Maar in hoeverre is het anders bij mensen van 30? Die krijgen normaal niet de griepcocktail en kunnen het dan toch ook krijgen met minimale klachten, als ware het corona.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:15 schreef _I het volgende:
[..]
Vaccinatie is voor de zwakkeren en ouderen, de rest trekt het wel.
Hier trekt de rest het ook nog niet, want er is geen weerstand. Als een nieuw virus in een maand of 4 door je volk raast, zijn de gevolgen niet te overzien. Of denk jij dat de WHO een pandemie verklaart voor 50 doden.
Het zijn er nu toch zo weinig, omdat we al weken maatregelen treffen.
twitter:NGIinsights twitterde op zaterdag 28-03-2020 om 19:55:40Leading COVID-19 expert from South Korea, explains why everyone should be wearing a mask. https://t.co/T2eNxBRPFs reageer retweet
ja kijk niet naar op1 nu.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:22 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Voor nu wel, zeker!
Maar als je deze maatregelen de rest van het jaar aan gaat houden bijvoorbeeld, dan doet dat -denk ik - dermate veel economische en psychische schade dat de balans weer de verkeerde kant op door slaat.
Ben ook niet per se voorstander van Ira, maar vind het goed dat ook deze kant aandacht krijgt. Ben in ieder geval blij dat ik deze keuzes niet hoef te maken.
Oh oké, dan gaan we allemaal verder met onderbuikviroloogje spelen.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:22 schreef _I het volgende:
[..]
Nee, er zijn geen bronnen die zulke domme vragen beantwoorden tijdens een pandemie.
wat denk je van alle groepen jongeren die zich nu dood vervelen. Denk dat we daar nog wel wat van gaan horen :pquote:Op zondag 29 maart 2020 23:24 schreef maan_man het volgende:
Ben wel benieuwd wat wij dadelijk aan verkeersdoden hebben bespaard of mensen die bij het stappen tegen elkaar opbotsen en dan een mes trekken met alle gevolgen van dien.
Ik vind het helemaal geen domme vraag. De vergelijking met de griep is al zo vaak gemaakt, dat je mag verwachten dat er ergens een onderzoek / publicatie is geweest waarin alle feiten van beide staan beschreven en worden vergeleken.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:22 schreef _I het volgende:
[..]
Nee, er zijn geen bronnen die zulke domme vragen beantwoorden tijdens een pandemie.
In de VS zie je tidjens recessies lagere death rates en een stijging van de levensverwachting.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:02 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Tja. Hoeveel levensjaren kost 1 jaar recessie. Als we daarna weer op kunnen gaan bouwen zal het niet catastrofaal zijn. Wel even kortdurend pijnlijk.
Maar families die gehalveerd worden zonder mogelijkheid tot afscheid en een fatsoenlijke uitvaart is denk ik toch pijnlijker.
Nieuws over New York niet gezien?quote:Op zondag 29 maart 2020 23:27 schreef WoordenShuffelaar het volgende:
Amerika heeft meeste ic bedden op aarde. Waarom laten ze nu even niet de voorraad naar de shithole landen gaan zoals Nederland? Dat soort landen hebben het nu veel harder nodig.
Dat denk ik dus iedere dag. Wie had een half jaar geleden kunnen denken dat we nu in deze situatie zouden zitten..quote:Op zondag 29 maart 2020 23:09 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Wie had dit horrorscenario een paar maanden geleden kunnen voorspellen? We zitten in een boze droom.
Die vragen zijn nu niet relevant. Niemand weet wat de lange termijn effecten zijn van dit virus. Of zelfs de korte termijn effecten.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:23 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Maar in hoeverre is het anders bij mensen van 30? Die krijgen normaal niet de griepcocktail en kunnen het dan toch ook krijgen met minimale klachten, als ware het corona.
Hoopte ik ook, maar COR lijkt me niet de plek.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:26 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik vind het helemaal geen domme vraag. De vergelijking met de griep is al zo vaak gemaakt, dat je mag verwachten dat er ergens een onderzoek / publicatie is geweest waarin alle feiten van beide staan beschreven en worden vergeleken.
Die steekproef komt er straks toch door Sanquin.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:27 schreef Fretwork het volgende:
Ira vraagt om een steekproef van 1000 man om te kijken hoeveel mensen het al gehad hebben.
Pauw denkt dat we dan precies weten wie er weer kan gaan werken
Ik merk dat ik de meningsverschillen over dit issue een beetje irritant begin te vinden. Je zou denken dat een WHO, een US chef-arts/viroloog en diverse Europese chef-artsen/viroloog het met elkaar eens zouden kunnen worden over het feit of een mondkapje wél of niet zinvol is.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:24 schreef polderturk het volgende:
Mondmaskers blijken dus wel te werken.
Als we allemaal zo een masker zouden dragen zouden er veel minder besmettingen zijn.twitter:NGIinsights twitterde op zaterdag 28-03-2020 om 19:55:40Leading COVID-19 expert from South Korea, explains why everyone should be wearing a mask. https://t.co/T2eNxBRPFs reageer retweet
Over die 40.000 tot 80.000 doden ging half Nederland over de zeik. Als men toen wat beter geluisterd had, had gehoord dat alle alternatieven slechter uitpakken. De viroloog bij Op1 wilde geen aantallen noemen, maar ga er maar vanuit dat ze nog steeds die 40.000 tot 80.000 als uitgangspunt hebben. Op 30/4 zitten we (obv het huidige ‘tempo’, in het gunstige geval) op ruim 12.000 doden. Dan zijn we de aantallen ‘ernstige’ griepseizoen al flink gepasseerd... en dan zijn we nog maar net begonnen.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:20 schreef _I het volgende:
[..]
Helemaal met je eens. Ik sta ook niet negatief over een tegengeluid. Maar het is niet zo alsof we nu geen doden accepteren. Men sprak over 40.000-80.000, met maatregelen.
Zonder dat je weet waar je mee te maken hebt, kan je dit toch niet besluiten. Kleine risico's kunnen wel, maar je zal eerst je onderzoeken af moeten wachten op blijvende schade etc.
Hoezo zou het nu relevant zijn om te weten wat de effecten zouden zijn van het niet vaccineren tegen de griep t.o.v. corona?quote:Op zondag 29 maart 2020 23:26 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik vind het helemaal geen domme vraag. De vergelijking met de griep is al zo vaak gemaakt, dat je mag verwachten dat er ergens een onderzoek / publicatie is geweest waarin alle feiten van beide staan beschreven en worden vergeleken.
Die is niet representatief natuurlijk.quote:Op zondag 29 maart 2020 23:29 schreef Kyran het volgende:
[..]
Die steekproef komt er straks toch door Sanquin.
150k posts in dit topic alleen, en deze is niet relevant?quote:Op zondag 29 maart 2020 23:28 schreef _I het volgende:
[..]
Die vragen zijn nu niet relevant. Niemand weet wat de lange termijn effecten zijn van dit virus. Of zelfs de korte termijn effecten.
Ze hebben namelijk jouw plan gevolgd, tot twee weken terug. Men ging ervan uit dat je er als een griep tegenaan kon kijken. Dat is nu "ineens" omgedraaid. Dus men heeft altijd de instelling gehad om de economie op 1 te zetten en de eventuele doden te accepteren, dat was het hele beleid.
Men is zich doodgeschrokken. Wacht rustig de onderzoeken af en kijk dan verder. Iedereen wil dat de economie heel blijft. Maar neem een weloverwogen en goed geïnformeerd besluit, geeft niet als dat 4 weken duurt. Of 8.
Jazekerquote:Op zondag 29 maart 2020 23:29 schreef Kyran het volgende:
[..]
Die steekproef komt er straks toch door Sanquin.
Inderdaad. De economische impact op levensjaren/kwaliteit van leven zal voor ontwikkelingslanden vermoedelijk veel groter zijn dan in Europa/Amerika. Maar wie weet wat een verbeterde luchtkwaliteit weer doet...quote:Op zondag 29 maart 2020 23:27 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
In de VS zie je tidjens recessies lagere death rates en een stijging van de levensverwachting.
In de cijfers van Nederland zie ik ook geen bewijs dat de recessie de levensverwachting negatief beinvloedt. Wat wel een negatieve invloed had was het griepseizoen van 2017-18.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |