit nu in de krant te plaatsen, plan kan minstens een paar jaar de ijskast in als het er überhaupt ooit nog van komt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |